Middle School Open Girls 4000 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kirsten Baird Trimble County 16:40.70 --
2 Alex LeBlanc Northeast YMCA 16:47.50 --
3 Ashley Spillman East Oldham 17:53.40 1
4 Kaia Bentsen East Oldham 18:00.70 2
5 Jillian Shelton Northeast YMCA 18:10.50 --
6 Abbey Epplen St. Henry District 18:20.90 3
7 Libby Hahnel St. Henry District 18:28.60 4
8 Addison Childs East Oldham 18:31.60 5
9 Kelsey Cox East Oldham 18:47.10 6
10 Abby Glaser St. Henry District 18:48.90 7
11 Courtney Scalf College View 18:49.90 --
12 Gwen Moore North Oldham 18:50.70 8
13 McKenzie Turner East Oldham 18:53.50 9
14 Justine Lampke St. Henry District 18:54.00 10
15 Taylor Volk Daviess County 18:54.80 11
16 Alayna Neace St. Henry District 19:04.40 12
17 Lucy Jefferson The Lexington School 19:09.70 --
18 Audrey Field St. Henry District 19:18.20 13
19 Fiona Wasson North Oldham 19:20.80 14
20 Annie Johnson College View 19:23.30 --
21 Lucy Wiedmar North Oldham 19:24.80 15
22 Haley Tapp East Oldham 19:25.30 16
23 Nora Danahy St. Henry District 19:28.00 17
24 Reagan Cox Edith J. Hayes 19:29.10 --
25 Shelby Craven Johnson Traditional 19:34.50 18
26 Christy Partington East Oldham 19:39.30 19
27 Ally Neal Beaumont 19:44.80 --
28 Lamia Hall Johnson Traditional 19:48.30 20
29 Abigail Condit North Oldham 19:50.90 21
30 Jessica Shelton Daviess County 19:51.40 22
31 Kendal Emerson St. Henry District 19:54.20 --
32 Asiah Smith Edith J. Hayes 19:59.30 --
33 Gabriela Hoerauf East Jessamine 20:01.20 --
34 Marilyn Adkins Daviess County 20:13.90 23
35 Maya Wright North Oldham 20:17.30 24
36 Elena Cseh East Oldham 20:18.90 --
37 Maggie Barnett St. Henry District 20:19.70 --
38 Alexis Bulleit Johnson Traditional 20:20.50 25
39 Caitlyn Knoer Johnson Traditional 20:22.30 26
40 Haley Petrey St. Henry District 20:22.70 --
41 Kelly Klein St. Henry District 20:22.90 --
42 Kelly Warren Johnson Traditional 20:23.50 27
43 Tatie Bright South Oldham Middle 20:23.80 --
44 Rachel Scherer North Oldham 20:24.50 28
45 Kyndall Thompson North Oldham 20:27.80 29
46 Megan Wells St. Henry District 20:40.50 --
47 Rachel Huck North Oldham 20:41.80 --
48 Allison Prahin North Oldham 20:58.80 --
49 Ally Fisher Somerset Christian 21:03.30 --
50 Rylee Childs East Oldham 21:08.90 --
51 Clarissa Connonlly Daviess County 21:09.10 30
52 Anne Diemer North Oldham 21:13.50 --
53 Emma Duerstock St. Henry District 21:15.00 --
54 Taylor Hudnutt Oldham County 21:21.60 --
55 Ellie Reed East Oldham 21:24.30 --
56 Rachel Buchberger St. Henry District 21:37.10 --
57 Clara Jones East Oldham 21:53.10 --
58 Bryanna Cirrinconce Daviess County 21:56.00 31
59 Jessica Ruehl Campbell County 21:58.90 --
60 Katlyn Flenner Johnson Traditional 22:01.20 32
61 Kaitlyn Petrosky East Oldham 22:04.60 --
62 Maggie Milby Danville 22:08.50 --
63 Hannah Draut Danville 22:14.50 --
64 Kaitlyn Siegrist Johnson Traditional 22:15.80 33
65 Jade McKissick Johnson Traditional 22:17.10 --
66 Savannah Barnett Daviess County 22:17.20 34
67 Katelyn Head College View 22:24.00 --
68 Rachel Hunter Burns 22:31.10 --
69 Savannah Philipsen South Oldham Middle 22:34.80 --
70 Brianna Spiers Edith J. Hayes 22:38.10 --
71 Morgann Hegge St. Henry District 22:41.10 --
72 Hannah Williams The Lexington School 22:48.30 --
73 Alana McKnight St. Henry District 22:48.90 --
74 Allison Linkugel St. Henry District 22:56.10 --
75 Casey Frommeyer Campbell County 23:19.10 --
76 Katelyn Hardwick Somerset 23:22.40 --
77 Samantha Clark South Oldham Middle 24:17.70 --
78 Lauren Wilson St. Henry District 24:54.70 --
79 Sarah Caton The Lexington School 25:39.00 --
80 Madison Ralph Daviess County 25:59.80 35
81 Holly Brown North Hardin 26:01.30 --
82 Kendall Link Nelson County 26:05.70 --
83 Leah Rullman Daviess County 26:17.80 --
84 Michaela Osborne Campbell County 26:20.10 --
85 Shila Burton South Oldham Middle 26:30.80 --
86 Allie Hunter St. Henry District 28:26.10 --
Middle School Open Girls 3000 Meter Run Team Scores
==========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
==========================================================================
1 East Oldham 23 1 2 5 6 9 16 19
Total Time: 1:32:07 Average: 18:25.26 1-5 Split: 1:01
2 St. Henry District 36 3 4 7 10 12 13 17
Total Time: 1:33:37 Average: 18:43.36 1-5 Split: 44
3 North Oldham 82 8 14 15 21 24 28 29
Total Time: 1:37:45 Average: 19:32.90 1-5 Split: 1:27
4 Johnson Traditional 116 18 20 25 26 27 32 33
Total Time: 1:40:30 Average: 20:05.82 1-5 Split: 49
5 Daviess County 117 11 22 23 30 31 34 35
Total Time: 1:42:06 Average: 20:25.04 1-5 Split: 3:02