Harrison County All-Comers

Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Baker, Hannah              9 Estill Count             13.64   1   8   
  2 Ross, Hannah               9 Estill Count             14.21   1   6   
  3 Harris, Sydney             9 Montgomery C             14.59   1   4   
  4 Kinney, Danielle          12 Harrison Cou             14.75   1   2   
  5 Villaflor, Julia           9 Nicholas Cou             15.10   1   1   
  6 Stacy, Alex               10 Nicholas Cou             15.98   2 
  7 berry, jenna               9 Harrison Cou             16.21   1 
  8 Sain, Kaylee              10 Montgomery C             16.26   2 
  9 Hardy, Julia               9 Estill Count             17.06   2 
 10 Osbourne, Kristen         10 Estill Count             17.45   1 
 11 Patel, Driti              11 Montgomery C             17.56   1 
 12 Mcalpin, Jaelyn            9 Montgomery C             17.68   2 
 13 Arvin, Amber              11 Estill Count             17.89   1 
 14 Luo, Jieyun               10 Montgomery C             19.22   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baker, Hannah              9 Estill Count             27.83   1   8   
  2 Ross, Hannah               9 Estill Count             28.11   1   6   
  3 Villaflor, Julia           9 Nicholas Cou             30.97   1   4   
  4 Kinney, Danielle          12 Harrison Cou             31.26   1   2   
  5 Ishmail, Sydney           11 Nicholas Cou             31.35   1   1   
  6 Livingood, Trisha         12 Nicholas Cou             34.09   2 
  7 Mcalpin, Jaelyn            9 Montgomery C             34.52   2 
  8 Osbourne, Kristen         10 Estill Count             35.53   2 
  9 Bowles, Kenzie            10 Nicholas Cou             36.21   2 
 10 Hardy, Julia               9 Estill Count             37.03   2 
 11 Patel, Driti              11 Montgomery C             56.80   1 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Booher, Taylor             9 Montgomery C           1:12.36    8   
  2 Arvin, Amber              11 Estill Count           1:16.55    6   
  3 Sain, Kaylee              10 Montgomery C           1:20.06    4   
  4 Ishmail, Sydney           11 Nicholas Cou           1:24.31    2   
  5 Bowles, Kenzie            10 Nicholas Cou           1:28.06    1   
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Emma                9 Augusta                2:55.02    8   
  2 Luo, Jieyun               10 Montgomery C           3:18.89    6   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kerns, Kaylan              9 Montgomery C           6:57.25    8   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sargent, Chyann           12 Montgomery C          15:05.22    8   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Sydney             9 Montgomery C             57.80    8   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                                  57.65    8   
     1) Kinney, Danielle 12             2) McCauley, Gema 12              
     3) Cummins, Taturm 10              4) Stroub, Abby 11                
  2 Estill County  'A'                                    57.96    6   
     1) Ross, Hannah 9                  2) Arvin, Amber 11                
     3) Osbourne, Kristen 10            4) Baker, Hannah 9                
  3 Montgomery County  'A'                                58.59    4   
     1) Harris, Sydney 9                2) Thompson, Xia 10               
     3) Patel, Driti 11                 4) South, Emily 12                
  4 Nicholas County  'A'                                1:00.90    2   
     1) Villaflor, Julia 9              2) Stacy, Alex 10                 
     3) Livingood, Trisha 12            4) Ishmail, Sydney 11             
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery County  'A'                              2:05.89    8   
     1) Harris, Sydney 9                2) Thompson, Xia 10               
     3) South, Emily 12                 4) Booher, Taylor 9               
  2 Nicholas County  'A'                                2:12.84    6   
     1) Villaflor, Julia 9              2) Stacy, Alex 10                 
     3) Livingood, Trisha 12            4) Ishmail, Sydney 11             
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery County  'A'                              5:54.70    8   
     1) Booher, Taylor 9                2) Luo, Jieyun 10                 
     3) Thompson, Xia 10                4) Kerns, Kaylan 9                
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCauley, Gema            12 Harrison Cou           4-02.00    8   
     4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXX 
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Whaley, Jacey             10 Montgomery C           6-01.00    8   
     5-00 5-06 6-00 6-01 6-06 
        O    O   XO   XO  XXX 
  2 Bruening, Natalie          9 Montgomery C           6-00.00    6   
     5-00 5-06 6-00 6-01 6-06 
        O    O   XO   XX  XXX 
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Hannah              9 Estill Count          14-07.00    8   
      14-06  14-05  14-07           
  2 Ross, Hannah               9 Estill Count          14-05.00    6   
      14-05  13-05  FOUL           
  3 Whitaker, Shayla           7 Montgomery C          13-06.00    4   
      FOUL  12-04  13-06           
  4 Cummins, Taturm           10 Harrison Cou          12-11.00    2   
      12-11  FOUL  12-01           
  5 Kelsch, Madison           11 Augusta               11-10.00    1   
      11-09  FOUL  11-10           
  6 Mullins, Hannah            9 Harrison Cou         J11-10.00  
      10-09  11-10  10-06           
  7 Patel, Driti              11 Montgomery C          10-05.00  
      FOUL  10-05  FOUL           
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mullins, Hannah            9 Harrison Cou          25-00.25    8   
      FOUL  25-00.25  24-00           
 -- Cummins, Taturm           10 Harrison Cou              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- South, Emily              12 Montgomery C              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burgan, Autumn            10 Harrison Cou          28-04.50    8   
      28-04.50  27-11  26-03           
  2 Griggs, Kirsten            9 Harrison Cou          24-11.75    6   
      23-07  24-01.75  24-11.75           
  3 Angel, Haley               8 Estill Count          23-06.00    4   
      23-06  22-02  21-05           
  4 Jones, Jayden             11 Estill Count          22-05.50    2   
      21-10.50  22-05.50  20-11           
  5 Brewer, Caitlin           11 Estill Count          20-04.00    1   
      20-04  18-06  19-03           
  6 Smith, Chistine              Harrison Cou          19-02.50  
      17-03  17-08  19-02.50           
  7 Richardson, Mackenzie      9 Estill Count          16-11.00  
      16-09  16-02.50  16-11           
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Griggs, Kirsten            9 Harrison Cou             77-08    8   
      75-10  54-08  77-08           
  2 Angel, Haley               8 Estill Count             68-09    6   
      60-08  68-09  65-01           
  3 Jones, Jayden             11 Estill Count             58-01    4   
      48-11  58-01  57-07           
  4 Brewer, Caitlin           11 Estill Count             43-01    2   
      37-01  FOUL  43-01           
  5 Richardson, Mackenzie      9 Estill Count             40-07    1   
      FOUL  35-06  40-07           
 -- Burgan, Autumn            10 Harrison Cou              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Korossy, Justin           12 Montgomery C             11.90   1   8   
  2 Wiley, Duncan             12 Harrison Cou             11.98   1   6   
  3 Blanton, Chase            12 Harrison Cou             12.03   2   4   
  4 Vidoni, Augsto            11 Harrison Cou             12.26   3   2   
  5 Conley, River              9 Estill Count             12.35   1   1   
  6 Florence, Lane            11 Harrison Cou             12.48   3 
  7 Sledd, Casey              11 Harrison Cou             12.60   2 
  8 Toy, Jacob                12 Montgomery C             12.88   1 
  9 Koeder, CJ                10 Nicholas Cou             12.99   1 
 10 Estes, Justin             12 Nicholas Cou             13.02   2 
 11 Estes, Dustin             12 Nicholas Cou             13.11   1 
 12 burden, daniel             9 Harrison Cou             13.14   3 
 13 White, Jocobie             9 Harrison Cou             13.25   3 
 14 Pecina, Daniel            12 Montgomery C             13.32   2 
 15 Custard, Tashawn          10 Harrison Cou             13.43   1 
 15 Webb, Ethan               11 Estill Count             13.43   2 
 17 bruce, zack                9 Harrison Cou             13.49   2 
 18 Baxter, Matthew           11 Nicholas Cou             13.54   3 
 19 Lewis, Lucas              10 Estill Count             13.67   1 
 20 Jefferson, Devante         7 Augusta                  13.71   1 
 21 Sledd, Alex                9 Harrison Cou             14.49   3 
 22 Liver, Dustin             12 Nicholas Cou             14.72   2 
 23 White, Steven              9 Estill Count             14.88   2 
 24 Ulery, Luke                9 Montgomery C             15.23   3 
 25 Short, William             9 Estill Count             16.25   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ralls, Myron              12 Montgomery C             24.54   1   8   
  2 Korossy, Justin           12 Montgomery C             24.72   1   6   
  3 Horn, Tyler               11 Nicholas Cou             25.54   1   4   
  4 Newell, Zach              10 Nicholas Cou             26.06   1   2   
  5 Vidoni, Augsto            11 Harrison Cou             26.15   2   1   
  6 O'Hair, Jon                9 Estill Count             26.16   1 
  7 Potts, Jayden             11 Montgomery C             26.95   2 
  8 Koeder, CJ                10 Nicholas Cou             27.03   2 
  9 Hudgins, Tyler            11 Harrison Cou             27.13   2 
 10 Newell, Joesph            12 Montgomery C             27.20   1 
 11 Webb, Ethan               11 Estill Count             28.11   2 
 12 Jefferson, Devante         7 Augusta                  28.12   2 
 13 Baxter, Matthew           11 Nicholas Cou             28.19   2 
 14 Conley, River              9 Estill Count             28.28   1 
 15 Lewis, Lucas              10 Estill Count             28.75   1 
 16 Sledd, Alex                9 Harrison Cou             29.94   3 
 17 White, Steven              9 Estill Count             30.03   3 
 18 Liver, Dustin             12 Nicholas Cou             30.05   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wiley, Duncan             12 Harrison Cou             56.08   1   8   
  2 O'Hair, Jon                9 Estill Count             57.20   1   6   
  3 Stafford, Logan            9 Montgomery C             57.48   1   4   
  4 Duckworth, Wilson         11 Harrison Cou             58.56   1   2   
  5 Liver, Dustin             12 Nicholas Cou           1:00.13   2   1   
  6 Koeder, CJ                10 Nicholas Cou           1:00.29   1 
  7 Vidoni, Augsto            11 Harrison Cou           1:01.13   2 
  8 Stigall, Logan             9 Montgomery C           1:01.45   1 
  9 Conley, River              9 Estill Count           1:01.60   2 
 10 Potts, Jayden             11 Montgomery C           1:01.83   2 
 11 Webb, Ethan               11 Estill Count           1:02.58   1 
 12 Baxter, Matthew           11 Nicholas Cou           1:02.92   2 
 13 Newell, Zach              10 Nicholas Cou           1:03.88   1 
 14 Lewis, Lucas              10 Estill Count           1:05.18   2 
 15 White, Steven              9 Estill Count           1:09.82   2 
 16 Short, William             9 Estill Count           1:18.72   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Forrest, Jarrett          12 Montgomery C           2:06.74    8   
  2 Isaacs, Ethan             11 Estill Count           2:24.01    6   
  3 McCauley, Ronan            9 Harrison Cou           2:24.11    4   
  4 Delaware, Brayden         12 Estill Count           2:24.74    2   
  5 Snapp, Conner              8 Augusta                2:25.57    1   
  6 Liver, Dustin             12 Nicholas Cou           2:38.71  
  7 White, Steven              9 Estill Count           2:44.85  
  8 Clark, Graison             7 Augusta                3:37.89  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Forrest, Jarrett          12 Montgomery C           4:47.78    8   
  2 Stafford, Logan            9 Montgomery C           5:07.95    6   
  3 Snapp, Conner              8 Augusta                5:23.65    4   
  4 Delaware, Brayden         12 Estill Count           5:30.72    2   
  5 Taylor, Joshua            11 Montgomery C           5:31.00    1   
  6 North, Jarrett            10 Harrison Cou           6:14.18  
  7 Clark, Graison             7 Augusta                7:55.79  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bean, Alex                 9 Harrison Cou             18.44    8   
  2 Blackburn, Jared          12 Montgomery C             18.52    6   
  3 McCormick, Jacob           9 Montgomery C             20.46    4   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bean, Alex                 9 Harrison Cou             44.18    8   
  2 Blackburn, Jared          12 Montgomery C             45.80    6   
  3 McCormick, Jacob           9 Montgomery C             50.75    4   
  4 Saucedo, Cain             11 Nicholas Cou             51.19    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery County  'A'                                47.32    8   
     1) Toy, Jacob 12                   2) Korossy, Justin 12             
     3) Ralls, Myron 12                 4) Thompson, River 9              
  2 Nicholas County  'B'                                  47.42    6   
     1) Allison, Reid 11                2) Horn, Tyler 11                 
     3) Saucedo, Cain 11                4) Newell, Zach 10                
  3 Nicholas County  'A'                                  51.26    4   
     1) Estes, Dustin 12                2) Baxter, Matthew 11             
     3) Liver, Dustin 12                4) Estes, Justin 12               
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                                1:38.10    8   
     1) Vidoni, Augsto 11               2) Blanton, Chase 12              
     3) Sledd, Casey 11                 4) Wiley, Duncan 12               
  2 Nicholas County  'A'                                1:38.30    6   
     1) Allison, Reid 11                2) Newell, Zach 10                
     3) Saucedo, Cain 11                4) Horn, Tyler 11                 
  3 Montgomery County  'A'                              1:39.10    4   
     1) Toy, Jacob 12                   2) Korossy, Justin 12             
     3) Ralls, Myron 12                 4) Pecina, Daniel 12              
  4 Harrison County  'B'                                1:45.89    2   
     1) bruce, zack 9                   2) burden, daniel 9               
     3) Roberts, Jerred 9               4) White, Jocobie 9               
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                                3:45.50    8   
     1) Wiley, Duncan 12                2) Duckworth, Wilson 11           
     3) Roberts, Jerred 9               4) Morris, Thomas 12              
  2 Montgomery County  'A'                              4:12.80    6   
     1) Stafford, Logan 9               2) Artrip, William 12             
     3) Ulery, Luke 9                   4) Stigall, Logan 9               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison County  'A'                               10:00.09    8   
  2 Montgomery County  'A'                             10:18.40    6   
     1) Taylor, Joshua 11               2) Stafford, Logan 9              
     3) Stigall, Logan 9                4) Ulery, Luke 9                  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sledd, Casey              11 Harrison Cou           5-10.00    8   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
        O    O  XXO   XO  XXO   XO  XXX 
  2 Morris, Thomas            12 Harrison Cou           5-04.00    6   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O   XO  XXO  XXX 
  3 Thompson, River            9 Montgomery C           5-02.00    4   
     5-00 5-02 5-04 
        O    O  XXX 
  4 Roberts, Jerred            9 Harrison Cou           5-00.00    2   
     5-00 
       XO 
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Artrip, William           12 Montgomery C          12-00.00    8   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 11-00 11-06 12-00 12-03 
        P    P    P    P    P     O     O     O   XXX 
  2 Blackburn, Jared          12 Montgomery C           8-00.00    6   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO  XXO  XXX 
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Florence, Lane            11 Harrison Cou          18-08.00    8   
      18-07  18-08  18-06           
  2 Morris, Thomas            12 Harrison Cou          18-04.00    5   
      18-04  17-07  FOUL           
  2 Ralls, Myron              12 Montgomery C          18-04.00    5   
      13-05  17-04  18-04           
  4 Allison, Reid             11 Nicholas Cou          18-00.00    2   
      18-00  17-09  17-03           
  5 Newell, Joesph            12 Montgomery C          17-10.00    1   
      16-06  17-00  17-10           
  6 Blanton, Chase            12 Harrison Cou          17-09.00  
      17-09  16-08  FOUL           
  7 Saucedo, Cain             11 Nicholas Cou          17-07.00  
      16-09  16-05  17-07           
  7 White, Jocobie             9 Harrison Cou          17-07.00  
      17-07  FOUL  16-06           
  9 O'Hair, Jon                9 Estill Count          16-08.00  
      FOUL  FOUL  16-08           
 10 Estes, Justin             12 Nicholas Cou          15-08.00  
      FOUL  FOUL  15-08           
 11 Jefferson, Devante         7 Augusta               15-02.00  
      14-06  15-02  14-09           
 12 bruce, zack                9 Harrison Cou          14-05.00  
      FOUL  14-05  14-03           
 13 Ulery, Luke                9 Montgomery C          12-00.00  
      10-10  12-00  12-00           
 -- Potts, Jayden             11 Montgomery C              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blanton, Chase            12 Harrison Cou          34-08.00    8   
      34-08  FOUL  33-06           
  2 Stigall, Logan             9 Montgomery C          34-03.25    6   
      33-00.25  34-03.25  FOUL           
  3 White, Jocobie             9 Harrison Cou          31-03.00    4   
      FOUL  31-03  FOUL           
  4 bruce, zack                9 Harrison Cou          30-06.00    2   
      FOUL  30-06  FOUL           
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mills, Lee                12 Estill Count          40-11.00    8   
      40-03  40-11  38-07           
  2 Turner, Tennessee         10 Harrison Cou          38-02.00    6   
      38-02  35-10.50  36-01.50           
  3 Officer, Dylan            11 Estill Count          35-10.00    4   
      35-10  33-08  30-03           
  4 Neace, Spencer             9 Nicholas Cou          35-07.00    2   
      31-10  34-07.50  35-07           
  5 Lewis, Devin              10 Harrison Cou          35-06.00    1   
      35-06  33-10.75  33-07.50           
  6 Swim, Micah               11 Estill Count          34-00.75  
      33-09  34-00.75  33-02.50           
  7 Isaacs, Brodie            11 Nicholas Cou          32-08.50  
      FOUL  29-11  32-08.50           
  8 Newell, Joesph            12 Montgomery C          32-08.00  
      32-05.50  32-08  32-05.50           
  9 Muncy, Baliey              9 Estill Count          32-04.00  
      32-04  30-10  27-06           
 10 Gant, Harrison            10 Harrison Cou          31-00.00  
      31-00  29-05.50  26-10           
 11 Vig, Shawn                   Harrison Cou          28-06.00  
      26-07.50  24-04.50  28-06           
 12 Mcintosh, Hayden           9 Estill Count          25-07.00  
      24-11  24-04  25-07           
 -- You, Raymond              10 Montgomery C              FOUL  
      FOUL  FOUL               
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adams, Ethan              10 Nicholas Cou            122-10    8   
      117-11  122-10  120-01           
  2 You, Raymond              10 Montgomery C            115-07    6   
      109-01  115-07  FOUL           
  3 Neace, Spencer             9 Nicholas Cou            112-05    4   
      90-05  112-05  FOUL           
  4 Turner, Tennessee         10 Harrison Cou            109-03    2   
      109-03  FOUL  80-10           
  5 Lewis, Devin              10 Harrison Cou            104-06    1   
      FOUL  101-02  104-06           
  6 Mills, Lee                12 Estill Count            104-05  
      104-05  94-01  101-02           
  7 Mcintosh, Hayden           9 Estill Count             99-08  
      99-08  FOUL  FOUL           
  8 Muncy, Baliey              9 Estill Count             82-01  
      76-07  57-00  82-01           
  9 Mahaney, Bryant            9 Estill Count             67-10  
      65-07  56-10  67-10           
 10 Vig, Shawn                   Harrison Cou             67-04  
      67-04  60-04  59-10           
 11 Officer, Dylan            11 Estill Count             66-02  
      FOUL  FOUL  66-02           
 -- Swim, Micah               11 Estill Count              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery County           84        2) Estill County              74   
    3) Harrison County             52        4) Nicholas County            17   
    5) Augusta                      9                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery County          129        2) Harrison County           122   
    3) Nicholas County             41        4) Estill County              29   
    5) Augusta                      5