Apollo Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.98 | Kaylee Fulkerson | 4th | Finals H2 | Complete | |
14.35 | Kendyl Knight | 7th | Finals H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
29.61 | SB | Amari Sanders | 3rd | Finals H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:04.43 | Havanah John | 1st | Finals H2 | Complete | |
1:05.27 | SB | Analea Sanders | 2nd | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:50.52 | Ahmira Pickett | 4th | Finals H1 | Complete | |
2:52.47 | Abby Rumage | 5th | Finals H1 | Complete | |
3:02.41 | Sarah Rice | 12th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
6:42.76 | SB | Baylee Hare | 6th | Finals H1 | Complete |
6:49.37 | Adyson Mattingly | 7th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.19 | Chloe Sandefur | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.13 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:06.07 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:27.99 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:32.25 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-6 | Havanah John | 4th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
14-10 | Chloe Sandefur | 2nd | Finals H1 | Complete | |
13-9.25 | Emily Bertke | 4th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
25-11 | Tallie Satterfield | 5th | Finals H1 | Complete | |
24-11.25 | SB | Nicole Mabe | 6th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
101-1 | Mary Ann Lyons | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
29-9 | Mary Ann Lyons | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.38 | Adian Givens | 4th | Finals H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
23.42 | SB | Justin Sandefur | 2nd | Finals H2 | Complete |
23.90 | SB | Eddie Badger | 3rd | Finals H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:00.18 | Darius Rigdon | 5th | Finals H2 | Complete | |
1:02.34 | SB | Austin Ratliff | 8th | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:09.53 | Nicholas Szemethy | 1st | Finals H1 | Complete | |
2:31.43 | Julyan Santiago | 6th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:31.81 | SB | Austin King | 5th | Finals H1 | Complete |
5:35.47 | SB | Michael Gray | 7th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
46.95 | Adian Givens | 3rd | Finals H1 | Complete | |
52.14 | Brady Johnson | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.72 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.94 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:45.95 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:19.19 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete |
High Jump | |||||
5-2 | Cole Haut Castle | 5th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
18-7 | SB | Cole Haut Castle | 2nd | Finals H1 | Complete |
18-0 | Kyler Rutter | 3rd | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
38-9.5 | Ashton Weaver | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Austin Ratliff | 4th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
119-8 | SB | Cade Crume | 2nd | Finals H1 | Complete |
104-6 | Parker Bates | 3rd | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
41-8 | Cade Crume | 1st | Finals H1 | Complete | |
39-6 | Logan Weedman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Wheelchair Shot Put | |||||
29-7.75 | SB | Kaidhyn Stockdale | 1st | Finals H1 | Complete |