Girls 100 Meter Dash Senior - Grades 7-8
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Arnett, Shelby Holy Trinity 13.71 13.74 1 10
2 Erena, Alli Holy Trinity 13.67 13.88 1 8
3 Allen, Taylor Mustangs 13.46 13.89 1 6
4 Quire, Faith St. Martha 14.00 14.24 1 5
5 Metzger, Maggie STA 14.30 14.37 2 4
6 ward, Rachel RAPH 14.00 14.48 1 3
7 Neltner, Meredith St Albert 14.10 14.63 1 2
8 Kara, Bruns ST AL 5.8 14.68 2 1
9 Barnett, Sophie St Albert 14.50 14.70 3
10 Bringard, Grace OLOL 14.93 14.76 4
11 Oakley, Ann NDA 13.90 14.87 1
12 Patterson, Sarah St. Martha 16.00 14.89 6
13 Todd, Mya GAB 14.90 2
14 Barefoot, Julia OLOL 15.18 14.99 4
15 O'Bryan, Elizabeth STA 14.80 15.07 3
16 Beilman, Bella Celtics 14.85 15.14 3
17 Vapp, Ella STA 14.40 x15.34 2
18 Nalley, Kacie St Albert 14.80 x15.38 3
19 Visse, Jenna St Albert 15.10 x15.39 4
20 Landenwich, Lilly STA 14.50 x15.50 3
21 Whalen, Sarah SMA 15.37 15.51 4
22 Adams, Claire STA 14.30 x15.52 2
23 Glover, Lauren STA 15.00 x15.52 4
24 Fleming, Olivia STA 15.50 x15.55 4
25 McCarty, Miranda STA 15.00 x15.58 4
26 Pendleton, Sally STE 15.59 3
27 Leist, Ellie STA 14.50 x15.60 2
28 Stratman, Alexis St. Martha 17.00 x15.63 7
29 Jackson, Emmie STA 14.30 x15.70 2
30 Spratt, Catherine NDA 15.71 8
31 Goldsborough, Aubrey STA 14.80 x15.71 3
32 Martin, Cassie STA 14.00 x15.73 1
33 Disselkamp, Anna STBE 16.50 15.77 7
34 Offutt, Dianna STE 15.80 15.88 5
35 Gregory, Kaelin St. Martha 16.00 x15.90 6
36 Rosenbaum, Katie St Albert 15.80 x16.09 5
37 Kelty, Grace STA 15.80 x16.10 5
38 Wedemeyer, Erin St. Martha 17.00 x16.17 7
39 Hommrich, Ashley St. Martha 17.00 x16.37 8
40 Harlowe, Lilly STA 15.80 x16.42 5
41 Parker, Elaina STA 16.50 x16.50 6
42 Roberts, Cayla STE x16.51 6
43 Murphy, Mara NDA x16.52 3
44 Stinson, Evannah NDA x16.57 4
45 Crawford, Madeline St. Martha 16.00 x16.70 6
46 Johnson, Jaden NDA x16.70 2
47 Bowman, Mallory St. Martha 17.00 x16.75 7
48 Carman, Abbie St. Martha 16.00 x16.79 5
49 Bowling, Caroline STA 15.70 x16.79 5
50 Saylor, Claire Holy Trinity 15.91 x16.80 5
51 Yurt, Kennedy GAB 16.87 6
52 Smith, Darcy St Albert 16.00 x17.38 6
53 Edwards, Amber St. Martha 17.00 x17.38 8
54 Schutte, Bailey NDA x17.69 5
55 Moss, Caroline NDA x17.92 8
56 Longmeyer, Lauren STA 17.00 x17.98 7
57 Smith, Hannah St. Martha 17.00 x18.33 6
Girls 200 Meter Dash Senior - Grades 7-8
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Arnett, Shelby Holy Trinity 28.65 28.42 1 10
2 Erena, Alli Holy Trinity 28.82 29.34 1 8
3 Allen, Taylor Mustangs 28.12 29.42 1 6
4 ward, Rachel RAPH 30.00 30.36 1 5
5 Hill, Tori Holy Trinity x30.61 6
6 Wilkinson, Halli RAPH 30.91 6 4
7 Bringard, Grace OLOL 31.31 30.93 1 3
8 Barnett, Sophie St Albert 31.00 30.96 1 2
9 O'Bryan, Elizabeth STA 29.00 31.05 1 1
10 Neltner, Meredith St Albert 30.00 31.23 1
11 Leist, Ellie STA 33.00 31.79 3
12 Fleming, Olivia STA 34.00 x32.04 4
13 Vapp, Ella STA 32.00 x32.09 2
14 Todd, Mya GAB 32.15 6
15 Barefoot, Julia OLOL 32.48 32.18 3
16 Landenwich, Lilly STA 32.50 x32.56 3
17 Beilman, Bella Celtics 32.86 32.62 3
18 Disselkamp, Anna STBE 34.40 32.76 4
19 Pendleton, Sally STE 32.11 32.85 3
20 Nalley, Kacie St Albert 33.00 x32.90 3
21 McCarty, Miranda STA 34.00 x33.01 4
22 Glover, Lauren STA 34.00 x33.10 4
23 Martin, Cassie STA 33.00 x33.34 3
24 Gregory, Kaelin St. Martha 33.00 33.57 4
25 Kelty, Grace STA 36.00 x33.57 5
26 Whalen, Sarah SMA 31.80 33.61 2
27 Spratt, Catherine NDA 33.75 2
28 Wedemeyer, Erin St. Martha 35.00 34.39 5
29 Visse, Jenna St Albert 33.00 x34.49 3
30 Bowman, Mallory St. Martha 35.00 x34.85 4
31 Hommrich, Ashley St. Martha 35.00 x34.93 5
32 Gates, Colleen St Albert 34.00 x35.00 4
33 Stinson, Evannah NDA 35.25 2
34 Parker, Elaina STA 37.00 x35.73 5
35 Murphy, Mara NDA x35.94 6
36 Smith, Darcy St Albert 33.20 x36.42 4
37 Johnson, Jaden NDA x36.64 2
38 Yurt, Kennedy GAB 37.05 2
39 Schutte, Bailey NDA x38.22 2
40 Longmeyer, Lauren STA 39.00 x38.35 5
41 Moss, Caroline NDA x39.23 2
42 Saylor, Claire Holy Trinity 35.54 x42.99 5
Girls 400 Meter Dash Senior - Grades 7-8
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Allen, Taylor Mustangs 1:01.76 1:02.98 1 10
2 ward, Rachel RAPH 1.10 1:05.56 1 8
3 Simms, Kathleen STA 1:07.00 1:05.59 1 6
4 O'Dea, Maddie ST AL 5.8 1:08.44 3 5
5 Metzger, Maggie STA 1:08.45 1:08.87 1 4
6 Hill, Tori Holy Trinity 1:08.98 4 3
7 Oakley, Ann NDA 1:11.00 1:09.17 2 2
8 Wilkinson, Halli RAPH 1.08 1:09.29 1 1
9 Jackson, Emmie STA 1:11.00 x1:10.19 2
10 Ryan, Alivia STE 1:08.51 1:10.51 1
11 Roehrs, Madison St Albert 1:15.00 1:12.31 2
12 Whalen, Sarah SMA 1:11.00 1:12.86 2
13 Kostecki, Jenna Holy Trinity 1:15.00 1:13.29 2
14 Cissell, Audrey St Albert 1:12.00 1:14.20 2
15 Jaworski, Abby STE 1:14.58 3
16 Visse, Jenna St Albert 1:30.00 x1:14.89 3
17 Kara, Bruns ST AL 5.8 1:15.27 4
18 Todd, Mya GAB 1:23.79 4
19 Riggs, Samantha St Albert 1:30.00 x1:24.01 3
20 Chin, Meredith St Albert 1:20.00 x1:25.26 3
Girls 800 Meter Run Senior - Grades 7-8
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Simms, Kathleen STA 2:26.40 2:31.14 10
2 Michels, Sarah St. Michael 2:36.00 8
3 Watts-Roy, Maeve STA 2:48.00 2:41.38 6
4 Ryan, Alivia STE 2:44.82 2:51.17 5
5 O'Dea, Maddie ST AL 5.8 2:53.24 4
6 Johnson, Tara Holy Trinity 2:58.00 3:08.44 3
7 Mudd, Savannah Holy Trinity 3:18.76 3:14.03 2
8 Chin, Meredith St Albert 2:55.00 3:16.40 1
Girls 1600 Meter Run Senior - Grades 7-8
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Simms, Kathleen STA 5:21.00 5:25.52 10
2 Michels, Sarah St. Michael 5:33.99 8
3 Watts-Roy, Maeve STA 5:54.00 5:53.66 6
4 Wilkinson, Halli RAPH 6.03 6:04.70 5
5 Ryan, Alivia STE 6:05.65 6:09.99 4
6 Jaworski, Abby STE 6:19.89 6:27.41 3
7 Chin, Meredith St Albert 6:15.00 7:13.98 2
Girls 55 Meter Hurdles Senior - Grades 7-8
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Allen, Taylor Mustangs 10.74 10.50 2 10
2 Barnett, Sophie St Albert 9.50 10.74 1 8
3 Patterson, Sarah St. Martha 11.00 10.85 2 6
4 Yson, Cameron STA 9.30 10.94 1 5
5 Barefoot, Julia OLOL 11.24 10.99 2 4
6 Oakley, Ann NDA 10.00 11.13 1 3
7 Leist, Ellie STA 11.00 11.15 2 2
8 Pendleton, Sally STE 11.35 11.40 3 1
9 Stratman, Alexis St. Martha 12.00 11.45 3
10 Hommrich, Ashley St. Martha 11.00 x11.77 2
11 Glover, Lauren STA 11.50 x12.08 3
12 Rosenbaum, Katie St Albert 10.50 12.18 2
13 Offutt, Dianna STE 11.74 12.19 3
14 Bowling, Caroline STA 12.90 x12.36 3
15 Cissell, Audrey St Albert x12.58 1
16 Gates, Colleen St Albert 10.50 x13.01 2
17 Warner, Olivia St Albert 10.20 x13.04 1
18 Blackburn, Melanie STE x15.19 3
Girls 4x100 Meter Relay Senior - Grades 7-8
===================================================================================
Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 St Agnes 'A' 58.50 58.08 1 10
1) Yson, Cameron 2) Metzger, Maggie
3) O'Bryan, Elizabeth 4) Fleming, Olivia
5) Jackson, Emmie 6)
2 St. Martha 'A' 1:02.00 59.22 1 8
1) Gregory, Kaelin 2) Quire, Faith
3) Patterson, Sarah 4) Stratman, Alexis
3 St Albert The Great 'A' 59.00 1:00.19 1 6
1) Roehrs, Madison 2) Thieneman, Amanda
3) Neltner, Meredith 4) Barnett, Sophie
4 St Agnes 'C' 1:02.00 x1:00.26 1
1) McCarty, Miranda 2) Adams, Claire
3) Glover, Lauren 4) Goldsborough, Aubrey
5 St Agnes 'B' 59.00 x1:01.77 1
1) Vapp, Ella 2) Leist, Ellie
3) Landenwich, Lilly 4) Martin, Cassie
5) Allgeier, Catherine 6)
6 Notre Dame Academy 'A' 1:02.53 2 5
1) Johnson, Jaden 2) Murphy, Mara
3) Oakley, Ann 4) Spratt, Catherine
5) Stinson, Evannah 6)
7 St Edward 'A' 1:02.55 2 4
1) Albanese, Michaela 2) Pendleton, Sally
3) Jaworski, Abby 4) Ryan, Alivia
8 St Albert The Great 'B' 1:01.00 x1:04.35 1
1) Bates, Kiera 2) Nalley, Kacie
3) Cissell, Audrey 4) Visse, Jenna
9 St. Martha 'B' 1:07.00 x1:04.85 2
1) Bowman, Mallory 2) Crawford, Madeline
3) Hommrich, Ashley 4) Carman, Abbie
10 St Agnes 'D' 1:08.00 x1:05.04 2
1) Kelty, Grace 2) Harlowe, Lilly
3) Bowling, Caroline 4) Parker, Elaina
-- Holy Trinity Parish School 'A' 1:00.00 DQ 1 dropped baton / impe
1) Arnett, Shelby 2) Johnson, Tara
3) Saylor, Claire 4) Erena, Alli
5) Hill, Tori 6) Kostecki, Jenna
Girls High Jump Senior - Grades 7-8
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kara, Bruns ST AL 5.8 4-06.00 10
2 Quire, Faith St. Martha 4-04.00 J4-06.00 8
3 Patterson, Sarah St. Martha 4-00.00 4-04.00 6
4 Cissell, Audrey St Albert J4-04.00 5
5 Bringard, Grace OLOL 3-08.00 4-02.00 3
5 Roehrs, Madison St Albert 4-02.00 3
5 Offutt, Dianna STE 3-10.00 4-02.00 3
8 Johnson, Tara Holy Trinity 4-00.00 1
9 Kostecki, Jenna Holy Trinity 4-00.00 J4-00.00
10 Crawford, Madeline St. Martha 4-00.00 3-10.00
11 Bowman, Mallory St. Martha 4-00.00 J3-10.00
12 Smith, Darcy St Albert J3-10.00
13 Warner, Olivia St Albert 3-08.00
14 Riggs, Samantha St Albert J3-08.00
Girls Long Jump Senior - Grades 7-8
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Adams, Claire STA 13-06.00 14-05.00 10
2 Roehrs, Madison St Albert 12-02.00 13-06.00 8
3 Nalley, Kacie St Albert 11-00.00 13-04.50 6
4 Kara, Bruns ST AL 5.8 13-02.50 5
5 Beilman, Bella Celtics 12-09.00 12-08.00 4
6 Thieneman, Amanda St Albert 12-05.00 x12-05.00
7 Kostecki, Jenna Holy Trinity 11-10.00 12-04.00 3
8 Barefoot, Julia OLOL 11-05.50 12-03.00 2
9 Vapp, Ella STA 12-04.00 12-01.00 1
10 Fleming, Olivia STA 12-00.00 x12-00.00
11 Harlowe, Lilly STA 11-04.00 x11-08.00
12 Stratman, Alexis St. Martha 10-00.00 11-07.00
13 Wedemeyer, Erin St. Martha 10-00.00 11-04.00
14 Parker, Elaina STA 11-00.00 x11-02.00
14 Carman, Abbie St. Martha 9-00.00 x11-02.00
16 Disselkamp, Anna STBE 10-08.00 11-00.00
17 Gregory, Kaelin St. Martha 11-00.00 x10-07.00
18 Edwards, Amber St. Martha 9-00.00 x10-03.50
19 Todd, Mya GAB 10-01.00
20 Kelty, Grace STA 12-05.00 x9-10.00
21 Barnes, Meredith STA 11-00.00 x9-06.00
22 Yurt, Kennedy GAB 9-01.50
23 Roberts, Cayla STE 8-03.50
24 Longmeyer, Lauren STA 9-05.00 x8-00.00
-- Martin, Cassie STA 13-00.00 ND
Girls Shot Put Senior - Grades 7-8
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Neltner, Meredith St Albert 31-06.00 10
2 Erena, Alli Holy Trinity 24-08.50 30-03.50 8
3 Bringard, Grace OLOL 24-02.00 26-08.50 6
4 Rosenbaum, Katie St Albert 26-02.00 5
5 Goldsborough, Aubrey STA 24-00.00 24-07.50 4
6 Walsh, Emmy STE 22-00.50 3
7 Yurt, Kennedy GAB 19-08.00 2
8 Riggs, Samantha St Albert 18-11.00