Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 23 Pittman, Keontae Ashland Midd 12.07 1 10
2 45 Harper, Trace WCAR 12.18 1 8
3 157 Bowens, Ethan Wms 12.71 1 6
4 148 Nichols, William Raceland Middle 13.18 1 5
5 60 Benge, Brandon RMS 13.43 1 4
6 16 Garrett, Jahvion Ashland Midd 13.46 1 3
7 134 Cooper, Elam Ashland Middle 13.83 2 2
8 128 Wilson, Owen Boyd County 13.97 1 1
9 39 Bond, Jackson WCAR 14.59 2
10 153 Stephens, Grant Raceland Middle 15.50 2
11 102 Adams, Bryce Boyd County 16.06 1
12 75 Looney, Clark RMS 16.13 2
13 170 Meddings, Chris Wms 17.27 2
14 36 Williams, Parker Ashland Middle 17.83 2
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 23 Pittman, Keontae Ashland Midd 24.27 1 10
2 157 Bowens, Ethan Wms 26.33 1 8
3 31 Tackett, Caleb Ashland Midd 26.69 1 6
4 148 Nichols, William Raceland Middle 27.63 1 5
5 60 Benge, Brandon RMS 28.09 2 4
6 134 Cooper, Elam Ashland Middle 28.13 2 3
7 61 Cooper, Seth RMS 28.63 1 2
8 54 Prater, Curtis WCAR 28.80 2 1
9 46 Horth, Alec WCAR 29.26 1
10 144 Huffman, Travis Raceland Middle 29.52 2
11 36 Williams, Parker Ashland Middle 36.97 2
12 171 Mullins, Carder Wms 39.76 2
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 23 Pittman, Keontae Ashland Midd 55.66 1 10
2 37 Wilson, Cameron Ashland Midd 59.51 1 8
3 157 Bowens, Ethan Wms 1:00.02 1 6
4 72 Jones, Matthew RMS 1:00.17 1 5
5 25 Rayburn, Trystan Ashland Middle 1:03.16 2 4
6 142 Correll, Hunter Raceland Middle 1:03.88 1 3
7 107 Brock, Gavin Boyd County 1:04.24 1 2
8 86 Sizemore, Elijah RMS 1:04.77 2 1
9 129 Winters, Colby Boyd County 1:04.94 1
10 46 Horth, Alec WCAR 1:06.50 1
11 50 Leadingham, Gage WCAR 1:07.53 2
12 165 Gilkerson, Levi Wms 1:09.61 2
13 153 Stephens, Grant Raceland Middle 1:14.38 2
14 10 Brammer, Layne Ashland Middle 1:15.23 2
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 20 Holmes, Calyx Ashland Midd 2:22.06 10
2 87 Sloan, Matthew RMS 2:26.30 8
3 127 Terrel, JB Boyd County 2:33.02 6
4 155 Basenback, Zach Wms 2:43.03 5
5 84 Sabotchick, Nate RMS 2:45.93 4
6 137 Austin, Brody Raceland Middle 2:48.25 3
7 8 Boyle, Alex Ashland Midd 2:48.64 2
8 1 Adkins, Asher Ashland Middle 2:55.46 1
9 10 Brammer, Layne Ashland Middle 3:01.31
10 54 Prater, Curtis WCAR 3:09.16
11 57 Rogers, Alex WCAR 3:15.55
12 167 Hurt, Travis Wms 3:17.99
13 96 Havens, Kye MGN 3:39.17
-- 136 Archie, Austin Raceland Middle DNF
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 67 Goheen, Sam RMS 5:26.80 10
2 22 Paddock, Aiden Ashland Midd 5:30.08 8
3 127 Terrel, JB Boyd County 5:47.18 6
4 87 Sloan, Matthew RMS 5:50.05 5
5 124 Smith, Waylon Boyd County 5:57.67 4
6 84 Sabotchick, Nate RMS 6:01.84 3
7 9 Boyle, Chandler Ashland Middle 6:02.67 2
8 137 Austin, Brody Raceland Middle 6:22.37 1
9 145 Lane, Charlie Raceland Middle 6:58.67
10 160 Cullum, Marshall Wms 7:10.48
11 56 Roe, Robert WCAR 7:17.59
12 171 Mullins, Carder Wms 7:20.85
13 58 Viars, Austin WCAR 7:28.39
14 96 Havens, Kye MGN 7:35.13
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 108 Chaffin, Grant Boyd County 12:26.30 10
2 124 Smith, Waylon Boyd County 12:46.44 8
3 9 Boyle, Chandler Ashland Middle 13:10.21 6
4 174 Thompson, Chace Wms 13:58.07 5
5 145 Lane, Charlie Raceland Middle 14:54.91 4
6 96 Havens, Kye MGN 16:47.90 3
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 5 Amo-Mensah, Nana Ashland Midd 17.70 10
2 70 Harless, Tyler RMS 17.77 8
3 129 Winters, Colby Boyd County 19.70 6
4 32 Taylor, Drew Ashland Middle 21.38 5
5 1 Adkins, Asher Ashland Middle 22.69 4
6 116 Lynch, Isiah Boyd County 23.16 3
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 5 Amo-Mensah, Nana Ashland Midd 47.61 10
2 16 Garrett, Jahvion Ashland Midd 47.68 8
3 70 Harless, Tyler RMS 53.82 6
4 32 Taylor, Drew Ashland Middle 59.96 5
5 116 Lynch, Isiah Boyd County 1:07.92 4
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ashland Middle School 'A' 51.40 10
1) 34 Thornburg, Chris 2) 37 Wilson, Cameron
3) 31 Tackett, Caleb 4) 5 Amo-Mensah, Nana
2 West Carter High School 'A' 53.68 8
1) 39 Bond, Jackson 2) 50 Leadingham, Gage
3) 59 Wilson, Kaden 4) 45 Harper, Trace
3 Raceland Middle School 'A' 53.69 6
1) 142 Correll, Hunter 2) 144 Huffman, Travis
3) 147 Melvin, Ethan 4) 148 Nichols, William
4 Boyd County 'A' 58.45 5
1) 119 Ringrose, Chris 2) 129 Winters, Colby
3) 102 Adams, Bryce 4) 116 Lynch, Isiah
5 Russell Middle School 'A' 1:03.46 4
1) 66 Goheen, Jacob 2) 82 Rock, Colby
3) 69 Graham, Elizen 4)
6 Wayne Middle School 'A' 1:05.26 3
1) 162 Eastwood, Ty 2) 175 Thompson, Chance
3) 167 Hurt, Travis 4)
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ashland Middle School 'A' 1:48.08 10
1) 31 Tackett, Caleb 2) 34 Thornburg, Chris
3) 16 Garrett, Jahvion 4) 4 Alley, Jack
2 West Carter High School 'A' 1:53.99 8
1) 59 Wilson, Kaden 2) 50 Leadingham, Gage
3) 46 Horth, Alec 4) 45 Harper, Trace
3 Russell Middle School 'A' 2:04.57 6
1) 66 Goheen, Jacob 2) 63 Doak, Parker
3) 60 Benge, Brandon 4) 75 Looney, Clark
4 Raceland Middle School 'A' 2:14.94 5
1) 137 Austin, Brody 2) 149 Palmer, Bradley
3) 139 Burton, Ross 4) 153 Stephens, Grant
5 Wayne Middle School 'A' 2:20.11 4
1) 175 Thompson, Chance 2) 162 Eastwood, Ty
3) 170 Meddings, Chris 4) 160 Cullum, Marshall
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ashland Middle School 'A' 4:19.73 10
1) 22 Paddock, Aiden 2) 29 Skaggs, Thomas
3) 20 Holmes, Calyx 4) 37 Wilson, Cameron
2 Raceland Middle School 'A' 4:37.99 8
1) 144 Huffman, Travis 2) 147 Melvin, Ethan
3) 142 Correll, Hunter 4) 137 Austin, Brody
3 Russell Middle School 'A' 4:43.96 6
1) 76 Looney, Kendall 2) 86 Sizemore, Elijah
3) 61 Cooper, Seth 4) 72 Jones, Matthew
4 Wayne Middle School 'A' 4:59.26 5
1) 155 Basenback, Zach 2) 162 Eastwood, Ty
3) 165 Gilkerson, Levi 4) 170 Meddings, Chris
5 Boyd County 'A' 5:01.54 4
1) 119 Ringrose, Chris 2) 113 Green, Reid
3) 122 Sexton, Cole 4) 129 Winters, Colby
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Boyd County 'A' 10:03.37 10
1) 108 Chaffin, Grant 2) 124 Smith, Waylon
3) 127 Terrel, JB 4) 107 Brock, Gavin
2 Ashland Middle School 'A' 10:05.91 8
1) 22 Paddock, Aiden 2) 8 Boyle, Alex
3) 4 Alley, Jack 4) 17 Gray, Dalton
3 Russell Middle School 'A' 10:30.38 6
1) 63 Doak, Parker 2) 87 Sloan, Matthew
3) 72 Jones, Matthew 4) 67 Goheen, Sam
4 Wayne Middle School 'A' 11:48.94 5
1) 155 Basenback, Zach 2) 160 Cullum, Marshall
3) 167 Hurt, Travis 4) 171 Mullins, Carder
5 West Carter High School 'A' 12:22.36 4
1) 58 Viars, Austin 2) 54 Prater, Curtis
3) 57 Rogers, Alex 4) 56 Roe, Robert
6 Raceland Middle School 'A' 14:08.94 3
1) 141 Correll, Chase 2) 145 Lane, Charlie
3) 149 Palmer, Bradley 4) 139 Burton, Ross
Boys High Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 70 Harless, Tyler RMS 5-07.00 10
2 119 Ringrose, Chris Boyd County 5-00.00 8
3 16 Garrett, Jahvion Ashland Midd 4-10.00 5.50
3 29 Skaggs, Thomas Ashland Midd 4-10.00 5.50
4 63 Doak, Parker RMS J4-08.00 4
-- 144 Huffman, Travis Raceland Middle NH
-- 153 Stephens, Grant Raceland Middle NH
Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 34 Thornburg, Chris Ashland Midd 6-06.00 10
-- 139 Burton, Ross Raceland Middle NH
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 5 Amo-Mensah, Nana Ashland Midd 19-04.00 10
2 23 Pittman, Keontae Ashland Midd 18-09.50 8
3 45 Harper, Trace WCAR 17-08.00 6
4 142 Correll, Hunter Raceland Middle 17-02.00 5
5 148 Nichols, William Raceland Middle 16-06.00 4
6 70 Harless, Tyler RMS 16-04.00 3
7 39 Bond, Jackson WCAR 14-08.50 2
8 115 Hereford, Landon Boyd County 12-03.00 1
9 113 Green, Reid Boyd County 9-04.00
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 34 Thornburg, Chris Ashland Midd 33-11.00 10
2 59 Wilson, Kaden WCAR 29-07.00 8
-- 136 Archie, Austin Raceland Middle ND
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 20 Holmes, Calyx Ashland Midd 37-09.00 10
2 147 Melvin, Ethan Raceland Middle 36-02.00 8
3 31 Tackett, Caleb Ashland Midd 33-09.00 6
4 135 Sparks, Jackson Ashland Middle 33-08.00 5
5 48 Jones, Sam WCAR 29-07.00 4
6 83 Rucker, Braden RMS J29-07.00 3
7 154 Bradley, Caleb Raceland Middle 28-09.00 2
8 52 Nauman, Preston WCAR 28-00.00 1
9 88 Smith, Jaden RMS 24-03.00
10 117 Meek, Hunter Boyd County 23-10.00
11 115 Hereford, Landon Boyd County 19-01.00
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 147 Melvin, Ethan Raceland Middle 109-01.75 10
2 48 Jones, Sam WCAR 99-00 8
3 20 Holmes, Calyx Ashland Midd 97-09 6
4 122 Sexton, Cole Boyd County 81-04.75 5
5 117 Meek, Hunter Boyd County 76-10 4
6 88 Smith, Jaden RMS 73-10.50 3
7 71 Hill, Tyler RMS 59-10.25 2
8 41 Dailey, Harley WCAR 59-02.25 1
9 149 Palmer, Bradley Raceland Middle 57-11.50
10 100 Vice, Jeremiah MGN 39-05
11 78 Malave, Guillermo RMS 25-00.50