Woodford County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.04 | h SB | Kristina Schulman | 2nd | Finals H2 | |
15.74 | h SB | Sarah Czack | 10th | Finals H1 | |
18.04 | h SB | Emily Buffin | 12th | Finals H1 | |
400 Meter Dash | |||||
1:11.04 | h SB | Catherine LeMay | 2nd | Finals | |
1:16.34 | h SB | Kara McDaniel | 5th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
3:05.70 | SB | Rachel Adams | 5th | Finals | |
3:09.30 | SB | Sarah Czack | 6th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.04 | h SB | Kristina Schulman | 1st | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
1:12.44 | h SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
14:02.80 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-2 | SB | Catherine LeMay | 2nd | Finals | |
4-2 | SB | Katrina Holt | 1st | Finals | |
4-0 | SB | Kelsey Miller | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
11-9 | SB | Katrina Holt | 2nd | Finals | |
10-7 | SB | Ashley Stratton | 3rd | Finals | |
10-6 | SB | Rachel Adams | 4th | Finals | |
Triple Jump | |||||
28-3 | SB | Kristina Schulman | 1st | Finals | |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Megan Martin | 1st | Finals | |
6-6 | SB | Kristina Schulman | 3rd | Finals | |
6-6 | SB | Ashley King | 2nd | Finals | |
Discus | |||||
39-6 | SB | Bre Wills | 2nd | Finals | |
Shot Put | |||||
19-11 | SB | Bre Wills | 1st | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.34 | h SB | Geoffrey Hollis | 4th | Finals | |
200 Meter Dash | |||||
26.84 | h SB | Derrick Elder | 1st | Finals H1 | |
28.94 | h SB | Kenny Fusting | 7th | Finals H1 | |
400 Meter Dash | |||||
1:00.74 | h SB | Derrick Elder | 1st | Finals H1 | |
1:01.64 | h SB | Michael Bolcas | 6th | Finals H1 | |
1:03.24 | h SB | Kenny Fusting | 7th | Finals H2 | |
1:10.74 | h SB | Nicholas Green | 10th | Finals H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:31.20 | SB | Ryan Riddle | 4th | Finals | |
2:49.50 | SB | Joe Watts | 7th | Finals | |
2:54.30 | SB | Robbie Craycraft | 9th | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.64 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.20 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.00 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:27.60 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
5-5 | SB | Kenny Fusting | 1st | Finals | |
Long Jump | |||||
17-4 | SB | James Carney | 1st | Finals | |
16-0 | SB | Eric Huster | 3rd | Finals | |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Patrick Brown | 1st | Finals | |
Shot Put | |||||
30-8 | SB | Thomas Wilhoit | 5th | Finals |