Event 3 Boys 1600 Meter Run CC Elementary
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wasson, Cooper Campbell Mid 6:13.16 1
2 Berry, Nate Bourbon County 6:22.74 2
3 Green, Caleb Campbell Mid 6:33.08 3
4 Cockrell, Hudson Montgomery County 6:46.44 4
5 Wilson, Josh Campbell Mid 6:52.57 5
6 Wilson, Ben Campbell Mid 6:57.24 6
7 Smith, Lennon Campbell Mid 6:57.64 7
8 Watts, Micah Campbell Mid 7:04.82 8
9 Taylor, Logan Campbell Mid 7:06.90 9
10 Perraut, Stephen Bryce Bourbon County 7:13.30 10
11 Puckett, Leyton Bourbon County 7:17.80 11
12 Perraut, Mark Bourbon County 7:21.42 12
13 Parido, Liam Campbell Mid 7:29.03
14 Horn, Cole St Agatha Academy 7:29.90 13
15 Fowler, Mason Montgomery County 7:30.27 14
16 Watts, Mason Campbell Mid 7:38.93
17 Rogers, Noah Powell County 7:41.06 15
18 Ritchie, Matthew Bourbon County 7:48.29 16
19 Perraut, Grant Bourbon County 7:49.57 17
20 Borley, Mason Campbell Mid 7:52.85
21 Dombroskas, Will St Agatha Academy 7:52.89 18
22 Greer, Tyson Montgomery County 7:53.97 19
23 Watts, Malaihi Campbell Mid 7:59.42
24 Beauman, Luke Bourbon County 8:01.60 20
25 Forrest, Gabe Bourbon County 8:02.01
26 Clark, Peyton Powell County 8:03.51 21
27 Hatfield, Ethan Bourbon County 8:05.10
28 Todd, Hunter Bourbon County 8:09.67
29 Otte, Nathan Campbell Mid 8:12.36
30 Koch, Jack Bourbon County 8:16.03
31 Lumley, Preston Bourbon County 8:22.42
32 Aiden, Carkin Campbell Mid 8:33.92
33 Burchett, Carson Montgomery County 8:40.87 22
34 Bloom, Gavin Powell County 8:43.14 23
35 Witt, Ryan St Agatha Academy 8:43.21 24
36 Moon, Samuel Powell County 8:46.47 25
37 Buckler, Jordan Bourbon County 9:02.96
38 O'Brien, Hagan St Agatha Academy 9:06.28 26
39 Dombroskas, Matthew St Agatha Academy 9:06.47 27
40 Taylor, Jonathan Montgomery County 9:10.39 28
41 Andreassen, Carl Campbell Mid 9:22.31
42 Dahlstrom, Kaden Bourbon County 9:39.75
43 Hawkins, Max Bourbon County 9:41.70
44 Wiemers, Tyler Bourbon County 9:52.56
45 Sturgill, John Thomas Montgomery County 10:02.98 29
46 Lopez, Frankie St Agatha Academy 10:03.49 30
47 White, Lucas Bourbon County 10:09.03
48 Bess, Liam Bourbon County 10:11.64
49 Gill, Preston Powell County 10:14.58 31
50 Felty, Nate Bourbon County 10:28.25
51 Potter, Shade Montgomery County 10:30.04 32
52 Hale, Lukas Bourbon County 10:43.50
53 Floyd, Gabe Bath County 10:45.69
54 Sweet, Dylan Powell County 11:19.72 33
55 Lutes, Emmett Powell County 11:53.83 34
56 Crockett, Hayden Montgomery County 11:54.53
57 Parks, Ethan St Agatha Academy 12:21.26 35
58 Rawlings, Henry Bath County 14:08.03
59 Townsend, Liam Powell County 14:18.21
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Campbell Middle School 22 1 3 5 6 7 8 9
Total Time: 33:33.69
Average: 6:42.74
2 Bourbon County 51 2 10 11 12 16 17 20
Total Time: 36:03.55
Average: 7:12.71
3 Montgomery County 87 4 14 19 22 28 29 32
Total Time: 40:01.94
Average: 8:00.39
4 St Agatha Academy 108 13 18 24 26 27 30 35
Total Time: 42:18.75
Average: 8:27.75
5 Powell County 115 15 21 23 25 31 33 34
Total Time: 43:28.76
Average: 8:41.76