Complete Results

Licensed to Marshall County High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2010 12:35 PM
                         21st  Annual Marshall County                          
                          Middle School Invitational                           
                            Benton, KY  - 5/8/2010                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 12.90  1999        Temi Akojie, St. Mary                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Powell, Asha               8 Mayfield               13.11      13.60   4  10   
  2 Acree, Kelliniqua            Trigg County                      13.90   1   8   
  3 McDaniel, Corrine            Hope                   14.47      14.54   4   6   
  4 Carter, Megan             08 Daviess County         14.00      14.60   4   4.50
  4 Smith, Dominique          08 Union County           14.60      14.60   3   4.50
  6 Grewelle, Courtney        08 Lone Oak               14.54      14.70   4   3   
  7 Mason, Brandy             08 Union County           14.98      15.20   3   2   
  8 Adams, Natalie            08 Murray                 15.14      15.30   3   0.50
  8 Wimbleduff, Gabby            Trigg County                      15.30   1   0.50
 10 Glisson, Breeana          08 Graves County          14.89      15.50   3 
 11 Fuqua, Alli               08 Marshall County        14.30      15.60   4 
 11 Winston, Jaleigha         08 Paducah Middle         14.15      15.60   4 
 13 Moore, Katie              08 Marshall County                   15.80   1 
 14 Davis, Daija              08 Paducah Middle         14.70      15.90   3 
 14 Jackson, Annesha           8 Fulton County          15.84      15.90   3 
 16 Adams, Gabby              08 Graves County          14.72      16.00   3 
 16 Shorter, Maylanie         08 Fort Campbell          15.89      16.00   2 
 18 Cobb, Tori                08 Murray                 16.50      16.90   2 
 18 Mathis, Elysea            07 Fort Campbell                     16.90   2 
 20 Hannah, Amber             08 Lone Oak               16.37      17.00   2 
 21 Hathcock, Ashley          08 Murray B               16.50      17.20   2 
 
Girls 100 Meter Dash 7th
===================================================================================
 Meet Record: # 13.10  1993        Miranda Martin, Paducah Middle              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Mikaila         07 Paducah Middle         13.78      14.10   6  10   
  2 Martin, KK                   Trigg County                      14.30   2   7   
  2 Brewer, Rickya            07 Dickson County         14.90      14.30   5   7   
  4 Lamar, McKenzie           06 Murray                 15.30      14.50   5   5   
  5 Perry, Cyra               06 Murray                 15.27      14.70   5   4   
  6 Ranburger, Kaylee         06 Daviess County         14.00      14.80   6   3   
  7 Fair, Tamia               07 Graves County          14.50      14.90   6   1   
  7 Simon, Sami               06 Daviess County         14.70      14.90   6   1   
  7 Cox, Brittany             06 Dickson County         15.30      14.90   4   1   
 10 Tucker, Jessica           07 Fort Campbell          15.90      15.00   4 
 11 Rogers, Lexus             07 Graves County          15.00      15.20   5 
 11 McClung, Justasia         06 Lone Oak               15.16      15.20   5 
 13 Cox, Shelby               07 Dickson County         15.40      15.30   4 
 13 Lee, Kennadi               7 Mayfield               13.68      15.30   6 
 15 Hammon, Kadesha            8 Mayfield                          15.40   1 
 16 Strozzo, Bethany          07 Marshall County        13.90      15.60   6 
 17 Richards, Cierra          07 Hancock County                    15.70   2 
 17 Foster, Kita              06 Union County           16.11      15.70   4 
 19 Wethington, Selina        06 Hancock County         15.46      15.80   1 
 19 Taylor, Jazzlyn           07 Fort Campbell          16.10      15.80   4 
 19 Keeney, Georgia           07 Union County                      15.80   1 
 22 Kizer, Tasha              07 Lone Oak               16.44      15.85   3 
 23 McDonald, Rachel          07 Murray B               16.50      15.90   3 
 23 Lowe, Lily                 6 Calloway County        17.00      15.90   4 
 25 James, Lexie              06 Marshall County        14.30      16.00   6 
 26 Mauney, Kaci              07 Murray B               16.27      16.40   3 
 27 Smith, Jada               06 Union County                      16.70   1 
 28 McDaniel, Carrice            Hope                   16.43      16.90   3 
 29 Rogers, Kelsey            06 Hancock County                    17.00   1 
 30 Dick, Allyson              7 Fulton County          17.46      17.60   3 
 31 McCormick, Eva               Hope                   17.83      18.00   3 
 32 Quintero, Kelsey             Trigg County                      18.30   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 27.00  2004        Saundria Sims, Paducah Middle               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Staples, Brittany         08 Paducah Middle         29.11      28.20   9  10   
  2 Jackson, Shea              8 Mayfield               28.55      28.60   9   8   
  3 Smith, Dominique          08 Union County           30.21      29.20   9   6   
  4 Ward, Samantha             7 Fulton County          29.54      29.40   9   5   
  5 Carter, Desiree           08 Dickson County                    30.00   3   4   
  6 Winston, Jaleigha         08 Paducah Middle         30.00      30.10   9   3   
  7 Allen-Woods, Keyonna      08 Paducah Middle         28.60      31.00   9   1.50
  7 Mason, Brandy             08 Union County           31.09      31.00   8   1.50
  9 Rye, Dejai                07 Dickson County         32.20      31.80   8 
 10 Frakes, Dana              07 Daviess County         32.15      32.20   8 
 11 McDaniel, Corrine            Hope                   32.26      32.30   7 
 12 Deitz, Lorynn              8 Calloway County                   32.80   3 
 12 Wethington, Selina        06 Hancock County                    32.80   3 
 14 Cartwright, Bethany       07 Graves County          33.00      33.00   7 
 14 Lee, Kennadi               7 Mayfield               30.00      33.00   9 
 16 Wilson, Claire            06 Murray                 33.00      33.10   7 
 17 Schell, Brooke            07 Daviess County         32.76      33.20   7 
 18 Sauders, Brittanie        07 Marshall County                   33.50   2 
 19 Williams, Shabria         07 Union County           35.00      33.70   6 
 19 Jackson, Annesha           8 Fulton County          32.93      33.70   7 
 21 James, Lexie              06 Marshall County        31.30      33.90   8 
 22 Richards, Cierra          07 Hancock County                    34.30   3 
 23 Thomas, Daci              07 Graves County          40.40      34.40   4 
 23 Edminster, Ashlee         08 Murray B               36.00      34.40   6 
 25 Danielson, Etta           07 Murray                 33.00      34.50   7 
 26 Hannah, Amber             08 Lone Oak               36.21      35.10   5 
 26 Orduna, Albani            08 Graves County          33.30      35.10   6 
 28 Rogers, Kelsey            06 Hancock County                    35.80   3 
 29 McDonald, Rachel          07 Murray B               34.74      36.50   6 
 30 Thornton, Ashlynn         07 Marshall County                   36.60   2 
 30 McDaniel, Carrice            Hope                   37.90      36.60   5 
 32 Sloan, Anna               07 Graves County          36.80      36.90   5 
 33 Mcmanaway, Ally           06 Hancock County                    37.00   2 
 34 McCormick, Eva               Hope                   43.41      37.80   4 
 35 Champion, Kaycee          07 Graves County          36.50      38.20   5 
 35 Jones, Tori               08 Lone Oak               39.80      38.20   4 
 37 Bell, Alexis              07 Graves County          42.30      39.40   4 
 38 Mitchell, Brad             7 Calloway County                   40.30   2 
 39 Armstrong, Sarah          05 Lyon County                       42.20   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 1:02.50  1999        Temi Akojie, St. Mary                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jackson, Janae             8 Mayfield             1:04.00    1:03.50   6  10   
  2 Ward, Samantha             7 Fulton County        1:09.86    1:09.00   6   8   
  3 Gibbs-Francis, Nia        07 Fort Campbell                   1:10.90   3   6   
  4 Strozzo, Bethany          07 Marshall County      1:12.00    1:12.50   6   5   
  5 Cronin, Rachel            08 Daviess County       1:11.00    1:12.90   6   4   
  6 McCary, Bayley             8 Mayfield             1:10.00    1:13.60   6   3   
  7 Keeling, Jaden            08 Graves County        1:16.80    1:14.00   5   2   
  8 Keoho, Keili              07 Fort Campbell        1:20.00    1:15.20   4   1   
  9 Duty, Kate                08 Daviess County       1:12.00    1:15.80   5 
 10 McDaniel, Corrine            Hope                 1:20.00    1:16.30   4 
 11 Cartwright, Bethany       07 Graves County        1:19.00    1:16.40   4 
 12 Davis, Daija              08 Paducah Middle       1:10.00    1:16.60   6 
 13 Lamar, McKenzie           06 Murray               1:20.28    1:17.20   4 
 14 Means, Alexis             06 Hancock County                  1:17.30   1 
 15 Ruley, Samantha           07 Marshall County                 1:17.60   1 
 16 Williams, Shabria         07 Union County                    1:17.90   1 
 17 Peal, Savanah             07 Marshall County      1:16.00    1:18.10   5 
 18 Housman, Alex             08 Lone Oak             1:21.86    1:19.90   3 
 19 Huber, Kayci              08 Lone Oak                        1:20.60   5 
 20 Flemons, Asia             07 Paducah Middle       1:08.00    1:20.70   6 
 21 Lowe, Lily                 6 Calloway County      1:18.00    1:21.80   4 
 22 Daniel, Sydney             6 Calloway County      1:28.00    1:22.20   3 
 23 Sherman, Kinzie           07 Marshall County                 1:22.40   2 
 24 Hogan, Lara               08 Union County         1:19.72    1:23.50   4 
 25 Lamar, Lexie              06 Hancock County       1:15.00    1:24.20   5 
 26 Mcmanaway, Ally           06 Hancock County       1:20.00    1:24.70   4 
 27 Curd, Chaney              08 Murray               1:22.00    1:25.10   3 
 28 Sloan, Anna               07 Graves County        1:33.80    1:27.60   2 
 29 Hathcock, Ashley          08 Murray B             1:30.60    1:28.30   2 
 30 McDonald, Rachel          07 Murray B             1:30.00    1:36.60   2 
 31 Armstrong, Sarah          05 Lyon County                     1:44.10   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 2:29.20  1997        Lindsey Zeiler, Massac County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Bryan, Whitney          08 Daviess County       2:28.86    2:31.30   10   
  2 Trimm, Natasha            08 Lyon County          2:37.41    2:34.00    8   
  3 Grant, Aleja              07 Paducah Middle       2:37.34    2:41.60    6   
  4 Young, Sydney             06 Hancock County       2:40.00    2:46.00    5   
  5 Wargo, Keilyn             08 Lone Oak             3:00.75    2:55.90    4   
  6 Edmonson, Caroline        06 Dickson County       2:55.00    2:56.40    3   
  7 Thiede, Julie                Murray               3:00.00    2:56.80    2   
  8 Palazzi, Keeley           08 Daviess County       3:02.78    2:57.90    1   
  9 Spencer, Madison          07 Dickson County       2:55.00    2:59.00  
 10 Jones, Hannah             07 Graves County        3:10.50    3:02.40  
 11 Alexander, Hailey         07 Dickson County       3:00.00    3:03.50  
 12 Means, Alexis             06 Hancock County       3:02.00    3:04.20  
 13 Edminster, Ashlee         08 Murray                          3:08.10  
 14 Lowe, Daisy                8 Calloway County      3:00.00    3:10.30  
 15 Texiera, Megan            08 Dickson County       3:20.00    3:11.40  
 16 Peal, Savanah             07 Marshall County      3:14.50    3:12.20  
 17 Gamble, Taylor            07 Fort Campbell        3:00.00    3:13.80  
 18 Loxley, Mary Lou          07 Union County         3:13.71    3:15.30  
 19 Langford, Amy              7 Fulton County        3:33.20    3:15.80  
 20 Basham, Jewel-Beth        07 Fort Campbell                   3:16.20  
 21 Prange, Rachel            07 Marshall County      3:00.00    3:16.50  
 22 Hohlbein, Chloe           08 Graves County        3:05.30    3:16.80  
 23 Hosale, McKenzie          07 Dickson County       3:10.00    3:17.20  
 24 Warren, Laura             06 Dickson County       3:00.00    3:17.80  
 25 Norton, Kelly              6 Calloway County      3:20.00    3:18.00  
 26 Roberts, Shanae           08 Marshall County      3:15.00    3:20.80  
 27 Corlew, Zharia            06 Dickson County       3:15.00    3:23.80  
 28 Bales, Brittany           07 Dickson County       3:10.00    3:24.00  
 29 Houser, Rachel            07 Marshall County      3:35.00    3:32.60  
 30 Scoggins, Tyler           06 Dickson County                  3:35.20  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 5:22.90  1997        Lindsey Zeiler, Massac County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Bryan, Whitney          08 Daviess County       5:26.77    5:31.30   10   
  2 Grant, Aleja              07 Paducah Middle       5:44.30    5:51.60    8   
  3 Trimm, Natasha            08 Lyon County          5:41.00    6:02.70    6   
  4 Young, Sydney             06 Hancock County       5:45.33    6:02.90    5   
  5 Grewelle, Courtney        08 Lone Oak             6:20.00    6:18.70    4   
  6 Spencer, Madison          07 Dickson County       6:00.00    6:21.00    3   
  7 Johnson, Kirsten          05 Hancock County       6:24.66    6:23.50    2   
  8 Eastwood, Lauren           6 Calloway County      6:24.00    6:24.30    1   
  9 Edmonson, Caroline        06 Dickson County       6:15.00    6:27.90  
 10 Alexander, Hailey         07 Dickson County       6:15.00    6:33.00  
 11 Green, Delissa             7 Calloway County      6:18.00    6:33.40  
 12 Harned, Christina         07 Graves County        6:23.70    6:35.60  
 13 Borowiec, Rebekah         08 Fort Campbell        6:28.00    6:39.90  
 14 Jones, Hannah             07 Graves County        6:31.30    6:42.90  
 15 Wooten, Rachel               Murray               6:42.00    6:50.80  
 16 Prange, Rachel            07 Marshall County      6:30.00    6:55.40  
 17 Basham, Jewel-Beth        07 Fort Campbell        6:58.00    6:56.10  
 18 Texiera, Megan            08 Dickson County       6:40.00    7:02.10  
 19 Hohlbein, Chloe           08 Graves County        6:18.50    7:16.50  
 20 Hosale, McKenzie          07 Dickson County       6:40.00    7:20.20  
 21 Sherman, Kinzie           07 Marshall County      8:05.10    7:23.00  
 22 Warren, Laura             06 Dickson County       6:25.00    7:36.40  
 23 Loxley, Mary Lou          07 Union County                    7:47.10  
 24 Houser, Rachel            07 Marshall County      7:45.00    8:01.40  
 25 Fields, Aisha             07 Murray                          8:06.40  
 26 Brandenburg, Audra        08 Marshall County      8:54.80    8:36.40  
 
Girls 100 Meter Hurdles 7th
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Strozzo, Bethany          07 Marshall County        20.50      19.70   3  10   
  2 Lee, Kennadi               7 Mayfield               21.24      20.30   3   7   
  2 Payne, Danielle           07 Daviess County         21.00      20.30   3   7   
  4 Collins, T'Kia            07 Fort Campbell          20.64      20.40   3   5   
  5 Armstrong, Liz            06 Murray                 23.00      20.70   3   4   
  6 Milstead, Courtney         7 Calloway County        21.00      21.10   3   3   
  7 Crawford, Amber           07 Marshall County        23.90      21.60   2   2   
  8 Martin, Trisha            07 Marshall County                   21.75   1   1   
  9 Danielson, Etta           07 Murray B               24.77      21.80   2 
 10 Cartwright, Bethany       07 Graves County          20.50      22.20   3 
 11 Reynolds, Bethany         07 Graves County          23.30      23.10   2 
 12 Ward, Journey             07 Hancock County         26.00      23.20   2 
 13 Huber, Kayci              08 Lone Oak                          23.40   1 
 14 Springs, Destiny          07 Marshall County        25.20      24.20   2 
 15 Kennedy, Bailey           07 Murray                 24.50      24.60   2 
 16 Fields, Aisha             07 Murray B               26.00      25.40   2 
 17 Volk, Taylor              06 Daviess County         26.40      26.83   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 16.10  1996        Brooke Lencki, Calloway County              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kendrick, Samiya           8 Mayfield               19.32      18.40   2  10   
  2 Duncan, Christina         08 Murray                 19.30      19.60   2   8   
  3 Seals, Alexis              8 Mayfield               21.24      19.80   1   6   
  4 Lowe, Daisy                8 Calloway County        20.00      20.10   2   5   
  5 Young, Brionne            08 Dickson County         20.50      20.40   1   3.50
  5 Holland, Jessica          08 Daviess County         19.90      20.40   2   3.50
  7 Thornton, Savannah        08 Marshall County        19.00      20.60   2   2   
  8 Guthrie, Toni             08 Dickson County         20.00      20.70   2   0.50
  8 Seymour, Gabby            08 Graves County          20.10      20.70   2   0.50
 10 Bowlin, Ashley            08 Marshall County        21.00      20.90   1 
 11 Hathcock, Ashley          08 Murray                 25.00      24.50   1 
 12 Dimopulos, Raina          08 Graves County          24.20      27.70   1 
 13 Barnett, Hannah              Trigg County           28.00      33.10   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 54.81  4/24/2006   Hannah McAllister, Murray                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Seymour, Gabby            08 Graves County          59.00      56.99   3  10   
  2 Armstrong, Liz            06 Murray               1:00.20      57.99   3   8   
  3 Kendrick, Samiya           8 Mayfield             1:01.75      58.70   2   6   
  4 Adams, Natalie            08 Murray               1:00.60      59.00   3   5   
  5 Holland, Jessica          08 Daviess County       1:00.29    1:00.00   3   4   
  6 Milstead, Courtney         7 Calloway County                 1:00.10   1   3   
  7 Duncan, Christina         08 Murray B             1:00.62    1:01.27   3   2   
  8 Hurd, Alexis               8 Mayfield             1:05.50    1:01.50   1   1   
  9 Payne, Jessica            08 Daviess County       1:01.76    1:01.90   2 
 10 Thornton, Savannah        08 Marshall County      1:04.80    1:05.00   2 
 11 Martin, Trisha            07 Marshall County      1:06.70    1:05.80   1 
 12 Crawford, Amber           07 Marshall County      1:09.80    1:07.40   1 
 13 Kennedy, Bailey           07 Murray B             1:05.00    1:08.20   2 
 14 Sauders, Brittanie        07 Marshall County      1:09.00    1:11.40   1 
 15 Ward, Journey             07 Hancock County                  1:13.20   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay 7th
===================================================================================
 Meet Record: # 56.50  2002        Paducah Middle                              
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dickson County  'A'                                 59.60      59.60   2  10   
  2 Murray  'A'                                       1:01.00    1:00.70   2   8   
  3 Murray B  'A'                                                1:03.20   1   6   
  4 Dickson County  'C'                                          1:04.80   1   5   
  5 Hancock County  'A'                               1:04.00    1:05.30   2   4   
  6 Calloway County  'A'                                         1:06.80   1   3   
  7 Fulton County  'A'                                1:01.62    1:07.50   2   2   
  8 Union County  'A'                                            1:08.50   1   1   
  9 Graves County  'A'                                1:15.00    1:11.40   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 54.33  5/8/2010    Paducah Middle, Paducah Middle              
                       A Flemons, J Winston, B Staples, M Williams       
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Paducah Middle  'A'                                 56.70      54.33#  2  10   
  2 Mayfield  'A'                                       54.78      54.34   2   8   
  3 Union County  'A'                                   58.35      58.30   2   6   
  4 Marshall County Middle  'A'                         59.20      59.00   2   5   
  5 Graves County  'A'                                1:00.00      59.50   2   4   
  6 Trigg County  'A'                                            1:00.10   1   3   
  7 Daviess County Middle  'A'                          58.16    1:00.20   2   2   
  8 Murray B  'A'                                     1:03.00    1:03.30   1   1   
  9 Marshall County Middle  'B'                                  1:04.90   1 
 -- Lone Oak  'A'                                                     DQ   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 1:54.10  1993        Paducah Middle                            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mayfield  'A'                                     1:53.93    1:56.10   3  10   
  2 Paducah Middle  'A'                               2:06.11    1:58.80   3   8   
  3 Dickson County  'A'                               2:05.00    2:02.80   3   6   
  4 Trigg County  'A'                                            2:06.40   1   5   
  5 Murray  'A'                                       2:07.00    2:07.00   3   4   
  6 Marshall County Middle  'A'                       2:08.00    2:08.30   3   3   
  7 Daviess County Middle  'A'                        2:05.23    2:09.10   3   2   
  8 Union County  'A'                                 2:12.60    2:09.60   2   1   
  9 Hancock County  'A'                               2:07.00    2:12.00   3 
 10 Murray B  'B'                                     2:13.00    2:12.90   2 
 11 Lone Oak  'A'                                                2:13.50   1 
 12 Dickson County  'B'                               2:09.00    2:13.60   2 
 13 Marshall County Middle  'B'                                  2:19.60   1 
 -- Ft. Campbell  'A'                                 2:08.08         DQ   2  out of zone
 -- Graves County  'A'                                2:16.00         DQ   2  out of zone
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 4:31.70  5/8/2010    Mayfield, Mayfield                        
                         K Hammon, S Jackson, J Jackson, A Powell          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mayfield  'A'                                     4:53.30    4:31.70#  2  10   
  2 Paducah Middle  'A'                               4:40.35    4:33.50   2   8   
  3 Daviess County Middle  'A'                        4:50.50    4:48.80   2   6   
  4 Lone Oak  'A'                                                5:02.00   1   5   
  5 Marshall County Middle  'A'                       5:00.00    5:02.90   2   4   
  6 Graves County  'A'                                5:02.60    5:07.30   2   3   
  7 Murray  'A'                                       5:15.00    5:14.20   1   2   
  8 Hancock County  'A'                               4:55.00    5:21.10   2   1   
  9 Dickson County  'A'                               5:15.00    5:23.00   1 
 10 Calloway County  'A'                              5:22.00    5:24.90   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 11:13.00  2000        Marshall County                          
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daviess County Middle  'A'                       12:04.00   11:46.50   10   
  2 Hancock County  'A'                              11:40.00   11:51.80    8   
  3 Calloway County  'A'                                        11:52.10    6   
  4 Dickson County  'A'                              12:30.00   11:54.40    5   
  5 Ft. Campbell  'A'                                11:57.00   12:09.20    4   
  6 Murray  'A'                                      12:10.00   12:13.40    3   
  7 Graves County  'A'                               12:13.20   12:15.70    2   
  8 Trigg County  'A'                                           12:42.80    1   
  9 Marshall County Middle  'A'                      12:50.00   13:03.60  
 10 Dickson County  'B'                              13:00.00   13:34.80  
 11 Marshall County Middle  'B'                                 13:38.90  
 
Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  5-04  5/3/2008    Catherine Claywell, Murray                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goff, Sydney              08 Marshall County      4-02.00    4-04.00   10   
  2 Allen-Woods, Keyonna      08 Paducah Middle       4-06.00   J4-04.00    8   
  3 Boling, Kelly             08 Daviess County       4-02.00    4-02.00    6   
  4 Thiede, Julie                Murray                         J4-02.00    5   
  5 Adams, Natalie            08 Murray               4-02.00    4-00.00    4   
  6 Hathcock, Ashley          08 Murray B             4-00.00   J4-00.00    2.50
  6 Duty, Kate                08 Daviess County       4-02.00   J4-00.00    2.50
  7 Doss, Devan               08 Marshall County      4-00.00   J4-00.00    1   
  8 Ramey, Lilly              06 Murray               4-00.00   J3-10.00  
  9 Keoho, Keili              07 Fort Campbell        4-04.00    3-10.00  
 11 Adams, Gabby              08 Graves County        4-02.00    3-08.00  
 11 Danielson, Etta           07 Murray B             3-10.00    3-08.00  
 11 Langford, Amy              7 Fulton County        3-10.00    3-08.00  
 14 Woods, Courtney           08 Graves County        4-04.00    3-06.00  
 -- Ward, Journey             07 Hancock County                       NH  
 -- Hensel, Faith             06 Paducah Middle       4-00.00         NH  
 -- Preston, Sarah            07 Fort Campbell        3-10.00         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: #  8-06  5/8/2010    Tori Hester, Henderson North                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hester, Tori                 Henderson North                 8-06.00#  10   
  2 Ranburger, Kaylee         06 Daviess County                  6-00.00    8   
 -- Shulman, Christian        08 Marshall County                      NH  
 -- Penney, Cassandra         08 Marshall County                      NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Record: # 16-00.50  1994        Miranda Martin, Paducah Middle           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seals, Alexis              8 Mayfield            13-08.00   13-10.00   10   
  2 Allen-Woods, Keyonna      08 Paducah Middle      11-08.00  J13-10.00    8   
  3 Carter, Megan             08 Daviess County      13-05.00   13-02.00    6   
  4 Williams, Mikaila         07 Paducah Middle      11-02.50   13-00.75    5   
  5 Carter, Desiree           08 Dickson County      12-00.00   12-10.50    4   
  6 Ward, Samantha             7 Fulton County       13-05.00   12-04.50    3   
  7 Kendrick, Samiya           8 Mayfield            14-02.00   12-04.00    2   
  8 Gibbs-Francis, Nia        07 Fort Campbell       10-05.00   12-02.50    1   
  9 Gelpi, Osqula             08 Fort Campbell       11-06.00   11-07.50  
 10 Lowe, Lily                 6 Calloway County     13-00.00   11-07.00  
 11 Keeney, Georgia           07 Union County                   11-06.00  
 11 Goff, Sydney              08 Marshall County                11-06.00  
 13 Duncan, Christina         08 Murray B            11-03.00   11-02.75  
 14 Perry, Cyra               06 Murray B            12-11.00   11-01.50  
 15 Doss, Devan               08 Marshall County     12-11.00   11-00.75  
 16 Sparks, Jantzen           08 Murray B            12-06.00   11-00.50  
 17 Rowland, Jordan           07 Murray              12-09.00   10-11.00  
 17 Mason, Brandy             08 Union County        12-04.75   10-11.00  
 19 Green, Delissa             7 Calloway County     12-02.00   10-07.00  
 20 Rapier, Daviona           08 Union County                    9-10.00  
 20 Reynolds, Bethany         07 Graves County       11-05.00    9-10.00  
 22 Smith, Whitney            08 Dickson County      11-00.00    9-07.50  
 23 Penney, Cassandra         08 Marshall County                 9-04.75  
 24 Dimopulos, Raina          08 Graves County       10-05.00    8-07.50  
 25 Brashears, Jessica           Trigg County                    8-04.00  
 26 McCormick, Eva               Hope                            8-01.00  
 27 Hensel, Faith             06 Paducah Middle       9-09.00    7-09.00  
 28 Embry, Julissa               Hancock County                  6-10.00  
 -- Barnett, Hannah              Trigg County                       FOUL  
 -- Ward, Journey             07 Hancock County                     FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 31-03.75  5/3/2008    Casey Dowty, Fulton County               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grant, Aleja              07 Paducah Middle      31-02.50   30-03.50   10   
  2 Kendrick, Samiya           8 Mayfield            30-01.50   29-01.00    8   
  3 Ward, Samantha             7 Fulton County       26-11.00   27-00.00    6   
  4 Cronin, Rachel            08 Daviess County      23-09.25   25-07.50    5   
  5 McCary, Bayley             8 Mayfield            25-07.00   25-04.00    4   
  6 Ramey, Lilly              06 Murray B            23-00.00   24-08.75    3   
  7 Adams, Natalie            08 Murray              25-00.25   24-08.00    2   
  8 Rowland, Jordan           07 Murray B            23-00.00   24-03.50    1   
  9 Sparks, Jantzen           08 Murray              22-07.00   23-08.50  
 10 Gelpi, Osqula             08 Fort Campbell       24-01.00   23-03.00  
 11 Moore, Katie              08 Marshall County                23-02.75  
 12 Thornton, Savannah        08 Marshall County                23-01.75  
 -- Embry, Julissa               Hancock County                     FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 37-01  2002        Pam Bell, Paducah Middle                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthews, Leigha          07 Dickson County      32-00.00   31-10.50   10   
  2 Frazier, Erin             08 Union County        29-01.50   29-07.50    8   
  3 Willett, Annisha          06 Union County                   29-07.00    6   
  4 Schell, Brooke            07 Daviess County      27-01.00   28-07.00    5   
  5 Wilson, Deasia            08 Trigg County                   27-09.50    4   
  6 Burdine, Taylor            8 Mayfield            23-00.00   27-02.00    3   
  7 Frakes, Dana              07 Daviess County      27-03.00   26-01.00    2   
  8 Spiker, Kaylin            08 Marshall County     27-00.00   25-01.50    1   
  9 Jackson, Venetia          08 Murray              26-08.00   24-02.50  
 10 Woods, Courtney           08 Graves County       17-05.00   22-03.50  
 11 Kreisle, Jasa             06 Hancock County                 22-03.00  
 12 Rash, Leah                 7 Fulton County       21-07.00   21-04.00  
 12 Daniels, Ashton           06 Dickson County      24-00.00   21-04.00  
 14 Wadlington, Robyn            Trigg County                   21-03.50  
 15 Ligons, Annagrace          7 Fulton County       23-00.00   20-11.00  
 15 Rapier, Daviona           08 Union County        23-07.50   20-11.00  
 17 Curd, Chaney              08 Murray              19-06.00   19-11.00  
 18 House, Kayleigh           08 Murray B            15-00.00   18-05.00  
 19 Jay, Justina              06 Union County        17-07.00   16-10.50  
 20 Embry, Julissa               Hancock County                 16-02.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 122-07  2002        Pam Bell, Paducah Middle                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spiker, Kaylin            08 Marshall County        89-00      83-09   10   
  2 Frazier, Erin             08 Union County           54-05      65-11    8   
  3 Wilson, Deasia            08 Trigg County                      65-02    6   
  4 Burdine, Taylor            8 Mayfield               55-00      62-00    5   
  5 Matthews, Leigha          07 Dickson County         70-00      61-02    4   
  6 Kreisle, Jasa             06 Hancock County                    60-01    3   
  7 Woods, Courtney           08 Graves County          68-04      58-03    2   
  8 Allen, Taylor             08 Daviess County         45-04      56-06    1   
  9 Boling, Kelly             08 Daviess County         53-10      55-11  
 10 Ligons, Annagrace          7 Fulton County          57-03      55-09  
 11 Willett, Annisha          06 Union County                      53-01  
 12 House, Kayleigh           08 Murray                 48-02      52-02  
 13 Rash, Leah                 7 Fulton County          55-10      50-09  
 14 Camp, Shannon             08 Marshall County        46-05      47-11  
 15 Wadlington, Robyn            Trigg County                      44-04  
 16 Rapier, Daviona           08 Union County                      41-10  
 16 Cobb, Tori                08 Murray                 40-08      41-10  
 18 Daniels, Ashton           06 Dickson County         50-00      40-06  
 19 Embry, Julissa               Hancock County                    35-07  
 20 Curd, Chaney              08 Murray B               30-00      32-07  
 -- Jay, Justina              06 Union County           21-01       FOUL  
 -- Patterson, Katie          08 Marshall County        50-00       FOUL  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: # 83-08  5/8/2010    Kelly Boling, Daviess County                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boling, Kelly             08 Daviess County                    83-08#  10   
  2 Spiker, Kaylin            08 Marshall County        67-00      80-05    8   
  3 Matthews, Leigha          07 Dickson County         65-00      65-03    6   
  4 House, Kayleigh           08 Murray B                          50-07    5   
  5 Ligons, Annagrace          7 Fulton County                     49-06    4   
  6 Schell, Brooke            07 Daviess County                    43-08    3   
  7 Cobb, Tori                08 Murray                 45-00      38-10    2   
  8 Scoggins, Tyler           06 Dickson County                    37-02    1   
  9 Rash, Leah                 7 Fulton County                     32-01  
 
Boys 100 Meter Dash 7th
===================================================================================
 Meet Record: # 11.40  5/8/2010    Jared Atkinson, Mayfield                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Atkinson, Jared            7 Mayfield               12.50      11.40#  4  10   
  2 Tracy, Dylan              07 Lone Oak               13.24      12.50   4   7   
  2 Shelby, Nick              07 Paducah Middle         11.88      12.50   4   7   
  4 Lewis, Kincaid            07 Dickson County         13.75      12.60   4   5   
  5 Glynn, Peyton              6 Calloway County        13.00      13.00   4   3.50
  5 Tyler, Jordan             07 Paducah Middle         13.66      13.00   4   3.50
  7 Morris, Koert             07 Hancock County         13.88      13.80   3   2   
  8 Pinkston, Jacob           08 Marshall County                   14.20   2   0.50
  8 Jackson, Chris               Trigg County                      14.20   4   0.50
 10 Roberson, Steven           7 Fulton County          13.77      14.30   3 
 11 Garrison, Trevor          08 Hancock County                    14.40   2 
 12 Nealen, Brian             07 Daviess County         14.46      14.50   3 
 13 Morris, Eddie             07 Marshall County        14.40      14.70   3 
 13 Newby, Justin             06 Christian County       15.12      14.70   3 
 15 Bass, Jamie                  Trigg County                      15.20   1 
 16 Dempsey, Gavin            07 Marshall County        15.20      15.50   3 
 16 Kight, Ion                06 Paducah Middle         16.50      15.50   2 
 18 Sanders, Hunter              Hancock County                    16.00   1 
 18 Polk, David                7 Fulton County          15.14      16.00   3 
 20 Neyhause, Austin             Hancock County                    16.40   1 
 21 Fondaw, Michael           07 Ballard                           16.50   1 
 22 Stroup, Palmer            06 Paducah Middle         16.50      17.00   2 
 23 Colson, Trace             07 Marshall County                   17.30   2 
 24 Speed, Tommy              06 Murray                            17.40   2 
 25 Cordes, Sean                 Marshall County        16.00      17.50   2 
 
Boys 100 Meter Dash 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 11.40  2004        Scott Mayes, Trigg County                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Goard, Chris              08 Marshall County        11.70      12.46   4  10   
  2 Douglas, Gabriel          08 Dickson County         12.30      12.50   4   8   
  3 Nunn, Darrius             08 Paducah Middle         11.59      12.60   4   5.50
  3 Stubblefield, Raekwon        Trigg County                      12.60   1   5.50
  5 Frazier, Quen             08 Paducah Middle         11.47      12.70   4   4   
  6 Capuano, Alfred            8 Mayfield               12.30      12.80   4   3   
  7 Mays, Jordan              08 Graves County          12.00      13.00   4   2   
  8 McCauley, Tyrin           08 Ballard                12.40      13.10   4   1   
  9 Perkins, Joe              08 Fort Campbell                     13.20   1 
 10 Humphrey, Ryan            08 Murray                 13.90      13.40   2 
 11 Stindham, Robert             Trigg County                      14.00   1 
 12 Oldham, Justin            08 Graves County          13.52      14.10   2 
 13 Merritt, Treven           07 Hancock County                    14.80   2 
 14 Jones, Evan               08 Daviess County         14.35      14.90   2 
 15 Thomson, Michael          08 Daviess County         14.27      15.10   2 
 16 Lile, Blake                  Marshall County                   16.10   2 
 -- Winkler, Eric              8 Calloway County        12.60         NT   3 
 -- Elkins, Dalton               Marshall County        12.90         NT   3 
 -- Yancey, Austin            08 Graves County          13.20         NT   3 
 -- Langston, Trevor          08 Ballard                12.50         NT   3 
 -- Foster, Jarrell           08 Union County           13.12         NT   3 
 -- Fleming, Jashaud          08 Union County           13.31         NT   3  clock malfunction He
 -- Bell, Garrett             08 Graves County          12.50         NT   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 23.30  2004        Scott Mayes, Trigg County                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gerron, Otis              08 Dickson County         24.80      25.00   7  10   
  2 Atkinson, Jared            7 Mayfield               25.15      25.50   7   8   
  3 Nunn, Darrius             08 Paducah Middle         24.88      26.00   7   6   
  4 McCauley, Tyrin           08 Ballard                27.10      27.00   6   5   
  5 Mays, Jordan              08 Graves County          25.20      27.30   7   4   
  6 Tracy, Dylan              07 Lone Oak               27.66      27.70   4   2.50
  6 Langston, Trevor          08 Ballard                27.20      27.70   6   2.50
  8 Brown, Marshall           08 Murray                 27.00      27.90   6   1   
  9 Crouse, Austin             8 Mayfield               25.80      28.10   7 
  9 Morris, Koert             07 Hancock County                    28.10   2 
 11 Morton, Dalton            07 Marshall County        28.10      28.40   4 
 12 Tyler, Jordan             07 Paducah Middle                    28.70   7 
 13 Covington, Tyler           7 Calloway County        31.00      28.80   4 
 14 Bailey, Luke              08 Daviess County         27.40      29.40   4 
 15 Roberts, Dakota           08 Daviess County         28.00      29.50   4 
 15 Garrison, Trevor          08 Hancock County                    29.50   2 
 17 Pinkston, Jacob           08 Marshall County        31.10      30.10   4 
 18 Morris, Eddie             07 Marshall County        35.40      30.30   3 
 19 Tolbert, Tyler            08 Graves County          34.00      30.40   3 
 20 Bell, Anthony             07 Dickson County         27.00      30.80   6 
 21 Hatfield, Jesse           06 Dickson County         27.00      31.70   6 
 22 Nance, Tyler              08 Graves County          31.20      32.00   3 
 23 Dempsey, Gavin            07 Marshall County                   32.60   2 
 24 Perkins, Joe              08 Fort Campbell          25.90      32.80   7 
 25 Kight, Ion                06 Paducah Middle         32.50      33.30   3 
 26 Cordes, Sean                 Marshall County        32.00      35.20   3 
 27 Stroup, Palmer            06 Paducah Middle         32.50      35.70   3 
 28 Crotser, Jacob               Hope                   36.97      35.90   2 
 29 Neyhause, Austin             Hancock County                    36.70   2 
 30 Crotser, Josiah              Hope                   39.15      37.00   2 
 31 Colson, Trace             07 Marshall County        36.10      38.30   3 
 32 Wyatt, Nick               07 Graves County                     38.80   4 
 33 Speed, Tommy              06 Murray                            40.30   6 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 55.80  2000        Tyler Wallace, Christian Fellowship         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Winkler, Eric              8 Calloway County        58.00      56.70   7  10   
  2 Neil, Asan                08 Fort Campbell          57.16      57.00   7   8   
  3 McCauley, Tyrin           08 Ballard                58.50      58.70   7   6   
  4 Langston, Trevor          08 Ballard                58.50    1:01.60   7   5   
  5 Bell, Garrett             08 Graves County        1:01.90    1:01.70   6   4   
  6 Douglas, Bradley          08 Daviess County       1:01.50    1:02.10   7   3   
  7 Taylor, Quinnen           08 Murray                 58.50    1:02.30   7   2   
  8 Denson, Blake             08 Paducah Middle         59.71    1:03.40   7   1   
  9 Tracy, Dylan              07 Lone Oak             1:02.89    1:03.90   6 
 10 Merritt, Treven           07 Hancock County                  1:05.20   5 
 11 Mensch, Ethan             08 Marshall County      1:02.00    1:05.40   6 
 12 Crouse, Austin             8 Mayfield             1:05.16    1:05.90   6 
 12 Warmack, Dylan             8 Calloway County      1:09.00    1:05.90   5 
 14 Daugherty, Josh           08 Hancock County       1:05.36    1:06.60   6 
 15 Rowland, Lane             08 Graves County        1:08.00    1:06.70   5 
 16 Rainey, Dalton            07 Dickson County       1:08.00    1:07.20   5 
 17 Hatfield, Jesse           06 Dickson County                  1:07.50   5 
 18 Carpenter, Grant          07 Daviess County       1:01.70    1:08.30   6 
 19 Curd, Jonathan            07 Murray               1:04.00    1:09.50   6 
 20 Dempsey, Gavin            07 Marshall County      1:15.30    1:12.80   3 
 21 Nance, Tyler              08 Graves County        1:16.30    1:13.70   3 
 22 Oldham, Justin            08 Graves County        1:11.61    1:15.30   5 
 23 Harrington, Ian              Marshall County                 1:15.80   2 
 24 Sanders, Hunter              Hancock County                  1:16.90   2 
 25 Lile, Blake                  Marshall County                 1:17.00   3 
 26 Shewcraft, Dalton         08 Marshall County      1:20.00    1:18.10   3 
 27 Crotser, Jacob               Hope                 1:31.44    1:20.40   2 
 28 Beyer, Ethan              07 Marshall County      1:27.50    1:26.00   2 
 29 Colson, Trace             07 Marshall County      1:27.00    1:27.70   2 
 30 Crotser, Josiah              Hope                 1:28.64    1:31.10   2 
 31 Wyatt, Nick               07 Graves County        1:26.50    1:32.20   3 
 -- Edmonson, Trace           06 Dickson County       1:10.00         NT   4 
 -- Trimm, Zhenya             07 Lyon County          1:11.03         NT   4 
 -- Tucker, Colby              6 Mayfield             1:13.07         NT   4  timer malfunction
 -- Morris, Eddie             07 Marshall County      1:10.50         NT   4 
 -- Orton, Christian             Dickson County       1:12.00         NT   4 
 -- Maloney, Bailey           07 Union County         1:12.35         NT   4 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 2:14.19  2005        Josh Lee, Calloway County                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeNeve, Daniel            08 St. Mary             2:12.00    2:21.10   10   
  2 Cecil, James              08 Daviess County       2:14.70    2:22.30    8   
  3 McCormick, Elijah            Hope                 2:33.41    2:25.00    6   
  4 Bledsoe, Dre              07 Ballard                 2.36    2:26.00    5   
  5 Davenport, Lavance        08 Paducah Middle       2:25.37    2:27.40    4   
  6 Schroader, Cody           07 Hancock County       2:22.00    2:35.20    3   
  7 Hurd, Logan               08 Christian County     2:50.00    2:36.80    2   
  8 Friedrich, Jacob           7 Calloway County      2:40.00    2:38.30    1   
  9 Bledsoe, Devon            08 Ballard                 2.37    2:39.20  
 10 Gunn, Collin              08 Marshall County      2:46.00    2:40.10  
 11 LaJeret, Bobby            08 Murray               2:45.00    2:43.00  
 12 Worley, Drew               8 Fulton County        2:39.50    2:43.40  
 13 Brady, Austin             08 Graves County        2:37.00    2:44.50  
 14 Cavannah, James           07 Marshall County      2:34.40    2:45.10  
 15 Clark, Brandon            08 Christian County     2:57.00    2:47.70  
 16 West, Paul                07 St. Mary             2:40.00    2:48.00  
 17 Holley, Drew              06 Dickson County       2:55.00    2:55.10  
 18 Shewcraft, Dalton         08 Marshall County      3:05.00    2:55.40  
 19 Ragan, Patrick            08 Dickson County                  2:55.90  
 20 Earhart, Caleb            06 Dickson County       2:55.00    3:04.10  
 21 Hudson, Paul              07 Marshall County      3:07.00    3:04.70  
 22 Cosner, Davis             07 Marshall County      3:10.70    3:07.30  
 23 Polk, David                7 Fulton County        3:05.40    3:09.00  
 24 Beyer, Ethan              07 Marshall County      3:10.00    3:10.20  
 25 Schmittou, Nick           06 Dickson County       3:10.00    3:10.70  
 26 Williams, Hunter           7 Mayfield                        3:11.30  
 27 Wyatt, Nick               07 Graves County        3:16.30    3:12.60  
 28 White, Nathan             07 Union County                    3:12.80  
 29 Cox, Aidan                08 Marshall County      3:10.00    3:12.90  
 30 Powers, Bo                   Hancock County                  3:27.10  
 31 Orear, David              07 Marshall County      3:43.40    3:30.70  
 32 Harrington, Ian              Marshall County                 3:31.00  
 33 Collins, Joshua              Marshall County      3:34.80    3:41.80  
 34 Lykins, Garret            07 Marshall County      3:31.10    4:05.20  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 5:04.70  1999        Dane Zeiler, Massac County                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeNeve, Daniel            08 St. Mary                        5:14.20   10   
  2 McCormick, Elijah            Hope                            5:17.90    8   
  3 Carpenter, Grant          07 Daviess County       5:18.70    5:29.50    6   
  4 Schroader, Cody           07 Hancock County       5:29.79    5:34.30    5   
  5 Murrell, Ben              07 Dickson County       5:45.00    5:34.80    4   
  6 Warmack, Dylan             8 Calloway County      5:35.00    5:37.80    3   
  7 Cavender, Hunter          08 Daviess County       5:25.20    5:39.40    2   
  8 Hurd, Logan               08 Christian County     5:46.00    5:43.30    1   
  9 Gunn, Collin              08 Marshall County      5:48.00    5:46.70  
 10 West, Paul                07 St. Mary                        5:48.80  
 11 DeNeve, John              07 St. Mary                        5:53.30  
 12 Brady, Austin             08 Graves County        5:48.30    5:55.00  
 13 Schadler, Austin          06 Hancock County       5:51.38    5:56.50  
 14 Clark, Brandon            08 Christian County     6:01.00    5:58.00  
 15 Winders, Javan            06 Lakewood             5:39.00    5:59.60  
 16 Worley, Drew               8 Fulton County        6:00.90    6:00.30  
 17 Winders, Titus               Lakewood                        6:05.40  
 18 Denmark, Riecher           7 Calloway County      6:40.00    6:13.10  
 19 Reed, Joseph              06 Marshall County      6:15.70    6:13.70  
 20 Hudson, Paul              07 Marshall County      6:28.70    6:14.40  
 21 Shewcraft, Dalton         08 Marshall County      6:29.90    6:24.10  
 22 Reed, Jackson             06 Marshall County      6:29.60    6:26.90  
 23 Cosner, Davis             07 Marshall County      6:37.90    6:31.50  
 24 Ragan, Patrick            08 Dickson County       6:00.00    6:31.90  
 25 Lovett, Tucker               Marshall County                 6:32.50  
 26 Watsamrong, Nice          06 Ballard              6:00.00    6:37.60  
 27 Williams, Hunter           7 Mayfield             7:50.00    6:46.90  
 28 Stroup, Palmer            06 Paducah Middle       6:55.00    6:47.50  
 29 Schmittou, Nick           06 Dickson County       6:10.00    6:52.60  
 30 Beyer, Ethan              07 Marshall County      7:00.60    6:55.50  
 31 Collins, Joshua              Marshall County      7:19.50    6:57.50  
 32 Vaghts, Tristan           06 Lyon County          6:03.00    7:00.60  
 33 Wyatt, Nick               07 Graves County        7:07.60    7:03.80  
 34 White, Nathan             07 Union County                    7:09.30  
 35 Kight, Ion                06 Paducah Middle       6:55.00    7:12.70  
 36 Powers, Bo                   Hancock County       7:29.28    7:39.40  
 37 Taber, Darren             06 Ballard                         7:42.10  
 38 Orear, David              07 Marshall County      7:42.00    7:44.90  
 39 Lykins, Garret            07 Marshall County      7:26.20    9:03.90  
 
Boys 100 Meter Hurdles 7th
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holbrook, Marty           07 Marshall County        15.70      15.20   3  10   
  2 Roberson, Steven           7 Fulton County          20.34      16.20   3   8   
  3 Covington, Tyler           7 Calloway County        19.80      18.90   3   6   
  4 Curd, Jonathan            07 Murray                 18.00      19.90   3   5   
  5 Fondaw, Michael           07 Ballard                20.18      20.60   3   4   
  6 Crotser, Jacob               Hope                   24.82      23.00   2   3   
  7 Crotser, Josiah              Hope                   25.03      24.60   2   2   
  8 Speed, Tommy              06 Murray                 23.00      25.77   2   1   
 -- Maloney, Bailey           07 Union County           21.10        DNF   2 
 -- Bass, Jamie                  Trigg County                        DNF   1 
 -- Gosson, Nathan            06 Ballard                             DNF   1 
 -- Foust, William            07 Marshall County                     DNF   1 
 -- Stindham, Robert             Trigg County                        DNF   2 
 
Boys 100 Meter Hurdles 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 14.00  1992        James Martin, Paducah Middle                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fleming, Jashaud          08 Union County                      16.50   1  10   
  2 Boone, Dylan              08 Murray                 15.78      16.80   2   8   
  3 Allison, Brick            08 Daviess County         17.57      17.60   2   6   
  4 Phillips, Xavier          08 Union County           17.39      17.70   2   4.50
  4 Foust, William            07 Marshall County                   17.70   2   4.50
  6 VanMeter, Skyler          08 Marshall County        17.40      17.80   2   3   
  7 Yancey, Austin            08 Graves County          18.20      19.80   1   1.50
  7 Edge, Corey               08 Hancock County         21.00      19.80   1   1.50
  9 Denson, Blake             08 Paducah Middle         17.25      19.90   2 
 10 Crumble, Tayo              8 Mayfield               17.71      20.00   2 
 11 Cooper, Mckay             08 Daviess County         19.94      20.50   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 47.32  5/8/2010    Marty Holbrook, Marshall County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holbrook, Marty           07 Marshall County        53.60      47.32#  3  10   
  2 Allison, Brick            08 Daviess County         47.55      47.60   3   8   
  3 Boone, Dylan              08 Murray                 48.18      48.30   3   6   
  4 Leix, David               08 Daviess County                    49.20   2   5   
  5 Gilbert, Jessie           08 Paducah Middle         48.03      50.80   3   3.50
  5 Davenport, Lavance        08 Paducah Middle         47.77      50.80   3   3.50
  7 VanMeter, Skyler          08 Marshall County        55.00      51.60   3   2   
  8 Phillips, Xavier          08 Union County                      52.10   2   1   
  9 DeNeve, John              07 St. Mary               51.00      54.10   3 
 10 Foust, William            07 Marshall County        57.80      55.90   2 
 11 Bledsoe, Jaborie          06 Ballard                           56.00   2 
 12 Speed, Tommy              06 Murray               1:05.00      57.80   2 
 13 Blankenship, Jerrod       08 Ballard                         1:01.00   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay 8th
===================================================================================
 Meet Record: # 47.60  1992        Paducah Middle                              
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mayfield  'A'                                       48.99      48.90   2  10   
  2 Paducah Middle School  'A'                          46.72      49.25   2   8   
  3 Dickson County  'A'                                 48.90      49.70   2   6   
  4 Murray  'A'                                         53.08      50.40   1   4.50
  4 Union County  'A'                                   51.93      50.40   2   4.50
  6 Marshall County Middle  'A'                         50.20      50.90   2   3   
  7 Graves County  'A'                                  51.30      51.70   2   2   
  8 Trigg County  'A'                                              52.30   1   1   
  9 Ft. Campbell  'A'                                              52.80   1 
 10 Daviess County Middle  'A'                          54.69      57.80   1 
 11 Hancock County  'A'                               1:00.00      59.10   1 
 12 Ballard Memorial  'A'                             1:00.00      59.30   1 
 13 Dickson County  'B'                                 52.00    1:02.30   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay 7th
================================================================================
 Meet Record: # 52.40  1999        Cairo Middle                                
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paducah Middle School  'A'                                     52.50   10   
  2 Marshall County Middle  'A'                                  1:02.20    8   
  3 Fulton County  'A'                                1:00.44    1:02.90    6   
 -- Calloway County  'A'                                              DQ  
 -- Dickson County  'A'                                 53.00         DQ  
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 1:42.70  2004        Massac County                             
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Paducah Middle School  'A'                        1:44.89    1:44.90   2  10   
  2 Dickson County  'A'                               1:46.93    1:47.20   2   8   
  3 Murray  'A'                                       1:50.74    1:49.20   2   6   
  4 Trigg County  'A'                                            1:49.80   1   5   
  5 Daviess County Middle  'A'                        1:49.30    1:49.90   2   4   
  6 Marshall County Middle  'A'                       1:48.00    1:50.40   2   3   
  7 Ft. Campbell  'A'                                            1:52.00   1   2   
  8 Calloway County  'A'                                         1:56.90   1   1   
  9 Hancock County  'A'                               2:00.00    1:57.00   1 
 10 Dickson County  'B'                               1:57.00    1:58.10   2 
 11 Dickson County  'C'                               2:03.68    2:12.00   1 
 12 Ballard Memorial  'A'                             2:00.00    2:13.40   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 3:59.30  1991        Paducah Middle                            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marshall County Middle  'A'                       4:12.00    4:04.60   3  10   
  2 Ballard Memorial  'A'                             4:18.00    4:06.00   3   8   
  3 Paducah Middle School  'A'                        4:04.12    4:06.50   3   6   
  4 Murray  'A'                                       4:18.00    4:19.00   3   5   
  5 Daviess County Middle  'A'                        4:12.80    4:24.30   3   4   
  6 Hancock County  'A'                               4:20.00    4:35.80   1   3   
  7 Dickson County  'A'                               4:45.00    4:44.40   1   2   
  8 Graves County  'A'                                4:51.20    4:50.40   1   1   
  9 Marshall County Middle  'B'                                  5:02.50   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 9:55.50  2004        Marshall County                           
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daviess County Middle  'A'                        9:58.20   10:01.90   10   
  2 Paducah Middle School  'A'                       10:08.00   10:06.20    8   
  3 Marshall County Middle  'A'                      10:20.00   10:20.70    6   
  4 Murray  'A'                                      10:50.00   10:41.50    5   
  5 Hancock County  'A'                              11:40.00   10:45.80    4   
  6 Trigg County  'A'                                           11:13.50    3   
  7 Dickson County  'A'                              11:30.00   11:46.70    2   
  8 Marshall County Middle  'B'                                 11:59.00    1   
  9 Ballard Memorial  'A'                            11:40.00   12:12.50  
 10 Marshall County Middle  'C'                                 12:53.90  
 
Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  6-00  5/3/2008    Will Hutson, Paducah Middle                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregory, Cody             08 Marshall County      5-08.00    5-10.00   10   
  2 Foster, Jarrell           08 Union County         5-06.00    5-08.00    8   
  3 Taylor, Quinnen           08 Murray               5-04.00    5-02.00    5.50
  3 Winkler, Eric              8 Calloway County      5-02.00    5-02.00    5.50
  5 Dossett, Brian               Trigg County                    5-00.00    4   
  6 VanMeter, Skyler          08 Marshall County      5-02.00   J5-00.00    3   
  7 Phillips, Xavier          08 Union County         4-10.00    4-10.00    2   
  8 Yancey, Austin            08 Graves County        4-09.00   J4-10.00    1   
 -- Brewer, Gary              08 Fort Campbell                        NH  
 -- Speed, Tommy              06 Murray                               NH  
 -- Gash, Greg                08 Dickson County                       NH  
 -- Roberson, Steven           7 Fulton County                        NH  
 -- Roberts, Jacob            08 Daviess County       4-04.00         NH  
 -- Gilbert, Jessie           08 Paducah Middle       5-02.00         NH  
 -- Bledsoe, Dre              07 Ballard                              NH  
 -- Bledsoe, Jaborie          06 Ballard                              NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 11-00  5/8/2010    Cain Cooper, Henderson North                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cooper, Cain                 Henderson North                11-00.00#  10   
  2 Walden, Cason             08 Paducah Middle                  9-00.00    8   
  3 Holbrook, Marty           07 Marshall County                 8-00.00    6   
  4 Allison, Brick            08 Daviess County                  6-06.00    5   
 -- Gunn, Collin              08 Marshall County                      NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: # 19-07.50  1990        Davenport, Paducah Middle                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fleming, Jashaud          08 Union County        17-11.50   19-06.00   10   
  2 Atkinson, Jared            7 Mayfield            19-08.00   18-11.50    8   
  3 Foster, Jarrell           08 Union County                   18-02.75    6   
  4 Gregory, Cody             08 Marshall County     18-04.00   17-11.50    5   
  5 Capuano, Alfred            8 Mayfield            18-00.00   16-08.75    4   
  6 Stubblefield, Raekwon        Trigg County                   16-07.00    3   
  7 Jones, Javin                 Trigg County                   16-00.75    2   
  8 Gilbert, Jessie           08 Paducah Middle      17-04.00   16-00.50    1   
  9 Gash, Greg                08 Dickson County                 15-07.00  
 10 Stindham, Robert             Trigg County                   15-06.25  
 11 Mays, Jordan              08 Graves County                  15-02.75  
 12 VanMeter, Skyler          08 Marshall County     16-01.25   15-01.75  
 13 Bell, Garrett             08 Graves County       14-07.00   15-01.00  
 14 Bledsoe, Dre              07 Ballard             13-06.00   14-10.50  
 15 Brown, Marshall           08 Murray              15-00.00   14-10.00  
 16 Edge, Corey               08 Hancock County                 14-09.00  
 17 Rivas, Jesse              08 Fort Campbell       13-10.00   14-07.50  
 18 Rowland, Lane             08 Graves County       14-01.00   14-06.00  
 19 Bass, Jamie                  Trigg County                   14-05.75  
 20 Newby, Justin             06 Christian County    14-08.00   14-04.75  
 21 Bledsoe, Jaborie          06 Ballard             12-08.00   13-11.25  
 22 Cooper, Mckay             08 Daviess County      13-10.00   13-03.50  
 23 Brewer, Gary              08 Fort Campbell       13-03.00   13-02.00  
 24 McCormick, Elijah            Hope                           13-01.25  
 25 Brumley, Hunter           08 Daviess County      14-07.00   11-11.00  
 26 Kight, Ion                06 Paducah Middle      10-06.00   11-05.50  
 27 Ellington, Kass           08 Graves County       12-07.00   10-09.50  
 28 Stroup, Palmer            06 Paducah Middle      10-06.00   10-08.00  
 28 Jackson, Chris               Trigg County                   10-08.00  
 30 Merritt, Treven           07 Hancock County                 10-05.00  
 31 Powers, Bo                   Hancock County                  8-11.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 37-08  2004        Alan Williams, Marshall County              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Capuano, Alfred            8 Mayfield            36-03.00   35-10.50   10   
  2 Neil, Asan                08 Fort Campbell       36-01.00   35-08.75    8   
  3 Crumble, Tayo              8 Mayfield                       35-00.25    6   
  4 Jones, Javin                 Trigg County                   33-02.00    5   
  5 Taylor, Quinnen           08 Murray              30-00.00   32-05.00    4   
  6 Denson, Blake             08 Paducah Middle      33-05.00   32-03.25    3   
  7 Rowland, Lane             08 Graves County       29-03.00   32-02.25    2   
  8 Bledsoe, Jaborie          06 Ballard             30-00.00   31-07.00    1   
  9 Mensch, Ethan             08 Marshall County                30-08.25  
 10 Worley, Drew               8 Fulton County       29-07.00   29-08.00  
 11 Brumley, Hunter           08 Daviess County      28-01.00   28-02.25  
 12 Blankenship, Jerrod       08 Ballard             26-00.00   27-05.00  
 13 Flentge, Brody            07 Marshall County     24-01.00   23-08.00  
 14 Cox, Aidan                08 Marshall County     23-00.00   22-09.00  
 -- Gilbert, Jessie           08 Paducah Middle      31-08.00       FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 45-06  1998        Gordon                                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Chris            08 Daviess County      42-07.00   42-11.00   10   
  2 Overstreet, Derik         08 Paducah Middle      42-04.00   39-09.50    8   
  3 Cooper, Chris             08 Ballard             39-00.00   38-10.50    6   
  4 Cooper, Cain                 Henderson North                38-06.00    5   
  5 Coleman, Tre              07 Paducah Middle      42-10.00   38-02.50    4   
  6 Fowler, Hunter            08 Dickson County      34-00.00   34-11.00    3   
  7 McAlpin, Jay               8 Mayfield            30-04.00   31-09.50    2   
  8 Kennemore, Tristan        07 Graves County       25-01.00   31-01.00    1   
  9 Humphrey, Ryan            08 Murray              24-06.00   31-00.00  
 10 Carter, Bryan             08 Union County        29-00.00   30-02.00  
 11 Bickerstaff, Elliott      08 Paducah Middle      31-00.00   29-07.00  
 12 Roberts, Dakota           08 Daviess County      28-01.50   28-00.00  
 13 Dunning, Ethan            07 Ballard                        25-05.00  
 14 Wilson, Terrell            7 Fulton County       22-00.00   24-02.00  
 15 Ervin, Jacob              08 Graves County       20-03.00   23-03.00  
 16 Carr, Ryan                08 Marshall County     21-07.00   23-00.00  
 17 Brown, Ian                07 St. Mary            22-00.00   21-10.50  
 18 Lovett, Flint             07 Marshall County     19-00.00   21-10.00  
 19 Smith, Jaden              08 Union County                   21-09.00  
 20 Willett, Matt             07 Union County        17-08.00   21-07.50  
 21 Marchand, John Michael    06 Hancock County                 21-01.00  
 22 Miller, M                 06 Marshall County                20-08.00  
 23 Wilson, Brendan            7 Fulton County       21-00.00   19-05.50  
 24 Harrison, James            7 Calloway County                18-11.50  
 25 Moskos, Austin               Hancock County                 18-02.00  
 26 Cole, Tristan              8 Calloway County                16-11.00  
 27 Doom, Alex                07 Marshall County                12-08.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 134-05  1998        Smith, Paducah Middle                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chism, Jailon             07 Paducah Middle        126-00     134-01   10   
  2 Cooper, Cain                 Henderson North                  111-06    8   
  3 Cooper, Chris             08 Ballard                95-00     109-02    6   
  4 Johnson, Chris            08 Daviess County         89-09     101-05    5   
  5 Tyler, Jordan             07 Paducah Middle        108-00     100-06    4   
  6 McAlpin, Jay               8 Mayfield               75-00      99-11    3   
  7 Carter, Bryan             08 Union County           79-10      94-02    2   
  8 Kennemore, Tristan        07 Graves County          84-00      91-04    1   
  9 Bailey, Luke              08 Daviess County         90-05      91-00  
 10 Brand, Tyler              08 Dickson County         70-00      72-04  
 11 Dunning, Ethan            07 Ballard                70-00      70-03  
 12 Lovett, Flint             07 Marshall County        56-07      69-04  
 13 Willingham, Brandon       07 Graves County          52-00      67-04  
 14 Miller, M                 06 Marshall County                   66-01  
 15 Wilson, Terrell            7 Fulton County       61-06.75      63-04  
 16 Ervin, Jacob              08 Graves County          62-05      62-11  
 17 Bickerstaff, Elliott      08 Paducah Middle         88-00      62-06  
 18 Wright, Eli               06 Lyon County                       61-10  
 19 Wilson, Brendan            7 Fulton County       54-01.50      59-08  
 20 Darnall, Tanner           07 Graves County          59-00      58-09  
 21 Brown, Ian                07 St. Mary               50-00      57-05  
 22 Marchand, John Michael    06 Hancock County                    54-07  
 23 Willett, Matt             07 Union County           39-11      49-05  
 24 Carr, Ryan                08 Marshall County        41-11      47-04  
 25 Moskos, Austin               Hancock County                    43-08  
 26 Harrison, James            7 Calloway County                   42-02  
 27 Doom, Alex                07 Marshall County                   40-03  
 28 Cole, Tristan              8 Calloway County                   35-09  
 -- Smith, Jaden              08 Union County                       FOUL  
 -- Holland, James            08 Murray                 70-00       FOUL  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: # 97-01  5/8/2010    Hunter Cavender, Daviess County             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cavender, Hunter          08 Daviess County                    97-01#  10   
  2 Overstreet, Derik         08 Paducah Middle                    88-02    8   
  3 DeNeve, John              07 St. Mary                          82-08    6   
  4 Murrell, Ben              07 Dickson County                    78-02    5   
  5 Dunning, Ethan            07 Ballard                          J78-02    4   
  6 Cavannah, James           07 Marshall County        62-04      67-09    3   
  7 Chism, Jailon             07 Paducah Middle                    66-04    2   
  8 Lovett, Flint             07 Marshall County        59-08      60-08    1   
  9 Wilson, Terrell            7 Fulton County                     59-04  
 10 Cooper, Chris             08 Ballard                           56-10  
 11 Bailey, Luke              08 Daviess County                    54-04  
 12 Miller, M                 06 Marshall County                   52-11  
 13 Ragan, Patrick            08 Dickson County                    52-07  
 14 Schmittou, Nick           06 Dickson County                    50-06  
 15 Earhart, Caleb            06 Dickson County                    45-06  
 16 Bickerstaff, Elliott      08 Paducah Middle                    45-02  
 16 Holley, Drew              06 Dickson County                    45-02  
 18 Carr, Ryan                08 Marshall County        46-06      44-03  
 19 Wilson, Brendan            7 Fulton County                     41-07  
 20 Collins, Joshua              Marshall County        33-09      39-04  
 21 Doom, Alex                07 Marshall County                   33-05  
 
                    Women - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
    1) Mayfield                   121        2) Daviess County Middle     116.50
    3) Paducah Middle              95.50     4) Dickson County             73   
    5) Murray                      66.50     6) Marshall County Middle     62   
    7) Union County                44        8) Trigg County               34.50
    9) Hancock County              28        9) Fulton County              28   
   11) Graves County               24.50    12) Calloway County            21   
   13) Murray B                    20.50    14) Ft. Campbell               17   
   15) Lone Oak                    16       16) Lyon County                14   
   17) Henderson North             10       18) Harrisburg Hope             6   
 
                    Men - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
    1) Paducah Middle School      128        2) Marshall County Middle     99   
    3) Daviess County Middle       86        4) Mayfield                   64   
    5) Ballard Memorial            53.50     6) Dickson County             53   
    6) Murray                      53        8) Union County               48   
    9) Calloway County             30       10) Trigg County               29   
   11) St. Mary                    26       12) Henderson North            23   
   13) Graves County               19.50    14) Harrisburg Hope            19   
   15) Hancock County              18.50    16) Ft. Campbell               18   
   17) Fulton County               14       18) Lone Oak                    9.50
   19) Christian County             3                                           Com