Complete Results

wilderresultsP                                           DirectAthletics MeetPro
                            2018 GLCC Series Week 3                             
                Charlie Vettiner Park, Louisville, KY - 9/5/2018                

K-1 - Mixed Boys
Boys 
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 East Running Club         44       5:20       26:36        2:03.0   1    6    9    10   18   
   2 Bowen Elementary          51       5:25       27:01        1:36.3   3    7    8    16   17   
   3 Anchorage Public School   54       5:29       27:25        0:50.9   4    11   12   13   14   
   4 Brown                     63       5:42       28:30        2:25.5   2    5    15   20   21   

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Brady BROWN              1  449 East Running Club             1    4:23.96     0:05.0 
   2 Remi WILLIAMS            1  428 Brown                         2    4:24.46     0:05.5 
   3 Tyler HEMMERLE           1  392 Bowen Elementary              3    4:39.24     0:20.3 
   4 Tate BATEMAN             0  309 Anchorage Public Sch          4    4:50.57     0:31.6 
   5 Elliot ROBERTSON         1  423 Brown                         5    4:50.82     0:31.9 
   6 Owen BERNARD             1  446 East Running Club             6    4:53.38     0:34.4 
   7 Breccan RIETOW           1  400 Bowen Elementary              7    4:57.09     0:38.1 
   8 Ezekiel HOPPER           0  518 Wilt Elementary                    5:08.64     0:49.7 
   9 Landon SUDISWA           0  522 Wilt Elementary                    5:10.75     0:51.8 
  10 Gabriel STURGILL         0  407 Bowen Elementary              8    5:17.72     0:58.8 
  11 Ryder CLARKSON           0  451 East Running Club             9    5:24.22     1:05.3 
  12 Colton JEFFRIES          1  455 East Running Club            10    5:27.26     1:08.3 
  13 Bennett RUSCH            1  334 Anchorage Public Sch         11    5:33.68     1:14.7 
  14 Nolan BURTEL             0  311 Anchorage Public Sch         12    5:38.01     1:19.1 
  15 Thatcher COOK           1   530 Anchorage Public Sch         13    5:41.14     1:22.2 
  16 Oscar GRAHAM             0  316 Anchorage Public Sch         14    5:41.43     1:22.5 
  17 Branson STEINMACHER      1  426 Brown                        15    5:44.42     1:25.5 
  18 Blake SNIPP              1  406 Bowen Elementary             16    5:51.34     1:32.4 
  19 Vincent GILES            0  388 Bowen Elementary             17    6:15.52     1:56.6 
  20 Mason ZIMLICH            1  467 East Running Club            18    6:26.92     2:08.0 
  21 Jaxon CLARK              0  450 East Running Club            19    6:36.39     2:17.4 
  22 Everett COX              0  417 Brown                        20    6:40.20     2:21.2 
  23 Parker COUCH             1  415 Brown                        21    6:49.89     2:30.9 
  24 Noah SHANTON             0  404 Bowen Elementary             22    7:22.88     3:03.9 
  25 Isaac PRICE              0  399 Bowen Elementary             23    7:39.31     3:20.4 
  26 Santiago HIDALGO         0  498 Walden                             7:57.53     3:38.6 
  27 Gabriel CONLIFFE        1   531 Anchorage Public Sch         24    8:04.52     3:45.6 
  28 Miles LEWIS              1  456 East Running Club            25    8:31.34     4:12.4 

K-1 - Mixed Girls
Girls 
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 East Running Club         27       5:45       28:45        2:21.0   1    2    6    8    10   
   2 Brown                     28       5:57       29:42        1:21.7   3    4    5    7    9    

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Bailee MORRIS            1  167 East Running Club             1    4:19.80        --- 
   2 Libby WINKLER            1   30 Anchorage Public Sch               4:49.02     0:30.1 
   3 Ella Claire MOONEY       0  165 East Running Club             2    5:04.23     0:45.3 
   4 Gianna TAYLOR            1  131 Brown                         3    5:04.71     0:45.8 
   5 Gargi BARGE              1   68 Bowen Elementary                   5:06.53     0:47.6 
   6 Emma HAVERSTOCK          1  215 Wilt Elementary                    5:08.93     0:50.0 
   7 Emily SANDERFER          0   32 Ascension Elementary               5:15.57     0:56.6 
   8 Olivia SHANTON           0   91 Bowen Elementary                   5:20.17     1:01.2 
   9 Sarah MONTGOMERY         1  219 Wilt Elementary                    5:34.70     1:15.7 
  10 Zoe WORKMAN              1  100 Bowen Elementary                   5:45.14     1:26.2 
  11 Lucy ETTER               1  110 Brown                         4    5:53.24     1:34.3 
  12 Aza GORENA               1  114 Brown                         5    5:54.32     1:35.4 
  13 Laura BUENO              0   15 Anchorage Public Sch               6:01.08     1:42.1 
  14 Cassie BROWN             0  150 East Running Club             6    6:15.96     1:57.0 
  15 Ellison SMITH            1  130 Brown                         7    6:23.17     2:04.2 
  16 Kylie DOWNS              1  156 East Running Club             8    6:24.05     2:05.1 
  17 Aubrie AXSON             1  103 Brown                         9    6:26.36     2:07.4 
  18 Olivia GROSS             1  195 Walden                             6:27.22     2:08.3 
  19 Emma DESPAIN             0  154 East Running Club            10    6:40.80     2:21.8 
  20 Maria ARNOLD             1  102 Brown                        11    7:02.79     2:43.8 
  21 Lilly KAREM              0  199 Walden                             7:57.75     3:38.8 

3rd & Under - Female
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 East Running Club         31       8:39       43:13        1:11.1   2    4    7    8    10   
   2 Bowen Elementary          31       8:21       41:45        2:27.5   1    3    5    9    13   
   3 Brown                     68       10:03      50:12        3:14.8   6    11   14   18   19   

*Tiebreakers                                                                    
East Running Club   2       4       7       8       10      *12     
Bowen Elementary    1       3       5       9       13      16      
                                                                    


===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Gabrielle FOSTER         3   73 Bowen Elementary              1    6:55.60        --- 
   2 Cameron BROOKS           3   35 Audubon Traditional                7:11.65     0:16.7 
   3 Claire GROVES            3  214 Wilt Elementary                    7:49.45     0:54.5 
   4 Caroline MOONEY          3  164 East Running Club             2    7:58.57     1:03.6 
   5 Charlotte BROWN          2  211 Wilt Elementary                    7:59.28     1:04.3 
   6 Sadie THORNTON           2   93 Bowen Elementary              3    8:05.32     1:10.4 
   7 Ellie HUGHES             2  161 East Running Club             4    8:13.28     1:18.3 
   8 Natalie VUKMANIC         2   96 Bowen Elementary              5    8:22.19     1:27.2 
   9 Sienna MORRIS            3  180 Little Flock Christi               8:27.81     1:32.9 
  10 Julia MONTGOMERY         3  218 Wilt Elementary                    8:41.14     1:46.2 
  11 Adyson LUTTRELL          3  120 Brown                         6    8:49.59     1:54.6 
  12 Ellie COUCH              2  152 East Running Club             7    8:55.05     2:00.0 
  13 Lilee BURKETT           3   540 East Running Club             8    8:55.55     2:00.6 
  14 Isabella MARTIN          3   84 Bowen Elementary              9    8:57.88     2:02.9 
  15 Faith RICHARD            3   65 Bernheim Middle Scho               9:05.34     2:10.4 
  16 Karcyn CLARK             2  151 East Running Club            10    9:09.65     2:14.7 
  17 Alice DOBSON             2  109 Brown                        11    9:12.46     2:17.5 
  18 Aspen RHODES             2  173 East Running Club            12    9:17.87     2:22.9 
  19 Alexis STURGILL          3   92 Bowen Elementary             13    9:23.02     2:28.1 
  20 Addison CABANBAN         2  106 Brown                        14    9:33.16     2:38.2 
  21 Adelina ROBY             2  174 East Running Club            15    9:42.36     2:47.4 
  22 Leah WORKMAN             3   99 Bowen Elementary             16    9:49.89     2:54.9 
  23 Evelyn WATSON            2   97 Bowen Elementary             17    9:53.64     2:58.7 
  24 Haley NEWTON             3  168 East Running Club                  9:56.24     3:01.3 
  25 Karter FANNIN           2   534 Bowen Elementary                  10:01.66     3:06.7 
  26 Breezt GUMMER            3  142 Coral Ridge Elementa              10:06.89     3:11.9 
  27 Kimber DAVIS             2  108 Brown                        18   10:31.98     3:37.0 
  28 Brooklyn ANSERT          3  210 Wilt Elementary                   10:34.85     3:39.9 
  29 Raegan KIEFER            3   44 Audubon Traditional               10:42.42     3:47.5 
  30 Halaina KONISH           2  163 East Running Club                 10:42.61     3:47.7 
  31 Riley HARROD             3   41 Audubon Traditional               11:11.99     4:17.0 
  32 Karma RAMSEY             3  147 Coral Ridge Elementa              11:25.05     4:30.1 
  33 Kaylee KORTE             2  201 Walden                            11:34.02     4:39.1 
  34 Raina EASES              3  140 Coral Ridge Elementa              11:44.89     4:49.9 
  35 Lila ANNA                2  101 Brown                        19   12:04.32     5:09.4 
  36 Hannah DESPAIN           2  155 East Running Club                 12:06.62     5:11.7 
  37 Addison FRANKLIN         2  160 East Running Club                 12:15.40     5:20.4 
  38 Hadley PIERCE            3  171 East Running Club                 12:23.58     5:28.6 
  39 Emily Jane WEISS         2  208 Walden                            12:25.16     5:30.2 
  40 Haylee WILCHER           3  176 East Running Club                 13:32.61     6:37.7 
  41 Kaylee OSBORNE           2  170 East Running Club                 13:48.02     6:53.1 
  42 Samantha NICHOLSON       2  203 Walden                            16:24.77     9:29.8 

3rd & Under - Male
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 Anchorage Public School   33       7:49       39:05        0:38.7   3    6    7    8    9    
   2 Wilt Elementary           48       7:52       39:17        2:14.2   1    2    12   14   19   
   3 Brown                     111      9:03       45:13        1:49.4   10   16   20   32   33   
   4 Coral Ridge Elementary    115      9:15       46:13        3:53.3   4    18   23   29   41   
   5 East Running Club         124      9:09       45:43        1:15.3   15   21   27   30   31   
   6 Bowen Elementary          130      9:27       47:11        2:14.3   11   22   26   35   36   
   7 Audubon Traditional Eleme 156      10:44      53:39        6:33.6   5    28   39   40   44   

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Andrew HASKINS           2  516 Wilt Elementary               1    6:29.30        --- 
   2 Jayden SMITH             3  488 St. Paul (Louisville               7:13.85     0:44.9 
   3 Niko TROUTT              3  444 Derby City Athletic                7:14.81     0:45.9 
   4 Shea HARRINGTON          2  514 Wilt Elementary               2    7:24.57     0:55.6 
   5 Owen MAYES               3  325 Anchorage Public Sch          3    7:29.50     1:00.5 
   6 Drayden BURGAN           3  436 Coral Ridge Elementa          4    7:33.47     1:04.5 
   7 Eli GUTHERIE             3  359 Audubon Traditional           5    7:42.37     1:13.4 
   8 Jay BUHL                 3  310 Anchorage Public Sch          6    7:43.48     1:14.5 
   9 Morgan MONTGOMERY        3  326 Anchorage Public Sch          7    7:43.71     1:14.8 
  10 TJ SHANKS                2  505 Walden                             7:54.75     1:25.8 
  11 Andre NORMANDIN          3  327 Anchorage Public Sch          8    7:59.36     1:30.4 
  12 Noah WILKERSON           3  385 Bernheim Middle Scho               8:00.10     1:31.1 
  13 Brooks BATEMAN           2  308 Anchorage Public Sch          9    8:08.12     1:39.2 
  14 Joshua BIBBS             2  411 Brown                        10    8:08.37     1:39.4 
  15 Brady HEMMERLE           2  391 Bowen Elementary             11    8:16.19     1:47.2 
  16 Adam SUDISWA             2  521 Wilt Elementary              12    8:17.47     1:48.5 
  18 Turkol YUSUFIY           3  527 Wilt Elementary              14    8:21.92     1:53.0 
  19 Ethan BRADY              3  447 East Running Club            15    8:24.03     1:55.1 
  20 Ian ROBERTSON            2  424 Brown                        16    8:28.95     2:00.0 
  21 Roman MARTIN             3  323 Anchorage Public Sch         17    8:29.24     2:00.3 
  22 James ESSER              2  475 Little Flock Christi               8:41.44     2:12.5 
  23 Brycen AVIS              3  435 Coral Ridge Elementa         18    8:43.20     2:14.2 
  24 Shoh YUSUFIY             2  526 Wilt Elementary              19    8:43.50     2:14.5 
  25 Cade WILSON              2  429 Brown                        20    8:45.33     2:16.4 
  26 Luke MOONEY              2  458 East Running Club            21    8:46.91     2:18.0 
  27 Eli RITTICHIER          2   403 Bowen Elementary             22    8:48.66     2:19.7 
  28 Landon PARISEK           3  441 Coral Ridge Elementa         23    8:53.86     2:24.9 
  29 Caleb NEAL               3  519 Wilt Elementary              24    8:54.85     2:25.9 
  30 Elijah CANNON            2  471 Little Flock Christi               8:56.43     2:27.5 
  31 Ashton ROTHGERBER        3  520 Wilt Elementary              25    8:58.15     2:29.2 
  32 Jonathan RIEDEL          2  481 Little Flock Christi               9:12.84     2:43.9 
  33 Awni ALKHATIB           2   537 Bowen Elementary             26    9:14.01     2:45.1 
  34 Seth AUSTIN              2  445 East Running Club            27    9:14.57     2:45.6 
  35 Blake OSBOURNE           3  365 Audubon Traditional          28    9:33.62     3:04.7 
  36 Hunter MITCHELL          3  440 Coral Ridge Elementa         29    9:35.60     3:06.6 
  37 Landon MCNEESE           2  457 East Running Club            30    9:37.63     3:08.7 
  38 Dane FELKER              3  452 East Running Club            31    9:39.33     3:10.4 
  39 James ZAUSCH             1  432 Brown                        32    9:52.16     3:23.2 
  40 Hudson CAMPBELL          3  414 Brown                        33    9:57.71     3:28.8 
  41 Jonathan CANNON          2  337 Ascension Elementary              10:08.32     3:39.4 
  42 Aiden PENTECOST          2  459 East Running Club            34   10:15.74     3:46.8 
  43 Sam PERRY                2  502 Walden                            10:17.16     3:48.2 
  44 Nick SANDERFER           3  343 Ascension Elementary              10:18.65     3:49.7 
  45 Elliott PRICE            2  398 Bowen Elementary             35   10:21.30     3:52.3 
  46 Grant MALONE             3  322 Anchorage Public Sch              10:23.99     3:55.0 
  47 Kayden FANNIN           3   533 Bowen Elementary             36   10:30.45     4:01.5 
  48 Shri PATTAR              3  397 Bowen Elementary             37   10:37.72     4:08.8 
  49 Ethan VINCENT            2  466 East Running Club            38   10:40.30     4:11.3 
  50 Joey HENRY               3  360 Audubon Traditional          39   10:43.35     4:14.4 
  51 Rylan BRENNAN            2  448 East Running Club                 10:44.91     4:16.0 
  52 John HAGEDORN            2  317 Anchorage Public Sch              11:03.62     4:34.7 
  53 Harrison SIMS            3  372 Audubon Traditional          40   11:22.87     4:53.9 
  54 Henry COLEMAN            3  509 Wilt Elementary                   11:25.00     4:56.0 
  55 Elder CABRAL             3  437 Coral Ridge Elementa         41   11:26.74     4:57.8 
  56 Tyler VAUGHAN            2  507 Walden                            11:31.12     5:02.2 
  57 Calvin ROACH             3  443 Coral Ridge Elementa         42   11:35.17     5:06.2 
  58 Benjamin JAGGERS         2  393 Bowen Elementary             43   13:22.48     6:53.5 
  59 Nathan HUNDLEY           2  319 Anchorage Public Sch              14:05.00     7:36.0 
  60 Benjamin HOLMES          3  363 Audubon Traditional          44   14:15.97     7:47.0 
  61 Michael ADAMS           2   535 Bowen Elementary                  14:22.32     7:53.4 

5th & Under - Female
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 Audubon Traditional Eleme 43       7:46       38:47        1:01.3   5    6    7    9    16   
   2 East Running Club         67       7:42       38:26        2:10.5   1    2    18   22   24   
   3 Anchorage Public School   76       8:07       40:35        1:29.8   4    11   12   21   28   
   4 Bernheim Middle School    91       8:22       41:49        2:30.4   3    10   15   25   38   
   5 Wilt Elementary           129      8:47       43:55        1:31.9   13   19   26   32   39   
   6 Brown                     134      8:43       43:35        0:45.2   17   23   27   33   34   
   7 Walden                    140      9:08       45:39        2:58.5   8    14   36   37   45   
   8 Coral Ridge Elementary    225      11:18      56:26        2:38.4   41   43   46   47   48   

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Savannah MOONEY          5  166 East Running Club             1    6:24.54        --- 
   2 Alex EGAN                5  157 East Running Club             2    6:30.31     0:06.4 
   3 Baili HOTEN              4   58 Bernheim Middle Scho          3    7:11.18     0:47.2 
   4 Lucille RUSCH            4   23 Anchorage Public Sch          4    7:12.67     0:48.7 
   5 Kori MARSHALL            5   46 Audubon Traditional           5    7:13.96     0:50.0 
   6 Madison PRICE            4   54 Audubon Traditional           6    7:27.44     1:03.5 
   7 Kendall HEMMERLE         4   81 Bowen Elementary                   7:44.94     1:21.0 
   8 Bella POINTER            5   53 Audubon Traditional           7    7:48.15     1:24.2 
   9 Elizabeth MATTHEWS       4  202 Walden                        8    7:54.69     1:30.7 
  10 Maleya GIDDEONS          5   39 Audubon Traditional           9    8:01.31     1:37.4 
  11 Hayley WACHSMAN          5  189 The de Paul School                 8:02.81     1:38.9 
  12 Hailee JAGGERS           5   59 Bernheim Middle Scho         10    8:03.91     1:40.0 
  13 Louise ROBERTSON         4   21 Anchorage Public Sch         11    8:04.21     1:40.3 
  14 Delaney ARCHIBALD        4   13 Anchorage Public Sch         12    8:05.82     1:41.9 
  15 Abigail HERRSCHAFT       5  216 Wilt Elementary              13    8:10.77     1:46.8 
  16 Kate TYLER               4  207 Walden                       14    8:11.39     1:47.4 
  17 Ayla NEWBERRY            4   63 Bernheim Middle Scho         15    8:13.80     1:49.8 
  18 Avery SCHEPER            4   55 Audubon Traditional          16    8:15.18     1:51.2 
  19 Vinnie VITALE            5  188 The de Paul School                 8:17.21     1:53.3 
  20 Gracie KELLY             4  116 Brown                        17    8:17.84     1:53.9 
  21 Haley RECKTENWALD        4  172 East Running Club            18    8:25.61     2:01.7 
  22 Gulshabnam ALISHER KYZY  5  209 Wilt Elementary              19    8:28.32     2:04.4 
  23 Morgan PAGE              5   50 Audubon Traditional          20    8:28.62     2:04.7 
  24 Frances MARTIN           5   18 Anchorage Public Sch         21    8:29.34     2:05.4 
  25 Abbie STEVENSON          5  175 East Running Club            22    8:30.01     2:06.1 
  26 Emma LOCKE               5  118 Brown                        23    8:33.70     2:09.7 
  27 Shelby FELKER            5  159 East Running Club            24    8:35.04     2:11.1 
  28 Lauren LINDQUIST         5   60 Bernheim Middle Scho         25    8:38.13     2:14.2 
  29 Ava GROVES               5  213 Wilt Elementary              26    8:39.42     2:15.5 
  30 Isabella SHORY           4  129 Brown                        27    8:41.41     2:17.5 
  31 Juliette PALMER          4   20 Anchorage Public Sch         28    8:42.43     2:18.5 
  32 Jacie COUCH              4  153 East Running Club            29    8:43.17     2:19.2 
  33 Lucille RYAN             4   24 Anchorage Public Sch         30    8:45.47     2:21.5 
  34 Cammie CONN              5   37 Audubon Traditional          31    8:50.35     2:26.4 
  35 Sadie PINNICK            4  220 Wilt Elementary              32    8:53.18     2:29.2 
  36 Ava LIENING              5   83 Bowen Elementary                   8:54.54     2:30.6 
  37 Kira TUDOR               4   94 Bowen Elementary                   8:57.56     2:33.6 
  38 Dakayla RUCKER           5  127 Brown                        33    8:58.48     2:34.5 
  39 Leyla TAYLOR             5  132 Brown                        34    9:03.00     2:39.0 
  40 Payton JONES             4  162 East Running Club            35    9:04.54     2:40.6 
  41 Lauren GREEN             5  194 Walden                       36    9:05.08     2:41.1 
  42 Lilly CALDWELL           5   36 Audubon Traditional                9:12.25     2:48.3 
  43 Dylan BRAUN              4  193 Walden                       37    9:34.09     3:10.1 
  44 Brenna SIMON             5   66 Bernheim Middle Scho         38    9:41.49     3:17.5 
  45 Leah HOPPER              4  217 Wilt Elementary              39    9:42.66     3:18.7 
  46 Zoey TAYLOR              4   56 Audubon Traditional                9:45.41     3:21.5 
  47 Mia WALKER               4  134 Brown                        40    9:50.00     3:26.0 
  48 Felicia GYAMFI           4   78 Bowen Elementary                   9:53.03     3:29.1 
  49 Harper NEWTON            4  169 East Running Club                  9:59.63     3:35.7 
  50 Kyllie KEY               5  143 Coral Ridge Elementa         41   10:02.44     3:38.5 
  51 Malorie ELLINGSWORTH     5  212 Wilt Elementary              42   10:04.82     3:40.9 
  52 Riley FOX                4  141 Coral Ridge Elementa         43   10:05.78     3:41.8 
  53 Piper MONTGOMERY         4   19 Anchorage Public Sch         44   10:33.41     4:09.5 
  54 Norah MILLINER           5   49 Audubon Traditional               10:38.35     4:14.4 
  55 Callie BROOKS            5   14 Anchorage Public Sch              10:43.91     4:20.0 
  56 Lydia CANNON             4  178 Little Flock Christi              10:52.48     4:28.5 
  57 Nico RICH                4  204 Walden                       45   10:53.17     4:29.2 
  58 Kylie SMALLWOOD          4  148 Coral Ridge Elementa         46   11:10.93     4:47.0 
  59 Carmen JONES             4   42 Audubon Traditional               11:39.93     5:16.0 
  60 Gracie ENNENBACH         5  158 East Running Club                 11:42.73     5:18.8 
  61 Betzhy CABRAL            4  137 Coral Ridge Elementa         47   12:25.85     6:01.9 
  62 Miley MCNEILL            4  144 Coral Ridge Elementa         48   12:40.81     6:16.9 
  63 Kiersten FARRIS          5   38 Audubon Traditional               12:41.18     6:17.2 
  64 McKenzie AYERS           5   34 Audubon Traditional               12:54.24     6:30.3 
  65 Layla PAYTON             5   51 Audubon Traditional               13:18.59     6:54.6 
  66 Sydney CLARK             4  138 Coral Ridge Elementa         49   13:55.10     7:31.1 

5th & Under - Male
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 Anchorage Public School   35       6:44       33:38        1:20.5   2    3    4    11   15   
   2 Little Flock Christian Ac 62       7:07       35:31        0:47.2   8    9    12   14   19   
   3 Audubon Traditional Eleme 78       7:19       36:32        2:42.0   1    10   16   21   30   
   4 Bowen Elementary          89       7:28       37:18        0:58.7   7    13   22   23   24   
   5 Wilt Elementary           92       7:51       39:12        2:51.0   5    6    17   28   36   
   6 Walden                    134      8:28       42:19        2:20.6   18   20   26   32   38   

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Hueston GARDENER         5  358 Audubon Traditional           1    5:53.93        --- 
   2 Henry PUDLO              5  332 Anchorage Public Sch          2    6:00.28     0:06.3 
   3 Hayden DELANEY           5  314 Anchorage Public Sch          3    6:38.49     0:44.5 
   4 Austin HUNDLEY           5  318 Anchorage Public Sch          4    6:42.06     0:48.1 
   5 Alex HAVERSTOCK          5  517 Wilt Elementary               5    6:44.96     0:51.0 
   6 Calvin BROOKS            5  508 Wilt Elementary               6    6:45.31     0:51.4 
   7 Tyler WILKERSON          5  386 Bernheim Middle Scho               6:48.46     0:54.5 
   8 Ryan MARTIN              5  395 Bowen Elementary              7    6:49.01     0:55.1 
   9 Brady WILSON            5   536 Little Flock Christi          8    6:49.63     0:55.7 
  10 Christopher FRYREAR      5  484 St. Paul (Louisville               6:50.94     0:57.0 
  11 Caleb THOMPSON           5  482 Little Flock Christi          9    6:51.29     0:57.3 
  12 Austin RICHARDS          5  371 Audubon Traditional          10    6:55.39     1:01.4 
  13 Seth KING                4  320 Anchorage Public Sch         11    6:55.69     1:01.7 
  14 Rowen BAKER              5  469 Little Flock Christi         12    6:58.03     1:04.1 
  15 Jacob FRYREAR            5  485 St. Paul (Louisville               7:12.53     1:18.6 
  16 Finn RIETOW              4  401 Bowen Elementary             13    7:12.83     1:18.9 
  17 Nolan THOMPSON           4  483 Little Flock Christi         14    7:14.61     1:20.7 
  18 Paxton BYRNE             5  312 Anchorage Public Sch         15    7:20.75     1:26.8 
  19 Sam SCHWEICKHARDT        5  344 Ascension Elementary               7:22.04     1:28.1 
  20 Seth HENSON              5  361 Audubon Traditional          16    7:27.75     1:33.8 
  21 Brandon HARRIS           5  515 Wilt Elementary              17    7:31.33     1:37.4 
  22 Oscar WRIGHT             4  430 Brown                              7:32.62     1:38.7 
  23 William KORTE            5  499 Walden                       18    7:33.06     1:39.1 
  24 Sam GOHMANN              5  339 Ascension Elementary               7:35.53     1:41.6 
  25 Rowen BURTON             5  470 Little Flock Christi         19    7:36.83     1:42.9 
  26 Miller SOLLEY            4  506 Walden                       20    7:38.56     1:44.6 
  27 Ethan WILLIAMS           5  377 Audubon Traditional          21    7:39.02     1:45.1 
  28 Oliver ZAUSCH            4  433 Brown                              7:42.45     1:48.5 
  29 Evan LENAHAN             5  394 Bowen Elementary             22    7:42.87     1:48.9 
  30 Jeremiah GREEN           5  438 Coral Ridge Elementa               7:44.46     1:50.5 
  31 Christopher WATSON       5  408 Bowen Elementary             23    7:45.12     1:51.2 
  32 Mark POCKER              4  383 Bernheim Middle Scho               7:46.55     1:52.6 
  33 Nolan MATTINGLY          5  396 Bowen Elementary             24    7:47.70     1:53.7 
  34 Walker HUMPHREY          5  454 East Running Club                  7:49.80     1:55.8 
  35 Kiran LIMPAWUCHARA       4  421 Brown                              7:52.58     1:58.6 
  36 Lukas ESSER              5  476 Little Flock Christi         25    7:58.32     2:04.4 
  37 Braydon VINCENT          5  465 East Running Club                  8:12.79     2:18.8 
  38 Easton HUGHES            4  453 East Running Club                  8:13.69     2:19.7 
  39 Navarre BAHARESTAN       5  494 Walden                       26    8:24.16     2:30.2 
  40 Benjamin XIE             5  431 Brown                              8:29.08     2:35.1 
  41 Eli MAYES                5  324 Anchorage Public Sch         27    8:29.57     2:35.6 
  42 Larry WATKINS            5  525 Wilt Elementary              28    8:33.76     2:39.8 
  43 Carter BEAM             5   538 Bowen Elementary             29    8:35.60     2:41.6 
  44 Nicholas PRICE           4  368 Audubon Traditional          30    8:35.84     2:41.9 
  45 Ben REIDEL               5  480 Little Flock Christi         31    8:37.38     2:43.4 
  46 Asher PENTECOST          4  460 East Running Club                  8:40.90     2:46.9 
  47 Michael COOK             5  496 Walden                       32    8:48.84     2:54.9 
  48 Kode EMBERS              4  355 Audubon Traditional          33    8:56.70     3:02.7 
  49 Yinghao CHEN            4   539 Bowen Elementary             34    9:06.82     3:12.9 
  50 Francisco HARRISON       5  380 Bernheim Middle Scho               9:09.38     3:15.4 
  51 Tyler HOGAN              4  362 Audubon Traditional          35    9:16.66     3:22.7 
  52 Noah PRICE               4  369 Audubon Traditional                9:24.38     3:30.4 
  53 Maxton FEE               5  356 Audubon Traditional                9:26.20     3:32.2 
  54 Naji AL SHAWI            4  434 Coral Ridge Elementa               9:26.88     3:32.9 
  55 Alex PRIOR               4  442 Coral Ridge Elementa               9:29.34     3:35.4 
  56 Joseph FOREMAN           4  478 Little Flock Christi               9:34.42     3:40.5 
  57 Drew EMBRY               5  510 Wilt Elementary              36    9:35.91     3:42.0 
  58 Seth SKAGGS              5  374 Audubon Traditional                9:42.22     3:48.3 
  59 JaMari FARRIS            5  511 Wilt Elementary              37    9:48.02     3:54.1 
  60 Jackson STEWART         4   528 Walden                       38    9:53.60     3:59.6 
  61 Nathan SIMS              3  373 Audubon Traditional                9:56.94     4:03.0 
  62 Colin O'BRIEN            4  364 Audubon Traditional               10:03.25     4:09.3 
  63 Kaleb FARRIS             4  512 Wilt Elementary              39   10:26.45     4:32.5 
  64 Carson DUKES             4  353 Audubon Traditional               10:30.02     4:36.1 
  65 Jake FLOYD               4  477 Little Flock Christi              11:12.36     5:18.4 
  66 Grant CHAPMAN            4  472 Little Flock Christi              11:39.72     5:45.8 
  67 Hunter FINLEY            5  357 Audubon Traditional               13:02.98     7:09.0 
  68 Curtis TROUTMAN          4  375 Audubon Traditional               13:38.57     7:44.6 
  69 Kyle QUINN               4  370 Audubon Traditional               13:38.81     7:44.9 
  70 Will LINDQUIST           4  382 Bernheim Middle Scho              15:55.25    10:01.3 

Middle School - Mixed Boys
Boys 
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 Ascension Elementary Scho 15       9:04       45:16        2:51.4   1    2    3    4    5    

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Rodolfo HARRISON         7  381 Bernheim Middle Scho               7:38.75        --- 
   2 Ryan BARRETT             8  409 Brown                              7:52.19     0:14.2 
   3 Jackson UNGAR            6  349 Ascension Elementary          1    8:05.78     0:27.8 
   4 Christian BLACK         7   529 Anchorage Public Sch               8:12.59     0:34.6 
   5 Eli MCCOY                6  341 Ascension Elementary          2    8:15.50     0:37.5 
   6 James Xavier KOONTZ      8  340 Ascension Elementary          3    8:20.64     0:42.7 
   7 Logan SHEARER            7  335 Anchorage Public Sch               8:23.33     0:45.4 
   8 Garrett PAVEY            8  492 The de Paul School                 8:31.13     0:53.2 
   9 Samuel RIVERA            8  487 St. Paul (Louisville               8:37.52     0:59.6 
  10 Ty BARNES                6  307 Anchorage Public Sch               9:09.08     1:31.1 
  11 Landon WICKER            7  384 Bernheim Middle Scho               9:21.29     1:43.3 
  12 Jaxon MORRIS             5  479 Little Flock Christi               9:23.80     1:45.8 
  13 Matthew BURNS            7  495 Walden                             9:33.08     1:55.1 
  14 Joseph OESWEIN           7  342 Ascension Elementary          4    9:36.60     1:58.6 
  15 Simon HILDENBRAND        7  490 The de Paul School                 9:48.84     2:10.9 
  16 Tyler CARTER             6  379 Bernheim Middle Scho               9:49.82     2:11.9 
  17 Grant COMPTON            8  473 Little Flock Christi               9:53.47     2:15.5 
  18 Eagen EVANS              6  418 Brown                             10:45.97     3:08.0 
  19 Beckham WATTS            8  493 The de Paul School                10:49.89     3:11.9 
  20 Peter PALMER             6  328 Anchorage Public Sch              10:50.95     3:13.0 
  21 Parker STEURER           6  346 Ascension Elementary          5   10:57.14     3:19.2 
  22 Cole UNGAR               6  348 Ascension Elementary          6   11:05.74     3:27.8 
  23 Tai COUCH                6  416 Brown                             11:40.57     4:02.6 
  24 Tim BEACHAM              6  410 Brown                             12:22.10     4:44.1 
  25 Lucas ALEXANDER          7  468 Little Flock Christi              12:29.89     4:51.9 
  26 Will ELBLE               8  474 Little Flock Christi              13:23.52     5:45.6 
  27 Daniel KRAPF             6  500 Walden                            14:13.26     6:35.3 

Middle School - Mixed Girls
Girls 
==================================================================================================
Rank Team                      Score    Avg        Total        Spread   1    2    3    4    5    
==================================================================================================
   1 Brown                     15       9:43       48:33        2:29.8   1    2    3    4    5    

===========================================================================================
  Pl Athlete                 Yr   #  Team                      Score       Time        Gap 
===========================================================================================
   1 Stella FORD              6  111 Brown                         1    8:07.20     0:29.2 
   2 Juliet BAILEY            8  192 Walden                             8:07.74     0:29.8 
   3 Naomi MITCHELL           6   61 Bernheim Middle Scho               9:27.12     1:49.2 
   4 Raegan DEMUESY           8  179 Little Flock Christi               9:36.91     1:59.0 
   5 Jordyn LUTTRELL          6  121 Brown                         2    9:37.20     1:59.2 
   6 Layci MUCCIGROSSO        6   62 Bernheim Middle Scho               9:50.19     2:12.2 
   7 Nadine SECKMAN           6  128 Brown                         3    9:51.86     2:13.9 
   8 Riley NEWBERRY           6   64 Bernheim Middle Scho              10:04.46     2:26.5 
   9 Gabbi BEACHAM            7  104 Brown                         4   10:19.23     2:41.3 
  10 Reagan WHITT             8  183 Little Flock Christi              10:33.42     2:55.5 
  11 Marie WRIGHT             6  135 Brown                         5   10:36.94     2:59.0 
  12 Jenna PASTIN             7  190 Unattached                        10:52.51     3:14.6 
  13 Lula Mae SOLLEY          7  206 Walden                            10:53.12     3:15.2 
  14 Allison SPIEKER          7  182 Little Flock Christi              12:05.82     4:27.9 
  15 Sierra MOLNAR            6   31 Ascension Elementary              12:54.21     5:16.3 
  16 Sarah SCHEPERS           7  181 Little Flock Christi              14:05.74     6:27.8