Marshall County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.85 | Hannah Perry | 21st | Finals H2 | Girls Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.47 | SB | Micheala Rogers | 9th | Finals H4 | Girls Results |
31.05 | SB | Erica Johnson | 16th | Finals H2 | Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:08.08 | Audrey Grizzard | 9th | Finals H4 | Girls Results | |
1:09.60 | Taylor Bare | 12th | Finals H3 | Girls Results | |
800 Meter Run | |||||
2:40.81 | Jade Ford | 10th | Finals H1 | Girls Results | |
2:41.59 | SB | Bailey Sandlin | 12th | Finals H1 | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
6:01.16 | Jordyn Ray | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
6:02.25 | Spring Dolbee | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
3200 Meter Run | |||||
14:58.92 | SB | Valerie Shutt | 14th | Finals H1 | Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.58 | SB | Kaylie Riley | 8th | Finals H2 | Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.22 | Kaylie Riley | 7th | Finals H2 | Girls Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.31 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Results |
4x800 Meter Relay | |||||
11:01.60 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Tori McCracken | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
4-4 | Kaylie Riley | 8th | Finals H1 | Girls Results | |
Long Jump | |||||
11-0 | Hannah Perry | 15th | Finals H1 | Girls Results | |
Triple Jump | |||||
32-3 | Keagin Brooks | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
27-7 | Kaylie Riley | 13th | Finals H1 | Girls Results | |
24-10.5 | SB | Hannah Perry | 19th | Finals H1 | Girls Results |
Pole Vault | |||||
8-6 | Audrey Grizzard | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
8-6 | Sydney Temple | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
Discus | |||||
77-6 | Abigail Oakley | 7th | Finals H1 | Girls Results | |
77-5 | Emily Colley | 8th | Finals H1 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
28-2.5 | Kirsten Walker | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
27-5 | Emily Colley | 8th | Finals H1 | Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.00 | SB | Will McGee | 6th | Finals H3 | Boys Results |
12.22 | SB | Wade Derington | 16th | Finals H3 | Boys Results |
200 Meter Dash | |||||
24.71 | SB | Tieler Hamlet | 8th | Finals H3 | Boys Results |
24.94 | SB | Caleb Ferguson | 13th | Finals H1 | Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
51.92 | SB | Austin Shackleford | 5th | Finals H4 | Boys Results |
54.69 | Jackson Reed | 9th | Finals H4 | Boys Results | |
800 Meter Run | |||||
2:01.41 | SB | Collin Gunn | 1st | Finals H1 | Boys Results |
2:02.93 | SB | Garrett Fulgham | 4th | Finals H1 | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
4:45.67 | Jackson Yates | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
5:09.27 | SB | Joseph Reed | 14th | Finals H1 | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
10:55.63 | SB | Kyle Mcclain | 3rd | Finals H1 | Boys Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.74 | Jackson Brown | 2nd | Finals H2 | Boys Results | |
19.07 | Tyler Hega | 9th | Finals H2 | Boys Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.54 | Jackson Brown | 4th | Finals H3 | Boys Results | |
48.43 | Tyler Hega | 13th | Finals H3 | Boys Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.00 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Boys Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.41 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Boys Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:37.29 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
High Jump | |||||
5-8 | Drey Reed | 6th | Finals H1 | Boys Results | |
Long Jump | |||||
17-7.75 | Drey Reed | 11th | Finals H1 | Boys Results | |
14-10 | Jake McNeely | 24th | Finals H1 | Boys Results | |
Triple Jump | |||||
32-0 | SB | Jake McNeely | 12th | Finals H1 | Boys Results |
Discus | |||||
96-8 | Hunter Peck | 15th | Finals H1 | Boys Results | |
Shot Put | |||||
39-3.5 | Cameron Miller | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
35-7 | Austin Clark | 14th | Finals H1 | Boys Results |