Lincoln County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.54 | h SB | Taylor Elam | 4th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.74 | h SB | Taylor Elam | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
31.24 | h SB | Allison Newman | 17th | Finals H2 | Complete Results |
34.24 | h SB | Tevin Newcomb | 28th | Finals H4 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:08.74 | h SB | Shelby Meece | 4th | Finals H1 | Complete Results |
1:12.64 | h SB | Tracy Smith | 11th | Finals H2 | Complete Results |
1:21.94 | h SB | Tevin Newcomb | 16th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.30 | SB | Alex Bunch | 2nd | Finals | Complete Results |
2:53.10 | SB | Haylee Toy | 12th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:53.30 | SB | Emily Frith | 1st | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
21.14 | h SB | Alaina Mills | 10th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
1:00.64 | h SB | Alaina King | 11th | Finals H3 | Complete Results |
1:03.24 | h SB | Alaina Mills | 13th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
56.34 | h SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.50 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:45.50 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:46.20 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
Long Jump | |||||
12-9.5 | SB | Kennedy Dupray | 7th | Finals | Complete Results |
12-2 | SB | Autumn Morgan | 10th | Finals | Complete Results |
10-0.5 | SB | Lesa Cox | 22nd | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:10.30 | SB | Brandon Parsons | 5th | Finals | Complete Results |
2:23.30 | SB | Richard Foley | 15th | Finals | Complete Results |
2:26.50 | SB | Storm Dyehouse | 18th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:00.90 | SB | Brian Carlson | 7th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:52.50 | SB | Brian Carlson | 2nd | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.74 | h SB | Santana Hocker | 7th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.34 | h SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.30 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:27.30 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
High Jump | |||||
6-4 | Zack Hill | 1st | Finals | Complete Results | |
5-6 | SB | Caleb Caudill | 7th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
75-9 | SB | Tyler Haynes | 21st | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
30-4 | SB | Jacob Ruhe | 20th | Finals | Complete Results |
27-0 | SB | David Green | 27th | Finals | Complete Results |