Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Evan Schuler South Oldham 11.24a
2 Keith Hadley Holy Cross (Louisville) 11.26a
3 Adam Kern South Oldham 11.57a
4 Aidan Tunget Oldham County 11.58a
5 Levi Chesser Spencer County 11.59a
6 Jayden Corum Oldham County 11.59a
6 Clarke Lanham South Oldham 11.59a
8 Nitayvis Short Atherton 11.66a
9 Roderick Long Atherton 11.72a
10 Leedrick Washington Fairdale 11.75a
11 Kolade Dada South Oldham 11.83a
12 Landon Ford Shelby County 11.83a
13 Aiden Schuff Oldham County 11.84a
14 Kallen Greenwood Oldham County 11.90a
15 Kabilian Murugesu Fairdale 11.95a
16 Kwame Anderson Fairdale 11.97a
17 Jaquan McNeal Martha Layne Collins 12.00a
18 Owen Jackson Trimble County 12.11a
19 Adonius Lister Atherton 12.11a
20 Moctezumac Rodriguez Shelby County 12.14a
21 Elijah Rodgers Fairdale 12.27a
22 Jayvyn Stone Shelby County 12.30a
23 Kanye Gardner Atherton 12.34a
24 Brody Phelps Spencer County 12.44a
25 John Campomayor Trimble County 12.90a
26 Levi Snyder Shelby County 13.05a
27 Johnny Refield Shelby County 13.34a
28 Marquel Wortham Holy Cross (Louisville) 13.39a
29 Sherman Smith Holy Cross (Louisville) 13.41a
30 Ric Chilton Trimble County 13.65a
31 Zander Guth Trimble County 13.88a
32 Jaxon Gross Trimble County 15.65a
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Keith Hadley Holy Cross (Louisville) 22.42a
2 Evan Schuler South Oldham 22.49a
3 Aidan Tunget Oldham County 23.02a
4 Jayden Corum Oldham County 23.39a
5 Carter Long South Oldham 23.44a
6 Clarke Lanham South Oldham 23.64a
7 Nitayvis Short Atherton 23.82a
8 Levi Chesser Spencer County 23.83a
9 Leedrick Washington Fairdale 24.11a
10 Aiden Schuff Oldham County 24.19a
11 Roderick Long Atherton 24.23a
12 Andrew Lowe South Oldham 24.32a
13 Kanye Gardner Atherton 24.80a
14 Kallen Greenwood Oldham County 24.93a
15 Moctezumac Rodriguez Shelby County 24.98a
16 Elijah Rodgers Fairdale 25.11a
17 Reagan Lewis Spencer County 25.70a
18 Jayvyn Stone Shelby County 26.04a
19 Levi Snyder Shelby County 26.27a
20 Forrest Lusky Atherton 26.41a
21 Marquel Wortham Holy Cross (Louisville) 27.05a
22 Jordan Collins Martha Layne Collins 27.25a
23 Malachi Ibn-Mohammed Atherton 27.70a
24 Sherman Smith Holy Cross (Louisville) 27.85a
25 Ric Chilton Trimble County 29.91a
26 Jaxon Gross Trimble County 31.21a
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kolade Dada South Oldham 54.17a
2 Dalton Bottoms South Oldham 54.38a
3 Noah Cooper Atherton 55.67a
4 Moses Richardson Fairdale 56.93a
5 Maximus Springer Oldham County 56.97a
6 Andrew Lowe South Oldham 57.14a
7 Daniel Thompson Atherton 57.70a
8 Casey Vaughn Martha Layne Collins 58.24a
9 Darius Jackson Atherton 58.63a
10 Justus Kipchirchir Spencer County 59.43a
11 Jonah Franklin Oldham County 1:00.16a
12 Gavin MacKenzie Oldham County 1:00.25a
13 Earl Rose V Spencer County 1:00.82a
14 Jairo Orellana Fairdale 1:00.87a
15 Brenner Terrill Oldham County 1:00.99a
16 Jordan Middler Trimble County 1:02.24a
17 Noe Lopez Spencer County 1:02.36a
18 Zander Guth Trimble County 1:03.87a
19 Hayden Stethen Oldham County 1:04.21a
20 Sherman Smith Holy Cross (Louisville) 1:04.46a
21 Calum Vost Shelby County 1:09.20a
22 Ethan Byrd Shelby County 1:15.54a
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Sean Crady Oldham County 1:59.29a
2 John Tyler Bottorff Oldham County 2:00.30a
3 Tyler Durham South Oldham 2:00.31a
4 Kyle Crady Oldham County 2:02.09a
5 Melbyn Velasquez Martha Layne Collins 2:03.84a
6 Jack Fuhrmann Martha Layne Collins 2:04.92a
7 Alex Paul Atherton 2:10.60a
8 Joel Loka Fairdale 2:12.86a
9 Gabriel Salazar Fairdale 2:15.92a
10 Caleb Crask South Oldham 2:18.65a
11 Keenan Brangers Shelby County 2:20.36a
12 Khalel Gaddie Shelby County 2:20.80a
13 Ridge Revers Spencer County 2:21.74a
14 Coby Rainey Shelby County 2:23.39a
15 Elliott Williams Atherton 2:29.31a
16 Graham Dwyer Spencer County 2:29.62a
17 Gavin Schmuckie Atherton 2:32.08a
18 Ethan Rhea Holy Cross (Louisville) 2:34.58a
19 Tate Percival-Gardner Atherton 2:38.24a
20 Moaze Abubaker Fairdale 2:44.07a
Casey Desilvey Spencer County DNF
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Casey Desilvey Spencer County 4:27.87a
2 Rick Mshindi South Oldham 4:39.86a
3 Caeden Rairick South Oldham 4:41.10a
4 Reece Delaney Martha Layne Collins 4:41.78a
5 Nate Celello Atherton 4:47.00a
6 Caleb Wiegand Oldham County 4:58.73a
7 Ridge Revers Spencer County 4:58.88a
8 Max Anderson Oldham County 5:06.07a
9 Lucas Courtney Shelby County 5:07.83a
10 Benson Brown South Oldham 5:12.06a
11 Robert Cosme Martha Layne Collins 5:15.38a
12 Anderson Goetz Oldham County 5:16.29a
13 Jacob Culver Atherton 5:18.94a
14 Terry Meredith South Oldham 5:24.58a
15 Hudson Blakemore Oldham County 5:29.18a
16 Evan Edelen Shelby County 5:32.60a
17 Ethan Rhea Holy Cross (Louisville) 5:51.14a
18 Calum Vost Shelby County 5:58.73a
19 Rocky Clary Shelby County 5:58.94a
20 Noah Hillerich Spencer County 6:23.61a
21 Morgan Stone Spencer County 6:52.08a
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jake James South Oldham 10:34.04a
2 Henry Koller South Oldham 11:02.34a
3 George Diakhate Martha Layne Collins 11:05.25a
4 David Brockelsby Oldham County 11:14.37a
5 Ethan Kuzman Martha Layne Collins 11:30.77a
6 Murphy White South Oldham 12:04.73a
7 Noah Hillerich Spencer County 14:48.38a
8 Morgan Stone Spencer County 15:35.47a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Andrew Farr South Oldham 15.39a
2 Joevontae Wales Atherton 15.52a
3 DaMari Bickham Fairdale 16.87a
4 Armen Smalley Spencer County 17.53a
5 Paxton Truitt Spencer County 19.10a
6 Jack Delfin Martha Layne Collins 21.18a
7 Gus Reed Shelby County 21.83a
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joevontae Wales Atherton 39.70a
2 Andrew Farr South Oldham 41.35a
3 Nathan Janes Martha Layne Collins 43.93a
4 Travon Willis Atherton 45.03a
5 Josiah Harris Shelby County 46.08a
6 Paxton Truitt Spencer County 46.36a
7 Charles Temple South Oldham 47.53a
8 DaMari Bickham Fairdale 48.32a
9 Eli Moreno Martha Layne Collins 49.41a
10 Sean Dreher Shelby County 50.05a
11 Gus Reed Shelby County 51.04a
12 John Campomayor Trimble County 51.11a
13 Malachi Watkins Holy Cross (Louisville) 55.83a
14 Diago Woods Holy Cross (Louisville) 56.69a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Shelby County 45.08a
1) Zay Owens 2) Bishop Bale
3) Landon Ford 4) Giaonni Hunter
2 Atherton 45.28a
1) Travon Willis 2) Nitayvis Short
3) Kanye Gardner 4) Roderick Long
3 South Oldham 45.45a
1) Adam Kern 2) Clarke Lanham
3) Adam Hayat 4) Kolade Dada
4 Fairdale 45.64a
1) Malik Battle 2) Kwame Anderson
3) Jahmal Lee 4) Sean Watson
5 Holy Cross (Louisville) 46.69a
1) Keith Hadley 2) Jamarii Pennebaker
3) Mikey Wortham 4) Cam Meyers
6 Oldham County 47.74a
1) Kallen Greenwood 2) Aiden Schuff
3) Jayden Corum 4) Aidan Tunget
7 Spencer County 47.80a
1) Brody Phelps 2) Reagan Lewis
3) Brady Smith 4) Levi Chesser
8 South Oldham 51.85a
1) David Baer 2) Xavier Barnes
3) Jack Farrow 4) Tucker Branham
9 Atherton 51.86a
1) Robert Bass 2) Desmond Campbell
3) Adonius Lister 4) Malachi Bass
10 Shelby County 51.87a
1) Josiah Harris 2) Levi Snyder
3) Johnny Refield 4) Blane Torzewski
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oldham County 1:33.32a
1) Kallen Greenwood 2) Aiden Schuff
3) Jayden Corum 4) Aidan Tunget
2 South Oldham 1:33.90a
1) Carter Long 2) Clarke Lanham
3) Adam Hayat 4) Adam Kern
3 Atherton 1:34.72a
1) Noah Cooper 2) Roderick Long
3) Darius Jackson 4) Joevontae Wales
4 Shelby County 1:37.12a
1) Moctezumac Rodriguez 2) Landon Ford
3) A'Davion Dale 4) Khalel Gaddie
5 Spencer County 1:38.69a
1) Brody Phelps 2) Drew Barren
3) Brady Smith 4) Armen Smalley
6 Fairdale 1:38.93a
1) Kwame Anderson 2) Malik Battle
3) Jahmal Lee 4) Sean Watson
7 South Oldham 1:47.46a
1) Tucker Johnson 2) Xavier Barnes
3) Jack Farrow 4) Mason Nall
8 Holy Cross (Louisville) 1:48.05a
1) Marquel Wortham 2) Sherman Smith
3) Diago Woods 4) Maxton Spink
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 South Oldham 3:37.84a
1) Carter Long 2) Kolade Dada
3) Adam Hayat 4) Andrew Farr
2 South Oldham 3:40.26a
1) Dalton Bottoms 2) Jake James
3) Corbin Whitley 4) Evan Schuler
3 Martha Layne Collins 3:40.61a
1) Nathan Janes 2) Jaquan McNeal
3) Jack Fuhrmann 4) Melbyn Velasquez
4 Shelby County 3:43.45a
1) Khalel Gaddie 2) Bishop Bale
3) A'Davion Dale 4) Javon Hunter
5 Fairdale 3:48.49a
1) Moses Richardson 2) Gabriel Salazar
3) Joel Loka 4) Jairo Orellana
6 Oldham County 3:51.79a
1) Maximus Springer 2) Gavin MacKenzie
3) Austin Wheeldon 4) Carl Kroboth
7 Spencer County 3:57.73a
1) Levi Chesser 2) Justus Kipchirchir
3) Graham Dwyer 4) Noe Lopez
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 South Oldham 8:53.55a
1) Jake James 2) Caeden Rairick
3) Rick Mshindi 4) Caleb Crask
2 Oldham County 9:03.85a
1) Austin Wheeldon 2) Anderson Goetz
3) Max Anderson 4) Caleb Wiegand
3 Atherton 9:19.25a
1) Gavin Schmuckie 2) Nolan Matthews
3) Daniel Thompson 4) Darius Jackson
4 Shelby County 9:26.38a
1) Khalel Gaddie 2) Coby Rainey
3) Evan Edelen 4) Sean Dreher
5 Spencer County 9:26.68a
1) Ridge Revers 2) Justus Kipchirchir
3) Noe Lopez 4) Earl Rose V
6 Fairdale 9:40.55a
1) Moaze Abubaker 2) Ethan Hatfield
3) Joel Loka 4) Gabriel Salazar
7 South Oldham 9:57.32a
1) Corbin Whitley 2) Tucker Johnson
3) Terry Meredith 4) Benson Brown
Brown DNS
1) Ethan Wright 2) Keiran Nuss
3) Elias Najjar 4) Matthew Lish
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Wheeldon Oldham County 43-5
2 Davaughn Wilson Martha Layne Collins 38-6
3 Charlie Abbott Trimble County 37-10
4 Noah Stover Oldham County 36-11
5 Braxton Kelley Oldham County 36-7
6 Jesse Taylor Fairdale 36-6
7 Christian Olvera Lira Martha Layne Collins 34-11
8 Landon Tuttle Trimble County 34-1
9 George Ackert South Oldham 32-8
10 Owen Hutchinson Holy Cross (Louisville) 32-7
11 Lochlan King Oldham County 32-6
12 Junior Chun Shelby County 29-2
13 Gabe Gruchala Trimble County 29-2
14 Aiden-Michael Tilton Atherton 26-0
15 Nolan Fisher South Oldham 25-4
Dalen Dixon South Oldham SCR
Brandon Norman Atherton SCR
Kyle Brentzel Spencer County SCR
Syndey Vanderwalt South Oldham SCR
Holt Hutchins Spencer County SCR
Camden Henderson-Reed Holy Cross (Louisville) SCR
Giaonni Hunter Shelby County SCR
John Winstead Spencer County SCR
Kasey Coleman Spencer County SCR
John Whitaker Trimble County SCR
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gavin Becker South Oldham 155-9
2 Caleb Wheeldon Oldham County 129-4
3 Noah Stover Oldham County 111-5
4 Braxton Kelley Oldham County 109-5
5 Charlie Abbott Trimble County 107-8
6 Junior Chun Shelby County 105-9
7 Davaughn Wilson Martha Layne Collins 105-8
8 Landon Tuttle Trimble County 103-9
9 Kyle Brentzel Spencer County 95-3
10 Owen Hutchinson Holy Cross (Louisville) 89-9
11 Ben Marvin Oldham County 88-1
12 Christian Olvera Lira Martha Layne Collins 80-9
13 John Whitaker Trimble County 79-3
14 Nolan Fisher South Oldham 74-3
15 Dalen Dixon South Oldham 73-4
16 Aiden-Michael Tilton Atherton 73-3
17 Syndey Vanderwalt South Oldham 55-7
18 Gabe Gruchala Trimble County 55-6
Brandon Norman Atherton SCR
Camden Henderson-Reed Holy Cross (Louisville) SCR
Kasey Coleman Spencer County SCR
Giaonni Hunter Shelby County SCR
John Winstead Spencer County SCR
Holt Hutchins Spencer County SCR
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Bishop Bale Shelby County 5-10
2 Carl Kroboth Oldham County 5-6
3 A'Davion Dale Shelby County 5-6
4 Justus Kipchirchir Spencer County 5-4
5 Blane Torzewski Shelby County 5-2
6 Kanye Gardner Atherton 5-0
Tommy Childress Spencer County DNS
Gunnar Rhodes Shelby County DNS
Diago Woods Holy Cross (Louisville) NH
Gabriel Castro Atherton NH
Timothy Rankin Oldham County DNS
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nathan Janes Martha Layne Collins 13-3
2 Austin Wheeldon Oldham County 12-0
3 Aeson Springer Oldham County 11-6
4 Gus Reed Shelby County 10-0
5 Owen Puckett Oldham County 9-0
6 Gator Hurt Shelby County 9-0
7 John Campomayor Trimble County 8-0
Nolan Brangers Shelby County DNS
Jordan Middler Trimble County NH
George Holton Oldham County DNS
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Malik Battle Fairdale 20-9.5
2 Armen Smalley Spencer County 20-4
3 Drew Barren Spencer County 19-5.5
4 Jamarii Pennebaker Holy Cross (Louisville) 18-5
5 Carl Kroboth Oldham County 18-2.5
6 Levi Reagan South Oldham 17-11.5
7 Jeremy Bivins Oldham County 17-3
8 Landon Ford Shelby County 17-1.5
9 Jack Delfin Martha Layne Collins 17-0
10 Adonius Lister Atherton 16-10
11 Robert Cosme Martha Layne Collins 16-8.5
11 Charles Temple South Oldham 16-8.5
11 Malachi Bass Atherton 16-8.5
14 Gabriel Castro Atherton 16-7.5
15 Jayvyn Stone Shelby County 16-5.5
16 Moctezumac Rodriguez Shelby County 15-9
16 Ernest Smith Fairdale 15-9
18 Malachi Watkins Holy Cross (Louisville) 15-5.5
19 Robert Bass Atherton 15-3
20 Desmond Campbell Atherton 13-10
21 Benjamin Franz Atherton 12-7
22 Owen Puckett Oldham County 12-6.5
23 Tucker Johnson South Oldham 12-4.5
Jack Farrow South Oldham SCR
Gunnar Rhodes Shelby County SCR
Kanye Gardner Atherton SCR
Jayce Keith Oldham County SCR
Alex Weaver Brown SCR
Braylin Taylor Atherton SCR
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Bishop Bale Shelby County 41-1.5
2 Malik Battle Fairdale 40-7
3 Joe Linnean Oldham County 38-11
4 Gunnar Rhodes Shelby County 37-9.5
5 Gabriel Castro Atherton 37-4.5
6 Paxton Truitt Spencer County 36-9
7 Robert Bass Atherton 35-10
8 Dominic Jansson Oldham County 34-10
9 Ernest Smith Fairdale 34-10
10 Malachi Watkins Holy Cross (Louisville) 34-9
11 Kanye Gardner Atherton 33-8.5
12 Foster Elmore Oldham County 29-1
Zay Owens Shelby County NM
Jamarii Pennebaker Holy Cross (Louisville) ND
Levi Reagan South Oldham SCR
Charles Temple South Oldham SCR
JJ Fisher Spencer County NM