Women 5000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jasiella Grandy JR Berea 20:48.97 1
2 Reganne Piercy FR Spalding 22:25.28 1
3 Lex Barthmaier SR Spalding 23:59.94 1
Men 5000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Enrique Romo SR Unattached 15:28.90 1
2 Sean Kampas Tennessee Running Club 17:17.09 1
3 Ty Young Tennessee Running Club 18:29.62 1
4 Tyler Musante Tennessee Running Club 20:35.71 1
Women 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Pikeville 53.47 1
Men 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Pikeville 46.33 1
Women 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Madison Stonestreet SO Berea 4:54.42 1
2 Carah Anteck SO Berea 5:22.80 1
3 Chrystal Cornwell FR Berea 5:29.91 1
4 Kaitlynn Ratliff JR Alice Lloyd 5:49.50 1
5 Muskan Jamshed SO Spalding 6:02.84 1
6 Brooke Donley SO Berea 6:12.30 1
Men 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Robert Immell SR Berea 4:11.33 1
2 Andrew Edwards Antelope Children TC 4:14.40 1
3 Jonathon Bolanos FR Berea 4:21.18 1
4 Cameron Overton Tennessee Running Club 4:23.94 1
5 Noah Stinson FR Spalding 4:26.35 1
6 Wyatt Frye SO Spalding 4:41.23 1
7 Eli Fortman SO Pikeville 4:46.96 1
8 Nelson Xunic Cua JR Berea 4:47.37 1
9 Jaron Rhea FR Berea 4:50.95 1
Women 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alliyah Thomas FR Spalding 17.01 1 -0.6
2 Jerneisha Lewis JR Berea 17.10 1 -0.6
3 Erin Pease FR Union (Ky.) 17.43 1 -0.6
4 Jaleesa Herman SO Berea 19.05 1 -0.6
Men 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Women 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lisa-Maria Markau SR Defiance 1:00.25 1
2 Gisele Young FR Pikeville 1:04.95 1
3 Katerina Kovalevskaya FR Berea 1:06.82 2
4 Brianna Dowell JR Berea 1:07.52 1
5 Melanie Partin SO Union (Ky.) 1:09.94 1
6 Roslyn Stull FR Spalding 1:10.36 1
7 Haliey Little FR Pikeville 1:16.78 2
Men 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tyler Powell Unattached 53.34 1
2 Gavin Janning SO Spalding 53.74 1
3 Alex Garcia SO Union (Ky.) 54.10 1
4 Austin Gatewood FR Berea 54.62 1
5 Arphaxad Nyabuto FR Berea 55.14 1
Women 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jaleesa Herman SO Berea 13.25 2 -0.0
2 Heaven Carver SO Pikeville 13.48 1 -0.5
3 Alliyah Thomas FR Spalding 13.56 1 -0.5
4 Faith Newsom FR Pikeville 13.77 1 -0.5
5 Shelby Clements FR Defiance 13.96 1 -0.5
6 Jaida Garrett FR Pikeville 14.11 2 -0.0
7 Shyanne Hagan SO Spalding 14.22 1 -0.5
8 Sierra Allen FR Pikeville 14.26 1 -0.5
9 Angel Patterson JR Berea 14.26 1 -0.5
10 Aliza Clark SR Defiance 14.47 2 -0.0
11 Aubree Laster FR Alice Lloyd 14.55 2 -0.0
12 Morganne Piercy FR Spalding 16.17 1 -0.5
Men 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Oscar Moore JR Pikeville 11.51 1 -0.3
2 Ja'dyn Smith Unattached 11.51 3 -0.2
3 Nikolas Chasteen JR Alice Lloyd 11.53 2 -0.6
4 Jeffrey Ozor JR Berea 11.54 1 -0.3
5 Christoff Mendy SR Berea 11.59 3 -0.2
6 Montgomery Rollins FR Defiance 11.67 3 -0.2
7 Larry Branch SR Berea 11.69 3 -0.2
8 Caleb Wilson SR Berea 11.97 2 -0.6
9 Garomme Hanna SO Union (Ky.) 11.99 2 -0.6
10 Narquise Sneed FR Berea 12.18 2 -0.6
11 Oliver Saunders SR Pikeville 12.34 2 -0.6
12 Payton Ellison SR Union (Ky.) 12.40 3 -0.2
13 Cole Conlon FR Pikeville 12.40 1 -0.3
14 Jeremiah Bailey JR Union (Ky.) 12.51 3 -0.2
15 Quin Carter JR Union (Ky.) 12.52 2 -0.6
16 Devon Hill SR Alice Lloyd 13.14 3 -0.2
Women 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Muhorakeye Joyeuse FR Berea 2:23.80 1
2 Liberte Mack SR Berea 2:24.70 1
3 Kristin Fischli SO Berea 2:25.80 1
4 Peyton Potts FR Berea 2:34.70 1
5 Ashley Bailey FR Berea 2:49.70 1
6 Muskan Jamshed SO Spalding 2:57.40 1
Men 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gloire Muzeba FR Berea 2:02.59 1
2 Noah Stinson FR Spalding 2:03.22 1
3 Wyatt Frye SO Spalding 2:17.93 1
4 Eli Fortman SO Pikeville 2:18.58 1
5 Dillon Gregg JR Berea 2:28.33 1
6 Nick Alston SO Berea 2:40.35 1
Women 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alliyah Thomas FR Spalding 1:10.30 1
2 Jakeisha Lewis JR Berea 1:13.73 1
3 Heaven Carver SO Pikeville 1:16.96 1
Men 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tawon Cannon JR Defiance 55.03 1
2 Montgomery Rollins FR Defiance 56.85 1
3 Preston Frost FR Union (Ky.) 57.29 1
4 Robert Russell SO Berea 59.20 1
5 Quinncey Gibson JR Berea 1:01.72 1
6 Andre Harless SR Alice Lloyd 1:02.75 1
7 Cole Conlon FR Pikeville 1:06.70 1
Women 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lisa-Maria Markau SR Defiance 26.40 1
2 Ashyia Maddickes FR Berea 27.31 2 -0.5
3 Faith Newsom FR Pikeville 28.76 1
4 Shelby Clements FR Defiance 29.48 1
5 Sierra Allen FR Pikeville 29.65 1
6 Angel Patterson JR Berea 29.77 1
7 Aliza Clark SR Defiance 29.83 2 -0.5
8 Roslyn Stull FR Spalding 30.18 2 -0.5
9 Jaida Garrett FR Pikeville 30.39 1
10 Melanie Partin SO Union (Ky.) 30.50 2 -0.5
11 Aubree Laster FR Alice Lloyd 30.54 2 -0.5
12 Shyanne Hagan SO Spalding 30.80 1
13 Haliey Little FR Pikeville 33.35 2 -0.5
Men 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Krish Gupta FR Unattached 23.22 3
2 Christoff Mendy SR Berea 23.27 1 -0.3
3 Ja'dyn Smith Unattached 23.68 3
4 Jeffrey Ozor JR Berea 23.73 1 -0.3
5 Nikolas Chasteen JR Alice Lloyd 23.75 3
6 Narquise Sneed FR Berea 23.95 2 -0.3
7 Garomme Hanna SO Union (Ky.) 24.31 3
8 Tyler Powell Unattached 24.32 1 -0.3
9 Tawon Cannon JR Defiance 24.82 1 -0.3
10 Gavin Maratea JR Defiance 25.01 2 -0.3
11 Jeremiah Benton SR Defiance 26.25 2 -0.3
12 Devon Hill SR Alice Lloyd 27.48 2 -0.3
13 Anthony Day SO Alice Lloyd 27.97 2 -0.3
Women 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Connor Partin FR Union (Ky.) 11:54.38 1
Mixed 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Berea 3:46.47 1
2 Berea 3:47.27 1
3 Berea 3:50.07 1
4 Berea 4:03.52 1
5 Union (Ky.) 4:11.58 1
6 Pikeville 4:16.78 1
Women Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Valerie Kendrick JR Pikeville 37.17m 1
2 Abigail Hockstok SO Berea 29.32m 1
3 Gabby Cook SO Pikeville 27.67m 1
4 Bethany Tackett JR Pikeville 27.38m 1
5 Makayla Wilson FR Berea 27.22m 1
6 Lauren Counts Unattached 26.33m 1
7 Faith Helton SR Unattached 25.14m 1
8 Riana Caldwell FR Spalding 23.82m 1
9 Taylor Caldwell JR Alice Lloyd 23.12m 1
Men Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zeke Hagley FR Pikeville 45.54m 1
2 Evan Pugh SR Pikeville 42.07m 1
3 Brogan McBride JR Unattached 37.69m 1
4 Chase Little SO Pikeville 35.05m 1
5 Joey Holloway FR Union (Ky.) 33.62m 1
6 Keaton Day FR Pikeville 27.52m 1
7 Lucas Gibson FR Union (Ky.) 25.70m 1
8 Anthony Boggs JR Berea 25.22m 1
Women Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Valerie Kendrick JR Pikeville 11.39m 1
2 Elise Kemp SR Berea 9.73m 1
3 Riana Caldwell FR Spalding 9.68m 1
4 Erin Pease FR Union (Ky.) 8.53m 1
5 Alyssa Bell SR Berea 8.44m 1
6 Bethany Tackett JR Pikeville 8.40m 1
7 Taylor Caldwell JR Alice Lloyd 8.36m 1
8 Kirsten Cole-Williamson SR Alice Lloyd 8.25m 1
9 Takeiyah Conn FR Spalding 8.07m 1
10 Gabby Cook SO Pikeville 7.30m 1
Men Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zeke Hagley FR Pikeville 15.50m 1
2 Evan Pugh SR Pikeville 13.85m 1
3 Alex Rogers JR Pikeville 12.23m 1
4 David Heidelburg JR Defiance 10.32m 1
5 Darren Griffin JR Alice Lloyd 9.65m 1
6 Joey Holloway FR Union (Ky.) 9.63m 1
7 Samuel Boblett JR Alice Lloyd 9.60m 1
8 Kenguruka Promesse SR Berea 9.30m 1
9 Lucas Gibson FR Union (Ky.) 9.18m 1
10 Langston Gibson FR Pikeville 8.57m 1
11 Chase Little SO Pikeville 8.44m 1
12 Keaton Day FR Pikeville 8.25m 1
13 Travis Hensley JR Union (Ky.) 7.93m 1
Women Hammer Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lauren Foutch SR Centre 47.23m 1
2 Abigail Hockstok SO Berea 37.63m 1
3 Elise Kemp SR Berea 37.37m 1
4 Valerie Kendrick JR Pikeville 33.57m 1
5 Kyonna Ross SR Berea 32.44m 1
6 Bethany Tackett JR Pikeville 31.00m 1
7 Takeiyah Conn FR Spalding 28.43m 1
8 Makayla Wilson FR Berea 28.30m 1
9 Faith Helton SR Unattached 26.72m 1
10 Riana Caldwell FR Spalding 21.87m 1
11 Gabby Cook SO Pikeville 20.89m 1
12 Alyssa Bell SR Berea 16.61m 1
Men Hammer Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Evan Pugh SR Pikeville 48.62m 1
2 Zeke Hagley FR Pikeville 45.26m 1
3 John Hockersmith V 8 Unattached 45.16m 1
4 Alex Rogers JR Pikeville 39.18m 1
5 Langston Gibson FR Pikeville 38.91m 1
6 Brogan McBride JR Unattached 32.44m 1
7 Chase Little SO Pikeville 31.68m 1
8 Keaton Day FR Pikeville 29.67m 1
9 Kenguruka Promesse SR Berea 25.11m 1
10 Issac Chavez FR Berea 18.16m 1
Women Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lauren Counts Unattached 27.71m 1
2 Faith Helton SR Unattached 25.86m 1
3 Taylor Caldwell JR Alice Lloyd 24.86m 1
4 Kyonna Ross SR Berea 22.35m 1
5 Alyssa Bell SR Berea 22.33m 1
6 Myahn Smith FR Defiance 21.18m 1
7 Morgan Blakley SR Union (Ky.) 19.40m 1
Men Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 DeMarcus Smith SR Berea 48.47m 1
2 Garomme Hanna SO Union (Ky.) 47.68m 1
3 Wyatt Frye SO Spalding 46.96m 1
4 Alex Rogers JR Pikeville 38.33m 1
5 Mark Prewitt FR Union (Ky.) 37.22m 1
6 Samuel Boblett JR Alice Lloyd 33.51m 1
7 Darren Griffin JR Alice Lloyd 33.17m 1
8 Gavin Maratea JR Defiance 30.99m 1
9 Anthony Boggs JR Berea 28.73m 1
10 Langston Gibson FR Pikeville 25.76m 1
11 Montgomery Rollins FR Defiance 24.91m 1
12 Travis Hensley JR Union (Ky.) 23.33m 1
Women Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jerneisha Lewis JR Berea 5.16m 1 1.6
2 Ashyia Maddickes FR Berea 4.96m 1 1.5
3 Jakeisha Lewis JR Berea 4.83m 1 0.5
4 Erin Pease FR Union (Ky.) 4.66m 1 0.2
5 Shyanne Hagan SO Spalding 4.56m 1
6 Amelia Casey FR Pikeville 4.24m 1 0.3
7 Morganne Piercy FR Spalding 3.78m 1 2.6
Men Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Robert Davis SR Unattached 7.41m 1 2.2
2 Larry Branch SR Berea 6.75m 1 0.8
3 Caleb Wilson SR Berea 6.42m 1 1.7
4 Joey Holloway FR Union (Ky.) 5.79m 1 0.4
5 Erick Jenkins SO Spalding 5.56m 1 2.7
Women Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jakeisha Lewis JR Berea 9.96m 1 -0.0
2 Amelia Casey FR Pikeville 9.50m 1 -0.0
Men Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordan Ateeb NA UNAT-Union (Ky.) 13.87m 1 -0.0
2 Erick Jenkins SO Spalding 11.55m 1 -0.0
Women High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jess Agina FR Berea 1.45m 1
2 Lindey Fleming FR Berea 1.30m 1
Men High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Payton Ellison SR Union (Ky.) 1.97m 1
2 Tyler Sturgill FR Union (Ky.) 1.75m 1
3 Quinncey Gibson JR Berea 1.65m 1
4 DeMarcus Smith SR Berea 1.65m 1
5 Erick Jenkins SO Spalding 1.60m 1
6 Anthony Day SO Alice Lloyd 1.60m 1
Women Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Takara Williams FR Spalding 2.49m 1
Men Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Preston Burgess Kaizen 4.12m 1