Loading
KYTrackXC.com
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
SOUTHERN HARRIER CLASSIC 2020
Oct 3, 2020
Somerset Christian School
Somerset , KY
Hosted by
Southwestern
Timing/Results
Hiestand Timing
Registration Closed - View Your Entries
Meet History
Venue Records
Overall Men
Overall Women
High School Boys
High School Girls
Middle School Boys
Middle School Girls
Home
Results
Teams
Entries
Athlete Entries
Sort By
Seed
Name
Team
Select an Event
All Events
Boys Varsity 5000 Meter Run
Elementary Boys 1.1 Mile Run-4-6
Elementary Boys 1.1 Mile Run-K-3
Elementary Girls 1.1 Mile Run-4-6
Elementary Girls 1.1 Mile Run-K-3
Girls Varsity 5000 Meter Run
Middle School Boys 3,000 Meter Run
Middle School Girls 3,000 Meter Run
Boys Varsity 5000 Meter Run
65 entries
Athlete
Seed
Team
Elam, Zander
Jackson County
McCready, Collin
South Laurel
Wasson, Cooper
Bluegrass United Home School Tea
Conover, Reiley
Cumberland County
Scott, Charles
Somerset Christian School
Bales, Colby
Jackson County
Combs, Nick
Jackson County
Curry, James
Cordia
Malicoate, Daniel
Southwestern
Corder, Aiden
Somerset
Baker, Gabe
Somerset Christian School
Strevels, Jordan
Southwestern
Stanko, Will
17:13.10
South Laurel
Steele, Jeremy
17:19.75
South Laurel
Turner, Nathanael
17:30.29
Southwestern
Scott, Henry
17:52.30
Bluegrass United Home School Tea
Heist, Bradley
18:11.91
Pulaski County
Cundiff, Kannon
18:12.34
Pulaski County
Hanssen, Willem
18:17.81
Bluegrass United Home School Tea
Scott, Garrett
18:25.60
Cumberland County
Proffitt, Koby
18:29.72
Pulaski County
Hansen, Trevor
18:37.70
Southwestern
Smith, Nathan
18:42.57
Wayne County
Thomas, Brayden
18:46.73
Oneida Baptist Institute
Akemon, Clay
18:48.11
Jackson County
Smith, Jeremiah
19:03.29
Pulaski County
Hogue, Clay
19:04.93
Bluegrass United Home School Tea
Collett, Johnathon
19:21.48
Jackson County
Morris, Isaac
19:45.00
Somerset Christian School
Lakes, Jude
19:51.58
Jackson County
Adamson, Ethan
20:22.28
Bluegrass United Home School Tea
Robinson, Nate
20:28.98
Pulaski County
Hammonds, Trenton
20:37.38
Jackson County
Perrin, Caleb
20:46.44
Southwestern
Smith, Will
20:49.45
Somerset
Cole, Jon
20:52.40
Southwestern
Anderson, Keiton
21:01.20
Jackson County
Greer, Chris
21:08.74
South Laurel
Gray, Tristan
21:10.02
Somerset
Roark, Garrett
21:40.07
Jackson County
Blakeman, Reese
21:43.48
Somerset
Combs, Hunter
21:49.60
Cordia
Flynn, Seth
21:55.36
Wayne County
Blevins, Cody
21:58.40
South Laurel
Welch, Nazim
21:59.12
Cordia
Bellamy, Morgan
22:05.31
Jackson County
Gritton, Alex
22:24.55
Oneida Baptist Institute
Bradley, Michael
22:26.14
Pulaski County
Adkisson, Cyrus
22:30.06
Somerset Christian School
Bowlin, Alek
22:31.63
Casey County
Blanton, Jake
22:33.00
Bluegrass United Home School Tea
Yates, Harris
22:35.19
Bluegrass United Home School Tea
Howard, Landon
22:52.05
Southwestern
Lewis, Riley
23:09.77
South Laurel
Stamper, Logan
23:20.47
Pulaski County
Turner, Isaac
23:52.15
Southwestern
Adkisson, Elijah
24:46.06
Somerset Christian School
Colyer, T.J.
24:52.06
Pulaski County
Bortz, Zabrey
25:03.18
Southwestern
Tarter, Trennen
26:14.48
Pulaski County
Johnson, Dehaun
26:45.15
Cordia
Epperson, Griffin
28:10.10
Southwestern
Hurley, Andrew
29:22.34
South Laurel
Kern, Cohen
29:48.32
Bluegrass United Home School Tea
Stanfield, Zequ
32:38.75
Bluegrass United Home School Tea
Back to Top
Elementary Boys 1.1 Mile Run-4-6
64 entries
Athlete
Seed
Team
Hoseclaw, Tripp
Somerset
Cole, David
Southwestern
Lee, Jace
Corbin Elementary
Guerrero, Samuel
Somerset Christian School
Underwood, Cameron
Somerset
Reynolds, Mason
Southwestern
Phipps, Hayden
Corbin Elementary
Robertson-Mason, Da'Quon
Somerset
Gayhart, Jeremiah
Jesse D Lay Elementary
Hammond, Brady
Southwestern
Middleton, Brady
Corbin Elementary
Harris, Owen
Wayne County
Liddle, Evan
Lake Cumberland Runners
Ledford, Konner
Jesse D Lay Elementary
Walcott, Jackson
Wayne County
Watters, Zach
Southwestern
Dixon, Kobe
Corbin Elementary
Cole, Vernon
Jesse D Lay Elementary
Frank, Wyatt
Lake Cumberland Runners
Sampson, Skylar
Jesse D Lay Elementary
Upchurch, Zane
Wayne County
Cox, Carson
Southwestern
Freeman, Ethan
Corbin Elementary
Long, Braxton
Cumberland County
Lawson, Meshach
Lake Cumberland Runners
Roark, Cole
Jesse D Lay Elementary
Baker, Aiden
Wayne County
Aparicio-Diaz, Jeffrey
Southwestern
Jordan, Marcus
Cumberland County
Burton, Grayson
Jesse D Lay Elementary
Brake, Maddyn
Wayne County
Humfleet, Joseph
Jesse D Lay Elementary
Neikirk, Cooper
Somerset
Masten, Eli
Southwestern
Roach, A J
Somerset Christian School
Burnett, Luke
Somerset
Cole, Matthew
Southwestern
Curry, Isaiah
Corbin Elementary
House, Charlie
Somerset
Wilson, Jaxon
Southwestern
Lee, Jonah
Corbin Elementary
Vaughn, Aiden
Wayne County
Connelly, Caden
Somerset
Ledford, Kaden
Jesse D Lay Elementary
Burton, Jakob
Southwestern
Maynes, Eli
Corbin Elementary
Phillips, Clark
Wayne County
Jacobs, Owen
Lake Cumberland Runners
Smith, Trevor
Jesse D Lay Elementary
Sanders, Justice
Wayne County
Leclercq, Landen
Southwestern
Scent, Jonas
Corbin Elementary
Beller, Xavier
Jesse D Lay Elementary
Ison, Noah
Lake Cumberland Runners
Norman, Sami
Jesse D Lay Elementary
Henderson, Silas
Wayne County
Taylor, Bryson
Southwestern
Tremaine, Alex
Corbin Elementary
Scott, Cameron
Cumberland County
Centers, Tyler
Jesse D Lay Elementary
Sanders, Christian
Wayne County
Fueston, Finn
Cumberland County
Hale, Tucker
Jesse D Lay Elementary
Hardy, James
Somerset Christian School
Back to Top
Elementary Boys 1.1 Mile Run-K-3
63 entries
Athlete
Seed
Team
Roe, Joseph
Wayne County
Thannoli, Ridge
Somerset Christian School
Dopp, John
Somerset
Hall, Brycen
Southwestern
Flanagan, Boone
Lake Cumberland Runners
Parmley, Ryker
Wayne County
McClung, Pike
Somerset
Parnell, Caden
Southwestern
Hutchinson, Eyan
Pulaski County
Burnett, Matthias
Wayne County
VanHook, Liam
Southwestern
Heist, Carter
Pulaski County
Ball, Keller
Somerset Christian School
Cox, Carter
Southwestern
Neikirk, Tucker
Somerset
Murray, Isaac
Pulaski County
Hogan, Charlie
Somerset Christian School
Hicks, Talon
Southwestern
Mullins, Griffin
Somerset
Leigh, Blake
Pulaski County
Padgett, Cameron
Somerset Christian School
Gehring, Wilson
Somerset
Dixon, Bracken
Pulaski County
French, Malakai
Corbin Elementary
Brown, Samuel
Wayne County
Joseph, Nathaniel
Somerset Christian School
Harris, Kasey
Corbin Elementary
Siler, Deuce
Somerset
Simmerman, Owen
Pulaski County
Day, Bentley
Wayne County
Sadler, Alexander
Somerset Christian School
Warren, James
Pulaski County
Tremaine, Alex
Corbin Elementary
House, Hank
Somerset
Proffitt, Brady
Southwestern
Parmley, Paxton
Wayne County
Helton, Cooper
Southwestern
McClung, Case
Somerset
Baker, Logan
Wayne County
Phelps, Tripp
Southwestern
Baird, Finn
Pulaski County
Chaplin, Ayden
Wayne County
Masten, Samuel
Southwestern
Hoseclaw, Porter
Somerset
Cook, Winston
Pulaski County
Eldridge, Christian
Somerset Christian School
Sheridan, Griffin
Southwestern
Gehring, Parker
Somerset
Leigh, Hudson
Pulaski County
Owens, Braxton
Somerset Christian School
Denham, Eli P
Southwestern
Burnett, Jack
Somerset
Dixon, Boone
Pulaski County
Gibson, Eli
Wayne County
Dunagan, Luke
Somerset Christian School
Lopez, Luka
Corbin Elementary
Mink, Kase
Somerset
Elliott, Alex
Pulaski County
Munsey, Elijah
Wayne County
Cundiff, Carter
Somerset Christian School
Brown, Cameryn
Pulaski County
Lawless, Cooper
Corbin Elementary
Richardson, Will
Somerset
Back to Top
Elementary Girls 1.1 Mile Run-4-6
61 entries
Athlete
Seed
Team
Hoskins, Abigail
Corbin Elementary
Clark, Harlow
Wayne County
Bittle, Mattie
Southwestern
Blanton, Ava
Lake Cumberland Runners
May, Chloe
Jesse D Lay Elementary
Hammons, Ella
Corbin Elementary
Humphrey, Abbygale
Wayne County
Jirak, Amelia
Lake Cumberland Runners
Childress, Stella
Jesse D Lay Elementary
Hardy, Catherine
Somerset Christian School
Poynter, Julia
Somerset
Bradshaw, Mallory
Corbin Elementary
Upchurch, Addyson
Wayne County
Wilson, Sophia
Lake Cumberland Runners
Hardy, Claire
Somerset Christian School
Poynter, Ansley
Somerset
Edens, Mayah
Somerset Christian School
Justus, Ellianna
Lake Cumberland Runners
Edwards, Anni
Somerset
New, Aza
Somerset Christian School
Davis, Addy
Casey County
Spray, Rylee
Corbin Elementary
Blanton, Darcy Kate
Lake Cumberland Runners
Craft, Lexi
Cumberland County
Atwood, Abigail
Southwestern
Walker, Jaylen
Corbin Elementary
Baldwin, Jacklynn
Lake Cumberland Runners
Howington, Reagan
Corbin Elementary
Parham, Jolie
Cumberland County
Thompson, Breelee
Wayne County
Woodall, Morgan
Southwestern
Martin, Cherise
Lake Cumberland Runners
Jordan, Lillian
Jesse D Lay Elementary
Hicks, Emily
Southwestern
Lopez, Isabella
Corbin Elementary
Clark, Harper
Wayne County
James, Riley
Lake Cumberland Runners
Mills, Shelbi
Jesse D Lay Elementary
Meadows, Averi
Somerset Christian School
Bradshaw, Sophia
Corbin Elementary
Brown, Felicity
Wayne County
Martin, Kaia
Lake Cumberland Runners
Meadows, Kendyl
Somerset Christian School
Robertson-Mason, Mari
Somerset
Cross, Ally Kate
Wayne County
Wilson, Aletheia
Lake Cumberland Runners
Idlewine, Alyston
Somerset Christian School
Boots, Peyton
Somerset
Dunagan, Kendyl
Somerset Christian School
Barnes, Asia
Somerset
Price, Riley
Casey County
Gullett, Evelyn
Lake Cumberland Runners
Turner, Caroline
Southwestern
Jones, Faith
Corbin Elementary
Svoboda, Eliana
Lake Cumberland Runners
Thurman, Lilly
Cumberland County
Sexton, Jenna
Wayne County
Denham, Elizabeth
Southwestern
Mahan, Caroline
Corbin Elementary
Baldwin, Cherokee
Lake Cumberland Runners
Cole, Alyssa
Jesse D Lay Elementary
Back to Top
Elementary Girls 1.1 Mile Run-K-3
61 entries
Athlete
Seed
Team
Slaven, Hailey
Pulaski County
Beard, Jacqueline
Lake Cumberland Runners
Dowell, Kalli Jo
Somerset Christian School
Shrum, Bella
Somerset
Martin, Emma
Pulaski County
Dowell, Raeahna
Somerset Christian School
Hoseclaw, MK
Somerset
Richardson, Ella
Pulaski County
Tralee, Thompson
Wayne County
Marcum, Adyson
Somerset Christian School
Fitzpatrick, Jensyn
Somerset
Cong, Mariyah
Pulaski County
Fredericks, Bry
Jesse D Lay Elementary
North, Briley
Corbin Elementary
Burks, Daisy
Wayne County
Crabtree, Pyper
Pulaski County
French, Malia
Corbin Elementary
Kidd, Maggie
Wayne County
Kelly, Emily
Southwestern
Hammons, Mila
Corbin Elementary
Jirak, Erin
Lake Cumberland Runners
Turpin, Harbor
Wayne County
Heist, Caroline
Pulaski County
Wilson, Avery
Southwestern
Ross, Layla
Lake Cumberland Runners
Richardson, Aubrey
Pulaski County
Hensley, Ava
Somerset Christian School
McElroy, Lauren
Southwestern
Beard, Jillian
Lake Cumberland Runners
Williams, Lily
Pulaski County
Dixon, Ayslinn
Somerset Christian School
Slaven, Gracey
Pulaski County
Blanton, Marley
Lake Cumberland Runners
Guerrero, Sophia
Somerset Christian School
Mink, Kinley
Somerset
Unthank, Sara
Pulaski County
McCoy, Kyliah
Somerset Christian School
Tuttle, Harper
Somerset
Richardson, Scarlet
Pulaski County
Gray, Loren
Jesse D Lay Elementary
Spray, Cami
Corbin Elementary
Clark, Penelope
Wayne County
Dowell, Summer
Somerset Christian School
Mounce, Nevaeh
Pulaski County
Fredericks, Bray
Jesse D Lay Elementary
Huffman, Emery
Corbin Elementary
Roe, Cora
Wayne County
Absher, Taylor
Pulaski County
Butler, Julia
Corbin Elementary
Brown, Lilly
Lake Cumberland Runners
Smith, Luna
Wayne County
Cox, Reese
Southwestern
Thomas, Kaylyn
Corbin Elementary
Ison, Melody
Lake Cumberland Runners
Cook, Gracyn
Pulaski County
Petitt, Leighton
Somerset Christian School
Taylor, Sophie
Southwestern
Baldwin, Aspyn
Lake Cumberland Runners
Murray, Adalynn
Pulaski County
Hardy, Rachel
Somerset Christian School
Blascoe, Kynlee
Southwestern
Back to Top
Girls Varsity 5000 Meter Run
55 entries
Athlete
Seed
Team
Fisher, Lydia
Somerset Christian School
Walls, Haley
Somerset Christian School
Marcum, Madison
Jackson County
Halter, Josie
Jackson County
Perkins, Justina
Cordia
Johnson, Morgan
Cordia
Williams, Candice
Jackson County
Edens, Aliyah
Somerset Christian School
Jasper, Amelia
Somerset Christian School
Hoskins, Gracie
South Laurel
Berry, Shelby
Jackson County
Yates, Hattie
Bluegrass United Home School Tea
Stidham, Delilya
Cordia
Allen, Mackenzie
Cordia
Smith, Lauren
19:44.94
Pulaski County
Golden, Kate
19:47.70
Southwestern
Bastin, Abby
20:29.68
Lincoln County
West, Chloe
20:30.90
Somerset Christian School
Cundiff, Alex
20:36.94
Pulaski County
Bruin, Morgan
20:37.14
Pulaski County
Vaughn, Abby
20:52.80
Casey County
Shearer, Isabelle
21:04.32
Jackson County
Peterson, Madeline
21:23.93
Southwestern
Craft, Graci
21:39.59
Cumberland County
Strunk, Halana
21:47.58
Pulaski County
Cox, Lindsay
21:48.46
South Laurel
Akin, Jasmine
21:53.47
Southwestern
Bertram, Maggie
21:56.27
Pulaski County
Cundiff, Addison
22:20.36
Pulaski County
Ham, Emily
23:08.37
Somerset
Oakes, Caroline
23:09.17
Pulaski County
Patterson, Lydia
23:49.10
Southwestern
Taylor, Allison
23:51.50
Southwestern
Murray, Hannah
23:54.82
Pulaski County
Bradley, Laurah
23:59.00
Bluegrass United Home School Tea
Carrington, Kathryn
24:05.10
Southwestern
Debord, Becca
24:22.57
Pulaski County
Turner, Gracie
24:25.22
South Laurel
McArthur, Lucy
24:41.33
Somerset
Perrin, A.j
25:03.04
Southwestern
Atwood, Jaylee
25:16.93
Casey County
Pennington, Bailee
25:25.69
South Laurel
Shivel, Aliyah
25:36.81
Pulaski County
Truett, Adycin
25:38.62
Jackson County
Hansen, Sidney
26:10.99
Southwestern
Shannon, Kylee
26:18.99
Jackson County
Watters, Abigail
26:35.94
Southwestern
Eastham, Clara
26:49.79
Somerset
Boots, Kennedy
27:14.59
Somerset
Greer, Tiffany
27:36.22
South Laurel
Reams, Kathryn
28:04.99
Bluegrass United Home School Tea
Vaughn, Larkin
28:57.23
Jackson County
Singleton, Isabella
30:35.69
Bluegrass United Home School Tea
Fee, Blakelyn
31:58.38
Jackson County
Bortz, Snow Brooke
32:53.57
Southwestern
Back to Top
Middle School Boys 3,000 Meter Run
44 entries
Athlete
Seed
Team
Stockton, Caleb
Wayne County
Gregory, Jasper
Wayne County
Bellamy, Wyatt
Jackson County
Shelley, Parker
Cumberland County
Hensley, Isaiah
Pulaski County
Jones, Taren
Wayne County
Schlosser, Gunner
Southwestern
Sexton, Jase
Wayne County
Singleton, Maddox
Southwestern
Brake, Cooper
Wayne County
Roberts, Izak
Wayne County
Stringer, Luke
Somerset Christian School
Slone, Max
Lincoln County Middle School
Jones, Evan
Wayne County
Baker, Caleb
Somerset Christian School
Sexton, Jett
Wayne County
Weddle, Jacob
Southwestern
Blanton, Brody
10:51.00
Lake Cumberland Runners
Gullett, Will
11:06.16
Lake Cumberland Runners
Liddle, Jacob
11:11.27
Lake Cumberland Runners
Hardy-Moore, Treshawn
11:41.44
Lake Cumberland Runners
Pence, Andrew
11:47.00
Lincoln County Middle School
Martin, Cole
11:53.15
Lake Cumberland Runners
Sallee, Toby
12:09.00
Lincoln County Middle School
Bradley, Topher
12:34.68
Lake Cumberland Runners
Prather, Noah
12:46.29
Somerset
Robinson, Alex
12:51.44
Pulaski County
Stogdsdill, Jackson
13:20.46
Pulaski County
Dotson, Brady
13:45.00
Lincoln County Middle School
Lackey, John
14:21.00
Somerset
Santiago, Johnethan
14:25.00
Lincoln County Middle School
Reynolds, Andrew
14:37.88
Southwestern
Rader, Merrick
14:44.51
Jackson County
Correll, Gus
15:05.97
Lincoln County Middle School
Whicker, Isaiah
15:24.96
South Laurel
Morgan, Kaden
15:28.53
Cumberland County
Slone, Eli
15:29.37
Lincoln County Middle School
Edens, Isaac
15:45.73
Somerset Christian School
Coyle, Bryce
15:56.06
Jackson County
Kelly, Drew
16:13.96
Southwestern
Farler, Jacob
16:24.66
South Laurel
Hogan, Trey
17:45.78
Somerset Christian School
Dopp, Joey
17:56.59
Somerset
Phelps, Tyler
21:11.72
Southwestern
Back to Top
Middle School Girls 3,000 Meter Run
23 entries
Athlete
Seed
Team
Heist, Savannah
Pulaski County
Elmore, Abby
Cumberland County
McAlpin, Simi
12:32.62
Pulaski County
Strauel, Ednah
13:42.03
Lake Cumberland Runners
Smith, Shelby
14:00.00
Lincoln County Middle School
Byrd, Kaydynce
14:10.49
Wayne County
Stanko, Rose
14:13.91
South Laurel
Adams, Ella
14:18.00
Casey County
Hanssen, Emilie
14:23.00
Lake Cumberland Runners
Bodner, Alayna
15:19.69
Lincoln County Middle School
Burton, Gracie
16:19.85
Pulaski County
McFarland , Keyera
16:32.00
Lincoln County Middle School
Shearer, Emily
16:33.09
Wayne County
Coyne, Angelique
17:34.00
Lincoln County Middle School
Dominguez, Joyce
17:38.11
Wayne County
Sallee, Autumn
17:57.00
Lincoln County Middle School
Propes, Kaylee
18:20.12
Casey County
Wentzel, Elisabeth
20:00.00
Jackson County
Sowder, Ryann
21:15.12
Jackson County
Stanfield, Ziva
21:19.00
Lake Cumberland Runners
Burchett, Hailey
22:12.75
Wayne County
Rhodus, Leaveah
23:27.67
Lincoln County Middle School
Siggers, Isabella
25:01.74
Southwestern
Back to Top