Montgomery County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.79 | SB | Alina Shkraba | 10th | Finals H3 | Complete Results |
13.98 | SB | Caroline Queen | 14th | Finals H4 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
33.57 | SB | Lauren Mccarty | 26th | Finals H2 | Complete Results |
34.05 | SB | Savanna Justice | 29th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:54.58 | SB | Caitlin Taulbee | 10th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:38.20 | SB | Caitlin Taulbee | 14th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.23 | SB | Angelica Shkraba | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
22.77 | SB | Savanna Justice | 11th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.71 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:13.44 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | |
Long Jump | |||||
12-8 | SB | Lauren Mccarty | 14th | Finals | Complete Results |
11-10 | SB | Savanna Justice | 17th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
92-5 | SB | Aiyanna Jones | 1st | Finals | Complete Results |
46-1 | SB | Hannah Spence | 23rd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-10 | SB | Aiyanna Jones | 2nd | Finals | Complete Results |
22-11 | SB | Hannah Spence | 13th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.71 | SB | Lance Lockridge | 6th | Finals H7 | Complete Results |
12.01 | SB | Austin Joseph | 13th | Finals H8 | Complete Results |
13.75 | SB | Austin Davis | 54th | Finals H8 | Complete Results |
14.06 | SB | Bj Shelley | 56th | Finals H7 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.89 | SB | Willard Turner | 25th | Finals H1 | Complete Results |
28.74 | SB | Zack Pater | 36th | Finals H2 | Complete Results |
29.70 | SB | Austin Davis | 37th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.47 | SB | Jimmy Roe | 12th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:51.01 | SB | Robert Murphy | 31st | Finals | Complete Results |
3:14.21 | SB | Anthony Shkraba | 37th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:27.16 | SB | Ryan Mcguire | 28th | Finals | Complete Results |
6:25.16 | SB | Prem Patel | 51st | Finals | Complete Results |
6:51.56 | SB | Connor Jackson | 53rd | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:30.09 | SB | Relay Team | 11th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:18.20 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Joe Benson | 5th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-3 | SB | Austin Joseph | 3rd | Finals | Complete Results |
17-0 | SB | Joe Benson | 14th | Finals | Complete Results |
15-0 | SB | Zack Pater | 25th | Finals | Complete Results |
14-11 | SB | Spencer Linton | 26th | Finals | Complete Results |
11-0 | SB | Dillion Napier | 31st | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
57-6 | SB | Daniel Collison | 35th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-8.75 | SB | Conner Murphy | 13th | Finals | Complete Results |
29-6 | SB | Zach Roland | 19th | Finals | Complete Results |