Trigg County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.38 | SB | Brittany Schaffer | 19th | Finals H3 | Complete Results |
14.41 | SB | Monica Jones | 21st | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
30.34 | SB | Shannon Mack | 20th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:53.48 | SB | Hannah Futrell | 11th | Finals | Complete Results |
2:58.44 | SB | Alyssa Choate | 17th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
7:18.53 | SB | Hope Chinn | 19th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
57.46 | SB | Hannah Futrell | 19th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.25 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.36 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | |
Long Jump | |||||
12-11.5 | SB | Shannon Mack | 14th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
25-9 | SB | X'zashea Lawson-mayes | 12th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
67-11 | SB | Kaitly Rakowski | 12th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-8.5 | SB | Emile Hendricks | 15th | Finals | Complete Results |
18-2 | SB | Samantha Harper | 24th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.88 | SB | Devonte Nance | 7th | Finals H5 | Complete Results |
12.42 | SB | Jayven Jones | 22nd | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.15 | SB | Garrett Brown | 13th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.83 | SB | Jakelze Martin | 4th | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:17.91 | SB | Markaceous Lawson-mayes | 12th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:20.33 | SB | Austin Pugh | 20th | Finals | Complete Results |
5:34.90 | SB | Cody Whittington | 26th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:39.21 | SB | Austin Pugh | 18th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.68 | SB | Garrett Brown | 12th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.54 | SB | Relay Team | 6th | Finals H3 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.28 | SB | Relay Team | 6th | Finals H3 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:00.37 | SB | Relay Team | 13th | Finals | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Jakelze Martin | 2nd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-2.5 | SB | Jayven Jones | 5th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
43-7.5 | SB | Jakelze Martin | 2nd | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
9-0 | SB | Jb Hendricks | 10th | Finals | Complete Results |
7-0 | SB | Matthew Chinn | 11th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
87-4 | SB | Zach Johnson | 15th | Finals | Complete Results |
85-0 | SB | Mason Hyde | 18th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
36-8 | SB | Jayven Jones | 16th | Finals | Complete Results |
32-8 | SB | Graham Lawrence | 23rd | Finals | Complete Results |