AREA 7
Varsity Girls
1st Team
Kailee Perry Morgan County Female Runner of the Year
Rebekah Howard Ashland
Mary Alice Thornburg Ashland
Riley Brown East Carter
Paige Decker Mason County
Carrie Staviski Bath County
Isabella Copher Bather
2nd Team
Elizabeth Middleton West Carter
Alyssa Bisotti Mason County
Abby Adkins Elliott County
Elizabeth Lavinder Mason County
Jordan Riley Russell
Carys Earlywine Fleming County
Jewelee Holbrook Montgomery County
Mark Kachler Mason County Female Coach of the Year
Varsity Boys
1st Team
Jared Jefferson Bracken County Male Runner of the Year
Elijah Milleer Boyd County
Jax Downs Russell
Jarrett Forrest Montgomery County
Lucas Ison Elliott County
Connor Linville Mason County
Brandon Cox Bracken County
2nd Team
Jared Goodman Russell
Eric Sparks Boyd County
James Overholser Bath County
Caleb Bowen Bath County
Robert Applegate Fleming County
Braxton Ward Rowan County
Joshua Adkins Morgan County
Forrest Hunt Bracken County Male Coach of the Year
Middle School Girls
1st Team
Aubree Hay Ashland Female Runner of the Year
Riley Goodman Russell
Sophia Simmons Boyd County
Hayley Fielding Ashland
Tatum Rooker Boyd County
Emma Young Augusta
Alexis Russell Boyd County
2nd Team
Allison Hughes St Patrick
Mikala Cox Elliott County
Josie Atkins Russell
Emily Harrington Boyd County
Lexie Sworski Boyd County
Taylor Crawford Boyd County
Rebecca Chaney Boyd County Female Coach of the Year
Middle School Boys
1st Team
Logan Stafford Montgomery County Male Runner of the Year
Logan Stigall Montgomery County
Grant Chaffin Boyd County
Gavin Brock Boyd County
J B Terrill Boyd County
Mathew Sloan Russell
Caleb McDaniels Elliott County
2nd Team
Chandler Boyle Ashland
Mason Simmons Boyd County
Connor Snapp Augusta
Waylon Smith Boyd County
Skylar Smith Ashland
Krish Patel Montgomery County
Jaysten Maze Rowan County
Rebecca Chaney Boyd County Male Coach of the Year
6th grade and under Girls
1st Team
Courtney Fitzpatrick Russell Female Runner of the Year
Hannah McDaniels Elliott County
Autumn Egleston Rowan County
Madeline Taylor Montgomery County
Anlen Bobyack Rowan County
Janesey Lewis Morgan County
Janelle Miller Montgomery County
2nd Team
Anna Cantrell Morgan County
Sarah Payne Mason County
Lynex Cummins Bracken County
Ariah Egleston Rowan County
Elise Sparks Boyd County
Lexi Baker Russell
Chloe Townsend Russell
Stephan Cyrus/Shawn Thacker Female Co-Coaches of the Year
6th grade and under Boys
1st Team
Jayson Ingles Rowan
County Male Runner of
the Year
Ethan Pack Russell
Ethan Rapp Russell
Bryant Curtis Bracken County
Peyton Ullery Mason County
Hudson Cockrell Montgomery County
Trevor Gibson Rowan County
2nd Team
Colby Adams Mason County
Adam Sworski Boyd County
Logan Miller Montgomery County
Elijah Reed Mason County
Xander Lemaster Russell
Landon Lake Mason County
Deshawn Overly Mason County
Jed Lavinder Mason County Male Coach of the Year
4th grade and under Girls
1st Team
Kaelyn Howard Russell Female Runner of the Year
Shelby Lykins Rowan County
Lylah Cameron Russell
Kolby Galloway Mason County
Taylor Schroer Mason County
Sami Govey Boyd County
Kamryn Fleming Russell
2nd Team
Abbygail Imel Greenup County
Peyton Kielman Mason County
Kynlee Stapleton Russell
Mackenzie Rudd Bracken County
Kyleigh Kirk Mason County
Avia Bowling Fleming County
Taylor Boggs Russell
Crystall Cantrell Russell Female Coach of the Year
4th grade and under Boys
1st Team
Owen Gibson Rowan County Male Runner of the Year
Isaac Ulery Bath County
Amari Myrick St Patrick
Elijah Faulkner Elliott County
Caden Sloas Elliott County
Noah Finch Russell
Brody Lykins Rowan County
2nd Team
Asa Porter St Patrick
Micah Payne Mason County
Alex Hou Russell
Evan Neff Rowan County
Luke White Rowan County
Jaxon Salyers Elliott County
Braydon Hale Boyd County
Stephan Cyrus/Shawn Thacker Male Co-Coaches of the Year