Mason County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.79 | SB | Madison Paver | 1st | Finals H7 | High School Girls |
8.29 | SB | Andreana Bennett | 12th | Finals H10 | High School Girls |
9.68 | SB | Ashley Maze | 37th | Finals H11 | High School Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:14.40 | SB | Raylee Kirkland | 13th | Finals H7 | High School Girls |
1:16.18 | SB | Sara Redmond | 21st | Finals H9 | High School Girls |
1:16.68 | SB | Megan Pfeffer | 23rd | Finals H9 | High School Girls |
1:16.97 | SB | Kristen Biddle | 24th | Finals H8 | High School Girls |
800 Meter Run | |||||
2:47.16 | SB | Valerie Rice | 2nd | Finals | High School Girls |
3:01.25 | SB | Sierra Anderson | 8th | Finals | High School Girls |
1600 Meter Run | |||||
6:02.95 | Julia Woods | 5th | Finals | High School Girls | |
6:35.20 | SB | Cara Woods | 13th | Finals | High School Girls |
3000 Meter Run | |||||
12:33.20 | SB | Julia Woods | 5th | Finals | High School Girls |
13:04.33 | SB | Cara Woods | 7th | Finals | High School Girls |
55 Meter Hurdles | |||||
9.93 | SB | Iretta Carpenter | 3rd | Finals H2 | High School Girls |
4x400 Meter Relay | |||||
4:53.90 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:23.14 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
14-7.25 | SB | Andreana Bennett | 2nd | Finals | High School Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.22 | SB | Xavion Johnson | 12th | Finals H6 | High School Boys |
7.26 | SB | Jacob Tompkins | 13th | Finals H6 | High School Boys |
7.38 | SB | Jaylin Jones | 18th | Finals H8 | High School Boys |
7.55 | SB | Corey Childers | 24th | Finals H7 | High School Boys |
8.57 | SB | Jacob Zeigler | 40th | Finals H10 | High School Boys |
400 Meter Dash | |||||
1:00.81 | SB | Jacob Tompkins | 15th | Finals H5 | High School Boys |
1:00.88 | SB | Corey Childers | 17th | Finals H6 | High School Boys |
1:03.25 | SB | Nathan Woods | 25th | Finals H7 | High School Boys |
1:08.32 | SB | Donovan Hylander | 39th | Finals H9 | High School Boys |
1:11.52 | SB | Jacob Zeigler | 43rd | Finals H9 | High School Boys |
800 Meter Run | |||||
2:17.26 | SB | Connor Appelman | 1st | Finals | High School Boys |
2:17.84 | SB | Nick Robinson | 2nd | Finals | High School Boys |
2:47.21 | SB | Tanner Campbell | 17th | Finals | High School Boys |
1600 Meter Run | |||||
5:07.86 | SB | Nick Robinson | 1st | Finals | High School Boys |
55 Meter Hurdles | |||||
10.36 | SB | Corey Childers | 7th | Finals H3 | High School Boys |
11.42 | SB | Donovan Hylander | 10th | Finals H3 | High School Boys |
4x400 Meter Relay | |||||
4:11.52 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:45.80 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
16-4.5 | SB | Jaylin Jones | 8th | Finals | High School Boys |
Triple Jump | |||||
33-6.75 | SB | Daniel Appelman | 8th | Finals | High School Boys |
Shot Put | |||||
39-11.5 | SB | Matt Dobson | 3rd | Finals | High School Boys |
32-1.5 | SB | Tyler Sauer | 13th | Finals | High School Boys |
29-7.5 | SB | Cory Cantrell | 18th | Finals | High School Boys |