KTCCCA Middle School State Championship 2022

Louisville, KY
Hosted by KTCCCA
Timing/Results FM Timing

Athlete Entries


Extra Entries Boys 1,600 Meter Run 1 entries

Athlete Seed Team
Smith, Jasper 4:59.87 North Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys 100 Meter Dash 5 entries

Athlete Seed Team
Keener, Nolan 11.87 Farristown Middle School
Spellman, Andrew 11.90 Woodford County Middle School
McCann, Ernest 12.06 Tates Creek Middle School
Irwin, Isaiah 12.10 College View Middle School
Carr, Jalen 12.12 Owensboro Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys 200 Meter Dash 2 entries

Athlete Seed Team
Lucas, Garrick 24.14 Woodford County Middle School
Keener, Nolan 24.61 Farristown Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys 3,200 Meter Run 2 entries

Athlete Seed Team
Smith, Jasper 10:38.32 North Oldham Middle School
Krezmien, Lincoln 10:57.08 North Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys 300 Meter Hurdles 3 entries

Athlete Seed Team
Piscitello, Kyle 45.85 St. Joseph (Cold Spring)
Davison, Yakob 45.88 Morton Middle School
Fisher, Oliver 46.10 Jessie Clark Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys 400 Meter Dash 2 entries

Athlete Seed Team
Spellman, Andrew 55.66 Woodford County Middle School
Terry, Elijah 56.45 North Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys Discus 5 entries

Athlete Seed Team
Ferguson, Drew 155-10 Pikeville
Campbell, Landon 129-8 Casey County
Koher, Lathan 125-8 Madison Middle School
Hayat, Adam 121-8 South Oldham Middle School
Lichtenberg, Carson 114-1.25 North Marshall Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys High Jump 4 entries

Athlete Seed Team
Summers, Isaiah 6-0 Warren East Middle School
Bratcher, Landen 5-6 Owensboro Middle School
Taylor, Jai’Zon 5-6 Stuart-Frost Middle School
McPherson, GARION 5-2 Boyle County Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys Pole Vault 4 entries

Athlete Seed Team
Hunter, Ayden 9-6 McCracken County Middle Track
Fanning, Levi 8-6 South Warren Middle School
Smith, Arthur 8-4 East Oldham Middle School
Gibson, Topher 8-4 North Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys Shot Put 5 entries

Athlete Seed Team
Ferguson, Drew 47-4.5 Pikeville
Lichtenberg, Carson 41-5.5 North Marshall Middle School
Benner, Xander 40-6.25 Twenhofel Middle School
Coomes, Zach 40-2.5 Owensboro Middle School
Becker, Gavin 38-8 South Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys Triple Jump 2 entries

Athlete Seed Team
Dunn, Kannon 37-3 North Marshall Middle School
Morris, Chadyn 36-10 Owensboro Middle School
Back to Top

Extra Entries Boys TurboJav 4 entries

Athlete Seed Team
Smith, Tyce 122-11 Henderson South Middle School
Barrett, Ryan 104-9 Beaumont Middle School
Hamilton, Mason 104-0 Scott County Middle School
Koher, Lathan 101-1 Madison Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 1,600 Meter Run 5 entries

Athlete Seed Team
Cargould, Elle 5:18.56 North Oldham Middle School
Mooney, Caroline 5:31.53 Mt. Washington Middle School
Moore, Emerson 5:42.93 Second Street Elementary School
Kute, Mary Thomas 5:44.70 Holy Spirit
Wedding, Rachel 5:45.22 Christian Academy Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 100 Meter Dash 2 entries

Athlete Seed Team
Scott, Zalaya 13.23 Jefferson County Traditional Mid
Hill, Raynia 13.34 Tates Creek Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 100 Meter Hurdles 1 entries

Athlete Seed Team
Mitchell, Sienna 17.64 E.J. Hayes Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 200 Meter Dash 2 entries

Athlete Seed Team
Scott, Zalaya 26.84 Jefferson County Traditional Mid
Roberts, Sydney 27.38 E.J. Hayes Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 3,200 Meter Run 3 entries

Athlete Seed Team
Cargould, Elle 11:37.60 North Oldham Middle School
Huang, Millie 11:55.90 North Oldham Middle School
Rossi, Nica 12:47.15 Jessie Clark Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls 800 Meter Run 3 entries

Athlete Seed Team
Cargould, Elle 2:24.34 North Oldham Middle School
Huang, Millie 2:25.02 North Oldham Middle School
McKee, Allison 2:32.05 Campbell County Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls High Jump 8 entries

Athlete Seed Team
Jasper, Olivia 5-1 East Oldham Middle School
Turner, Grace 4-10 Oldham County Middle School
Skaggs, Ann Marie 4-8 Butler County Middle School
Quinn, Chloe 4-8 South Oldham Middle School
Royer, Olivia 4-6 Twenhofel Middle School
Crisp, Katie 4-6 Scott County Middle School
Gunning, Ella 4-6 St. Pius X (Edgewood)
Stovall, Jillian 4-6 Calloway County Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls Long Jump 1 entries

Athlete Seed Team
Green, Layla 15-7 Murray Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls Pole Vault 3 entries

Athlete Seed Team
Cooper, Maia 8-0 Oldham County Middle School
Wayland, Lucy 7-4 Oldham County Middle School
Bowlin, Ellie 7-0 McNabb Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls Shot Put 2 entries

Athlete Seed Team
Huguely, Jamya 33-1.5 Caudill Middle School
Spurlock, Riley 33-0.5 Caudill Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls Triple Jump 1 entries

Athlete Seed Team
Collins, Claire 30-7 East Oldham Middle School
Back to Top

Extra Entries Girls TurboJav 1 entries

Athlete Seed Team
Hager, Cathrynn 81-9 Scott County Middle School
Back to Top

MS Boys 1,600 Meter Run 33 entries

Athlete Seed Team
Garcia, Fidel 4:46.17 Meade County
Martin, J T 4:49.79 Beaumont Middle School
Gurley, James 4:50.13 Louisville Collegiate Middle
Blanton, Joshua 4:51.32 Fort Campbell Middle
Smith, Gabriel 4:51.48 Jessie Clark Middle School
Feddock, Asher 4:52.66 Sayre Middle
Taylor, Ayden 4:53.23 Christian Academy Middle School
Wancket, Kaden 4:55.45 St. Agnes
Smith, Lennon 4:55.85 Campbell Middle School
Mshindi, Rick 4:55.92 South Oldham Middle School
Evans, Dakota 4:56.03 James Madison Middle School
Holbrook, Grant 4:56.60 Campbell County Middle School
Stickel, Kyle 4:58.37 Woodford County Middle School
Krezmien, Lincoln 4:58.41 North Oldham Middle School
Myrup, Lars 5:02.15 Morton Middle School
Yaden, Sullivan 5:03.55 Noe Middle School
Gray, Noah 5:06.65 Burns Middle School
Stewart, Nicholas 5:07.57 Page School Center
Ingram, Max 5:08.43 Anchorage Public School
Jack, Rylan 5:09.51 Tates Creek Middle School
Gilvin, Garrison 5:11.26 Our Lady of Lourdes
Alvey, Asher 5:11.27 College View Middle School
Carskadon, Andrew 5:12.84 Turkey Foot Middle School
Ramdass, Brendan 5:12.85 Villa Madonna Academy Elementary
Grace, Andrew 5:13.09 Leestown Middle School
de Robles, Zachary 5:13.12 Casey County
Eddington, Alex 5:13.47 Hebron Middle School
Cammack, Tyler 5:14.20 Owen County Middle School
RUSSELL, Dylan 5:14.33 Scott County Middle School
Albritton, Aidan 5:16.89 Crosby Middle School
Strode, Matthew 5:19.70 Warren East Middle School
Mount, Royce 5:21.16 Holmes Middle School
Gray, Laityn 5:48.44 Campbellsville
Back to Top

MS Boys 100 Meter Dash 45 entries

Athlete Seed Team
Jackson, Isaiah Rockcastle County Middle School
Combest, King 10.86 Owensboro Middle School
McCauley, William 11.73 Walden
Clark, Jeremiah 11.80 Royal Spring Middle School
Burton, Chayce 11.83 Jefferson County Traditional Mid
Ward, Elijah 11.89 Leestown Middle School
Piggott, Teagan 11.90 Grayson County Middle School
Ezell, Jacob 11.94 Bourbon County Middle School
Dixon, Keshawn 11.95 Fort Campbell Middle
Bradley, Hunter 11.95 Woodland Middle School
Campbell, Trev v on 11.96 Georgetown Middle School
Ray, Jakeem 11.96 Bate Middle School
Hall, Brayden 11.98 Farristown Middle School
SANCHEZ, TALON 11.98 Livingston Central Middle
Hughes, Alyjah 12.00 Tates Creek Middle School
wilson, DJ 12.00 Paducah Middle School
Lucas, Garrick 12.01 Woodford County Middle School
Hamilton, Jayden 12.01 College View Middle School
Weekly, Layton 12.04 W.E.B Dubois Academy
Carr, Aiden 12.05 Clay County
Williams, Dalyn 12.10 Taylor County Middle School
Laverty, Joshua 12.13 McNabb Middle School
Vazzana, Jeffrey 12.14 Christian Academy Middle School
Neal, Hagen 12.15 Page School Center
Thomas, Cam 12.16 Turkey Foot Middle School
League, Hunter 12.17 Walton Verona Middle Track
Hamilton, Sevyn 12.18 Bardstown
Taylor, Jai’Zon 12.20 Stuart-Frost Middle School
Wendel, Orlando 12.23 Oldham County Middle School
Sturgill, Brett 12.24 Dorton School
Russell, Alex 12.26 Lewis County
Miller, Aiden 12.29 Scott County Middle School
Smith, Logan 12.29 Calloway County Middle School
Fant, Aiden 12.31 South Warren Middle School
Reusch, Jack Ryan (JR) 12.31 Henderson South Middle School
Hariston, Monte 12.31 Second Street Elementary School
Hockersmith, Lamar 12.32 Johnson Traditional Middle Schoo
Carroll, Matthew 12.34 Hancock County Middle
Worsley, Jennis 12.34 Morton Middle School
Burton, Riley 12.35 Spencer County
Vessels, Timothy 12.35 Meade County
Noyola, Gabriel 12.36 Campbellsville
Kamara, Sekou 12.45 Westport Middle School
Do, Cole 12.75 Henry F. Moss Middle School
Richardson, Ethan 13.30 Pikeville
Back to Top

MS Boys 100 Meter Hurdles 34 entries

Athlete Seed Team
Johnson, Avery 14.60 Leestown Middle School
Burton, Riley 14.91 Spencer County
Stuart, Jackson 15.08 Jessie Clark Middle School
Hancock, Emsley 15.13 Owensboro Middle School
Blau, Logan 15.31 St. Mary (Alexandria)
Watson, Cross 15.41 Taylor County Middle School
Moore, Drayson 15.64 South Warren Middle School
Kimery, Ryan 15.79 St. Bernard
Calloway, Bryson 15.89 Burns Middle School
Piscitello, Kyle 15.94 St. Joseph (Cold Spring)
Grigsby, Zach 16.02 Bath County
Mennemeyer, Andrew 16.03 Caudill Middle School
Temple, Charlie 16.18 South Oldham Middle School
Williams, Ryder 16.29 College View Middle School
Hamilton, Peyton 16.31 Corbin Middle School
Johnson, Jalen 16.33 Woodford County Middle School
Lindsey, Kaleb 16.38 Henry F. Moss Middle School
Cawthron, Mason 16.51 Twenhofel Middle School
Davison, Yakob 16.59 Morton Middle School
Smith, Keiven 16.70 Noe Middle School
Sains, Blair 16.71 Paducah Middle School
Trowell, D'anico 16.74 Farnsley Middle School
Gonzales, Zion 16.78 Georgetown Middle School
Vititoe, Elias 16.80 Kammerer Middle School
Mullins, Brycen 16.83 Lincoln County Middle School
Kollar, Abram 16.89 Conner Middle
Johnson, Jaron 16.90 Campbellsville
Dalton, Jack 16.92 Henderson South Middle School
Cross, Cameron 17.00 Rowan County Middle School
Shively, Massiah 17.07 Green County Middle School
Gay, Titus 17.09 Boyle County Middle School
Birdsong, Corbin 17.15 Calloway County Middle School
WATSON, RYDER 17.24 Livingston Central Middle
Torres, David 19.17 Campbell Middle School
Back to Top

MS Boys 200 Meter Dash 55 entries

Athlete Seed Team
Clark, Jeremiah Royal Spring Middle School
Evans, Day´vonne Stuart-Frost Middle School
Jackson, Isaiah Rockcastle County Middle School
Combest, King 23.10 Owensboro Middle School
Campbell, Trev v on 24.13 Georgetown Middle School
Spellman, Andrew 24.15 Woodford County Middle School
SANCHEZ, TALON 24.17 Livingston Central Middle
McCann, Ernest 24.24 Tates Creek Middle School
Ward, Elijah 24.30 Leestown Middle School
Jones, Cooper 24.42 Hancock County Middle
Stuart, Jackson 24.47 Jessie Clark Middle School
Mabson, Timothy 24.48 Crawford Middle School
Hall, Brayden 24.55 Farristown Middle School
Russell, Alex 24.62 Lewis County
wilson, DJ 24.63 Paducah Middle School
Noyola, Gabriel 24.65 Campbellsville
Nagy, Jonathan 24.80 Portland Christian
Morton, Derek 24.81 East Jessamine Middle School
Boarman, Peyton 24.92 College View Middle School
Vazzana, Jeffrey 24.93 Christian Academy Middle School
McGowen, Isiaih 24.93 Caldwell County
Salazar, Abdias 24.95 E.J. Hayes Middle School
Simpson, Brennan 24.98 Turkey Foot Middle School
Klosterman, Peyton 24.99 Highlands Middle School
Neal, Hagen 25.01 Page School Center
McCauley, William 25.05 Walden
Ray, Jakeem 25.07 Bate Middle School
Burton, Chayce 25.07 Jefferson County Traditional Mid
Bradley, Hunter 25.08 Woodland Middle School
Conn, Cionne 25.11 Bryan Station Middle School
Smith, Logan 25.13 Calloway County Middle School
Ezell, Jacob 25.14 Bourbon County Middle School
Carr, Aiden 25.17 Clay County
Sturgill, Brett 25.19 Dorton School
Weekly, Layton 25.24 W.E.B Dubois Academy
Roberts, Eli 25.31 Lincoln County Middle School
Wendel, Orlando 25.38 Oldham County Middle School
Hariston, Monte 25.39 Second Street Elementary School
Anderson, Cam 25.48 North Laurel Middle School
Piggott, Teagan 25.50 Grayson County Middle School
Reusch, Jack Ryan (JR) 25.53 Henderson South Middle School
Fant, Aiden 25.54 South Warren Middle School
Graves, Donovan 25.56 Morton Middle School
League, Hunter 25.65 Walton Verona Middle Track
Burdette, Dionte 25.66 Madison Middle School
Thomas, Jayden 25.68 South Oldham Middle School
Anderson, Darius 25.71 Green County Middle School
Brock, Kasen 25.72 Pulaski County Middle School
Miller, Aiden 25.73 Scott County Middle School
Young, Houston 25.76 Graves County Middle School
Woods, Elijah 25.81 Crosby Middle School
Passafiume, Anthony 25.90 St. Agnes
Do, Cole 26.06 Henry F. Moss Middle School
Muncy, Jaydon 26.49 Pikeville
Hockersmith, Lamar 26.62 Johnson Traditional Middle Schoo
Back to Top

MS Boys 3,200 Meter Run 27 entries

Athlete Seed Team
Albritton, Aidan Crosby Middle School
Greenwell, Grant St. Gregory School
Yates, Kobey 10:00.33 North Marshall Middle School
Wancket, Kaden 10:04.77 St. Agnes
Garcia, Fidel 10:11.52 Meade County
Smith, Gabriel 10:33.71 Jessie Clark Middle School
Martin, J T 10:42.45 Beaumont Middle School
Stewart, Nicholas 10:44.45 Page School Center
Blanton, Joshua 10:46.60 Fort Campbell Middle
Van Laningham, Paul 10:49.00 Ballyshannon Middle School
Mshindi, Rick 11:05.45 South Oldham Middle School
Dunlap, Ian 11:08.20 North Oldham Middle School
Filippazzo, Brady 11:09.12 Jefferson County Traditional Mid
Jack, Rylan 11:10.24 Tates Creek Middle School
Claunch, Samuel 11:11.85 Claunch Home School
Myrup, Lars 11:15.61 Morton Middle School
Smith, Lennon 11:16.60 Campbell Middle School
Ramdass, Brendan 11:19.07 Villa Madonna Academy Elementary
Carskadon, Andrew 11:22.55 Turkey Foot Middle School
Greenwell, Grant 11:23.82 Bethlehem
Goodwin, Barrett 11:29.62 E.J. Hayes Middle School
Alvarez, Calixto 11:31.52 South Warren Middle School
Terrell, Kaleb 11:32.34 Corbin Middle School
Springsteen, Harriss 11:32.40 Elizabethtown
Alvey, Asher 11:33.16 College View Middle School
Cammack, Tyler 11:33.26 Owen County Middle School
Courtney, Lucas 11:35.87 Shelby East Middle School
Back to Top

MS Boys 300 Meter Hurdles 43 entries

Athlete Seed Team
Perraut, Mark Bourbon County Middle School
Johnson, Avery 43.18 Leestown Middle School
Burton, Riley 43.90 Spencer County
Watson, Cross 44.40 Taylor County Middle School
Stuart, Jackson 44.65 Jessie Clark Middle School
Worsley, Jennis 44.97 Morton Middle School
Gonzales, Zion 45.14 Georgetown Middle School
Miller, Jackson 45.18 Summit View Academy
Barrett, Ryan 45.37 Beaumont Middle School
Dalton, Jack 46.38 Henderson South Middle School
Gray, Hayden 46.49 North Marshall Middle School
Moore, Drayson 46.52 South Warren Middle School
Hancock, Emsley 46.55 Owensboro Middle School
Johnson, Jalen 46.66 Woodford County Middle School
Johnson, Jaron 47.17 Campbellsville
Blau, Logan 47.44 St. Mary (Alexandria)
Edwards, Jaren 47.53 North Laurel Middle School
Sains, Blair 47.61 Paducah Middle School
Gay, Titus 47.67 Boyle County Middle School
Lee, Ravon 47.79 Farnsley Middle School
Mennemeyer, Andrew 47.94 Caudill Middle School
Davidson, Ben 47.95 McNabb Middle School
Hamilton, Peyton 48.04 Corbin Middle School
Larkin, Cullen 48.59 Murray Middle School
Kimery, Ryan 48.60 St. Bernard
SANCHEZ, TALON 48.62 Livingston Central Middle
John, Kaden 48.87 Bryan Station Middle School
Patterson, Louis 48.98 Kammerer Middle School
Krezmien, Lincoln 49.17 North Oldham Middle School
Smith, Keiven 49.20 Noe Middle School
Reekers, Landon 49.21 Twenhofel Middle School
Brown, Gregory 49.29 E.J. Hayes Middle School
Temple, Charlie 49.40 South Oldham Middle School
Mackey, Braxton 49.41 Anderson County Middle School
Kimbler, Jacob 49.47 Shelby West Middle School
Grigg, Samuel 49.65 Christian Fellowship
Cain, Jeremy 49.76 Madison Middle School
Grigsby, Zach 49.95 Bath County
Housekeeper, Zaden 49.98 Scott County Middle School
Lindsey, Kaleb 50.01 Henry F. Moss Middle School
Carbajal, Noah 50.13 Crawford Middle School
Hesse, Carson 50.43 St. Joseph (Cold Spring)
Cooper, Elijah 50.71 Jefferson County Traditional Mid
Back to Top

MS Boys 400 Meter Dash 40 entries

Athlete Seed Team
Ezell, Jacob Bourbon County Middle School
Miller, Aden Tichenor Middle School
Calhoun, Shaiden 1:02.12 Campbellsville
Hall, Brayden 53.50 Farristown Middle School
Jones, Cooper 54.16 Hancock County Middle
Holman, Jordon 54.56 Leestown Middle School
Stuart, Jackson 54.83 Jessie Clark Middle School
Padgett, Jed 54.83 Woodford County Middle School
Whitlow, Luke 54.97 North Oldham Middle School
Binfield-Smith, Guervenson 54.98 Murray Middle School
Trowell, D'anico 55.44 Farnsley Middle School
Collett, Carson 55.49 North Laurel Middle School
Flynn, Amontae 55.53 Beaumont Middle School
Clark, Jeremiah 55.56 Royal Spring Middle School
Russell, Alex 56.45 Lewis County
Fielder, Dajon 56.51 Southern Middle School
Simpson, Brennan 56.74 Turkey Foot Middle School
Salazar, Abdias 56.83 E.J. Hayes Middle School
Bager, EhMadjai 56.92 Owensboro Middle School
Bolden, Brayden 57.20 Dorton School
Mueller, Owen 57.27 Eastside Middle School
Gibson, Owen 57.32 Rowan County Middle School
Passafiume, Anthony 57.33 St. Agnes
Thomasson, Reese 57.50 Whitefield Academy
Ranson, Nicholas 57.74 Georgetown Middle School
Young, Houston 58.26 Graves County Middle School
Brasher, John 58.53 Daviess County Middle School
RUNGE, MAX 58.71 St. Joseph (Cold Spring)
York, Adam 58.72 Calloway County Middle School
Hoke, Micah 58.73 Hebron Middle School
Anderson, Darius 58.73 Green County Middle School
Willis, Clay 58.80 South Warren Middle School
Damron, Hayden 58.83 Valley Elementary School
Moody, Hunter 59.05 Scott County Middle School
McCauley, William 59.12 Walden
Collard, Wyatt 59.14 Larue County
Collins, Cooper 59.18 Oldham County Middle School
Wright, Javen 59.22 Our Lady of Lourdes
Dale, Elijah 59.31 Christian Academy Middle School
Dalton, Tucker 59.98 St. Patrick School
Back to Top

MS Boys 4x100 Meter Relay 47 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 44.68 Caldwell County
Relay Team A 45.71 Meade County
Relay Team A 46.21 Elizabethtown
Relay Team A 46.57 Owensboro Middle School
Relay Team A 47.58 Campbellsville
Relay Team A 47.91 Woodford County Middle School
Relay Team A 48.37 Breathitt County
Relay Team A 48.38 Leestown Middle School
Relay Team A 48.52 Tates Creek Middle School
Relay Team A 48.85 W.E.B Dubois Academy
Relay Team A 49.00 Kammerer Middle School
Relay Team A 49.07 Paducah Middle School
Relay Team A 49.19 Lincoln County Middle School
Relay Team A 49.28 Boyle County Middle School
Relay Team A 49.29 Scott County Middle School
Relay Team A 49.30 Stuart-Frost Middle School
Relay Team A 49.32 Henderson South Middle School
Relay Team A 49.37 Georgetown Middle School
Relay Team A 49.39 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 49.51 Bate Middle School
Relay Team A 49.60 College View Middle School
Relay Team A 49.60 Taylor County Middle School
Relay Team A 49.83 Morton Middle School
Relay Team A 49.87 South Oldham Middle School
Relay Team A 49.88 Beaumont Middle School
Relay Team A 49.91 Tichenor Middle School
Relay Team A 50.06 Oldham County Middle School
Relay Team A 50.17 Farnsley Middle School
Relay Team A 50.22 Dorton School
Relay Team A 50.48 Bryan Station Middle School
Relay Team A 50.57 Highlands Middle School
Relay Team A 50.64 Second Street Elementary School
Relay Team A 50.75 Corbin Middle School
Relay Team A 50.79 Walden
Relay Team A 50.89 McNabb Middle School
Relay Team A 50.90 Murray Middle School
Relay Team A 50.91 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 51.00 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 51.04 Graves County Middle School
Relay Team A 51.09 East Jessamine Middle School
Relay Team A 51.31 Twenhofel Middle School
Relay Team A 51.47 Woodland Middle School
Relay Team A 51.52 Henry F. Moss Middle School
Relay Team A 51.53 Johnson Traditional Middle Schoo
Relay Team A 51.95 South Warren Middle School
Relay Team A 52.84 Bourbon County Middle School
Relay Team A 54.70 St. Paul (Louisville)
Back to Top

MS Boys 4x200 Meter Relay 41 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A St. Paul (Louisville)
Relay Team A 1:32.45 Caldwell County
Relay Team A 1:32.92 Bardstown
Relay Team A 1:38.09 Leestown Middle School
Relay Team A 1:39.08 Campbellsville
Relay Team A 1:39.24 Woodford County Middle School
Relay Team A 1:40.16 W.E.B Dubois Academy
Relay Team A 1:41.03 Bate Middle School
Relay Team A 1:41.34 North Laurel Middle School
Relay Team A 1:41.54 Owensboro Middle School
Relay Team A 1:41.59 Tates Creek Middle School
Relay Team A 1:41.70 Paducah Middle School
Relay Team A 1:41.84 Farnsley Middle School
Relay Team A 1:42.00 Beaumont Middle School
Relay Team A 1:42.35 Georgetown Middle School
Relay Team A 1:42.84 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 1:43.31 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 1:43.33 Henderson South Middle School
Relay Team A 1:43.33 Stuart-Frost Middle School
Relay Team A 1:43.50 Kammerer Middle School
Relay Team A 1:44.00 Corbin Middle School
Relay Team A 1:44.30 Scott County Middle School
Relay Team A 1:44.82 Boyle County Middle School
Relay Team A 1:45.25 East Jessamine Middle School
Relay Team A 1:45.28 North Oldham Middle School
Relay Team A 1:45.70 Murray Middle School
Relay Team A 1:45.96 Ramsey Middle School
Relay Team A 1:46.06 Second Street Elementary School
Relay Team A 1:46.06 Highlands Middle School
Relay Team A 1:46.06 Bryan Station Middle School
Relay Team A 1:46.90 Oldham County Middle School
Relay Team A 1:47.00 Rowan County Middle School
Relay Team A 1:47.17 Farristown Middle School
Relay Team A 1:47.39 Johnson Traditional Middle Schoo
Relay Team A 1:47.53 Morton Middle School
Relay Team A 1:47.58 Madison Middle School
Relay Team A 1:48.26 Woodland Middle School
Relay Team A 1:48.34 College View Middle School
Relay Team A 1:48.35 Lincoln County Middle School
Relay Team A 1:48.72 Henry F. Moss Middle School
Relay Team A 1:49.47 Bourbon County Middle School
Back to Top

MS Boys 4x400 Meter Relay 47 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:35.36 Meade County
Relay Team A 3:48.44 Woodford County Middle School
Relay Team A 3:49.45 North Laurel Middle School
Relay Team A 3:50.50 Logan County
Relay Team A 3:51.13 South Marshall Middle School
Relay Team A 3:53.15 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 3:56.92 Adair County
Relay Team A 4:00.07 Leestown Middle School
Relay Team A 4:00.48 Beaumont Middle School
Relay Team A 4:00.56 Owensboro Middle School
Relay Team A 4:00.98 Farnsley Middle School
Relay Team A 4:03.74 South Oldham Middle School
Relay Team A 4:03.83 North Marshall Middle School
Relay Team A 4:04.59 St. Joseph (Cold Spring)
Relay Team A 4:04.71 Farristown Middle School
Relay Team A 4:05.34 North Oldham Middle School
Relay Team A 4:05.85 Murray Middle School
Relay Team A 4:06.01 Oldham County Middle School
Relay Team A 4:06.85 Georgetown Middle School
Relay Team A 4:07.20 Henderson South Middle School
Relay Team A 4:07.65 Summit View Academy
Relay Team A 4:08.28 Corbin Middle School
Relay Team A 4:08.55 Twenhofel Middle School
Relay Team A 4:09.11 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 4:09.75 Scott County Middle School
Relay Team A 4:10.20 Bourbon County Middle School
Relay Team A 4:11.31 Crawford Middle School
Relay Team A 4:12.76 Campbellsville
Relay Team A 4:13.48 Lincoln County Middle School
Relay Team A 4:13.62 Walden
Relay Team A 4:13.98 Royal Spring Middle School
Relay Team A 4:14.16 Hancock County Middle
Relay Team A 4:14.43 Kammerer Middle School
Relay Team A 4:15.15 Highlands Middle School
Relay Team A 4:15.31 Paducah Middle School
Relay Team A 4:16.94 Madison Middle School
Relay Team A 4:18.06 Conner Middle
Relay Team A 4:18.95 Daviess County Middle School
Relay Team A 4:19.43 Olmsted North Academy
Relay Team A 4:19.65 Campbell Middle School
Relay Team A 4:20.21 Warren East Middle School
Relay Team A 4:20.26 College View Middle School
Relay Team A 4:21.40 Beechwood Middle Track
Relay Team A 4:25.55 Noe Middle School
Relay Team A 4:26.02 Johnson Traditional Middle Schoo
Relay Team A 4:29.40 Christian Fellowship
Relay Team A 4:34.00 Grayson County Middle School
Back to Top

MS Boys 4x800 Meter Relay 42 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Christian Fellowship
Relay Team A 10:01.34 South Warren Middle School
Relay Team A 10:02.29 Farnsley Middle School
Relay Team A 10:02.60 Twenhofel Middle School
Relay Team A 10:04.02 Olmsted North Academy
Relay Team A 10:07.95 Royal Spring Middle School
Relay Team A 10:09.54 Oldham County Middle School
Relay Team A 10:10.59 Daviess County Middle School
Relay Team A 10:13.77 Henderson South Middle School
Relay Team A 10:15.97 Conner Middle
Relay Team A 10:17.20 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 10:18.35 Owensboro Middle School
Relay Team A 10:19.00 Hancock County Middle
Relay Team A 10:23.54 Newburg Middle School
Relay Team A 10:23.63 Bryan Station Middle School
Relay Team A 10:24.12 East Oldham Middle School
Relay Team A 10:24.60 St. Agnes
Relay Team A 10:24.79 Morton Middle School
Relay Team A 10:25.12 College View Middle School
Relay Team A 10:25.62 Leestown Middle School
Relay Team A 10:26.50 Madison Middle School
Relay Team A 10:27.94 Georgetown Middle School
Relay Team A 10:27.98 Paducah Middle School
Relay Team A 10:33.22 Woodford County Middle School
Relay Team A 10:35.50 South Marshall Middle School
Relay Team A 10:38.35 Villa Madonna Academy Elementary
Relay Team A 10:39.20 Jefferson County Traditional Mid
Relay Team A 10:50.00 Grayson County Middle School
Relay Team A 11:06.55 Bourbon County Middle School
Relay Team A 8:31.13 Meade County
Relay Team A 9:24.55 Beaumont Middle School
Relay Team A 9:29.25 Adair County
Relay Team A 9:34.09 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 9:42.22 Campbell Middle School
Relay Team A 9:43.77 North Oldham Middle School
Relay Team A 9:45.16 North Laurel Middle School
Relay Team A 9:49.18 Highlands Middle School
Relay Team A 9:51.18 Scott County Middle School
Relay Team A 9:51.52 South Oldham Middle School
Relay Team A 9:52.83 Kammerer Middle School
Relay Team A 9:53.36 North Marshall Middle School
Relay Team A 9:58.86 E.J. Hayes Middle School
Back to Top

MS Boys 800 Meter Run 42 entries

Athlete Seed Team
Binfield-Smith, Guervenson 2:07.10 Murray Middle School
Stickel, Kyle 2:10.98 Woodford County Middle School
Cook, Isaac 2:13.44 Beaumont Middle School
Wancket, Kaden 2:13.96 St. Agnes
Taylor, Ayden 2:14.26 Christian Academy Middle School
Fielder, Dajon 2:14.32 Southern Middle School
Whitlow, Luke 2:14.48 North Oldham Middle School
Cook, Michael 2:15.51 Walden
Yaden, Sullivan 2:15.73 Noe Middle School
de Robles, Zachary 2:15.91 Casey County
Frederick, Jack 2:16.01 St. Patrick School
Wilson, Ben 2:16.08 Campbell Middle School
Gordon, Beau 2:16.26 South Oldham Middle School
Ranson, Nicholas 2:17.61 Georgetown Middle School
Starke, Benjamin 2:17.91 Oldham County Middle School
Feddock, Asher 2:17.92 Sayre Middle
Kopp, Nicholas 2:18.03 Turkey Foot Middle School
Grigg, Elijah 2:18.05 Christian Fellowship
Hall, Shane 2:18.42 Grayson County Middle School
Wade, Sasha 2:18.52 Bate Middle School
Bamba, Noah 2:19.49 Highland Middle School
Anderson, Darius 2:19.81 Green County Middle School
Gubser, Jacob 2:20.02 Highlands Middle School
Richardson, Xavier 2:20.04 Jessie Clark Middle School
Ingram, Max 2:21.31 Anchorage Public School
Henson, Noah 2:21.71 Hancock County Middle
Holbrook, Grant 2:22.18 Campbell County Middle School
Cardwell, Ethan 2:22.18 South Warren Middle School
Grace, Andrew 2:22.21 Leestown Middle School
Scott, Samuel 2:22.25 Lexington Christian Middle
Adams, Lane 2:22.38 Johns Creek School
Clark, Brody 2:22.45 Daviess County Middle School
Frese, Joel 2:22.52 E.J. Hayes Middle School
Thomasson, Reese 2:22.53 Whitefield Academy
Pool, Trenton 2:22.84 North Laurel Middle School
Feedback, Andrew 2:22.97 Royal Spring Middle School
Roark, Nathan 2:23.02 Bath County
Mount, Royce 2:23.04 Holmes Middle School
Strode, Matthew 2:23.65 Warren East Middle School
Perraut, Stephen Bryce 2:24.77 Bourbon County Middle School
Hu, Skylar 2:28.86 Pikeville
Johnson, Camden 2:38.28 Owensboro Middle School
Back to Top

MS Boys Discus 46 entries

Athlete Seed Team
Biever, Zane 150-11 Owensboro Middle School
Fields, Ethan 143-0 Green County Middle School
Kues, Dylan 136-6 Highlands Middle School
Becker, Gavin 133-1 South Oldham Middle School
Campbell, Landon 129-8 Casey County
Morton, Derek 128-9 East Jessamine Middle School
Taylor, Caden 128-9 Scott County Middle School
Hash, Mo 127-9 Woodford County Middle School
Nichols, Noah 127-5 King Middle School
Croley, Deegan 126-3.75 North Marshall Middle School
Ferguson, Ijah 121-0 Pikeville
Schoborg, Brayden 119-3 Twenhofel Middle School
Bliziotis, Gabriel 116-7 Leestown Middle School
Henley, Thayer 114-5 Mayfield Middle School
Mayo, Peyton 114-3 E.J. Hayes Middle School
Perkins, Jaxon 113-5 Clark Moores Middle School
Nunn, Jacob 113-0 Henderson South Middle School
Knuckles, Jamere 112-9 Mullins School
Herron, LJ 112-2 Tichenor Middle School
Sasse, Nicholas 111-9 East Oldham Middle School
Jurcak, Gavin 110-4 Larue County
Flemons, Ladarius 109-7.25 Paducah Middle School
Ocheltree, Alexander 108-0 North Oldham Middle School
Montanez, Joey 107-8 Sayre Middle
Dixon, Keshawn 107-6 Fort Campbell Middle
Rickman, Simon 106-6.5 Murray Middle School
Simons, Wyatt 106-3 Nicholas County
Muncy, Landon 106-0.5 Madison Middle School
Gibson, Cody 103-11 Campbell Middle School
Murphy, Jaxon (Baylor) 103-11 Boyle County Middle School
Farmer, Max 103-9 Corbin Middle School
Sipe, Kaden 102-10 Anderson County Middle School
Hall, Sawyer 101-0.5 Breathitt County
Curlis, Reed 100-0 Lincoln County Middle School
Fawbush, La'Trayvion 98-0 Kammerer Middle School
Barnes, Noah 97-9.75 Hopkins County Central
Cauley, Benjamin 97-1 Mt. Washington Middle School
Hazelwood, Matthew 97-0 Beaumont Middle School
Rose, Connor 96-8 Dorton School
Ramirez, Brayan 96-6 Pulaski County Middle School
Simpson, Matthew 95-11 Oldham County Middle School
Wilson, Kendon 95-6 Jessie Clark Middle School
Current, Seth 94-6 Mason County Middle School
Piggott, Teagan 93-6 Grayson County Middle School
Stevens, Dakota 92-1 Rowan County Middle School
Wilson, Nash Bourbon County Middle School
Back to Top

MS Boys High Jump 51 entries

Athlete Seed Team
Hurst, Nolan 5-8 North Marshall Middle School
Miller, Jackson 5-7 Summit View Academy
Roberts, Eli 5-6 Lincoln County Middle School
Ramey, Aaron 5-6 Newburg Middle School
Howard, Aaron 5-6 Stuart-Frost Middle School
Freeman, Cylen 5-6 Fulton County Middle
Morris, Chadyn 5-6 Owensboro Middle School
Grigsby, Zach 5-5 Bath County
Bradley, Hunter 5-5 Woodland Middle School
Cross, Cameron 5-4 Rowan County Middle School
Adams, Lane 5-4 Johns Creek School
Vessels, Timothy 5-4 Meade County
McGowen, Isiaih 5-4 Caldwell County
Wyatt, Dominic 5-4 Campbell County Middle School
Terry, Elijah 5-4 North Oldham Middle School
Williams, Ryder 5-2 College View Middle School
Purdiman, Jemarion 5-2 Paducah Middle School
Akers, Lucas 5-2 Boyle County Middle School
Gudgeon, Ty 5-2 Villa Madonna Academy Elementary
Allen, Reese 5-2 Woodford County Middle School
Grigg, Samuel 5-2 Christian Fellowship
Perraut, Mark 5-2 Bourbon County Middle School
Goins, Anthony 5-2 Campbellsville
Beasley, Lane 5-2 Grayson County Middle School
Anderson, Darius 5-2 Green County Middle School
Patterson, Louis 5-2 Kammerer Middle School
Thomas, Aidan 5-2 Twenhofel Middle School
Siakam, Joaquin 5-2 South Oldham Middle School
Swartz, Graham 5-2 Scott County Middle School
Fryrear, Christopher 5-2 St. Paul (Louisville)
Brock, Kasen 5-2 Pulaski County Middle School
Lee, Jereme 5-0 Warren East Middle School
Simpson, Brennan 5-0 Turkey Foot Middle School
Bush, Kristiopher 5-0 Ramsey Middle School
York, Adam 5-0 Calloway County Middle School
RUNGE, MAX 5-0 St. Joseph (Cold Spring)
Carson, Fred 5-0 Lexington Traditional Magnet Sch
Weaver, Lincoln 5-0 Oldham County Middle School
John, Kaden 5-0 Bryan Station Middle School
Sturgill, Cody 5-0 Dorton School
Arnold, Tyrone 5-0 Farnsley Middle School
Davis, Carson 5-0 Butler County Middle School
Blau, Logan 5-0 St. Mary (Alexandria)
Steger, Will 5-0 McNabb Middle School
Banther, Keenan 5-0 E.J. Hayes Middle School
Angel, Hunter 5-0 Carroll County
Fant, Aiden 5-0 South Warren Middle School
Anthony, Dominique 4-10 Henry F. Moss Middle School
Jacobs, Joshua 4-10 Bondurant Middle School
Stone, Myles Bardstown
Kimbler, Jacob Shelby West Middle School
Back to Top

MS Boys Long Jump 44 entries

Athlete Seed Team
Conn, Cionne 19-6 Bryan Station Middle School
Hunt, Jace 19-5.5 Owensboro Middle School
Clark, Jeremiah 19-5 Royal Spring Middle School
Ezell, Jacob 18-10.5 Bourbon County Middle School
Kimble, Caden 18-9 Fulton County Middle
Vessels, Timothy 18-9 Meade County
Flynn, Amontae 18-6 Beaumont Middle School
Bista, Sanin 18-4 St. Agnes
Worsley, Jennis 18-4 Morton Middle School
Roberts, Eli 18-3 Lincoln County Middle School
Gay, Titus 18-2 Boyle County Middle School
Lucas, Garrick 18-1 Woodford County Middle School
Cornell, Mason 17-10 Mt. Washington Middle School
Thomas, Cam 17-7 Turkey Foot Middle School
Hagan, Jacob 17-7 St. Bernard
Lee, Ravon 17-7 Farnsley Middle School
Bolden, Brayden 17-6.5 Dorton School
Smith, Logan 17-5.75 Calloway County Middle School
Williams, Ryder 17-4 College View Middle School
Clay, DAndre 17-4 E.J. Hayes Middle School
McPeake, Willem 17-3.5 Union County
Dunn, Kannon 17-3 North Marshall Middle School
Weaver, Austin 17-3 Portland Christian
Johnson, Jaron 17-2.5 Campbellsville
Woods, Jayden 17-0.5 Clay County
Campbell, Trev v on 16-11.5 Georgetown Middle School
Watson, Cross 16-11 Taylor County Middle School
Phillips, Tyreese 16-10.75 Henderson South Middle School
Woodward, Cameron 16-10.5 Owensboro Catholic
Wilson, Talon 16-9.5 Owen County Middle School
Green, Eli 16-8 North Oldham Middle School
Brock, Kasen 16-7.5 Pulaski County Middle School
Anderson, Sean 16-6.5 Jefferson County Traditional Mid
Coffey, Josh 16-6 Daviess County Middle School
Fryrear, Jacob 16-6 St. Paul (Louisville)
Combs, Kylan 16-5.5 Breathitt County
WATSON, RYDER 16-5 Livingston Central Middle
Cummins, Brady 16-3 East Jessamine Middle School
Woodfork, Miles 16-0.25 Paducah Middle School
Stone, Myles 15-3 Bardstown
Figueroa, Kris 14-6 Henry F. Moss Middle School
Smith, Keiven 13-7.5 Noe Middle School
Jackson, Isaiah Rockcastle County Middle School
Samford, Harrison Lexington Christian Middle
Back to Top

MS Boys Pole Vault 26 entries

Athlete Seed Team
Hayden, Dawson 11-0 McCracken County Middle Track
Lockhart, Andrew 11-0 Boyle County Middle School
Brown, Jayce 10-6 Harlan County
Perraut, Mark 10-6 Bourbon County Middle School
Frederick, Jack 10-3 St. Patrick School
Cross, Cameron 9-6 Rowan County Middle School
Pierce, Zach 9-0 Grayson County Middle School
Galloway, Keenan 9-0 Mason County Middle School
Vernon, Adam 9-0 McNabb Middle School
Blakemore, Hudson 8-6 Oldham County Middle School
Roark, Nathan 8-6 Bath County
Wheeldon, Austin 8-4 East Oldham Middle School
Boyd, Jace 8-4 North Oldham Middle School
Reed, Gus 8-0 Shelby East Middle School
Shively, Massiah 7-6 Green County Middle School
Pinkston, Rafe 7-6 Highlands Middle School
Verst, Derek 7-6 Campbell County Middle School
Raker, Tayden 7-6 Larue County
Chadwick, Alex 7-0 Villa Madonna Academy Elementary
Cawthron, Mason 7-0 Twenhofel Middle School
Williams, Austin 7-0 Caudill Middle School
Ruth, Landon 7-0 St. Mary (Alexandria)
Jansma, Jack 6-6 Calloway County Middle School
Keeth, Ian 6-6 Scott County Middle School
Ray, Michel 6-6 South Warren Middle School
Mullins, Quinton 6-0 Fort Campbell Middle
Back to Top

MS Boys Shot Put 40 entries

Athlete Seed Team
Koher, Lathan 49-10 Madison Middle School
Biever, Zane 48-9 Owensboro Middle School
Morton, Derek 45-1 East Jessamine Middle School
Steger, Will 43-2.75 McNabb Middle School
Schoborg, Brayden 42-11 Twenhofel Middle School
Campbell, Landon 42-9 Casey County
Croley, Deegan 42-2.5 North Marshall Middle School
Mayo, Peyton 41-11 E.J. Hayes Middle School
Henley, Thayer 41-5 Mayfield Middle School
Sipe, Kaden 40-8 Anderson County Middle School
Mobley, Cooper 40-6 Caldwell County
Wade, Sasha 40-4 Bate Middle School
Nichols, Noah 40-1 King Middle School
Hall, Sawyer 40-0 Breathitt County
Taylor, Caden 40-0 Scott County Middle School
Hull, Brady 39-11 Pulaski County Middle School
Burke, Thomas 39-8 Holmes Middle School
Simons, Wyatt 39-7.5 Nicholas County
Nichols, Sawyer 39-7 South Marshall Middle School
Dukes, Javin 39-5.5 Paducah Middle School
Dixon, Keshawn 39-4 Fort Campbell Middle
Moore, Donovan 39-0 Crosby Middle School
Hayat, Adam 38-11.5 South Oldham Middle School
Murphy, Jaxon (Baylor) 38-8 Boyle County Middle School
Ocheltree, Alexander 38-1 North Oldham Middle School
Ferguson, Ijah 37-10 Pikeville
Stevens, Dakota 37-9 Rowan County Middle School
Kues, Dylan 37-8 Highlands Middle School
Fields, Ethan 37-5.5 Green County Middle School
Hash, Mo 37-4 Woodford County Middle School
Parm, Bronson 37-3 College View Middle School
Montanez, Joey 37-3 Sayre Middle
Barnett, Damontre 37-2 Warren East Middle School
Gibson, Cody 37-1.25 Campbell Middle School
Perry, Tayzon 36-9 Clark Moores Middle School
Maxwell, Kennan 36-8 Beaumont Middle School
Farmer, Max 36-0.5 Corbin Middle School
Stevens, Cole 35-8 Hebron Middle School
Smith, Julian 34-5 Campbellsville
Wilson, Nash 33-3.25 Bourbon County Middle School
Back to Top

MS Boys Triple Jump 50 entries

Athlete Seed Team
Bager, EhMadjai 38-9 Owensboro Middle School
Kimble, Caden 38-3.25 Fulton County Middle
Hurst, Nolan 38-1 North Marshall Middle School
Summers, Isaiah 37-8.5 Warren East Middle School
Lucas, Garrick 37-8 Woodford County Middle School
Woodward, Cameron 37-6.75 Owensboro Catholic
Flynn, Amontae 36-10 Beaumont Middle School
Sorrells, Cade 36-8 South Marshall Middle School
Woods, Jayden 36-3.5 Clay County
Mullins, Brycen 35-7 Lincoln County Middle School
Cornell, Mason 35-7 Mt. Washington Middle School
McPeake, Willem 34-10 Union County
Gay, Titus 34-6.5 Boyle County Middle School
Green, Eli 34-5 North Oldham Middle School
Larkin, Cullen 34-1.75 Murray Middle School
Gumm, Jacob 34-1.5 Scott County Middle School
Fisher, Oliver 34-0 Jessie Clark Middle School
Kimery, Ryan 33-9 St. Bernard
Johnson, Jaron 33-8 Campbellsville
Sturgill, Cody 33-8 Dorton School
Briedwell, Matthew 33-7 Calloway County Middle School
Clay, DAndre 33-5 E.J. Hayes Middle School
Asher, Tayvon 33-3.5 Clark Moores Middle School
Malazarte, Hunter 33-3 South Warren Middle School
Stevenson, Jamison 33-2 Caldwell County
Cummins, Brady 33-1 East Jessamine Middle School
Taylor, Ned 33-0 Stuart-Frost Middle School
Brittain, Lucas 32-9 Corbin Middle School
Amin, Isaac 32-9 St. Mary (Alexandria)
Rideout, Zarian 32-8.5 Henderson South Middle School
Kollar, Abram 32-8 Conner Middle
Combs, Kylan 32-7.5 Breathitt County
Temple, Charlie 32-4 South Oldham Middle School
Weaver, Lincoln 32-3 Oldham County Middle School
Perraut, Mark 32-2 Bourbon County Middle School
Crow, Malcolm 31-11 Crawford Middle School
Rudacille, Gannon 31-11 Madison Middle School
Jansson, Dominic 31-7.5 East Oldham Middle School
North, Ra'Maun 31-7 Henry F. Moss Middle School
Robinson, CJ 31-4 Hebron Middle School
Bevins, Aaron 31-3.5 Farristown Middle School
Dawson, Jhase 31-3 McCracken County Middle Track
Redd, Isaiah 31-1 Paducah Middle School
Newman, Wyatt 31-0.5 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Matney, Larson 30-10.75 Green County Middle School
Inman, Daniel 30-8 Morton Middle School
Blevins, Joel 30-8 Twenhofel Middle School
Gibson, Jonah 30-6 Bath County
Abren, Braxtyn 30-3.5 Taylor County Middle School
Stone, Myles Bardstown
Back to Top

MS Boys TurboJav 33 entries

Athlete Seed Team
Bridgeman, Cooper 132-0 Henderson South Middle School
Bliziotis, Gabriel 121-0 Leestown Middle School
Ocheltree, Alexander 119-10 North Oldham Middle School
Ayoob, Luke 117-1 Beaumont Middle School
Gray, Hayden 111-5 North Marshall Middle School
Cain, Brian 105-3 Scott County Middle School
Benner, Xander 104-11 Twenhofel Middle School
Simpson, Matthew 104-6 Oldham County Middle School
Morris, Chadyn 100-4 Owensboro Middle School
Lewis, Malachi 99-2 Clark Moores Middle School
Garrard, Taeshawn 96-10 Jessie Clark Middle School
Kelly, Carson 96-9 Woodford County Middle School
Mueller, Owen 95-9 Eastside Middle School
Hallmon, Maury 95-4 Campbell Middle School
Henley, Thayer 94-1 Mayfield Middle School
Williams, Austin 92-9 Caudill Middle School
Hatfield, Luke 90-9 Corbin Middle School
Collier, Logan 90-3 East Oldham Middle School
Steger, Will 90-3 McNabb Middle School
Cole, Levi 90-1 Farristown Middle School
Campbell, Landon 89-7 Casey County
Miller, Jayden 88-5 Hebron Middle School
Fitzpatrick, Jacob 88-0 Madison Middle School
Mack, Stoney 87-10 E.J. Hayes Middle School
Hughes, Easton 87-1 Mt. Washington Middle School
Hibbs, Owen 86-7 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Filbeck, Caleb 86-3.75 South Marshall Middle School
Berry, Tre 81-6 Morton Middle School
Caudill, Maddox 68-9 Johnson Traditional Middle Schoo
Cameron, Wes 67-4 Meyzeek Middle School
Hamilton, Chase 46-10 Bondurant Middle School
Risley, Jackson Caldwell County
Ezell, Jacob Bourbon County Middle School
Back to Top

MS Girls 1,600 Meter Run 32 entries

Athlete Seed Team
Moore, Addison 5:02.34 Woodford County Middle School
Bastin, Abigail 5:07.61 Lincoln County Middle School
Mooney, Savannah 5:16.66 Mt. Washington Middle School
Tracy, Taryn 5:21.85 St. Michael
Parke, Lily 5:24.89 Beechwood Middle Track
Moran, Alexis 5:26.15 Owen County Middle School
Huang, Millie 5:26.53 North Oldham Middle School
Tucker, Ella 5:28.82 Larue County
Egan, Alex 5:29.92 Eastside Middle School
Vanlandingham, Avery 5:30.37 Conner Middle
Cundiff, Caroline 5:32.26 Holy Spirit
Starr, Nora 5:34.21 Sacred Heart Model School
Ault, Gabby 5:34.21 St. Mary Middle
Lamb, Shelby 5:34.60 Caudill Middle School
Montgomery, Bailee 5:35.00 St. Edward
Barber, Kenzie 5:36.95 Second Street Elementary School
Plummer, Anabelle 5:37.88 Christian Academy Middle School
Greathouse, Lilliana 5:38.42 West Jessamine Middle School
Lubas, Meg 5:38.50 Fort Campbell Middle
Anderson, Sophia 5:40.32 E.J. Hayes Middle School
Ellington, Claire 5:40.72 Drakes Creek Middle School
Tignor, Hope 5:42.21 Turkey Foot Middle School
Mackey, Riley 5:42.57 Our Lady of Lourdes
Price, Madison 5:42.57 Jefferson County Traditional Mid
Bertram, Maggie 5:42.75 Pulaski County Middle School
Dawahare, Anna 5:43.54 Lexington Christian Middle
Dunlevy, Lila 5:45.01 Campbell County Middle School
Burg, Alexandra 5:45.02 St. Pius X (Edgewood)
Hutchison, Avery 5:45.80 Jessie Clark Middle School
Foster, Gabby 5:47.00 Meyzeek Middle School
Frye, Jaycee 5:48.78 Corbin Middle School
Compton, Cadence 5:57.67 Pikeville
Back to Top

MS Girls 100 Meter Dash 35 entries

Athlete Seed Team
Howard, Alexis 12.40 Twenhofel Middle School
Young, Lexi 12.57 Mason County Middle School
Bolen, LeZharia 12.59 McCracken County Middle Track
English, Jasline 12.68 Paducah Middle School
Warrick, Clara 12.86 East Oldham Middle School
Bethel, Grace 12.92 Johnson Traditional Middle Schoo
Wright, Orryn 12.98 Grace M. James Academy Middle Sc
Bennett, MiKalee 13.05 E.J. Hayes Middle School
Dobson, Heavan 13.10 Bryan Station Middle School
Taylor, Jaliyah 13.11 Jefferson County Traditional Mid
Moore, Ava 13.16 Christian Academy Middle School
Hoskins, Gracie 13.16 South Laurel
Crump, Mahari 13.19 Lexington Christian Middle
Barker, India 13.19 Highland Middle School
Moore, Mya 13.21 Elizabethtown
Hayden, Taniyah 13.24 Madison Middle School
Buzick, Claire 13.27 Bardstown
McGinnis-Boyd, Artilla 13.28 Henry F. Moss Middle School
Runyon, Ta'Leigha 13.37 Georgetown Middle School
Johnson, Dani 13.40 Newburg Middle School
Richard, Jazlynn 13.40 Woodford County Middle School
Pollard, Jada 13.43 Daviess County Middle School
Newcomb, Asonjia 13.48 Royal Spring Middle School
Smith, Romie 13.48 Tates Creek Middle School
Johnson, Reese 13.49 Woodland Middle School
Hicks, Jerni 13.52 Fort Campbell Middle
Knowles, Jaelee 13.55 Crawford Middle School
Turner, Grace 13.59 Oldham County Middle School
Kellam, Victoria 13.59 Caudill Middle School
Sponhouse, Bree 13.60 South Warren Middle School
Walls, Tessa 13.61 Hancock County Middle
Johnson, Emma Cait 13.62 Second Street Elementary School
Robbins, Kemiya 13.64 Crosby Middle School
Joseph, Mackenzie 13.85 Pikeville
Towns, Khamryn 13.94 Farnsley Middle School
Back to Top

MS Girls 100 Meter Hurdles 40 entries

Athlete Seed Team
Gormley, Charla 16.32 Woodford County Middle School
Svidal, Natalie 16.89 Walden
Green, Layla 17.03 Murray Middle School
Taylor, Raegan 17.03 Burgin
Hernandez, Ava 17.03 Bourbon County Middle School
Lin, Nicole 17.09 Pikeville
Gonulates, Meryem 17.30 Campbell County Middle School
Burks, Jaelyn 17.30 E.J. Hayes Middle School
Hopper, Laynie 17.37 Trinity Christian Academy
Brock, Aubree 17.50 Kammerer Middle School
Scroggins, Sabrina 17.55 St. Pius X (Edgewood)
Charles, Cadence 17.60 Woodland Middle School
Sanders, Lauren 17.80 North Oldham Middle School
Starkey, Maddie 17.91 Second Street Elementary School
Veit, Karley 18.06 Ballard Memorial
Kahn, Macey 18.09 Owensboro Middle School
Emmons, Emma 18.25 Green County Middle School
Flick, Stella 18.30 Blessed Sacrament School
Brockhoeft, Brooke 18.30 Conner Middle
Moncer, Lilly 18.33 West Jessamine Middle School
Hukle, Leah 18.45 Jessie Clark Middle School
Kennedy, Savanah 18.50 Harrison County Middle School
Crisp, Katie 18.51 Scott County Middle School
Shires, Abby 18.64 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Elrod, Zoie 18.65 South Warren Middle School
Powell, Gabrielle 18.72 Summit View Academy
Carpenter, Briann 18.75 Bryan Station Middle School
Wyant, Winter 18.85 Beechwood Middle Track
Hunt, Kyla 18.88 East Jessamine Middle School
Dulaney, Margaret 18.88 Louisville Collegiate Middle
Sundys, Zayda 18.92 Caudill Middle School
Kilby, Mia 18.95 Boyle County Middle School
Jones, Carolina 18.97 Hancock County Middle
Neal, Aubryelle 18.99 Oldham County Middle School
Nicholson, Jolie 19.08 Hebron Middle School
Joseph, Lindsay 19.10 Lexington Christian Middle
Rush, Armonie 19.17 Leestown Middle School
Searles, Amyreah 19.23 Tates Creek Middle School
Allen, Elizabeth 19.73 Fort Campbell Middle
Tarver, Ellisa 21.61 Farnsley Middle School
Back to Top

MS Girls 200 Meter Dash 48 entries

Athlete Seed Team
Felty, Addison Bourbon County Middle School
Johnson, Dani Newburg Middle School
Young, Lexi 25.90 Mason County Middle School
Bolen, LeZharia 26.40 McCracken County Middle Track
Warrick, Clara 26.66 East Oldham Middle School
Taylor, Jaliyah 26.77 Jefferson County Traditional Mid
Hoskins, Gracie 26.77 South Laurel
Inabinet, Claire 26.79 Royal Spring Middle School
Bennett, MiKalee 26.86 E.J. Hayes Middle School
Wright, Orryn 26.86 Grace M. James Academy Middle Sc
Bethel, Grace 27.07 Johnson Traditional Middle Schoo
English, Jasline 27.21 Paducah Middle School
Patrick, Scout 27.28 Larue County
Howard, Alexis 27.45 Twenhofel Middle School
Turner, Grace 27.63 Oldham County Middle School
Moore, Mya 27.67 Elizabethtown
Bryant, Joanna 27.71 Lexington Catholic Middle Track
Barker, India 27.80 Highland Middle School
Hayden, Taniyah 27.80 Madison Middle School
Wilson, Maleah 27.86 Shelby West Middle School
Knowles, Jaelee 28.02 Crawford Middle School
Zimmer, Korra 28.10 Blessed Sacrament School
Moore, Ava 28.15 Christian Academy Middle School
Bland, Mia 28.25 North Oldham Middle School
Johnson, Sanaya 28.37 Crosby Middle School
Meyer, Lilly 28.54 Lexington Christian Middle
Moore, McKayla 28.62 Farnsley Middle School
Kindle, Kaydence 28.67 Murray Middle School
Ball, Callie 28.68 Nicholas County
Pollard, Jada 28.71 Daviess County Middle School
Juarez, Brenda 28.72 Scott County Middle School
Runyon, Ta'Leigha 28.72 Georgetown Middle School
Wickers, Kendria 28.84 Bondurant Middle School
Lin, Nicole 28.84 Pikeville
Johnson, Reese 28.85 Woodland Middle School
Walls, Tessa 28.87 Hancock County Middle
Price, Devyn 28.89 Ramsey Middle School
Johnson, Emma Cait 28.91 Second Street Elementary School
Buchert, Reagan 28.92 Conner Middle
Heist, Sharon 28.92 Boyle County Middle School
Duncan, Kamora 28.93 Owensboro Middle School
Allen, Urijah 28.94 Bryan Station Middle School
Kellam, Victoria 28.95 Caudill Middle School
Dreher, Carrie 28.95 Shelby East Middle School
Constant, Aleyah 28.97 St. Athanasius
Nordman, Caroline 28.98 Beechwood Middle Track
Greene, KaTavia 29.56 Henry F. Moss Middle School
Hicks, Jerni 29.89 Fort Campbell Middle
Back to Top

MS Girls 3,200 Meter Run 36 entries

Athlete Seed Team
Bolin, Sophie Shelby West Middle School
Piccioli Abenante, Maria Crosby Middle School
Moore, Addison 11:04.84 Woodford County Middle School
Day, Isabella 11:42.99 Larue County
Tracy, Taryn 12:00.18 St. Michael
Ault, Gabby 12:05.64 St. Mary Middle
Bertram, Maggie 12:11.20 Pulaski County Middle School
Girten, Ellie 12:17.76 Daviess County Middle School
Hutchison, Avery 12:20.63 Jessie Clark Middle School
Warren, Caroline 12:23.13 Morton Middle School
Best, Katelyn 12:27.50 South Warren Middle School
Baird, Catherine 12:34.23 North Oldham Middle School
Hunt, Madison 12:36.46 Harrison County Middle School
Lubas, Meg 12:37.76 Fort Campbell Middle
Edmondson, Addison 12:40.15 St. Agnes (Fort Wright)
Beckham, Molly 12:46.27 Warren East Middle School
Estepp, Susanne 12:46.61 Beaumont Middle School
Coffey, Riley 12:46.81 Green County Middle School
Durrett, Maggie 12:58.04 St. Pius X (Edgewood)
Eaton, Ava 13:00.12 Jefferson County Traditional Mid
Foster, Gabby 13:00.32 Meyzeek Middle School
Yaden, Kinsley 13:02.21 Noe Middle School
Beall, Abigail 13:04.51 Caudill Middle School
Stamper, Kennedy 13:04.94 Campbell Middle School
Wayland, Lucy 13:06.30 Oldham County Middle School
Mastin, McKinley 13:07.68 North Laurel Middle School
Fortner, Chloe 13:07.79 Taylor County Middle School
Kasey, Ryann 13:11.23 Owensboro Middle School
Young, Abbie 13:13.06 East Oldham Middle School
Compton, Cadence 13:13.59 Pikeville
Meyer, Makayla 13:14.82 Eastside Middle School
Petty, Mia 13:16.40 Campbell County Middle School
Stevenson, Abbie 13:19.52 Mt. Washington Middle School
Green, Jade 13:20.60 Murray Middle School
Johnson, Jaya 13:24.55 Shelby East Middle School
Yellow, Maddie 13:30.34 East Jessamine Middle School
Back to Top

MS Girls 300 Meter Hurdles 37 entries

Athlete Seed Team
Okorley, Peighton 49.95 Leestown Middle School
Hernandez, Ava 50.78 Bourbon County Middle School
Gormley, Charla 50.94 Woodford County Middle School
Burks, Jaelyn 51.38 E.J. Hayes Middle School
Flick, Stella 51.57 Blessed Sacrament School
Copenhaver, Eden 52.27 Christian Academy Middle School
Taylor, Raegan 52.49 Burgin
Thomas, Candace 52.65 Jefferson County Traditional Mid
Emmons, Emma 52.67 Green County Middle School
Sanders, Lauren 52.82 North Oldham Middle School
Powell, Gabrielle 52.96 Summit View Academy
Green, Layla 53.04 Murray Middle School
Joseph, Lindsay 53.37 Lexington Christian Middle
Eibel, Olivia 53.65 St. Pius X (Edgewood)
Easterling, Madison 53.80 Scott County Middle School
Tucker, Ella 53.86 Larue County
Broderick, Morgan 54.21 Nicholas County
Brockhoeft, Brooke 54.29 Conner Middle
Charles, Cadence 54.53 Woodland Middle School
Cooper, Rori 54.71 Campbell Middle School
Goetz, Mia 54.88 Royal Spring Middle School
Kennedy, Savanah 54.90 Harrison County Middle School
Tarver, Ellisa 54.99 Farnsley Middle School
Jones, Carolina 55.00 Hancock County Middle
Kush, Avery 55.03 Campbell County Middle School
Stanley, Lilah 55.15 Owensboro Middle School
Hocker, Alayna 55.43 Turkey Foot Middle School
Wyant, Winter 55.63 Beechwood Middle Track
Gishe, Loti 55.80 South Warren Middle School
Starkey, Maddie 55.94 Second Street Elementary School
Rogers, Ava 55.94 Pikeville
Neal, Aubryelle 56.35 Oldham County Middle School
Morgan, Kennedy 56.51 Beaumont Middle School
Hunt, Kyla 56.52 East Jessamine Middle School
Cowan, Zamara 56.65 Jessie Clark Middle School
Moncer, Lilly 56.73 West Jessamine Middle School
Cardwell, Carly 56.97 Butler County Middle School
Back to Top

MS Girls 400 Meter Dash 48 entries

Athlete Seed Team
Griese, Violet Lexington Christian Middle
Scott, Zalaya 1:00.03 Jefferson County Traditional Mid
Spillman, Izzy 1:01.15 Bryan Station Middle School
Bastin, Abigail 1:01.63 Lincoln County Middle School
Wright, Orryn 1:01.63 Grace M. James Academy Middle Sc
Bolen, LeZharia 1:02.18 McCracken County Middle Track
Gonulates, Meryem 1:02.42 Campbell County Middle School
Vanlandingham, Avery 1:02.90 Conner Middle
Patrick, Scout 1:03.40 Larue County
Barber, Kenzie 1:03.50 Second Street Elementary School
Courtney, Miyah 1:03.62 Bardstown
Clark, Lilly 1:03.71 Drakes Creek Middle School
Webster, Camryn 1:03.72 Fort Campbell Middle
Turner, Abigail 1:04.24 Sayre Middle
Roberts, Sydney 1:04.76 E.J. Hayes Middle School
Tignor, Hope 1:04.92 Turkey Foot Middle School
Felty, Addison 1:05.12 Bourbon County Middle School
Dudderar, Ava 1:05.36 St. Pius X (Edgewood)
Duncan, Charleigh 1:05.43 South Marshall Middle School
Miniard, Brenna 1:05.49 East Oldham Middle School
Trimble, Elise 1:05.58 Beaumont Middle School
Swinney, Maliyah 1:05.85 Rockcastle County Middle School
Moore, McKayla 1:06.22 Farnsley Middle School
Gampper, Gabby 1:06.27 Woodford County Middle School
Lukascko, Harper 1:06.40 Scott County Middle School
Moore, Julia 1:06.47 Beechwood Middle Track
Recktenwald, Haley 1:06.50 Eastside Middle School
Maier, Ruth 1:06.65 Blessed Sacrament School
Cunningham, Dakota 1:06.65 Graves County Middle School
Cooper, Maia 1:06.82 Oldham County Middle School
Johnson, Reese 1:06.88 Kammerer Middle School
Wedding, Rachel 1:06.95 Christian Academy Middle School
Heist, Sharon 1:07.01 Boyle County Middle School
Mastin, Katie 1:07.03 West Jessamine Middle School
Weber, Ella 1:07.12 St. Joseph School (Crescent Spri
Hopper, Laynie 1:07.17 Trinity Christian Academy
Gann, Holland 1:07.21 Morton Middle School
Flynn, Layla 1:07.27 Jessie Clark Middle School
Stanley, Lilah 1:07.31 Owensboro Middle School
Hunt, Madison 1:07.44 Harrison County Middle School
Compton, Charlize 1:07.66 Pikeville
Thomas, Medeline 1:07.80 Caldwell County
Shenk, Sophia 1:07.80 North Oldham Middle School
Raines, Mallory 1:07.89 Daviess County Middle School
Miner, Stella 1:12.30 Bowling Green Junior High School
Ross, Isabella 1:13.71 Hancock County Middle
Hoskins, Gracie 59.03 South Laurel
Inabinet, Claire 59.65 Royal Spring Middle School
Back to Top

MS Girls 4x100 Meter Relay 48 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Grace M. James Academy Middle Sc
Relay Team A St. Pius X (Edgewood)
Relay Team A Blessed Sacrament School
Relay Team A 1:03.46 Lexington Christian Middle
Relay Team A 52.41 Jefferson County Traditional Mid
Relay Team A 52.83 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 53.28 Tates Creek Middle School
Relay Team A 53.70 Mayfield Middle School
Relay Team A 53.85 Caldwell County
Relay Team A 54.09 Pikeville
Relay Team A 54.22 Bryan Station Middle School
Relay Team A 54.58 East Oldham Middle School
Relay Team A 54.60 Fort Campbell Middle
Relay Team A 54.87 Christian Academy Middle School
Relay Team A 54.92 Georgetown Middle School
Relay Team A 55.17 Leestown Middle School
Relay Team A 55.31 Newburg Middle School
Relay Team A 55.32 Madison Middle School
Relay Team A 55.33 Owensboro Middle School
Relay Team A 55.58 Twenhofel Middle School
Relay Team A 55.84 Campbell County Middle School
Relay Team A 55.96 South Warren Middle School
Relay Team A 56.17 West Jessamine Middle School
Relay Team A 56.19 Warren East Middle School
Relay Team A 56.27 Royal Spring Middle School
Relay Team A 56.34 Henry F. Moss Middle School
Relay Team A 56.39 Beaumont Middle School
Relay Team A 56.40 Conner Middle
Relay Team A 56.45 Lexington Traditional Magnet Sch
Relay Team A 56.50 Morton Middle School
Relay Team A 56.55 Ramsey Middle School
Relay Team A 56.56 Paducah Middle School
Relay Team A 56.58 Second Street Elementary School
Relay Team A 56.58 Shelby East Middle School
Relay Team A 56.70 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 56.80 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 56.82 Scott County Middle School
Relay Team A 56.86 Farnsley Middle School
Relay Team A 56.96 Bourbon County Middle School
Relay Team A 57.10 Woodland Middle School
Relay Team A 57.23 Ballard Memorial
Relay Team A 57.57 Kentucky Country Day Middle
Relay Team A 57.70 College View Middle School
Relay Team A 57.78 Bondurant Middle School
Relay Team A 57.80 Harrison County Middle School
Relay Team A 57.84 Louisville Collegiate Middle
Relay Team A 57.85 Caudill Middle School
Relay Team A 57.93 Summit View Academy
Back to Top

MS Girls 4x200 Meter Relay 44 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Western Middle School
Relay Team A Blessed Sacrament School
Relay Team A 1:47.91 Bardstown
Relay Team A 1:48.44 Jefferson County Traditional Mid
Relay Team A 1:50.78 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 1:51.71 Tates Creek Middle School
Relay Team A 1:51.75 Bryan Station Middle School
Relay Team A 1:53.29 Fort Campbell Middle
Relay Team A 1:54.05 Pikeville
Relay Team A 1:54.23 Royal Spring Middle School
Relay Team A 1:54.82 Mayfield Middle School
Relay Team A 1:55.56 Caldwell County
Relay Team A 1:55.87 Scott County Middle School
Relay Team A 1:55.88 Lexington Christian Middle
Relay Team A 1:56.91 Madison Middle School
Relay Team A 1:57.06 Georgetown Middle School
Relay Team A 1:57.17 Leestown Middle School
Relay Team A 1:57.19 Morton Middle School
Relay Team A 1:57.46 Bourbon County Middle School
Relay Team A 1:57.50 Beaumont Middle School
Relay Team A 1:57.63 Owensboro Middle School
Relay Team A 1:57.68 Twenhofel Middle School
Relay Team A 1:57.76 Campbell County Middle School
Relay Team A 1:59.28 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 1:59.31 Ramsey Middle School
Relay Team A 1:59.52 Paducah Middle School
Relay Team A 2:00.06 Woodford County Middle School
Relay Team A 2:00.25 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 2:00.45 Warren East Middle School
Relay Team A 2:00.56 Woodland Middle School
Relay Team A 2:00.85 Shelby East Middle School
Relay Team A 2:01.00 Johnson Traditional Middle Schoo
Relay Team A 2:01.05 West Jessamine Middle School
Relay Team A 2:01.11 Henry F. Moss Middle School
Relay Team A 2:01.18 Newburg Middle School
Relay Team A 2:01.77 Second Street Elementary School
Relay Team A 2:02.33 Lexington Traditional Magnet Sch
Relay Team A 2:02.46 Caudill Middle School
Relay Team A 2:02.58 Calloway County Middle School
Relay Team A 2:02.58 College View Middle School
Relay Team A 2:02.72 South Warren Middle School
Relay Team A 2:02.79 North Oldham Middle School
Relay Team A 2:03.47 Farnsley Middle School
Relay Team A 2:04.86 Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top

MS Girls 4x400 Meter Relay 39 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A St. Pius X (Edgewood)
Relay Team A 4:20.66 Bardstown
Relay Team A 4:20.93 Bryan Station Middle School
Relay Team A 4:21.98 Woodford County Middle School
Relay Team A 4:22.15 Larue County
Relay Team A 4:25.46 Bourbon County Middle School
Relay Team A 4:30.19 Jefferson County Traditional Mid
Relay Team A 4:30.74 Scott County Middle School
Relay Team A 4:30.89 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 4:32.03 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 4:32.30 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 4:34.30 Fort Campbell Middle
Relay Team A 4:37.99 Campbell County Middle School
Relay Team A 4:38.06 East Oldham Middle School
Relay Team A 4:38.11 North Oldham Middle School
Relay Team A 4:38.19 Oldham County Middle School
Relay Team A 4:39.05 North Laurel Middle School
Relay Team A 4:39.76 Royal Spring Middle School
Relay Team A 4:41.22 Owensboro Middle School
Relay Team A 4:42.98 Beechwood Middle Track
Relay Team A 4:44.10 South Marshall Middle School
Relay Team A 4:46.64 Conner Middle
Relay Team A 4:46.97 Hancock County Middle
Relay Team A 4:47.14 Twenhofel Middle School
Relay Team A 4:48.05 Eastside Middle School
Relay Team A 4:48.71 Leestown Middle School
Relay Team A 4:49.73 Beaumont Middle School
Relay Team A 4:50.14 East Jessamine Middle School
Relay Team A 4:51.04 Morton Middle School
Relay Team B 4:51.43 Pikeville
Relay Team A 4:51.77 Second Street Elementary School
Relay Team A 4:52.64 West Jessamine Middle School
Relay Team A 4:53.06 Caudill Middle School
Relay Team A 4:53.13 Green County Middle School
Relay Team A 4:53.30 Shelby East Middle School
Relay Team A 4:54.93 Georgetown Middle School
Relay Team A 5:08.72 Farnsley Middle School
Relay Team A 5:13.58 Lexington Christian Middle
Relay Team A 5:27.14 Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top

MS Girls 4x800 Meter Relay 46 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A St. Agnes (Fort Wright)
Relay Team A St. Pius X (Edgewood)
Relay Team A Grace M. James Academy Middle Sc
Relay Team A 10:01.45 Elizabethtown
Relay Team A 10:12.41 North Oldham Middle School
Relay Team A 10:15.46 Larue County
Relay Team A 10:32.63 Campbell County Middle School
Relay Team A 10:41.28 Jessie Clark Middle School
Relay Team A 10:41.94 East Oldham Middle School
Relay Team A 10:48.00 Owensboro Middle School
Relay Team A 10:49.71 Jefferson County Traditional Mid
Relay Team A 10:58.94 Beaumont Middle School
Relay Team A 11:00.44 E.J. Hayes Middle School
Relay Team A 11:02.13 South Warren Middle School
Relay Team A 11:04.57 Oldham County Middle School
Relay Team A 11:11.08 Bryan Station Middle School
Relay Team A 11:13.13 Morton Middle School
Relay Team A 11:13.29 Royal Spring Middle School
Relay Team A 11:14.01 Campbell Middle School
Relay Team A 11:14.20 Calloway County Middle School
Relay Team A 11:17.61 Bourbon County Middle School
Relay Team A 11:17.81 North Laurel Middle School
Relay Team A 11:18.40 South Marshall Middle School
Relay Team A 11:20.44 Scott County Middle School
Relay Team A 11:25.40 St. Agnes
Relay Team A 11:26.35 Turkey Foot Middle School
Relay Team A 11:33.10 Daviess County Middle School
Relay Team A 11:36.49 East Jessamine Middle School
Relay Team A 11:39.81 Noe Middle School
Relay Team A 11:42.63 Shelby East Middle School
Relay Team A 11:43.56 Twenhofel Middle School
Relay Team A 11:48.95 West Jessamine Middle School
Relay Team A 11:50.49 Second Street Elementary School
Relay Team A 11:51.34 Green County Middle School
Relay Team A 11:51.85 Pikeville
Relay Team A 11:52.33 Taylor County Middle School
Relay Team A 11:53.18 McNabb Middle School
Relay Team A 11:53.80 Fort Campbell Middle
Relay Team A 11:54.25 Meyzeek Middle School
Relay Team A 11:57.84 Ramsey Middle School
Relay Team A 12:02.14 Henderson South Middle School
Relay Team A 12:04.23 Conner Middle
Relay Team A 12:04.31 Woodford County Middle School
Relay Team A 12:05.67 Caudill Middle School
Relay Team A 12:06.56 Woodland Middle School
Relay Team A 12:06.63 Summit View Academy
Back to Top

MS Girls 800 Meter Run 52 entries

Athlete Seed Team
Moore, Addison 2:17.34 Woodford County Middle School
Bastin, Abigail 2:19.19 Lincoln County Middle School
Vanlandingham, Avery 2:23.32 Conner Middle
George, Mabel 2:25.01 St. Agnes
Bryant, Joanna 2:26.88 Lexington Catholic Middle Track
Sewell, Annie 2:27.61 Lexington Christian Middle
Moran, Alexis 2:27.99 Owen County Middle School
Gonulates, Meryem 2:28.35 Campbell County Middle School
Allen, Harper 2:28.41 Turkey Foot Middle School
Parke, Lily 2:29.35 Beechwood Middle Track
Clark, Lilly 2:29.93 Drakes Creek Middle School
Hoskins, Gracie 2:29.99 South Laurel
Hukle, Leah 2:30.59 Jessie Clark Middle School
Lubas, Meg 2:30.67 Fort Campbell Middle
Lamb, Shelby 2:30.69 Caudill Middle School
Keramzieva, Aleksandra 2:30.85 North Oldham Middle School
Montgomery, Bailee 2:31.56 St. Edward
Egan, Alex 2:32.54 Eastside Middle School
Tucker, Ella 2:32.81 Larue County
Reed, Jessica 2:32.90 South Marshall Middle School
Frye, Jaycee 2:33.31 Corbin Middle School
Nava, Diana 2:33.77 East Oldham Middle School
Plummer, Anabelle 2:33.98 Christian Academy Middle School
Mackey, Riley 2:34.26 Our Lady of Lourdes
Dulaney, Margaret 2:34.29 Louisville Collegiate Middle
Price, Madison 2:34.47 Jefferson County Traditional Mid
Starr, Nora 2:34.93 Sacred Heart Model School
Greathouse, Lilliana 2:34.96 West Jessamine Middle School
Johnson, Jocelyn 2:35.63 Shelby East Middle School
Mooney, Caroline 2:35.83 Mt. Washington Middle School
Palmer, Kiley 2:36.12 Owensboro Middle School
Nowlin, Addison 2:36.16 Scott County Middle School
Brown, Gracie 2:36.75 South Warren Middle School
Henage, Sophie 2:36.87 Oldham County Middle School
Thompson, Madison 2:37.03 Royal Spring Middle School
Anderson, Sophia 2:37.20 E.J. Hayes Middle School
Murray, Hannah 2:37.44 Pulaski County Middle School
Barber, Kenzie 2:37.61 Second Street Elementary School
Chambers, Molly 2:37.71 Boyle County Middle School
Turner, Abigail 2:37.73 Sayre Middle
Burg, Alexandra 2:38.01 St. Pius X (Edgewood)
Vickers, Riley 2:38.37 North Laurel Middle School
Cundiff, Caroline 2:38.46 Holy Spirit
Lencki, Finley 2:38.61 Calloway County Middle School
Trimble, Elise 2:38.79 Beaumont Middle School
Mattingly, Kirri 2:39.05 Burns Middle School
Green, Jade 2:39.63 Murray Middle School
Matthews, Elizabeth 2:39.88 Walden
Kreidenweis, Kali 2:39.91 Twenhofel Middle School
Beckham, Molly 2:41.76 Warren East Middle School
Johnson, Sanaya 2:46.01 Crosby Middle School
Ross, Isabella 2:46.31 Hancock County Middle
Back to Top

MS Girls Discus 36 entries

Athlete Seed Team
Crosby, Germani 114-4 Lincoln County Middle School
Huguely, Jamya 93-10 Caudill Middle School
Brockman, Scout 85-9 Taylor County Middle School
Willis, Bailee 84-9 Green County Middle School
Napier, Kaitlyn 84-1 East Jessamine Middle School
Brown, Da’lani 80-3 Jefferson County Traditional Mid
Counts, Lauren 80-0.5 The Lexington School
Reed, Janaye 76-3 McCracken County Middle Track
Brown, Audrey Grace 76-1 South Marshall Middle School
Beale, Leda 75-10 St. Francis School
Yocum, Gabby 75-6 Calloway County Middle School
Camron, Emma 74-10 Owensboro Middle School
Leksrisawat, Isala 72-4 North Oldham Middle School
Norris, Cami 72-4 St. Joseph School (Crescent Spri
Niyoshima, Elene 71-10 Lexington Traditional Magnet Sch
Sullivan, Aleigha 71-10 Morton Middle School
Hager, Cathrynn 70-9 Scott County Middle School
Montanez, Mayani 70-4 Sayre Middle
Kendall, Ava 70-4 Walton Verona Middle Track
Couch, Cierra 69-6 Casey County
Winburn, Pyper 69-4 Bellevue Middle Track
Mason, Abeni 68-2 Georgetown Middle School
Campbell, Alana 68-2 McNabb Middle School
O'Neill, Leah 68-1 Ballard Memorial
Hensley, Grace 67-5 Twenhofel Middle School
Ingram, Signe 67-0 Bryan Station Middle School
Tolle, Marlie 66-7 Harrison County Middle School
Noble, Naoma 66-7 Breathitt County
Barnum, Alexis 66-6 East Oldham Middle School
Easley, Bella 65-9 Butler County Middle School
Clark, Graycee 65-5 Notre Dame Academy (Louisville)
Herran, Keirli 65-4 Caldwell County
Causey, Izzy 65-3 Valley Elementary School
Jefferson, Jara 65-1 South Warren Middle School
Elswick, Sadie 59-8 Pikeville
Boyington, D"Asia Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top

MS Girls High Jump 43 entries

Athlete Seed Team
Young, Lexi 5-4 Mason County Middle School
Elrod, Zoie 5-2 South Warren Middle School
Neal, Aubryelle 5-1 Oldham County Middle School
Warrick, Clara 5-0 East Oldham Middle School
Hatfield, Kate 4-10 Burgin
Taylor, Bailee 4-10 Johns Creek School
Lewis, Isabella 4-10 West Jessamine Middle School
Ezell, Aubrey 4-9 College View Middle School
Noble, Naoma 4-9 Breathitt County
Cardwell, Carly 4-8 Butler County Middle School
Scott, Sarah 4-8 Bourbon County Middle School
Howard, Alexis 4-8 Twenhofel Middle School
Beckley, Ava 4-8 Conner Middle
Kindle, Kaydence 4-8 Murray Middle School
Moore, Mya 4-8 Elizabethtown
Railley, Zarionha 4-8 Bardstown
Cooper, Rori 4-7 Campbell Middle School
Rogers, Ava 4-6 Pikeville
Doss, McKenzie 4-6 Kentucky Country Day Middle
Rupert, Taleeah 4-6 Calloway County Middle School
Voyles, Nikiyah 4-6 Owensboro Middle School
Lemming, Kaitlyn 4-6 Walton Verona Middle Track
Easterling, Madison 4-6 Scott County Middle School
Bednar, Caroline 4-6 South Oldham Middle School
Fedders, Callie 4-6 St. Pius X (Edgewood)
Custard, Maya 4-6 Georgetown Middle School
Justice, Taylor 4-6 Woodland Middle School
Allen, Harper 4-4 Turkey Foot Middle School
Roberts, Ava 4-4 Fort Campbell Middle
Mohr, Ella 4-4 St. Agnes
Roper, Katie 4-4 St. Michael
Heath, Abigail 4-4 Boyle County Middle School
Lakin, Janeva 4-4 Morton Middle School
Hutchison, Kendall 4-4 Shelby East Middle School
Streeval, Chloe 4-4 Green County Middle School
Myers, Grace 4-4 North Oldham Middle School
Mullins, Addyson 4-4 Caudill Middle School
Moore, Kylie 4-4 Christian Academy Middle School
Estabrook, Bella 4-4 Henderson South Middle School
Garner, Avery 4-4 Madison Middle School
Blackburn, Kylie 4-4 Bryan Station Middle School
Murray, Hannah 4-4 Pulaski County Middle School
Ross, Isabella Hancock County Middle
Back to Top

MS Girls Long Jump 27 entries

Athlete Seed Team
Young, Lexi 18-9 Mason County Middle School
Scott, Sarah 16-9.5 Bourbon County Middle School
Kindle, Kaydence 15-10 Murray Middle School
Tinelli, Anna 15-6 Eastside Middle School
Swinney, Maliyah 15-4.5 Rockcastle County Middle School
Leath, Iyana 15-4.5 E.J. Hayes Middle School
Jasper, Olivia 15-3.75 East Oldham Middle School
Gormley, Charla 15-2 Woodford County Middle School
Kinney, Emma 15-2 Valley Elementary School
Carter, Ella 15-1 Owensboro Middle School
Svidal, Natalie 14-11.75 Walden
Thomas, Jolena 14-11 Jessie Clark Middle School
Lewis, Chloe 14-9.5 Morton Middle School
James, Ashlinn 14-9 Ramsey Middle School
Elrod, Zoie 14-8.5 South Warren Middle School
Arroyo, Alexis 14-8.5 Jefferson County Traditional Mid
Wilson, Maleah 14-7.5 Shelby West Middle School
Howard, Alexis 14-7 Twenhofel Middle School
Mastin, Katie 14-7 West Jessamine Middle School
Constant, Aleyah 14-5.5 St. Athanasius
Loveless, Hayden 14-5 Calloway County Middle School
Mendoza, Miley 14-4 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Sethuraman, Vidya 14-3 The Lexington School
Bryant, Sophia 14-3 Dorton School
Walters, Catharine 13-8 Pikeville
Webster, Camryn 13-4 Fort Campbell Middle
Thomas, Caleigh 13-4 Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top

MS Girls Pole Vault 16 entries

Athlete Seed Team
Willoughby, Lacy 11-0 McNabb Middle School
Hernandez, Ava 10-6 Bourbon County Middle School
Howard, Bailey 10-0 Campbell Middle School
Williams, Sylvie 8-1 Oldham County Middle School
Roberts, Ava 7-0 Fort Campbell Middle
Beaman, Parker 6-6 Twenhofel Middle School
Kahn, Macey 6-6 Owensboro Middle School
Bant, Maggie 6-6 East Oldham Middle School
Pratt, Anabella 6-6 North Oldham Middle School
Falwell, Flora 6-6 Murray Middle School
Stovall, Jillian 6-0 Calloway County Middle School
Neuhaus, Rachel 6-0 St. Pius X (Edgewood)
Pugh, Ava 5-10 St. Joseph School (Crescent Spri
Coffey, Dayni 5-6 Green County Middle School
Jesse, Jillian 5-6 Shelby East Middle School
Moses, Haiden North Laurel Middle School
Back to Top

MS Girls Shot Put 37 entries

Athlete Seed Team
Crosby, Germani 42-9.5 Lincoln County Middle School
Brown, Da’lani 37-4.25 Jefferson County Traditional Mid
Brockman, Scout 36-0 Taylor County Middle School
Napier, Kaitlyn 35-2 East Jessamine Middle School
O'Neill, Leah 35-1.25 Ballard Memorial
Montanez, Mayani 33-11 Sayre Middle
Donald, Aubrey 33-6 Caudill Middle School
Mason, Abeni 32-11 Georgetown Middle School
Camron, Emma 32-7 Owensboro Middle School
Easley, Bella 32-4 Butler County Middle School
Reed, Janaye 32-2 McCracken County Middle Track
Barrow, Brylee 31-9 Calloway County Middle School
Daley, Kennedy 31-8 Sacred Heart Model School
Niyoshima, Elene 31-7 Lexington Traditional Magnet Sch
Fay, Heidi 31-4 Morton Middle School
Medina, Kaylin 31-2 West Jessamine Middle School
Couch, Cierra 31-1 Casey County
Zwick, Katie 31-1 St. Joseph School (Crescent Spri
Cole, Daryhia 31-0.5 Holmes Middle School
Meyers, Chloe 30-11 Bellevue Middle Track
Willis, Bailee 30-11 Green County Middle School
Jefferson, Jara 30-6 South Warren Middle School
Geer, Erica 30-3 Western Middle School
Maupin, Taylor 30-0 Larue County
Causey, Izzy 29-8.5 Valley Elementary School
Counts, Lauren 29-8 The Lexington School
OBanion, Layla 29-8 Scott County Middle School
Brewer, Kaliana 29-7.5 Henderson South Middle School
Tolle, Marlie 29-7.25 Harrison County Middle School
Hammons, Jaelyn 29-6 Grant County Middle Track
Offut, Emma 29-5 Daviess County Middle School
Dillard, Jaelynn 29-3.5 Notre Dame Academy (Louisville)
Kidd, Katie 29-2 North Laurel Middle School
Mendoza, Miley 29-1 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Noble, Naoma 29-1 Breathitt County
Katy, Floyd 29-1 Bardstown
Johnson, Trinity 26-1 Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top

MS Girls Triple Jump 30 entries

Athlete Seed Team
Compton, Charlize 34-3.5 Pikeville
Svidal, Natalie 34-0.5 Walden
Swinney, Maliyah 33-3 Rockcastle County Middle School
Arroyo, Alexis 33-3 Jefferson County Traditional Mid
Patrick, Scout 32-4.5 Larue County
Tinelli, Anna 32-3 Eastside Middle School
Aoki, Bryn 32-1 E.J. Hayes Middle School
Cooper, Rori 31-8 Campbell Middle School
Jasper, Olivia 31-8 East Oldham Middle School
Juarez, Brenda 31-6.5 Scott County Middle School
Clark, Lilly 31-4.5 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Howard, Alexis 31-4 Twenhofel Middle School
Deel, Kamryn 31-1.5 Warren East Middle School
Hatfield, Kate 30-9 Burgin
Scott, Sarah 30-8.5 Bourbon County Middle School
Emmons, Emma 30-8 Green County Middle School
French, Arwen 30-6 Harrison County Middle School
Thomas, Jolena 30-1 Jessie Clark Middle School
Moncer, Lilly 30-0.5 West Jessamine Middle School
Railley, Zarionha 30-0.25 Bardstown
Trimble, Elise 30-0 Beaumont Middle School
Skaggs, Ann Marie 29-7.75 Butler County Middle School
Webster, Camryn 29-6 Fort Campbell Middle
Garner, Avery 29-2.5 Madison Middle School
Jones, Addison 29-1.5 McCracken County Middle Track
Raines, Layla 28-9 Woodford County Middle School
Scroggins, Sabrina 28-9 St. Pius X (Edgewood)
Ellifritz, MaKayla 28-7.5 Clark Moores Middle School
Mathews, Chasity 28-7 Ballard Memorial
Watkins, Bryanna 27-3 Owensboro Middle School
Back to Top

MS Girls TurboJav 41 entries

Athlete Seed Team
Stevens, Katelyn 82-7 Scott County Middle School
Tinelli, Anna 82-5 Eastside Middle School
Mendoza, Miley 81-0 Holy Name of Jesus Catholic Scho
Raymond, Katie 78-5 North Oldham Middle School
Donald, Aubrey 77-10 Caudill Middle School
Karl, Emma 75-2 Woodland Middle School
Stuart, Sadie 74-9 Beaumont Middle School
Harville, Leah 72-2 Jessie Clark Middle School
Brewer, Kaliana 71-8 Henderson South Middle School
Counts, Lauren 69-5 The Lexington School
Brown, Audrey Grace 69-5 South Marshall Middle School
Daley, Kennedy 69-0 Sacred Heart Model School
Martin, Avery 69-0 Royal Spring Middle School
Asukulu, Jeanette 67-9 Lexington Traditional Magnet Sch
Perkins, Laney 67-2 Jefferson County Traditional Mid
Joseph, Lindsay 66-8 Lexington Christian Middle
Brockman, Scout 66-3 Taylor County Middle School
Smith, Kristi 65-9.75 Murray Middle School
Zwick, Katie 64-4 St. Joseph School (Crescent Spri
Mullannix, Audrey 63-7 Georgetown Middle School
Davison, Cathey 63-4 Morton Middle School
Dabney, Tamarie 63-0 Leestown Middle School
Haggard, Sofia 61-5 Bryan Station Middle School
Dudderar, Ava 61-2 St. Pius X (Edgewood)
Watkins, Bryanna 59-9 Owensboro Middle School
O'Neill, Leah 59-4.5 Ballard Memorial
Hensley, Grace 59-1 Twenhofel Middle School
Yocum, Gabby 59-0.25 Calloway County Middle School
Meyers, Chloe 58-0 Bellevue Middle Track
Smith, Lena 57-8 Owen County Middle School
Noble, Naoma 57-8 Breathitt County
Graft, Grier 57-4 Walden
Tolle, Marlie 57-4 Harrison County Middle School
McElwain, Chloe 57-2 Woodford County Middle School
Po, Lui 57-1 Noe Middle School
Dillard, Jaelynn 36-10 Notre Dame Academy (Louisville)
Julakanti, Yuktha 36-6 Bondurant Middle School
Peralta, Giselline Johnson Traditional Middle Schoo
McGowen, Chevy Caldwell County
Maupin, Taylor Larue County
Slates, Sydney Grace M. James Academy Middle Sc
Back to Top