East Jessamine Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.86 | SB | Daylei Dekrey | 22nd | Finals H3 | Complete Results |
14.94 | SB | Natalie Thompson | 23rd | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
30.41 | SB | Daylei Dekrey | 18th | Finals H2 | Complete Results |
32.01 | SB | Natalie Thompson | 22nd | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:10.07 | SB | Mallory Osborne | 9th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:56.24 | SB | Rebekah Henderson | 18th | Finals | Complete Results |
3:00.84 | SB | Shelby Courtney | 20th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:29.06 | SB | Rebekah Henderson | 18th | Finals | Complete Results |
6:30.32 | SB | Shelby Courtney | 20th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.96 | SB | Stephanie Hale | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
58.38 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:18.42 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:31.09 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Daylei Dekrey | 3rd | Finals | Complete Results |
4-10 | SB | Stephanie Hale | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-4 | SB | Tessa Griffin | 12th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
74-0 | SB | Kayla Richards | 3rd | Finals | Complete Results |
54-2 | SB | Shelby Courtney | 11th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
25-10 | SB | Kayla Richards | 3rd | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.13 | SB | David Prewitt | 12th | Finals H2 | Complete Results |
12.25 | SB | Cameron Thomas | 14th | Finals H3 | Complete Results |
12.28 | SB | James Russell | 15th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.47 | SB | Cameron Johnson | 12th | Finals H3 | Complete Results |
24.67 | SB | David Prewitt | 14th | Finals H1 | Complete Results |
25.16 | SB | Alex Maina | 18th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
59.76 | SB | Ben Kreager | 20th | Finals H3 | Complete Results |
1:03.35 | SB | Robbie Laufenburger | 23rd | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:06.07 | SB | Matt Hall | 2nd | Finals | Complete Results |
2:31.89 | SB | Robbie Laufenburger | 21st | Finals | Complete Results |
2:41.81 | SB | Coady Garrett | 30th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:25.25 | SB | Cody Parks | 24th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:16.26 | SB | Adam Wood | 21st | Finals | Complete Results |
16:46.18 | SB | Lawarence White | 22nd | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.13 | SB | Micah Huber | 19th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.32 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.08 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:01.97 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:18.79 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Alex Maina | 8th | Finals | Complete Results |
5-2 | SB | Jordan Redd | 7th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-10 | SB | David Prewitt | 4th | Finals | Complete Results |
16-7 | SB | Jordan Redd | 14th | Finals | Complete Results |
15-4.5 | SB | Kameron Milan | 17th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
37-1.5 | SB | James Russell | 6th | Finals | Complete Results |
29-3.25 | SB | Lawarence White | 11th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
88-3 | SB | Paul Wall | 11th | Finals | Complete Results |
63-6 | SB | Lawarence White | 24th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
33-0.5 | SB | Paul Wall | 12th | Finals | Complete Results |
28-5.5 | SB | Lawarence White | 21st | Finals | Complete Results |