Middle School Boys

RaceTab by MileSplit/FloSports Steven Spadafino, Rhythm Run Timin

             Fulton County Invitational - 8/24/2019              
             Fulton County High School, Hickman, KY              

                      MS Boys Two Mile Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Riley Thompson         8 Trigg County         11:47.54      1
  2 Grant Rickert          7 Hillcrest Middle Sch 11:50.30      2
  3 Isaiah Waynick         8 Calloway County Midd 12:44.51       
  4 Kip Siener             6 Community Christian  13:02.85       
  5 Ethan Caldwell         6 Lake Road Middle Sch 13:08.15      3
  6 Hamilton May           8 Lake Road Middle Sch 13:24.03      4
  7 Daniel Northern        8 Black Oak Middle Sch 13:52.25      5
  8 Jatlynn Mosley         6 Black Oak Middle Sch 13:57.61      6
  9 Gunner Herrin          7 Hillcrest Middle Sch 13:59.44      7
 10 Rushdon Howell         6 Union City Middle Sc 14:04.28      8
 11 Cooper Forester        7 Hillcrest Middle Sch 14:06.77      9
 12 Aiden Grooms           8 Calloway County Midd 14:09.81       
 13 Landyn Temple          7 Ridgemont Middle Sch 14:17.83       
 14 Owen Wagoner           6 Union City Middle Sc 14:21.28     10
 15 Aiden Forthman         6 Paducah Tilghman     14:26.04       
 16 Grady Wilkins          7 Black Oak Middle Sch 14:26.55     11
 17 Brody Riley            6 Hillcrest Middle Sch 14:29.33     12
 18 Hunter Williams        7 Calloway County Midd 14:36.10       
 19 Olin Johnson           7 Black Oak Middle Sch 14:37.41     13
 20 Hayden Blakley         6 Black Oak Middle Sch 14:50.53     14
 21 Nathan Potts           6 Trigg County         14:51.79     15
 22 Bryson Warren          7 Black Oak Middle Sch 15:01.93     16
 23 John Reagor            4 Hillcrest Middle Sch 15:04.06     17
 24 Abram Frost            7 Lake Road Middle Sch 15:04.35     18
 25 Chase Yearry           8 Murray               15:06.16     19
 26 Tucker Moore           8 Black Oak Middle Sch 15:08.70     20
 27 Porter Sergerson       6 Lake Road Middle Sch 15:08.95     21
 28 Kody Gegg              6 Hillcrest Middle Sch 15:11.20     22
 29 Evan McCloud           6 Lake Road Middle Sch 15:13.02     23
 30 Jarred Hutcheson       7 Black Oak Middle Sch 15:21.23       
 31 Fulton Manning         7 Calloway County Midd 15:25.18       
 32 James Clark            7 Hickman County       15:34.19       
 33 Dominic Skinner        4 Trigg County         15:35.96     24
 34 Brody Mason            6 Murray               15:40.70     25
 35 Maddox Dunn            8 Union City Middle Sc 15:43.40     26
 36 Garrett Everage        7 Lake Road Middle Sch 15:58.62     27
 37 Carson Homra           6 Black Oak Middle Sch 16:01.37       
 38 Eli Hill               6 Trigg County         16:02.06     28
 39 Thomas Renick          6 Murray               16:02.94     29
 40 Justin Smith           6 Black Oak Middle Sch 16:05.25       
 41 Keaton Yates           8 Lake Road Middle Sch 16:06.61     30
 42 Jacob Cochran          7 Hillcrest Middle Sch 16:07.19     31
 43 Jace Hall              7 Black Oak Middle Sch 16:29.48       
 44 Ayden Cox              5 Hickman County       16:47.94       
 45 Aiden Olenjniczak      8 Black Oak Middle Sch 16:52.98       
 46 Gabe Schmitz           8 Murray               16:53.69     32
 47 Brandon Lynch          8 Trigg County         16:58.58     33
 48 Conner Smith           6 Union City Middle Sc 17:13.07     34
 49 Kobe Parson            8 Black Oak Middle Sch 17:22.94       
 50 Alex Jackson           7 Livingston Central   17:29.15       
 51 Jeremiah Lawrence      6 Trigg County         17:33.32     35
 52 Gavin Wheelis          7 Hillcrest Middle Sch 17:36.19       
 53 Bryce Daniels          6 Hillcrest Middle Sch 17:44.56       
 54 Christian Nott         7 Trigg County         17:51.76     36
 55 Payton Hopkins         7 Livingston Central   18:01.31       
 56 Landon McAdams         6 Union City Middle Sc 18:30.31     37
 57 Will Ragsdale          8 Union City Middle Sc 19:07.93     38
 58 Dylan Cornette         7 Hillcrest Middle Sch 19:19.41       
 59 WIlliam Burkeen        6 Murray               19:38.24     39
 60 Reed Jarvis            6 Murray               19:41.30     40
 61 Wade Parr              6 Murray               20:06.84     41
 62 Thomas Bucy            6 Murray               20:23.80       



                MS Boys Two Mile Run Team Scores                 
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Hillcrest Middle Sch   47      2    7    9   12   17   22   31  
      Total Time: 1:09:30      Average: 13:53.98      1-5 Split: 3:14
  2 Black Oak Middle Sch   49      5    6   11   13   14   16   20  
      Total Time: 1:11:45      Average: 14:20.87      1-5 Split: 59
  3 Lake Road Middle Sch   69      3    4   18   21   23   27   30  
      Total Time: 1:11:59      Average: 14:23.70      1-5 Split: 2:05
  4 Trigg County           101     1   15   24   28   33   35   36  
      Total Time: 1:15:16      Average: 15:03.19      1-5 Split: 5:12
  5 Union City Middle Sc   115     8   10   26   34   37   38    -  
      Total Time: 1:19:53      Average: 15:58.47      1-5 Split: 4:27
  6 Murray                 144    19   25   29   32   39   40   41  
      Total Time: 1:23:22      Average: 16:40.35      1-5 Split: 4:33