Complete Results

Licensed to Southwestern High School    Hy-Tek\'s Meet Manager 4/9/2005 04:25 PM
                      Southwestern Warriors Invitational                       
                               Host:Southwestern                               
                         @ Southwestern HS  - 4/9/2005                         
    Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
  1 Rockcastle County High School  \'A\'               10:24.00   10:36.85    10  
     1) Asher, Jessi 11                 2) Bullock, Courtney 9            
     3) Hammond, Sara 6                 4) Hayes, Kayla 11                
  2 Casey County  \'A\'                                10:50.00   11:01.96     8  
     1) Wesley, Natalie 8               2) Cowan, Rae 8                   
     3) Payton, Jerrica 10              4) Lee, Jenna 8                   
  3 Pulaski County  \'A\'                              11:26.00   11:13.06     6  
     1) Hale, Denetta 11                2) Sneed, Lakia 9                 
     3) Vaught, Heather 10              4) Hyden, Kendra                  
  4 Danville  \'A\'                                    13:00.00   12:28.07     5  
     1) Peavler, Sarah 12               2) Saylor, Erin 11                
     3) Pace, Diamond 5                 4) Stafford, Terra 9              
  5 Bell County  \'A\'                                 12:02.20   12:35.09     4  
     1) Hobbs, Hannah 7                 2) Hobbs, Sarah 10                
     3) White, Brooke 10                4) Brock, Teagen 11               
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
  1 Pulaski County  \'A\'                               9:20.00    9:36.52    10  
     1) Jenkins, Patrick 11             2) Browning, Allen 10             
     3) Jenkins, Kirk                   4) Lester, Chance                 
  2 Pulaski Southwestern  \'A\'                         9:40.00    9:36.83     8  
     1) Thacker, Keith 10               2) Randolph, Brett 10             
     3) Reyes, Angel 11                 4) Little, JC 10                  
  3 Casey County  \'A\'                                10:15.00   10:16.09     6  
     1) Weddle, Nolan 7                 2) Carman, Chris 9                
     3) Wright, Spencer 7               4) Pennington, Zack 9             
 -- Pulaski County  \'B\'                              10:00.00  X10:11.72  
     1) Whiles, Seath                   2) McQueen, Craig                 
     3) Sneed, Hunter                   4) Moore, Jonathon                
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
  1 Collett, Kelsey           12 Bell County            17.70      17.20    10  
  2 McKinney, Sarah            8 Rockcastle             17.60      17.58     8  
  3 Hobbs, Sarah              10 Bell County            18.20      18.27     6  
  4 McClure, Kaley               Pulaski CO             18.80      18.38     5  
  5 Murphy, Tiffany            9 Casey Co.              18.50      18.81     4  
  6 Weddle, Kara               9 Casey Co.              17.90      18.99     3  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
  1 Miller, Todd                 Pulaski CO             18.00      16.52    10  
  2 Strode, BJ                10 Danville               19.00      17.19     8  
  3 Ross, Aaron                  Pulaski CO             17.00      17.36     6  
  4 Sampson, Calvin           11 Bell County            18.20      17.70     5  
  5 Robbins, Shawn            12 Bell County            17.60      18.76     4  
  6 Rodgers, Kyle             10 Southwestern                      19.32     3  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
  1 Napier, Krystal           12 Danville               13.00      12.50   1   10  
  2 Brand, Shakayla            8 Danville               13.00      12.62   1    8  
  3 Thacker, Morgan            9 Rockcastle             13.00      13.00   1    6  
  4 Burdette, Katie            9 Rockcastle             13.30      13.23   1    5  
  5 Durham, Holly             10 Casey Co.              14.00      13.90   2    4  
  6 Brock, Kayla               9 Bell County            13.90      14.01   1    3  
  7 Davis, T                     Pulaski CO             14.93      14.73   2    2  
  8 Lawhorn, Shayna            8 Casey Co.              15.00      14.74   2    1  
  9 Peterson, Ashley          11 Southwestern           14.00      15.28   2 
  9 McPherson, Emily           9 Southwestern           14.00      15.28   2 
 11 Caron, Christina             Pulaski CO                        16.13   2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
  1 Payne, Roderick           12 Danville                          11.03   1   10  
  2 Turner, Kelvin            12 Danville               11.50      11.29   1    8  
  3 Renfro, Lee               12 Southwestern           11.60      11.33   1    6  
  4 Robbins, Shawn            12 Bell County            11.40      11.35   1    5  
  5 Christopher, TR            9 Bell County            11.90      11.44   2    4  
  6 Marrapodi, Richard        10 Casey Co.              11.90      11.50   1    3  
  7 Todd, Jimmy                  Pulaski CO                        11.60   2    2  
  8 Allen, Jon                   Pulaski CO             12.00      11.85   2    1  
  9 Lovins, Zach               9 Southwestern                      12.55   2 
 10 Luttrell, Greg            10 Casey Co.              12.00      12.56   2 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
  1 Rockcastle County High School  \'A\'                1:52.00    1:57.99    10  
     1) Burdette, Katie 9               2) Embs, Chere\' 12                
     3) Kincer, Morgan 10               4) Smith, Samantha 7              
  2 Danville  \'A\'                                     1:52.00    1:58.00     8  
     1) Payne, Alexandria 10            2) Stroup, Caroline 9             
     3) Taylor, Candice 7               4) Watson, Riona 9                
  3 Casey County  \'A\'                                 1:55.00    2:02.16     6  
     1) Durham, Holly 10                2) Lee, Jenna 8                   
     3) Payton, Jerrica 10              4) Cowan, Rae 8                   
  4 Bell County  \'A\'                                  2:00.20    2:07.20     5  
     1) Brock, Kayla 9                  2) Brumbach, Becca 12             
     3) Collett, Kelsey 12              4) Lasley, Stephan 10             
  5 Pulaski County  \'A\'                               2:03.00    2:09.04     4  
     1) Mounce, Jayla 8                 2) Ratcliffe, S                   
     3) Davis, T                        4) Muse, Erin 9                   
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
  1 Danville  \'A\'                                     1:35.00    1:37.62    10  
     1) Payne, Roderick 12              2) Morris, Daylen 10              
     3) Strode, BJ 10                   4) Turner, Kelvin 12              
  2 Casey County  \'A\'                                 1:36.00    1:44.12     8  
     1) Luttrell, Greg 10               2) Baldock, Brad 11               
     3) Hatter, Mikey 12                4) Marrapodi, Richard 10          
  3 Pulaski Southwestern  \'A\'                         1:50.00    1:44.66     6  
     1) Pruitt, Ryan 11                 2) Mitchell, Anthony 8            
     3) Hampton, Wesley 10              4) Sadler, Matt 12                
  4 Pulaski County  \'A\'                               1:55.00    1:52.62     5  
     1) Bechard, Darrick                2) DeCross, Zach                  
     3) Tomlinson, Brandon              4) Todd, Jimmy                    
  5 Bell County  \'A\'                                  1:40.80    1:56.01     4  
     1) Christopher, TR 9               2) Howard, Jeff 11                
     3) Massengill, Michael 9           4) Sampson, Calvin 11             
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
  1 Sneed, Lakia               9 Pulaski CO           5:55.00    5:45.76    10  
  2 Hayes, Kayla              11 Rockcastle           5:33.00    5:46.27     8  
  3 Vaught, Heather           10 Pulaski CO           5:58.00    6:05.62     6  
  4 White, Brooke             10 Bell County          5:50.40    6:11.73     5  
  5 Snapp, Kaitlin             5 Danville             6:13.00    6:13.22     4  
  6 Asher, Jessi              11 Rockcastle           5:45.00    6:18.46     3  
  7 Kerr, Maria                7 Somerset             5:20.00    6:29.76     2  
  8 Cowan, Rae                 8 Casey Co.            6:00.00    6:49.28     1  
  9 Thompson, Sara            12 Southwestern         6:40.00    6:50.46  
 10 Blevins, Sasha             9 Somerset             5:30.00    6:51.86  
 11 Peavler, Sarah            12 Danville             7:00.00    7:21.58  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
  1 Cole, Brandon             12 Rockcastle           4:40.00    4:41.10    10  
  2 Jenkins, Patrick          11 Pulaski CO           4:38.00    4:46.69     8  
  3 Hempel, Ross               9 Danville             4:58.00    4:55.71     6  
  4 Brainard, Joshua          11 Southwestern         4:54.00    5:02.83     5  
  5 Hoskins, Ben              12 Bell County          5:00.00    5:11.52     4  
  6 Browning, Allen           10 Pulaski CO           4:50.00    5:11.85     3  
  7 Johnson, Garret           11 Bell County          5:07.60    5:16.25     2  
  8 Weddle, Nolan              7 Casey Co.            5:15.00    5:16.63     1  
  9 Joplin, Adam              10 Somerset             5:10.00    5:29.23  
 10 Bodner, Daniel            10 Danville                        5:37.74  
 11 Sites, Jeremy              9 Somerset             5:20.00    5:46.51  
 -- McQueen, Craig               Pulaski CO           5:55.00   X5:36.25  
 -- Whiles, Seath                Pulaski CO           5:55.00   X5:46.52  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
  1 Danville  \'A\'                                       52.00      52.49    10  
     1) Payne, Alexandria 10            2) Napier, Krystal 12             
     3) Taylor, Candice 7               4) Watson, Riona 9                
  2 Rockcastle County High School  \'A\'                  53.10      53.54     8  
     1) Embs, Chere\' 12                 2) Smith, Samantha 7              
     3) Mattingly, Katy 8               4) Blanton, Tamara 8              
  3 Bell County  \'A\'                                    57.20      58.06     6  
     1) Brock, Kayla 9                  2) Brumbach, Becca 12             
     3) Collett, Kelsey 12              4) Fugate, Rhiannon 10            
  4 Pulaski County  \'A\'                                 58.53      58.80     5  
     1) Muse, Erin 9                    2) McClure, Kaley                 
     3) Ratcliffe, S                    4) Mounce, Jayla 8                
  5 Casey County  \'A\'                                   56.00      58.86     4  
     1) Payton, Jerrica 10              2) Tarter, Kirsten 7              
     3) Haste, Kelsey 8                 4) Durham, Holly 10               
  6 Pulaski Southwestern  \'A\'                           58.00    1:01.16     3  
     1) McPherson, Emily 9              2) Eaton, Elizabeth 8             
     3) Peterson, Ashley 11             4) Haynes, Erica 8                
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
  1 Danville  \'A\'                                       46.00      46.93    10  
     1) Payne, Roderick 12              2) Morris, Daylen 10              
     3) Moore, Avery 10                 4) Turner, Kelvin 12              
  2 Casey County  \'A\'                                   48.00      47.65     8  
     1) Luttrell, Greg 10               2) Irvin, Matt 10                 
     3) Hatter, Mikey 12                4) Marrapodi, Richard 10          
  3 Bell County  \'A\'                                    45.70      50.32     6  
     1) Christopher, TR 9               2) Howard, Jeff 11                
     3) Sampson, Calvin 11              4) Robbins, Shawn 12              
  4 Pulaski County  \'A\'                                 54.00      55.01     5  
     1) Bechard, Darrick                2) Floyd, Jacob                   
     3) Thomas, Eric                    4) DeCross, Zach                  
 -- Pulaski Southwestern  \'A\'                           48.00         DQ  
     1) Pruitt, Ryan 11                 2) Hampton, Wesley 10             
     3) Sadler, Matt 12                 4) Renfro, Lee 12                 
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
  1 Hammond, Heather          12 Rockcastle             58.40    1:00.58   1   10  
  2 Burdette, Katie            9 Rockcastle           1:01.00    1:04.06   1    8  
  3 Brand, Shakayla            8 Danville               59.00    1:04.27   1    6  
  4 Wesley, Natalie            8 Casey Co.            1:05.00    1:05.90   1    5  
  5 Muse, Erin                 9 Pulaski CO           1:07.00    1:07.62   1    4  
  6 Davis, Jessica             9 Danville             1:03.00    1:08.00   1    3  
  7 Vinovich, S                  Pulaski CO           1:11.00    1:10.31   2    2  
  8 Eaton, Elizabeth           8 Southwestern         1:10.00    1:11.76   2    1  
  9 Lasley, Stephan           10 Bell County          1:08.50    1:16.29   2 
 10 Tarter, Kirsten            7 Casey Co.            1:15.00    1:19.05   2 
 11 Saylor, Madison            8 Bell County          1:19.20    1:23.13   2 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
  1 Dalton, Casey             10 Southwestern           53.00      54.02   1   10  
  2 Baker, Derrick            11 Rockcastle             56.80      55.49   1    8  
  3 Todd, Jimmy                  Pulaski CO             54.00      55.86   1    6  
  4 Pipalski, Ed                 Pulaski CO             57.00      58.66   2    5  
  5 Mickey, Bryce             10 Bell County          1:02.20    1:00.21   2    4  
  6 Mitchell, Anthony          8 Southwestern           57.00    1:02.47   1    3  
  7 Dixon, Seth               10 Casey Co.            1:01.00    1:04.72   2    2  
  8 Hensley, Adam             10 Bell County          1:05.40    1:06.67   2    1  
  9 Buis, Bryan               11 Casey Co.            1:05.00    1:07.56   2 
 10 Henry, Mathew              9 Somerset             1:02.00    1:12.95   2 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
  1 Blanton, Tamara            8 Rockcastle             52.80      51.76   1   10  
  2 Murphy, Tiffany            9 Casey Co.              52.00      53.98   1    8  
  3 McKinney, Sarah            8 Rockcastle             54.50      54.32   2    6  
  4 Weddle, Kara               9 Casey Co.              51.00      54.69   1    5  
  5 Hobbs, Sarah              10 Bell County            54.60      55.50   1    4  
  6 McClure, Kaley               Pulaski CO           1:00.50    1:02.86   2    3  
  7 Crowe, Kotey               8 Southwestern         1:01.00    1:05.00   2    2  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
  1 Johnson, Garret           11 Bell County            47.40      43.92    10  
  2 Miller, Todd                 Pulaski CO             47.00      45.49     8  
  3 Moore, Avery              10 Danville               45.90      47.63     6  
  4 Ross, Aaron                  Pulaski CO             47.00      49.50     5  
  5 Rodgers, Kyle             10 Southwestern                      49.92     4  
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
  1 Lee, Jenna                 8 Casey Co.            2:35.00    2:38.47    10  
  2 Vaught, Heather           10 Pulaski CO           2:32.00    2:39.29     8  
  3 Hayes, Kayla              11 Rockcastle           2:33.00    2:41.80     6  
  4 Sneed, Lakia               9 Pulaski CO           2:36.00    2:42.86     5  
  5 Asher, Jessi              11 Rockcastle           2:35.00    2:47.92     4  
  6 Adams, Sierra             12 Monticello                      2:48.59     3  
  7 Gehring, Alesha           11 Monticello                      2:49.97     2  
  8 White, Brooke             10 Bell County          2:44.50    2:51.66     1  
  9 Wesley, Natalie            8 Casey Co.            2:36.00    2:57.27  
 10 Haynes, Jaci              11 Southwestern                    2:57.62  
 11 Pace, Diamond              5 Danville             2:45.00    2:58.38  
 12 Blevins, Sasha             9 Somerset             2:30.00    3:08.99  
 13 Crowe, Kotey               8 Southwestern         3:05.00    3:18.73  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
  1 Hoskins, Ben              12 Bell County          2:11.40    2:18.67    10  
  2 Baker, Derrick            11 Rockcastle           2:12.00    2:18.93     8  
  3 Ismail, Soran             11 Southwestern         2:18.00    2:24.63     6  
  4 Bodner, Daniel            10 Danville                        2:24.93     5  
  5 Randolph, Brett           10 Southwestern                    2:26.92     4  
  6 Lester, Chance               Pulaski CO           2:21.00    2:27.57     3  
  7 Grey, Jamie               10 Danville             2:15.00    2:30.25     2  
  8 Pennington, Zack           9 Casey Co.            2:35.00    2:34.19     1  
  9 Hyden, Kyle                  Pulaski CO           2:29.00    2:36.41  
 10 Mayrand, Joseph            9 Southwestern                   x2:42.08  
 11 Pennington, Josh           9 Casey Co.            2:40.00    2:43.19  
 12 Crowhurst, Michael         5 Somerset             3:00.00    2:59.25  
 -- McQueen, Craig               Pulaski CO           2:27.00   X2:34.45  
 -- Whiles, Seath                Pulaski CO           2:27.00   X2:42.41  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
  1 Napier, Krystal           12 Danville               26.70      26.53   1   10  
  2 Hammond, Heather          12 Rockcastle             26.50      26.55   1    8  
  3 Brand, Shakayla            8 Danville               26.70      26.81   1    6  
  4 Thacker, Morgan            9 Rockcastle             27.20      27.32   1    5  
  5 Mounce, Jayla              8 Pulaski CO             29.15      29.00   1    4  
  6 Collett, Kelsey           12 Bell County            29.80      29.41   2    3  
  7 Eaton, Elizabeth           8 Southwestern           30.00      30.84   2    2  
  8 Brumbach, Becca           12 Bell County            30.30      31.28   1    1  
  9 Lawhorn, Shayna            8 Casey Co.              31.00      31.45   2 
 10 Haste, Kelsey              8 Casey Co.              32.41      31.67   2 
 11 Ratcliffe, S                 Pulaski CO             33.14      31.95   2 
 12 Peterson, Ashley          11 Southwestern           33.00      32.59   2 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
  1 Payne, Roderick           12 Danville               23.80      22.69   1   10  
  2 Allen, Jon                   Pulaski CO             24.20      24.50   2    8  
  3 Renfro, Lee               12 Southwestern           23.20      24.70   1    6  
  4 Sadler, Matt              12 Southwestern           24.00      24.96   1    5  
  5 Irvin, Matt               10 Casey Co.              25.00      25.09   2    4  
  6 Goodwin, LaRon             9 Somerset               25.00      25.58   2    3  
  7 Hatter, Mikey             12 Casey Co.              24.90      26.52   2    2  
  8 Williams, Joseph           8 Bell County                       33.66   2    1  
  9 Price, Craig                 Pulaski CO                        34.34   1 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
  1 Hunter, Michaela           4 Rockcastle          12:45.00   12:58.01    10  
  2 Hale, Denetta             11 Pulaski CO          13:08.00   13:58.07     8  
  3 Snapp, Kaitlin             5 Danville            13:00.00   14:14.67     6  
  4 Hobbs, Hannah              7 Bell County         13:32.20   14:45.96     5  
  5 Gibson, Caitlin            6 Bell County         14:27.20   15:07.79     4  
  6 Floyd, Ashton             11 Somerset            12:00.00   15:32.08     3  
  7 Weddle, Angela            11 Somerset            12:55.00   15:32.91     2  
  8 Bullock, Ashley           11 Rockcastle                     16:33.97     1  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
  1 Jenkins, Patrick          11 Pulaski CO          10:30.00   10:40.10    10  
  2 Cole, Brandon             12 Rockcastle          10:20.00   10:57.14     8  
  3 Hempel, Ross               9 Danville            10:30.00   11:13.07     6  
  4 Weddle, Nolan              7 Casey Co.           11:15.00   11:13.75     5  
  5 Browning, Allen           10 Pulaski CO          11:45.00   11:51.54     4  
  6 Joplin, Adam              10 Somerset            11:30.00   12:06.75     3  
  7 Saylor, Cody               8 Bell County         12:28.30   12:35.83     2  
  8 Bodner, Daniel            10 Danville            11:59.00   12:59.80     1  
  9 Sites, Jeremy              9 Somerset            11:25.00   13:58.43  
 10 Pennington, Josh           9 Casey Co.           12:00.00   15:42.14  
 -- Moore, Jonathon              Pulaski CO          12:45.00  X12:03.05  
 -- Sneed, Hunter                Pulaski CO          12:45.00  X12:57.61  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
  1 Rockcastle County High School  \'A\'                4:20.00    4:30.61    10  
     1) Hammond, Heather 12             2) Burdette, Katie 9              
     3) Bullock, Courtney 9             4) Kincer, Morgan 10              
  2 Casey County  \'A\'                                 4:30.00    4:38.85     8  
     1) Wesley, Natalie 8               2) Payton, Jerrica 10             
     3) Cowan, Rae 8                    4) Lee, Jenna 8                   
  3 Pulaski County  \'A\'                               4:44.00    4:49.36     6  
     1) Mounce, Jayla 8                 2) Davis, T                       
     3) Vinovich, S                     4) Muse, Erin 9                   
  4 Danville  \'A\'                                     4:20.00    4:52.13     5  
     1) Brand, Shakayla 8               2) Napier, Krystal 12             
     3) Stroup, Caroline 9              4) Davis, Jessica 9               
  5 Pulaski Southwestern  \'A\'                         4:40.00    5:08.38     4  
     1) Hall, Lora 11                   2) Haynes, Jaci 11                
     3) Caffee, Lindsey 12              4) Herald, Alanda 12              
  6 Bell County  \'A\'                                  4:57.70    5:11.55     3  
     1) Fugate, Rhiannon 10             2) White, Brooke 10               
     3) Hobbs, Sarah 10                 4) Lasley, Stephan 10             
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
  1 Danville  \'A\'                                     3:45.00    3:53.21    10  
     1) Moore, Avery 10                 2) Strode, BJ 10                  
     3) Jones, Jae Paul 9               4) Payne, Roderick 12             
  2 Pulaski Southwestern  \'A\'                         3:50.00    4:01.95     7  
     1) Reyes, Angel 11                 2) Mitchell, Anthony 8            
     3) Pruitt, Ryan 11                 4) Dalton, Casey 10               
  2 Pulaski County  \'A\'                               3:53.00    4:01.95     7  
     1) Todd, Jimmy                     2) Ross, Aaron                    
     3) Dobbs, Chase                    4) DeCross, Zach                  
  4 Bell County  \'A\'                                             4:10.01     5  
     1) Johnson, Garret 11              2) Hensley, Adam 10               
     3) Mickey, Bryce 10                4) Hoskins, Ben 12                
  5 Casey County  \'A\'                                 4:10.00    4:29.80     4  
     1) Dixon, Seth 10                  2) Buis, Bryan 11                 
     3) Pennington, Zack 9              4) Weddle, Nolan 7                
 
Event 25  Girls Shot Put
  1 Murphy, Danielle          12 Casey Co.           29-00.00   30-05.25    10  
  2 Smith, Tiffany             9 Rockcastle          28-06.00   30-05.00     8  
  3 Andrew, Ashley            12 Danville            30-00.00   30-04.00     6  
  4 Patton, Kelli             12 Casey Co.           27-00.00   26-05.00     5  
  5 Graves, Special           11 Danville            29-00.00   21-06.00     4  
 
Event 26  Boys Shot Put
  1 Coffey, Kennedy           11 Russell Co.         46-00.00   43-01.00    10  
  2 Grider, Chaz              10 Casey Co.           41-00.00   38-06.00     8  
  3 Harnden, Jason            12 Southwestern        39-00.00   38-02.00     6  
  4 Guilfoil, Gabe            12 Rockcastle          36-04.00   34-07.00     5  
  5 East, Tyler               11 Casey Co.           34-00.00   32-02.00     4  
  6 Brumley, Dustin           11 Southwestern                   31-06.00     3  
 
Event 27  Girls Discus Throw
  1 Murphy, Danielle          12 Casey Co.             100-00     100-04    10  
  2 Smith, Tiffany             9 Rockcastle             83-05      67-01     8  
  3 Blevins, Sydney           11 Somerset                          61-05     6  
  4 Burke, Natuashia           8 Casey Co.              80-00      59-09     5  
  5 Ellery, Simone             9 Danville               70-00      57-10     4  
  6 Graves, Special           11 Danville               69-00      56-06     3  
  7 Bullock, Ashley           11 Rockcastle             62-04      53-05     2  
  8 Brock, Teagen             11 Bell County            59-08      49-09     1  
  9 Saylor, Madison            8 Bell County                       26-10  
 
Event 28  Boys Discus Throw
  1 Grider, Chaz              10 Casey Co.             130-00     138-07    10  
  2 East, Tyler               11 Casey Co.             105-00      95-05     8  
  3 Harnden, Jason            12 Southwestern          102-00      90-09     6  
  4 Coffey, Kennedy           11 Russell Co.           125-00      80-04     5  
  5 Guilfoil, Gabe            12 Rockcastle            104-05      79-00     4  
 
Event 29  Girls Long Jump
  1 Hammond, Heather          12 Rockcastle          17-01.00   16-07.00     10  
  1 Thacker, Morgan            9 Rockcastle          16-05.00   16-07.00     8  
  3 Hale, Denetta             11 Pulaski CO          15-00.00   14-10.00     6  
  4 Sneed, Lakia               9 Pulaski CO          13-08.00   14-07.50     5  
  5 Adams, Sierra             12 Monticello                     13-06.00     4  
  6 Davis, Jessica             9 Danville                       13-03.00     3  
  7 Brock, Kayla               9 Bell County         12-10.00   12-07.00     2  
  8 Streeval, Abbie            9 Casey Co.           12-00.00   12-04.00     1  
  9 Weddle, Kara               9 Casey Co.           14-00.00   12-03.50  
 10 Bristow, Rachel            9 Monticello                     12-00.00  
 11 Watson, Riona              9 Danville            12-00.00   11-06.50  
 12 Hobbs, Hannah              7 Bell County         12-02.00   11-01.50  
 
Event 30  Boys Long Jump
  1 Robbins, Shawn            12 Bell County         18-09.00   19-10.00    10  
  2 Allen, Jon                   Pulaski CO          20-00.00   18-07.00     8  
  3 Marrapodi, Richard        10 Casey Co.           19-00.00   18-01.00     6  
  4 Wright, Patrick           11 Southwestern        16-00.00   17-10.00     5  
  5 Welch, Clay               11 Southwestern        16-00.00   17-09.00     4  
  6 Goodwin, LaRon             9 Somerset                       17-02.00     3  
  7 Harness, Chris               Pulaski CO          19-00.00   17-01.00     2  
  8 Christopher, TR            9 Bell County         17-05.00   14-02.00     1  
  9 Carman, Chris              9 Casey Co.           16-00.00   10-09.00  
 -- Sneed, Hunter                Pulaski CO                    X12-08.00  
 
Event 31  Girls Triple Jump
  1 Thacker, Morgan            9 Rockcastle          33-04.00   32-11.00    10  
  2 Embs, Chere\'              12 Rockcastle          34-02.00   30-08.50     8  
  3 Weddle, Kara               9 Casey Co.           31-00.00   30-00.00     6  
  4 Hale, Denetta             11 Pulaski CO          28-09.00   29-08.00     5  
  5 Pace, Diamond              5 Danville            28-05.50   27-05.00     4  
  6 Streeval, Abbie            9 Casey Co.           28-00.00   26-01.00     3  
 
Event 32  Boys Triple Jump
  1 Welch, Clay               11 Southwestern        36-00.00   37-01.00    10  
  2 Allen, Jon                   Pulaski CO          38-00.00   36-10.00     8  
  3 Wright, Patrick           11 Southwestern        36-00.00   32-11.00     6  
  4 Harness, Chris               Pulaski CO          36-00.00   30-02.00     5  
 
Event 33  Girls High Jump
  1 Jenkins, Rebecca          12 Danville             4-10.00    4-08.00    10  
  2 Blanton, Tamara            8 Rockcastle           4-08.00    4-04.00     8  
  3 Hammond, Sara              6 Rockcastle           4-08.00    4-04.00     6
  4 Saylor, Madison            8 Bell County          4-02.00    4-02.00     5
  5 McClure, Kaley               Pulaski CO           4-00.00    4-02.00     4
  
 
Event 34  Boys High Jump
  1 Baldock, Brad             11 Casey Co.            6-02.00    5-08.00    10
  2 Sears, T W                10 Southwestern                    5-06.00     8   
  3 Miller, Todd                 Pulaski CO           5-08.00    5-06.00     6  
  4 Goodwin, LaRon             9 Somerset                        5-04.00     5
  5 Strode, BJ                10 Danville             6-00.00    5-04.00     4
  6 Hatter, Mikey             12 Casey Co.            5-08.00    5-02.00     1.5
  7 Mickey, Bryce             10 Bell County          5-02.00    5-02.00     1.5
  8 Christopher, TR            9 Bell County          5-04.00    5-02.00     1.5 
  9 Reyes, Angel              11 Southwestern                    X
 10 Barrow, Cass                 Pulaski                         X
Event 35  Girls Pole Vault
  1 Crowe, Kotey               8 Southwestern           1.82m      2.13m    10  
  2 Caron, Christina             Pulaski CO             1.82m      2.03m     8  
Event 36  Boys Pole Vault
  1 Miller, Todd                 Pulaski CO             3.65m      3.66m    10  
  2 Pruitt, Ryan              11 Southwestern           3.04m      2.60m     8  
  3 Harness, Chris               Pulaski CO             3.04m      2.59m     6 
Female Team Scores
1    Rockcastle County   204

2    Danville                    115

3    Casey County           107

4    Pulaski County         106.5    

5    Bell County                67 .5

6    Pulaski Southwestern  22

7    Somerset                    13

8    Monticello                    9

Male Team Scores
1    Pulaski County           151

2    Pulaski Southwestern  130.5

3    Danville                        96.5 

4    Casey County               91 

5    Bell County                  81

6    Rockcastle County       43

7    Russell County             15

8    Somerset                      13