Larue County Ice Hawk #1

Hodgenville, KY
Hosted by Larue County

Complete Results

Licensed to LaRue County High School Track - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/17/2011 10:42 PM
                         Ice Hawk Meet #1 - 2/17/2011                          
                                Hodgenville, KY                                
                                    Results                                    
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lever, Mary               11 John Hardin            13:10.5   10   
  2 Reed, Amarah              10 Larue County           14:08.4    8   
  3 Schexneider, Amanda       12 Elizabethtown          14:12.1    6   
  4 Welther, Jacey            09 Bardstown              14:13.5    4   
  5 Atkins, Lindsay           07 John Hardin            14:22.2    2   
  6 Arel, Kaitlyn             08 John Hardin            14:47.5  
  7 Fairfax, Halie            11 John Hardin            15:25.9  
  8 Keller, Harley            08 Larue County           15:31.5    1   
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hardin  'A'                                     1:51.8   10   
     1) Holloway, Halie 12              2) Lampkins, Ashley 10            
     3) Malloy, Latisha 09              4) Stateman-Johnson, Regine 10    
  2 North Hardin  'A'                                    1:55.4    8   
     1) anderson, samantha 09           2) byrd, jazmin 10                
     3) McFee, Tiffany 11               4) Graves, Raven 08               
  3 John Hardin  'B'                                     1:57.8  
     1) McGregor, Shanikqua 11          2) McCray, Aaliyah 09             
     3) Coombs, Keziah 09               4) Coombs, Latara 10              
  4 Elizabethtown  'A'                                   2:00.6    6   
     1) Burt, Brianna 12                2) Conway, Ann Morgan 08          
     3) Matherly, Samantha 11           4) Richardson, Emily 10           
  5 North Hardin  'B'                                    2:01.3  
     1) ester, brittney 11              2) Grady, Mika 09                 
     3) Horne, Janaiqua 12              4) King, Tori 10                  
  6 Larue County  'A'                                    2:03.6    4   
     1) Scroggins, Justine 12           2) Holt, Sydney 09                
     3) Phillips, Tiana 11              4) Wiseman, Mariah 07             
  7 John Hardin  'C'                                     2:06.8  
     1) Moore, Jade 09                  2) Wiley, Kymberley 09            
     3) Wilkins, Anniecia 09            4) Wilson, Latonya 12             
  8 North Hardin  'C'                                    2:18.9  
     1) Potter, mimi 10                 2) Stephens, Razjay 06            
     3) Domschke, taylor 07             4)                                
  9 Larue County  'B'                                    2:22.4  
     1) Heibert, Brooke 07              2) Mullins, Natalie 07            
     3) Price, Courtni 08               4) White, Delaina 08              
 10 Larue County  'C'                                    2:26.0  
     1) Martinez, Carolyn 08            2) Adams, Mary 08                 
     3) Gribbins, AnnClaire 07          4) Grant, Logan 10                
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hardin  'A'                                     4:29.6   10   
     1) Coombs, Latara 10               2) Holloway, Halie 12             
     3) Hunter, Leilani 12              4) McGregor, Shanikqua 11         
  2 John Hardin  'B'                                     4:48.4  
     1) Coombs, Keziah 09               2) Jones, J'Anna 08               
     3) McCray, Aaliyah 09              4) Wilkins, Anniecia 09           
  3 Larue County  'A'                                    4:52.7    8   
     1) Scroggins, Justine 12           2) Wiseman, Mariah 07             
     3) Mouser, Shelby 12               4) Holt, Sydney 09                
  4 John Hardin  'C'                                     4:59.4  
     1) Lampkins, Ashley 10             2) Malloy, Latisha 09             
     3) Stateman-Johnson, Regine 10     4) Wiley, Kymberley 09            
  5 North Hardin  'A'                                    5:00.2    6   
     1) ester, brittney 11              2) Graves, Raven 08               
     3) Horne, Janaiqua 12              4) King, Tori 10                  
  6 Bardstown  'A'                                       5:01.9    4   
     1) Cecil, Emma 07                  2) Cecil, Hanna 11                
     3) Correro, Madison 11             4) Wathen, Kaitlyn 10             
  7 Bardstown  'B'                                       5:18.5  
     1) Caldwell, Johnnie 09            2) Cook, Mecie 10                 
     3) Holm, Oda 11                    4) McCarty, Tori 11               
  8 Larue County  'B'                                    5:25.5  
     1) Mullins, Natalie 07             2) French, Abby 07                
     3) Heibert, Brooke 07              4) Price, Courtni 08              
  9 Larue County  'C'                                    5:56.3  
     1) Grant, Logan 10                 2) Gribbins, AnnClaire 07         
     3) White, Delaina 08               4) Adams, Mary 08                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Hardin  'A'                                   11:30.9   10   
     1) King, Cassie 12                 2) Ruiz, Justice 09               
     3) Smith, Katherine 09             4) Carver, Celeste 10             
  2 John Hardin  'A'                                    11:40.1    8   
     1) Fairfax, Halie 11               2) Hunter, Leilani 12             
     3) Jones, J'Anna 08                4) Lever, Mary 11                 
  3 Bardstown  'A'                                      11:54.8    6   
     1) Cecil, Emma 07                  2) Wathen, Kaitlyn 10             
     3) Welther, Jacey 09               4) Correro, Madison 11            
  4 Larue County  'A'                                   12:30.1    4   
     1) Reed, Amarah 10                 2) Mouser, Shelby 12              
     3) French, Abby 07                 4) Sayles, Tristyn 09             
  5 Bardstown  'B'                                      12:39.7  
     1) Caldwell, Johnnie 09            2) Holm, Oda 11                   
     3) Cook, Mecie 10                  4) McCarty, Tori 11               
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin, Kiara             11 Fort Knox              5-02.00   10   
  2 Brissett, Jasmine         12 Elizabethtown          4-10.00    8   
  3 Leachman, Allison         11 Bardstown              4-08.00    6   
  4 Dyrdek, Carly             08 Elizabethtown          4-02.00    3   
  4 Clark, Jasmine            09 North Hardin           4-02.00    3   
  6 Shrewsbury, Haley         09 Bardstown              3-10.00    1   
 -- Thompson, Destiny         10 Bardstown                   NH  
 -- Reding, Emily             09 Elizabethtown               NH  
 -- Price, Courtni            08 Larue County                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin, Kiara             11 Fort Knox             16-08.00   10   
  2 Horne, Janaiqua           12 North Hardin          14-10.00    8   
  3 Coombs, Keziah            09 John Hardin           14-09.00    6   
  4 Brice, Rocricka           12 Elizabethtown         13-09.50    4   
  5 Leachman, Allison         11 Bardstown             13-02.50    2   
  6 McFee, Tiffany            11 North Hardin          13-01.00    1   
  7 ester, brittney           11 North Hardin          11-02.00  
  8 Weathers, Kanasia         07 Larue County          10-02.00  
  9 Thompson, Destiny         10 Bardstown              9-09.00  
 10 Verner, Tonisha           10 Bardstown              9-01.00  
 11 Massey, Kylah             07 Larue County           8-11.00  
 12 Heibert, Brooke           07 Larue County           8-08.00  
 -- Burt, Brianna             12 Elizabethtown               ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Caprisha           11 Bardstown             29-07.00   10   
  2 Talbott, Mikayla          07 Green County          24-08.00    8   
  3 Rattliff, Zoi             12 Green County          23-06.00    6   
  4 Domschke, taylor          07 North Hardin          23-01.00    4   
  5 Wickliffe, Trinity        10 Bardstown             22-11.00    2   
  6 King, Whitney             12 Bardstown             22-06.00  
  7 King, Tori                10 North Hardin          21-11.00    1   
  8 Myers, Sheridan           10 Larue County          21-04.00  
  8 Thompson, Jasmine         11 Bardstown             21-04.00  
 10 Starwalt, Halie           12 Larue County          20-06.00  
 11 Keller, Harley            08 Larue County          18-07.00  
 11 flowers, imane            11 North Hardin          18-07.00  
 13 Butler, Shamar            10 Bardstown             18-01.00  
 14 Potter, mimi              10 North Hardin          17-08.00  
 15 Grady, Mika               09 North Hardin          17-04.00  
 16 Delfin, Yeridiana         08 Larue County          15-06.00  
 17 Baldwin, Jasmine             North Hardin          15-02.00  
 18 witherspoon, Cortessa     08 North Hardin          14-04.00  
 19 Baker, Sarah                 North Hardin          13-09.00  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Egan, John                12 John Hardin            10:35.4   10   
  2 Walker, Kevin             12 North Hardin           10:49.2    8   
  3 Ortega, Josh              11 North Hardin           10:50.7    6   
  4 Terrell, Marcus           09 North Hardin           11:07.1  
  5 Sandidge, Adam            09 Larue County           11:14.7    4   
  6 Wadswoth, Dakota          11 North Hardin           11:17.7  
  7 Parker, Kamren            10 John Hardin            11:19.1    2   
  8 Kapalungan, Geo           09 North Hardin           11:50.8  
  9 Gorman, Killian           10 Larue County           12:03.2    1   
 10 England, Shane            09 Elizabethtown          12:21.0  
 11 Sirios, Jordan            09 Fort Knox              12:23.0  
 12 Savage, Camron            12 North Hardin           12:23.4  
 13 Martin, Ryan              09 North Hardin           12:25.5  
 14 Clifford, GW              10 Larue County           12:40.2  
 15 Flores, Greg              07 Fort Knox              12:43.9  
 16 Harbin, Johnathan         12 John Hardin            13:05.1  
 17 Cruz, Darren              09 John Hardin            13:11.9  
 18 Phillips, Jordan          11 Bardstown              13:14.4  
 19 West, Dylan               07 Larue County           14:27.6  
 20 Reif, Jesse               09 North Hardin           14:45.9  
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hardin  'A'                                     1:36.0   10   
     1) Bradshaw, Tyrell 12             2) Collins, Dorian 10             
     3) Craig, Quran 12                 4) Dorsey, Trey 11                
  2 North Hardin  'A'                                    1:36.0    8   
     1) Burries, Josh 11                2) Chenault, Andrew 12            
     3) Jenkins, Dominique 12           4) Williams, Devante 11           
  3 Larue County  'A'                                    1:39.8    6   
     1) Benjamin, Rob 11                2) Cobb, Marquis 12               
     3) Heibert, Blake 11               4) Thompson, Cody 11              
  4 North Hardin  'C'                                    1:40.0  
     1) Brownell, Matt 11               2) Brown, Jeremy 10               
     3) Meers, Bryce 10                 4) Price, Avery 10                
  5 Bardstown  'A'                                       1:40.1    4   
     1) Conner, Deshon 12               2) Jackson, Chaqualin 11          
     3) Lyvers, Ben 12                  4) Sither, John 12                
  6 John Hardin  'B'                                     1:40.4  
     1) Biggs, Darien 10                2) Brown, Quensie 11              
     3) Collins, Nicholas 12            4) Malloy, Corey 11               
  7 Bardstown  'B'                                       1:40.8  
     1) Stone, John 12                  2) Holstrom, Chris 11             
     3) Woodson, Andre                  4) Hubbard, Justin 11             
  8 North Hardin  'D'                                    1:43.2  
     1) Callen, Eric 10                 2) Davis, Vincent 11              
     3) Stefanko, Jacob 08              4) Washington, jeffery 11         
  9 North Hardin  'B'                                    1:44.0  
     1) dawson, Dontrez 12              2) hardy, marcel 11               
     3) Lewis, Nick 10                  4) sanders, ladarius 10           
 10 John Hardin  'C'                                     1:45.3  
     1) Biggs, Damien 12                2) Hoover, Kenneth 10             
     3) Hunter, Jordan 09               4) Wilson, DeVante 09             
 11 Larue County  'B'                                    1:51.4  
     1) Gatton, Robert 12               2) Hornback, Ryan 10              
     3) Shirley, Austin 12              4) Page, Ben 11                   
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hardin  'A'                                     3:42.9   10   
     1) Bradshaw, Tyrell 12             2) Craig, Quran 12                
     3) Dorsey, Trey 11                 4) Wilson, Trevoris 10            
  2 Larue County  'A'                                    3:49.9    8   
     1) Hornback, Ryan 10               2) Cobb, Marquis 12               
     3) Thompson, Cody 11               4) Heibert, Blake 11              
  3 North Hardin  'A'                                    3:51.3    6   
     1) Davis, Vincent 11               2) Dobbins, Vince 10              
     3) Ortega, Josh 11                 4) Terrell, Marcus 09             
  4 North Hardin  'B'                                    3:53.4  
     1) hardy, marcel 11                2) Meers, Bryce 10                
     3) Stefanko, Jacob 08              4) Wadswoth, Dakota 11            
  5 John Hardin  'B'                                     3:53.9  
     1) Biggs, Darien 10                2) Brown, Quensie 11              
     3) Collins, Dorian 10              4) Malloy, Corey 11               
  6 Bardstown  'A'                                       3:58.9    4   
     1) Ceasar, Josh 11                 2) Kahleifeh, Zach 09             
     3) Lyvers, Ben 12                  4) Holstrom, Chris 11             
  7 John Hardin  'C'                                     4:11.0  
     1) Collins, Nicholas 12            2) Hoover, Kenneth 10             
     3) Hunter, Jordan 09               4) Wilson, DeVante 09             
  8 Larue County  'B'                                    4:15.8  
     1) Benjamin, Rob 11                2) Gatton, Robert 12              
     3) Shirley, Austin 12              4) White, Dylan 12                
  9 Larue County  'C'                                    4:22.3  
     1) Franklin, Marquis 07            2) Goodman, Tommy 08              
     3) Geary, Michael 11               4) Martin, Bradley 07             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hardin  'A'                                     9:09.0   10   
     1) Egan, John 12                   2) Harbin, Johnathan 12           
     3) Parker, Kamren 10               4) Wilson, Trevoris 10            
  2 Bardstown  'A'                                       9:28.8    8   
     1) Ceasar, Josh 11                 2) Kahleifeh, Zach 09             
     3) Lyvers, Ben 12                  4) Phillips, Jordan 11            
  3 Fort Knox  'A'                                       9:45.0    6   
     1) Billings, Jonathan 10           2) Johnson, Redmond 09            
     3) Johnson, Reed 11                4) Thackrey, Richard 09           
  4 Larue County  'A'                                   10:12.0    4   
     1) Sandidge, Adam 09               2) White, Dylan 12                
     3) Gorman, Killian 10              4) Clifford, GW 10                
  5 Larue County  'B'                                   11:05.2  
     1) Goodman, Tommy 08               2) Geary, Michael 11              
     3) West, Dylan 07                  4) Martin, Bradley 07             
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Larrington, Chris         11 Elizabethtown          5-08.00   10   
  2 Price, Avery              10 North Hardin           5-06.00    8   
  3 Gatton, Robert            12 Larue County           5-00.00    6   
 -- Brown, Jeremy             10 North Hardin                NH  
 -- Lewis, Nick               10 North Hardin                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorsey, Trey              11 John Hardin           18-07.50   10   
  2 Williams, Devante         11 North Hardin          18-03.00    8   
  3 Johnson, Reed             11 Fort Knox             18-00.00    6   
  4 Larrington, Chris         11 Elizabethtown         17-03.50    4   
  5 Brownell, Matt            11 North Hardin          15-07.50    2   
  6 Goodman, Tommy            08 Larue County          15-02.00    1   
  7 Washington, jeffery       11 North Hardin          14-09.00  
  8 Franklin, Marquis         07 Larue County          14-07.00  
  9 Conner, Deshon            12 Bardstown             13-03.00  
  9 Jackson, Chaqualin        11 Bardstown             13-03.00  
 11 Parmes, Quanterrial       06 North Hardin          12-03.00  
 12 ellis, antonio            09 North Hardin          10-00.00  
 -- Graves, taven             08 North Hardin              FOUL  
 -- sanders, ladarius         10 North Hardin              FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ray, Danny                12 North Hardin          43-00.00   10   
  2 Lake, Ben                 11 Rockcastle Co.        42-06.00    8   
  3 Biggs, Damien             12 John Hardin           42-05.00    6   
  4 Thompson, Mark            11 John Hardin           40-02.00    4   
  5 Shirley, Austin           12 Larue County          38-06.00    2   
  6 Noe, Jake                 12 Green County          37-10.00    1   
  7 Mattingly, Keith          12 Bardstown             37-08.50  
  8 Mabine, Meldin            12 John Hardin           36-09.00  
  9 Lackey, Kameron           12 Bardstown             36-08.00  
 10 Cecil, Chris              10 Bardstown             33-07.00  
 11 Hiles, Jarod              11 Elizabethtown         33-04.50  
 12 Shrewsbury, Luke          12 Bardstown             32-09.50  
 13 Barnell, Sean             09 North Hardin          32-09.00  
 14 Tefft, Trey               10 Elizabethtown         31-09.00  
 15 Dessaso, Garrison         10 North Hardin          31-00.00  
 16 Brown, Rusty              10 Larue County          30-05.50  
 17 Lake, Jared               09 Rockcastle Co.        28-04.00  
 18 Mullins, Larry            11 Larue County          27-05.00  
 19 Hite, Austin              08 Larue County          26-01.00  
 20 Bawahani, Omar            09 Elizabethtown         23-05.00  
 21 Wright, Zach              10 Green County          21-10.00  
 22 Page, Ben                 11 Larue County          21-08.00  
 
                    Women - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) John Hardin                 46        2) North Hardin               41   
    3) Bardstown                   35        4) Elizabethtown              27   
    5) Larue County                25        6) Fort Knox                  20   
    7) Green County                14                                           
 
                     Men - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) John Hardin                 62        2) North Hardin               56   
    3) Larue County                32        4) Bardstown                  16   
    5) Elizabethtown               14        6) Fort Knox                  12   
    7) Rockcastle County            8        8) Green County                1