Girls Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Karly Spalding Marion County 13.41a
2 Makyla Shively Green County 13.65a
3 Victoria Rosner Taylor County 13.71a
4 Audrey Rowe Adair County 14.05a
5 Destini Gholston Campbellsville 14.13a
6 Aleecia Knezevic Campbellsville 14.23a
7 MaKenzie Greene Marion County 14.55a
8 Alyvia Cutler Taylor County 14.55a
9 Avory Hamblen Washington County 14.62a
10 Dashiah Francisco Marion County 14.68a
11 Kylie Newton Washington County 14.84a
12 Sophia Teague Washington County 14.89a
13 Kinzlee Ford Taylor County 15.19a
14 Annakate Mattingly Washington County 15.21a
15 Anna Warf Green County 15.27a
16 Jeri Prewitt Hart County 15.28a
17 Tazaria Owens Campbellsville 15.51a
18 Phebe Jones Marion County 15.54a
19 Tiffani Gaddie Campbellsville 16.42a
20 Izabella Ash Hart County 16.88a
A'ryiah Wynn Hart County SCR
Haily Johnson Hart County SCR
Emma McGuffin Adair County DNS
Emmalee Rouse Green County DNS
Jewell Hines Green County DNS
Girls Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jessa Sidebottom Green County 27.41a
2 Makyla Shively Green County 28.56a
3 Victoria Rosner Taylor County 28.78a
4 Destini Gholston Campbellsville 28.89a
5 Calleigh Carter-Tunga Taylor County 29.36a
6 Dayni Coffey Green County 29.83a
7 Natalie Contreras Campbellsville 29.96a
8 Haily Johnson Hart County 30.52a
9 Avory Hamblen Washington County 30.55a
10 Alyvia Cutler Taylor County 31.16a
11 Tahlia Hall Marion County 31.54a
12 Kylie Newton Washington County 31.88a
13 Sophia Teague Washington County 32.10a
14 Phebe Jones Marion County 35.04a
15 Cadee Bethel Hart County 35.24a
16 Anna Sims Hart County 35.83a
17 Tiffani Gaddie Campbellsville 36.26a
18 Lilliana Sageser Marion County 36.87a
19 Abby Jenkins Hart County 36.95a
20 Bailey Watts Adair County 36.97a
Aleecia Knezevic Campbellsville DNS
MaKenzie Greene Marion County DNS
Audrey Rowe Adair County DNS
Jewell Hines Green County DNS
Skylar Hazelwood Taylor County DNS
Kamauri Thompson Washington County DNS
Girls Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cate Coppola Green County 1:03.79a
2 Calleigh Carter-Tunga Taylor County 1:03.79a
3 Dayni Coffey Green County 1:08.62a
4 Camberlee Rowe Hart County 1:09.02a
5 Avory Hamblen Washington County 1:09.69a
6 Tahlia Hall Marion County 1:12.21a
7 Carly Goff Green County 1:12.53a
8 Sophia Jackson Washington County 1:15.60a
9 Phebe Jones Marion County 1:15.61a
10 Marissa Bauerle Marion County 1:16.40a
11 Audrey Rowe Adair County 1:18.48a
12 Brylee Sullivan Green County 1:18.59a
13 Amarissa Cullen Washington County 1:26.02a
Jeri Prewitt Hart County SCR
Karli Keen Hart County SCR
Addizan Pippin Hart County SCR
Autumn Price Adair County DNS
Destini Gholston Campbellsville DNS
Natalie Contreras Campbellsville DNS
Girls Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Karly Spalding Marion County 2:39.06a
2 Madison Bertram Taylor County 2:44.33a
3 Kally Corbin Green County 2:48.65a
4 Claire Goff Green County 2:55.05a
5 Johnson Allison Taylor County 2:56.22a
6 Alexa Casterjon Adair County 3:00.05a
7 Hadleigh Jones Hart County 3:01.80a
8 Marissa Bauerle Marion County 3:05.61a
9 Reesa West Adair County 3:07.12a
10 Hadley Nunn Green County 3:15.94a
11 Kaydence Scott Green County 3:29.63a
Jasmin Blair Taylor County DNS
Piper Jones Marion County DNS
Girls Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Riley Coffey Green County 12:26.89a
2 Brianna Hillock Adair County 12:45.42a
3 Rebecca Stringer Green County 13:13.93a
4 Fortner Chloe Green County 13:39.32a
5 Katie Fields Green County 16:08.77a
Girls Varsity 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Grace Mattingly Marion County 16.92a
2 Mia Blaydes Green County 17.16a
3 Wraylee Puckett Hart County 18.27a
4 Arianna Ashley Taylor County 19.90a
5 Kiley Furlong Hart County 21.29a
6 Miya Downs Taylor County 21.29a
Molly Dixon Green County FS
Girls Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Mia Blaydes Green County 52.67a
2 Molly Dixon Green County 55.33a
3 Jillian Hammes Washington County 55.37a
4 Sophia Jackson Washington County 1:03.93a
Emma McGuffin Adair County DNS
Sophie Smith Adair County DNS
Kiley Furlong Hart County DNS
Girls Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Green County 53.39a
1) Mia Blaydes 2) Makyla Shively
3) Cate Coppola 4) Jessa Sidebottom
2 Marion County 55.63a
1) Jenna Bland 2) Dashiah Francisco
3) Grace Mattingly 4) MaKenzie Greene
3 Taylor County 55.98a
1) Calleigh Carter-Tunga 2) Arianna Ashley
3) Miya Downs 4) Victoria Rosner
4 Adair County 57.22a
1) Audrey Rowe 2) Sophie Smith
3) Zowi Martin 4) Chloe Streeval
5 Washington County 58.43a
1) Avory Hamblen 2) Jillian Hammes
3) Annakate Mattingly 4) Kylie Newton
6 Hart County 1:00.22a
1) Wraylee Puckett 2) Jacey Bolton
3) Kiley Furlong 4) Haily Johnson
Girls Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Green County 1:51.15a
1) Mia Blaydes 2) Makyla Shively
3) Cate Coppola 4) Jessa Sidebottom
2 Marion County 2:00.62a
1) Jenna Bland 2) Dashiah Francisco
3) Tahlia Hall 4) MaKenzie Greene
3 Taylor County 2:03.99a
1) Skylar Hazelwood 2) Kinzlee Ford
3) Miya Downs 4) Arianna Ashley
4 Washington County 2:07.97a
1) Cassandra Lyons 2) Kylie Newton
3) Sophia Teague 4) Sophia Jackson
5 Hart County 2:25.66a
1) Addizan Pippin 2) Abby Jenkins
3) Victoria Pence 4) Anna Sims
Adair County DNS
1) Daria Chang 2) Abby Claywell
3) Sarah Conn 4) Zowi Martin
Girls Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Green County 4:52.80a
1) Dayni Coffey 2) Carly Goff
3) Molly Dixon 4) Bekaha Pruitt
2 Hart County 5:26.29a
1) Jeri Prewitt 2) Izabella Ash
3) Hadleigh Jones 4) Jacey Bolton
Girls Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Green County 11:12.56a
1) Riley Coffey 2) Kally Corbin
3) Claire Goff 4) Rebecca Stringer
2 Taylor County 11:58.10a
1) Madison Bertram 2) Jasmin Blair
3) Johnson Allison 4) Natilie Norman
Girls Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Scout Brockman Green County 31-8
2 Zakyhia Hughes Washington County 25-7.5
3 Ella Taylor Taylor County 22-5
4 Adrian Browning Taylor County 21-9.5
5 Vanessa Vanwhy Marion County 19-7.5
6 Lexi Ogden Taylor County 19-5
7 Jada Cross Green County 19-5
8 Nevaeh Scott Marion County 17-8.5
9 Kaliya Sears Hart County 16-9.5
10 Maddison Buckman Marion County 15-9.5
11 Amarissa Cullen Washington County 14-9.25
Autumn Price Adair County DNS
Piper Jones Marion County DNS
Reyna Hidalgo Washington County DNS
Autumn Spillman Adair County DNS
Abby Jenkins Hart County DNS
Girls Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Scout Brockman Green County 109-0
2 Zakyhia Hughes Washington County 67-7
3 Ella Taylor Taylor County 54-11
4 Jada Cross Green County 50-3
5 Lexi Ogden Taylor County 47-3
6 Amarissa Cullen Washington County 45-5
7 Adrian Browning Taylor County 44-7
8 Maddison Buckman Marion County 39-3
9 Nevaeh Scott Marion County 29-9
10 Piper Jones Marion County 29-0
Autumn Price Adair County SCR
Kaliya Sears Hart County SCR
Reyna Hidalgo Washington County DNS
Autumn Spillman Adair County SCR
Girls Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carly Goff Green County 4-10
2 Zowi Martin Adair County 4-6
3 Vanessa Vanwhy Marion County 4-0
3 Chloe Streeval Adair County 4-0
Brylee Sullivan Green County NH
Anna Warf Green County DNS
Molly Dixon Green County DNS
Cassandra Lyons Washington County NH
Jenna Bland Marion County NH
Marissa Bauerle Marion County NH
Autumn Spillman Adair County DNS
Girls Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cate Coppola Green County 10-6
2 Emmalee Rouse Green County 6-6
2 Dayni Coffey Green County 6-6
4 Hadley Nunn Green County 6-0
Girls Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Camberlee Rowe Hart County 15-0
2 Dashiah Francisco Marion County 14-7
3 Grace Mattingly Marion County 14-7
4 Zowi Martin Adair County 14-3
5 Carly Goff Green County 13-9
6 Jillian Hammes Washington County 13-7
7 Autumn Spillman Adair County 13-2
8 Bekaha Pruitt Green County 12-10
9 Tahlia Hall Marion County 11-3
Ava Jordan Taylor County SCR
Emmalee Rouse Green County SCR
Karli Keen Hart County ND
Jewell Hines Green County SCR
Girls Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Molly Dixon Green County 30-10.5
2 Grace Mattingly Marion County 29-6.5
3 Jessa Sidebottom Green County 29-2.5
4 Sophie Smith Adair County 28-9
5 Jillian Hammes Washington County 28-5
6 Bekaha Pruitt Green County 28-0
Autumn Spillman Adair County DNS
Jewell Hines Green County DNS