Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Riley Wilson 10 Barren County 29-1 1
2 Baileigh Young 12 Warren East 28-7 1
3 Jaylee Steenbergen 12 Allen County Scottsville 27-10 1
4 Paeton Taylor 8 Glasgow 27-7 1
5 Marley Russell 9 Barren County 26-7 1
6 Cecilia Martter 12 Warren East 25-8.75 1
7 Nilah Sullivan 9 Glasgow 24-10.25 1
8 Aaliyah Haskins 10 Glasgow 24-8 1
9 Ellie Pearson 11 Allen County Scottsville 24-8 1
10 Amani Wooden 8 Glasgow 18-6 1
11 Laura DeArmand 8 Warren East 9-6 1
Boys 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Maddox Blair 12 Glasgow 45.55 1
2 Oliver Givens 9 Barren County 50.20 1
3 DJ Frields 10 Allen County Scottsville 51.47 1
4 Dramaine Overton 11 Warren East 54.10 1
5 Ryan Hensley 10 Allen County Scottsville 54.42 1
6 Jackson McCool 11 Warren East 57.01 1
Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 11:19.41 1
2 Barren County 11:44.85 1
3 Glasgow 14:36.22 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 9:01.27 1
2 Glasgow 12:01.86 1
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tayanah Woods 12 Warren East 17.55 1
2 Olivia Wood 9 Glasgow 19.72 1
3 Caralee Gentry 7 Glasgow 19.72 1
4 Reata Jones 9 Warren East 20.12 1
5 Taylor Spears 9 Barren County 20.67 1
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lucas Christian 12 Glasgow 16.08 1
2 Jereme Lee 10 Warren East 18.63 1
3 Maddox Blair 12 Glasgow 19.37 1
4 Jackson McCool 11 Warren East 20.39 1
5 Eddie Hickey 9 Allen County Scottsville 20.74 1
6 Nicholas Hahn 10 Glasgow 21.96 1
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 JaNya Anderson 7 Warren East 14.22 1
2 Layla Harris 7 Barren County 14.41 2
3 Kassidy White 12 Barren County 14.70 2
4 Jada Wood 8 Glasgow 14.71 1
5 Kali Curd 11 Barren County 14.79 1
6 Emma Mouser 9 Barren County 15.00 2
7 Jaylee Steenbergen 12 Allen County Scottsville 15.27 2
8 Ava Calvert 9 Allen County Scottsville 15.36 1
9 Ellie Pearson 11 Allen County Scottsville 15.39 1
10 Kyleigh Elmore 9 Glasgow 16.04 2
11 Lilly Sanchez 8 Allen County Scottsville 16.08 2
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brayden Lightfoot 10 Warren East 11.58 1
2 Jaleek Mitchell 12 Allen County Scottsville 11.69 1
3 Deante Grainger 10 Allen County Scottsville 11.76 1
4 Dane Parsley 11 Warren East 11.79 1
5 Briggs Harris 9 Barren County 12.02 1
6 Jaxson Byrd 10 Barren County 12.05 2
7 Ayden Johnston 10 Allen County Scottsville 12.10 2
8 Keyshawn Austin 8 Glasgow 12.16 1
9 Terrin Carter 10 Glasgow 12.24 2
10 Zabrian Ward 9 Barren County 12.26 2
11 James Jackson 10 Warren East 12.30 1
12 Ayden Frye 10 Glasgow 12.41 2
13 Gage Driver 9 Barren County 12.65 2
14 Noah Morgan 8 Glasgow 12.66 2
15 Izayah Larkin 11 Warren East 14.90 2
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 1:50.56 1
2 Barren County 2:03.88 1
3 Allen County Scottsville 2:11.94 1
4 Allen County Scottsville 2:26.39 1
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 1:39.26 1
2 Barren County 1:42.97 1
3 Glasgow 1:46.13 1
4 Allen County Scottsville 1:51.36 1
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Molly Beckham 10 Barren County 5:52.99 1
2 Adeline Coleman 9 Barren County 6:04.50 1
3 Allison Davis 12 Allen County Scottsville 6:05.24 1
4 Lilly Walden 8 Warren East 6:10.16 1
5 Haley Wilson 8 Warren East 6:24.32 1
6 Kendall Meeks 9 Warren East 6:25.80 1
7 Anne Rhoades Pike 10 Glasgow 6:26.75 1
8 Callaway Mackie 8 Glasgow 6:37.81 1
9 Mary Warren 10 Barren County 6:44.84 1
10 Macy Bruce 12 Warren East 6:49.00 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 James Stanger 12 Allen County Scottsville 4:57.20 1
2 Matthew Strode 10 Warren East 5:02.54 1
3 Sean Root 10 Warren East 5:11.61 1
4 Asher Isbell 12 Barren County 5:16.74 1
5 Jacob Miller 12 Warren East 5:36.21 1
6 Noah Cartwright 10 Warren East 6:10.02 1
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 46.06 1
2 Glasgow 46.59 1
3 Allen County Scottsville 47.77 1
4 Barren County 48.77 1
5 Glasgow 49.10 1
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Hayden Wolf 11 Warren East 1:09.71 1
2 Briley Hagan 10 Barren County 1:12.96 2
3 Candace Pride 10 Warren East 1:18.30 1
4 Kyleigh Elmore 9 Glasgow 1:18.31 2
5 Chloe Sweeney 10 Allen County Scottsville 1:21.43 1
6 Ladeja Driver 10 Glasgow 1:21.48 2
7 Autumn Keith 9 Allen County Scottsville 1:22.08 2
8 Adri Jimenez 10 Warren East 1:25.31 1
9 Kiera Combs 10 Glasgow 1:40.20 1
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jacob Dockery 11 Warren East 52.70 1
2 Lucas Christian 12 Glasgow 53.47 2
3 Sincere Smith 11 Warren East 55.21 1
4 Jeremiah Moore 10 Glasgow 1:00.69 1
5 Michael Owens 8 Barren County 1:00.72 2
6 Devon Glass 8 Barren County 1:03.03 2
7 Ethan Sloane 11 Warren East 1:04.11 2
8 Luther Gass 11 Allen County Scottsville 1:06.16 2
9 Rico Gass 10 Allen County Scottsville 1:10.36 1
10 Izayah Larkin 11 Warren East 1:30.24 2
Girls 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Caralee Gentry 7 Glasgow 55.01 1
2 Olivia Wood 9 Glasgow 55.82 1
3 Taylor Spears 9 Barren County 1:02.38 1
4 Reata Jones 9 Warren East 1:13.89 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bailey Locke 11 Warren East 2:46.40 1
2 Adeline Coleman 9 Barren County 2:47.69 1
3 Haley Wilson 8 Warren East 2:53.91 1
4 Kendall Meeks 9 Warren East 2:54.18 1
5 Alyson Bragg 11 Glasgow 3:23.37 1
6 Ava England 10 Glasgow 3:33.80 1
7 Ladeja Driver 10 Glasgow 3:33.83 1
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 James Stanger 12 Allen County Scottsville 2:14.72 1
2 Tyler Marsh 10 Allen County Scottsville 2:18.04 1
3 Asher Isbell 12 Barren County 2:22.59 1
4 Ian Parocai 9 Glasgow 2:23.45 1
5 Jacob Miller 12 Warren East 2:24.43 1
6 Rico Gass 10 Allen County Scottsville 2:39.33 1
7 Caden Crowe 11 Glasgow 2:53.88 1
8 Cayden Webb 9 Glasgow 3:00.77 1
9 Taylor Oakes 9 Glasgow 3:28.39 1
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Wilson 10 Glasgow 28.88 1
2 Annesha Hamilton 10 Warren East 29.88 1
3 Layla Harris 7 Barren County 30.02 2
4 Kali Curd 11 Barren County 31.04 1
5 Jada Wood 8 Glasgow 31.23 1
6 Aria Wanta 8 Allen County Scottsville 31.68 2
7 Emma Mouser 9 Barren County 32.47 2
8 Kammora Gaston 10 Warren East 32.91 1
9 Chloe Sweeney 10 Allen County Scottsville 33.22 1
10 Kyleigh Elmore 9 Glasgow 33.39 2
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Briggs Harris 9 Barren County 25.07 1
2 Ryder Heller 9 Glasgow 25.14 1
3 Asean Rigsby 12 Warren East 25.27 1
4 Noah Morgan 8 Glasgow 25.86 1
5 Ayden Frye 10 Glasgow 25.88 1
6 Gage Driver 9 Barren County 26.44 1
7 Michael Owens 8 Barren County 27.11 2
8 Jackson McCool 11 Warren East 27.35 1
9 James Pearson 12 Allen County Scottsville 27.51 2
10 Peyton Janes 9 Barren County 27.97 2
11 Robert Higginbotham 10 Allen County Scottsville 28.92 2
12 Logan Stinson 8 Allen County Scottsville 30.80 2
13 Izayah Larkin 11 Warren East 34.09 2
Girls 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Allison Davis 12 Allen County Scottsville 13:25.63 1
2 Lilly Walden 8 Warren East 13:32.21 1
3 Macy Bruce 12 Warren East 15:13.49 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 James Stanger 12 Allen County Scottsville 11:00.82 1
2 Sean Root 10 Warren East 11:14.37 1
3 Tyler Marsh 10 Allen County Scottsville 12:39.69 1
4 Noah Cartwright 10 Warren East 12:52.38 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 4:52.86 1
2 Barren County 5:21.14 1
3 Glasgow 5:53.46 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 3:47.75 1
2 Glasgow 3:57.76 1
3 Barren County 4:22.18 1
4 Glasgow 4:49.46 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Roemer 11 Barren County 4-6 1
2 Noelle Grieshop 9 Glasgow 4-6 1
3 Samantha Roemer 8 Barren County 4-4 1
4 Alison Smith 10 Warren East 4-4 1
5 Nakal Cartwright 8 Warren East 4-2 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Isiah Summers 10 Warren East 6-0 1
2 Braden Kirkpatrick 12 Glasgow 5-4 1
3 Jereme Lee 10 Warren East 5-2 1
4 Cameron Bulle 10 Glasgow 5-0 1
4 Peyton Janes 9 Barren County 5-0 1
6 Zabrian Ward 9 Barren County 5-0 1
7 Connor Thomas 9 Barren County 4-10 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Trent Arterburn 12 Warren East 10-0 1
2 Dramaine Overton 11 Warren East 7-6 1
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Madison Lawson 11 Warren East 14-10 1
2 Kassidy White 12 Barren County 14-2 1
3 Aubrie Naiser 11 Allen County Scottsville 14-0 1
4 Macy Price 11 Warren East 13-11 1
5 Jada Wood 8 Glasgow 13-4 1
6 Kamryn Deel 10 Warren East 13-4 1
7 Aria Wanta 8 Allen County Scottsville 12-9 1
8 Alison Smith 10 Warren East 12-8 1
9 Jaylynn Cummings 10 Warren East 12-1 1
10 Sofia Quintana 9 Warren East 10-6 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dane Parsley 11 Warren East 19-3 1
2 Jaleek Mitchell 12 Allen County Scottsville 19-1.50 1
3 Kellon Stone 11 Glasgow 18-1 1
4 Keaton Deel 11 Warren East 17-3 1
5 Cameron Bulle 10 Glasgow 17-3 1
6 Baylor Browning 9 Barren County 16-10 1
7 Zackary Burton 8 Warren East 16-8 1
8 Ethan Sloane 11 Warren East 16-6 1
9 Jeremiah Moore 10 Glasgow 15-11 1
10 Robert Higginbotham 10 Allen County Scottsville 14-10 1
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cynthia Austin 11 Glasgow 33-0.50 1
2 Madison Lawson 11 Warren East 32-11.50 1
3 Macy Price 11 Warren East 28-4 1
4 MacKenzie Cummings 11 Barren County 25-7 1
5 Jaylynn Cummings 10 Warren East 25-4 1
Boys Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lucas Christian 12 Glasgow 42-3 1
2 Isiah Summers 10 Warren East 42-2 1
3 Baylor Browning 9 Barren County 36-11 1
4 Asean Rigsby 12 Warren East 36-5.75 1
5 Keaton Deel 11 Warren East 34-5.50 1
6 Ethan Sloane 11 Warren East 34-1.50 1
7 Ryder Heller 9 Glasgow 33-3 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Delilah Martter 10 Warren East 102-4 1
2 Riley Wilson 10 Barren County 99-6 1
3 Jaylee Steenbergen 12 Allen County Scottsville 81-0 1
4 Aaliyah Haskins 10 Glasgow 72-5 1
5 Marley Russell 9 Barren County 72-3 1
6 Paeton Taylor 8 Glasgow 64-0 1
7 Amani Wooden 8 Glasgow 52-10 1
8 Taylor Mills 11 Warren East 49-1 1
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josh Collins 12 Warren East 123-0 1
2 DJ Frields 10 Allen County Scottsville 118-0 1
3 Greyson Billingsley 10 Barren County 108-0 1
4 Ayden Johnston 10 Allen County Scottsville 108-0 1
5 Jaxson Byrd 10 Barren County 98-0 1
6 Tristen Muse 10 Barren County 93-0 1
7 Luther Gass 11 Allen County Scottsville 86-0 1
8 Jaxon Carver 10 Allen County Scottsville 83-0 1
9 Jacob Dearmond 12 Warren East 81-0 1
10 Mahdi Zulfquar 11 Glasgow 52-0 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Radford Gentry 12 Glasgow 38-2 1
2 Samuel Jordan 12 Warren East 36-7 1
3 Jaxon Carver 10 Allen County Scottsville 35-3 1
4 James Pearson 12 Allen County Scottsville 34-3 1
5 Greyson Billingsley 10 Barren County 33-7 1
6 Chris Dugger 11 Allen County Scottsville 32-11 1
7 Isaac Houchens 10 Allen County Scottsville 23-4 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Warren East 52.00 1
2 Glasgow 52.36 1
3 Barren County 57.91 1
4 Warren East 58.70 1
5 Allen County Scottsville 59.16 1
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Warren East 103
2 Barren County 76
3 Glasgow 52
4 Allen County Scottsville 21
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Warren East 111
2 Glasgow 65.5
3 Allen County Scottsville 54
4 Barren County 32.5