Licensed to Green County High School Hy-Tek's Meet Manager 4/9/2010 07:27 PM
Green County Middle School All-Comers - 4/8/2010
Greensburg, KY
Results
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Freel, Kathryn Foley 13.67 10
2 Bean, Gabby RCMS 13.98 8
3 Akin, Bethany Larue County 14.58 6
4 Holt, Sydney Larue County 14.66 5
5 Hudson, Breanna RCMS 14.73 4
6 Wiseman, Mariah Larue County 14.77 3
7 Taylor, Nacreshia CA 14.93 2
8 Bastin, Callee Ccms 15.10 1
9 Thompson, Ciana Green County 15.33
10 Heibert, Brooke Larue County 15.50
11 Harne, Sarah Ccms 15.57
12 Harris, Kristen Tcms 15.59
13 Downey, Kisha RCMS 15.78
14 Jones, Jessica Larue County 15.99
15 Mann, Erica RCMS 16.01
16 Milby, Sara Green County 16.07
17 Spaulding, Breanna CA 16.10
18 Denham, Lexus Green County 16.32
19 Hancock, Courtney Green County 16.37
20 Murphy, Kayla Ccms 16.47
21 Bayless, Genson Green County 16.48
22 Torres, Rosie Ccms 16.53
23 Stearman, Destiny Green County 16.68
24 Edmonds, Paige Green County 16.77
25 Burchett, Josie Green County 16.90
26 Schurfield, Alison Larue County 16.91
27 French, Abby Larue County 16.93
28 Miller, Deandrea Green County 17.10
29 Edmonds, Saige Green County 17.14
30 Hollins, Cassie Green County 17.31
31 Forbis, Dena Green County 17.52
31 Whitehead, Sarah Green County 17.52
33 Shivley, Latavia CA 17.58
34 Thompson, Diamond CA 17.62
35 Surratt, Haley Green County 17.65
36 Price, Heavan CA 17.89
37 Buis, Jackie Ccms 18.03
38 Dicken, Bayli CA 19.31
-- Nunn, Lauren Green County DQ
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 York, Emily RCMS 31.08 10
2 Holt, Sydney Larue County 31.47 8
3 Bastin, Callee Ccms 32.19 6
4 Jones, Robbie Ccms 32.64 5
5 Taylor, Nacreshia CA 32.72 4
6 Heibert, Brooke Larue County 32.73 3
7 Baker, Beth CA 32.80 2
8 Hudson, Breanna RCMS 32.96 1
9 Harne, Sarah Ccms 33.41
10 Downey, Kisha RCMS 33.74
11 Tetrault, Amber Ccms 33.96
12 Perkins, Danielle Green County 34.19
13 Spaulding, Breanna CA 34.54
14 Bayless, Genson Green County 34.56
15 Denham, Lexus Green County 34.74
16 Jones, Jessica Larue County 34.84
17 Murphy, Kayla Ccms 34.85
18 Mann, Erica RCMS 35.10
19 Phillips, Katilynn Tcms 35.37
20 Thompson, Ciana Green County 35.76
21 Stearman, Destiny Green County 35.82
22 Burchett, Josie Green County 36.38
23 Thompson, Diamond CA 36.46
24 Wilkerson, Olivia Tcms 36.61
25 Edmonds, Saige Green County 36.64
26 French, Abby Larue County 36.73
27 Edmonds, Paige Green County 36.77
28 Shivley, Latavia CA 37.02
29 Hollins, Cassie Green County 37.35
30 Miller, Deandrea Green County 37.87
31 Schurfield, Alison Larue County 38.20
32 Forbis, Dena Green County 38.55
33 Keller, Clair Larue County 38.81
34 Edwards, Lesley Larue County 38.85
35 Price, Heavan CA 41.85
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 York, Emily RCMS 1:11.02 10
2 Tetrault, Amber Ccms 1:16.58 8
3 Perkins, Danielle Green County 1:17.38 6
4 England, Shelby Green County 1:19.15 5
5 Bayless, Genson Green County 1:19.22 4
6 Phillips, Katilynn Tcms 1:21.13 3
7 Jones, Jessica Larue County 1:22.10 2
8 Hancock, Courtney Green County 1:23.30 1
9 Hollins, Cassie Green County 1:24.73
10 Nunn, Lauren Green County 1:24.92
11 Torres, Rosie Ccms 1:26.14
12 French, Abby Larue County 1:26.27
13 Ware, Taylor Tcms 1:27.79
14 Whitehead, Sarah Green County 1:28.33
15 Miller, Deandrea Green County 1:28.62
16 Schurfield, Alison Larue County 1:28.68
17 Buis, Jackie Ccms 1:30.92
18 Keller, Harley Larue County 1:31.09
19 Price, Heavan CA 1:37.58
20 Dicken, Bayli CA 1:38.40
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Bean, Gabby RCMS 2:50.12 10
2 Jaggers, Erin Green County 2:58.22 8
3 Arthur, Kelsey Ccms 3:00.11 6
4 Buis, Jesse Ccms 3:16.08 5
5 Milby, Sara Green County 3:16.41 4
6 Bowles, Ashley Green County 3:22.68 3
7 Willoughby, Shelby Ccms 3:24.02 2
8 Thornton, Cierra Green County 3:28.15 1
9 Bloyd, Chynna Green County 3:29.36
10 Arthur, Haley Ccms 3:51.90
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Jaggers, Erin Green County 6:16.60 10
2 Arthur, Kelsey Ccms 6:42.53 8
3 Bean, Gabby RCMS 6:47.47 6
4 Buis, Jesse Ccms 6:55.11 5
5 Willoughby, Shelby Ccms 7:00.66 4
6 Bowles, Ashley Green County 7:26.56 3
7 Bloyd, Chynna Green County 7:28.66 2
8 Hancock, Courtney Green County 7:29.20 1
9 Arthur, Haley Ccms 7:49.44
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Freel, Kathryn Foley 16.94 10
2 Bean, Bailey RCMS 19.03 8
3 Jones, Robbie Ccms 20.17 6
4 Phillips, Bailey RCMS 20.88 5
5 Sayles, Tristyn Larue County 22.23 4
6 Forbis, Dena Green County 23.20 3
7 Downey, Kisha RCMS 23.58 2
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Russell County Middle School 'A' 59.28 10
2 Larue County 'A' 1:00.52 8
3 Campbellsville Middle School 'A' 1:06.92 6
4 Taylor Co. Middle School 'A' 1:07.20 5
5 Green County 'A' 1:08.90 4
-- Casey County Middle School 'A' DQ
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Russell County Middle School 'A' 4:49.10 10
2 Larue County 'A' 5:01.89 8
3 Casey County Middle School 'A' 5:25.30 6
4 Green County 'A' 5:28.86 5
5 Taylor Co. Middle School 'A' 5:53.75 4
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Freel, Kathryn Foley 4-09.00 10
2 Padilla, Selena RCMS 4-04.00 8
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Freel, Kathryn Foley 14-03.00 10
2 Bean, Bailey RCMS 12-02.00 8
3 Akin, Bethany Larue County 11-08.00 6
4 Mann, Erica RCMS 11-07.00 5
5 Wiseman, Mariah Larue County 10-04.00 4
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Talbott, Mikayla Green County 26-01.00 10
2 Edwards, Lesley Larue County 22-02.00 8
3 Hudson, Breanna RCMS 20-10.00 6
4 Vaughn, Emilee Ccms 19-04.00 5
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Vaughn, Emilee Ccms 56-09.50 10
2 Talbott, Mikayla Green County 54-08 8
3 Edwards, Lesley Larue County 49-06.50 6
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Dionne, Casey Foley 12.19 10
2 Perez, Raymundo Larue County 12.57 8
3 Grider, George Green County 13.49 6
4 Webb, Hayden CA 13.86 5
5 Thornton, Jeron Green County 13.99 4
6 Young, Randy Larue County 14.09 3
7 Wright, Trevor Green County 14.25 2
8 Smith, Jake Ccms 14.53 1
9 Young, Kendon CA 14.72
10 Burress, Corey Tcms 15.01
11 Williams, Chase Ccms 15.63
12 Thornton, Austyn CA 15.77
13 Sayles, Austin Larue County 15.88
14 Howell, Preston Larue County 16.24
15 Despain, Jake CA 17.41
16 Felix, Rashawn CA 17.95
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Dionne, Casey Foley 25.66 10
2 Perez, Raymundo Larue County 26.44 8
3 Ellis, Blake RCMS 27.01 6
4 Baker, Nick CA 28.74 5
5 Thornton, Jeron Green County 29.25 4
6 Young, Randy Larue County 30.06 3
7 Webb, Hayden CA 30.68 2
8 Smith, Jake Ccms 31.52 1
9 Surratt, Eric Green County 32.53
10 Sayles, Austin Larue County 32.71
11 Williams, Chase Ccms 32.74
12 Thornton, Austyn CA 34.20
13 Coyt, Isaiah CA 37.57
14 Hancock, Zach Tcms 38.87
15 Despain, Jake CA 39.14
16 Felix, Rashawn CA 39.96
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Robertson, Trevor RCMS 58.66 10
2 Perez, Raymundo Larue County 1:00.87 8
3 Howard, Wesley Ccms 1:06.51 6
4 Baker, Nick CA 1:07.03 5
5 Young, Randy Larue County 1:07.92 4
6 Haralson, Trevon CA 1:12.21 3
7 Webb, Hayden CA 1:13.83 2
8 Williams, Chase Ccms 1:14.56 1
9 Burress, Corey Tcms 1:16.23
10 Durham, Blake Ccms 1:17.04
11 Keith, William Green County 1:20.42
12 Sayles, Austin Larue County 1:22.44
13 Judd, Lucas Green County 1:24.27
14 Coyt, Isaiah CA 1:24.96
15 Howell, Preston Larue County 1:26.31
16 Despain, Jake CA 1:26.68
17 Felix, Rashawn CA 1:30.37
18 Gerwitz, Nick Green County 1:30.62
19 Hancock, Zach Tcms 1:37.40
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Riggs, Nathan CA 2:21.51 10
2 Robertson, Trevor RCMS 2:23.36 8
3 Howard, Wesley Ccms 2:42.91 6
4 Hooper, Glen CA 2:51.05 5
5 Durham, Blake Ccms 2:52.70 4
6 Curry, AJ CA 3:25.44 3
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Riggs, Nathan CA 5:02.88 10
2 Robertson, Trevor RCMS 5:08.37 8
3 Howard, Wesley Ccms 5:51.09 6
4 Durham, Blake Ccms 6:05.41 5
5 Hooper, Glen CA 6:29.94 4
6 Judd, Lucas Green County 6:39.19 3
7 Gerwitz, Nick Green County 6:52.09 2
8 Keith, William Green County 6:54.97 1
9 Hancock, Zach Tcms 7:27.32
10 Curry, AJ CA 8:01.82
Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Dionne, Casey Foley 15.51 10
2 Ellis, Blake RCMS 18.50 8
3 Young, Kendon CA 19.73 6
4 Burress, Corey Tcms 19.75 5
5 Gerwitz, Nick Green County 20.52 4
6 Surratt, Eric Green County 20.65 3
7 Wright, Trevor Green County 22.20 2
8 Thornton, Austyn CA 23.02 1
9 Hooper, Glen CA 23.20
-- Coyt, Isaiah CA DQ
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Green County 'A' 58.10 10
2 Campbellsville Middle School 'A' 59.79 8
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Green County 'A' 5:36.34 10
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Dionne, Casey Foley 5-07.00 10
2 Grider, George Green County 4-06.00 8
-- Smith, Jake Ccms NH
-- Surratt, Eric Green County NH
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Robertson, Trevor RCMS 16-08.00 10
2 Howard, Wesley Ccms 16-01.00 8
3 Ellis, Blake RCMS 15-06.00 6
4 Perez, Raymundo Larue County 15-05.00 5
5 Wright, Trevor Green County 13-03.50 4
6 Smith, Jake Ccms 12-06.00 3
7 Grider, George Green County 12-04.00 2
8 Durham, Blake Ccms 12-00.00 1
9 Thornton, Jeron Green County 11-06.00
10 Howell, Preston Larue County 11-03.00
11 Sayles, Austin Larue County 10-05.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Baker, Nick CA 24-00.00 10
2 King, Ryman Ccms 19-00.00 8
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Ellis, Blake RCMS 101-03.50 10
2 Baker, Nick CA 63-04 8
3 King, Ryman Ccms 50-02 6
Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
1) Russell County Middle Scho 111 2) Green County 78
3) Casey County Middle School 77 4) Larue County 71
5) Foley Middle School 40 6) Campbellsville Middle Sch 14
7) Taylor Co. Middle School 12
Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
1) Campbellsville Middle Scho 87 2) Russell County Middle Sch 66
3) Green County 65 4) Casey County Middle Schoo 56
5) Foley Middle School 40 6) Larue County 39
7) Taylor Co. Middle School 5