Apollo Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.34 | h SB | Lakia Mckenzie | 2nd | Finals | Complete Results |
14.74 | h SB | Dareasha Davidson | 3rd | Finals | Complete Results |
14.84 | h SB | Adrionna Hester | 4th | Finals | Complete Results |
14.94 | h SB | E'nasha Harris | 6th | Finals | Complete Results |
15.14 | h SB | Kendra Decker | 7th | Finals | Complete Results |
15.44 | h SB | Aquaris Washington | 9th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.84 | h SB | Brianna Rhodes | 1st | Finals | Complete Results |
31.24 | h SB | Dareasha Davidson | 6th | Finals | Complete Results |
31.44 | h SB | Lakia Mckenzie | 7th | Finals | Complete Results |
32.54 | h SB | Aquaris Washington | 10th | Finals | Complete Results |
34.24 | h | Katie Porter | 13th | Finals | Complete Results |
34.34 | h SB | Kendra Decker | 14th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:12.44 | h SB | Breanna Ray | 6th | Finals | Complete Results |
1:13.04 | h SB | Aquaris Washington | 8th | Finals | Complete Results |
1:14.94 | h SB | E'nasha Harris | 9th | Finals | Complete Results |
1:15.54 | h | Katie Porter | 10th | Finals | Complete Results |
1:22.94 | h SB | Emily Mcneil | 14th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:35.66 | SB | Katherine Stodghill | 2nd | Finals | Complete Results |
2:36.66 | SB | Heidi Wedding | 4th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:09.17 | SB | Lauren Tucker | 3rd | Finals | Complete Results |
7:03.29 | SB | Meghann Anderson | 6th | Finals | Complete Results |
7:05.38 | SB | Katie King | 7th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:55.06 | SB | Anna Taylor | 3rd | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.34 | h SB | Anna Taylor | 2nd | Finals | Complete Results |
22.64 | h SB | Megan Pryor | 4th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.94 | h SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:48.25 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
4-0 | SB | Megan Pryor | 3rd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-3 | SB | Brianna Rhodes | 1st | Finals | Complete Results |
12-10 | SB | Careen Turner | 5th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-4.5 | SB | Brianna Rhodes | 1st | Finals | Complete Results |
28-10 | SB | Careen Turner | 2nd | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
103-10 | SB | Casey Peach | 1st | Finals | Complete Results |
75-8 | SB | Riley Mccormick | 3rd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-10 | SB | Riley Mccormick | 2nd | Finals | Complete Results |
26-7.5 | SB | Casey Peach | 4th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | h SB | Elijah Dillard | 1st | Finals | Complete Results |
12.14 | h SB | Ross Lee | 2nd | Finals | Complete Results |
12.64 | h SB | Jake Kieser | 3rd | Finals | Complete Results |
12.84 | h SB | Dillon Holmes | 6th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.94 | h SB | Elijah Dillard | 2nd | Finals | Complete Results |
25.14 | h SB | Ross Lee | 3rd | Finals | Complete Results |
25.14 | h SB | Andrew Owen | 4th | Finals | Complete Results |
26.74 | h SB | Dillon Holmes | 9th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.44 | h SB | Justin House | 1st | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:09.14 | SB | Matt Hardy | 3rd | Finals | Complete Results |
2:35.36 | SB | Landon Meserve | 10th | Finals | Complete Results |
2:35.57 | SB | James Easler | 11th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:03.56 | SB | Landon Meserve | 5th | Finals | Complete Results |
5:04.20 | SB | James Easler | 6th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:39.02 | SB | Alex O'bryan | 3rd | Finals | Complete Results |
11:36.21 | SB | Ethan Atherton | 8th | Finals | Complete Results |
11:37.38 | SB | Brody Thomas | 9th | Finals | Complete Results |
12:25.72 | SB | Matt Leonard | 12th | Finals | Complete Results |
12:26.81 | SB | Mason Lambert | 13th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.44 | h SB | Reid Thomas | 2nd | Finals | Complete Results |
49.64 | h SB | Logan Cohron | 3rd | Finals | Complete Results |
50.44 | h SB | Tojyea Matally | 5th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.44 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:39.74 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Logan Cohron | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-11.5 | SB | Tommie Farmer | 1st | Finals | Complete Results |
19-7 | SB | Elijah Dillard | 2nd | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
108-2 | SB | Hunter Bivin | 5th | Finals | Complete Results |
84-7 | SB | Adrian Yamada | 7th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
44-9 | SB | Hunter Bivin | 1st | Finals | Complete Results |
39-3 | SB | Adrian Yamada | 3rd | Finals | Complete Results |
33-1.5 | SB | Jake Kieser | 8th | Finals | Complete Results |