Licensed to FMTiming - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/28/2011 08:58 PM
NORTH CENTRAL KENTUCKY TRACK CONFERENCE - 4/28/2011
MIDDLE SCHOOL DIVISION
HENRY COUNTY HIGH SCHOOL
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 107 Harrod, Jenna 07 Bondurant 14.37 1 10
2 243 Miracle, Abby 06 Carroll County M 15.24 1 8
3 115 Vance, Taylor 07 Bondurant 15.32 2 6
4 151 Fish, Teagan 07 Henry County 15.45 1 4
5 153 Perry, Emily 07 Henry County 15.48 2 2
6 137 Hudson, Kadee 06 Grant County Mid 15.54 1 1
7 242 Bickers, Mallory 06 Carroll County M 15.82 1
8 175 Tuttle, Kristen 08 Owen County 16.22 2
9 205 Lindsay, Houston 06 Trimble Middle 16.48 2
10 174 Towles, Courtney 06 Owen County 18.28 2
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 107 Harrod, Jenna 07 Bondurant 1:08.93 10
2 152 Miller, Morgan 08 Henry County 1:10.23 8
3 153 Perry, Emily 07 Henry County 1:10.29 6
4 193 Chappell, Morgan 07 Trimble Middle 1:10.43 4
5 213 Tingle, Emily 08 Trimble Middle 1:15.47 2
6 250 Dermon, Haley 06 Carroll County M 1:17.15 1
7 137 Hudson, Kadee 06 Grant County Mid 1:17.21
8 109 Mathews, Brenna 06 Bondurant 1:19.16
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 216 Wilberding, Kylie 08 Trimble Middle 6:02.94 10
2 190 Baird, Kirsten 07 Trimble Middle 6:08.36 8
3 108 Lawhorn, Ashley 07 Bondurant 6:10.98 6
4 103 DeNegris, Emily 08 Bondurant 6:31.09 4
5 138 Leach, Hayley 07 Grant County Mid 6:37.06 2
6 249 Richmond, Jenna 06 Carroll County M 6:44.47 1
7 250 Dermon, Haley 06 Carroll County M 6:48.57
8 139 Robinson, Elizabet 08 Grant County Mid 7:01.37
9 252 Oak, Lauren 06 Carroll County M x8:09.20
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 150 Crawford, Destany 08 Henry County 18.65 10
2 244 Woods, Mikaila 08 Carroll County M 19.47 8
3 196 Drake, Ashby 08 Trimble Middle 20.11 6
4 112 Murphy, Katie 07 Bondurant 20.73 4
5 214 Whitaker, Hannah 08 Trimble Middle 21.92 2
6 140 Smallwood, Briana 06 Grant County Mid 23.13 1
7 173 Jacobs, Nicole 07 Owen County 26.07
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Trimble Middle 'A' 1:00.15 10
1) 203 Herald, Kathryn 08 2) 213 Tingle, Emily 08
3) 196 Drake, Ashby 08 4) 193 Chappell, Morgan 07
2 Bondurant 'A' 1:01.20 8
1) 115 Vance, Taylor 07 2) 267 Woodrum, Elizabeth 07
3) 110 Mauer, Amy 07 4) 104 Gay, Morgan 08
3 Carroll County Middle School 'A' 1:01.52 6
1) 244 Woods, Mikaila 08 2) 240 Young, Sabrina 08
3) 264 Layton, Kelly 08 4) 238 Ogburn, Stevie 08
4 Owen County 'A' 1:03.83 4
1) 176 Willhoite, Jessica 08 2) 175 Tuttle, Kristen 08
3) 169 Chisholm, Veronica 08 4) 173 Jacobs, Nicole 07
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 152 Miller, Morgan 08 Henry County 12-04.00 9
1 114 Smith, Sierra 08 Bondurant 12-04.00 9
3 200 Gonterman, Katie 07 Trimble Middle 11-11.00 6
4 240 Young, Sabrina 08 Carroll County M J11-11.00 4
5 119 Yocum, Jayne 08 Bondurant 11-07.00 2
6 176 Willhoite, Jessica 08 Owen County 11-06.00 1
7 192 Cabada, NiNi 08 Trimble Middle 10-08.00
8 264 Layton, Kelly 08 Carroll County M 10-06.00
9 150 Crawford, Destany 08 Henry County 9-09.00
10 140 Smallwood, Briana 06 Grant County Mid 8-10.00
11 174 Towles, Courtney 06 Owen County 6-03.00
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 136 Hudson, Halee 08 Grant County Mid 31-04.00 10
2 111 May, Alissa 07 Bondurant 29-05.50 8
3 102 Cathy, Mikka 08 Bondurant 28-07.50 6
4 217 Wilson, Bonnie 07 Trimble Middle 28-02.00 4
5 149 Allison, Tierra 07 Henry County 25-01.25 2
6 194 Corley, Kaci 08 Trimble Middle 22-09.00 1
7 241 Osbourn, Destiny 08 Carroll County M 22-08.00
-- 248 Walker, Hanna 08 Carroll County M ND
-- 170 Gentry, Kim 07 Owen County ND
-- 172 Gover, Autumn 08 Owen County ND
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 110 Mauer, Amy 07 Bondurant 79-03 10
2 136 Hudson, Halee 08 Grant County Mid 74-00 8
3 102 Cathy, Mikka 08 Bondurant 70-07 6
4 149 Allison, Tierra 07 Henry County 62-00 4
5 217 Wilson, Bonnie 07 Trimble Middle 61-05 2
6 241 Osbourn, Destiny 08 Carroll County M 49-02 1
7 194 Corley, Kaci 08 Trimble Middle 37-06
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 128 Rhodman, Andre 07 Bondurant 12.94 2 10
2 122 Hurst, Landon 07 Bondurant 13.04 2 8
3 187 Wash, Micheal 08 Owen County 13.27 1 6
4 229 Silvas, Carlos 08 Trimble Middle 13.62 1 4
5 230 Simmons, Evan 07 Trimble Middle 14.41 1 2
6 156 Finley, Conor 07 Henry County 14.44 2 1
7 182 Hunter, James 08 Owen County 14.54 2
8 255 Bennet, Cody 08 Carroll County M 15.24 1
9 184 Lozier, Evan 08 Owen County x15.31 1
10 165 Stanley, Coleman 06 Henry County 15.98 2
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
-- 122 Hurst, Landon 07 Bondurant xNo Data 2
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 181 Hudnall, Cory 07 Owen County 5:36.88 10
2 143 Haubner, Austin 07 Grant County Mid 6:00.39 8
3 162 Payton, Austin 08 Henry County 6:10.98 6
4 260 Schirmir, Taylor 08 Carroll County M 6:17.17 4
5 141 Black, Tyler 06 Grant County Mid 6:21.33 2
6 130 Simpson, Nate 06 Bondurant 6:31.07 1
7 157 Fisher, Joseph 07 Henry County 6:37.08
8 131 Tackett, Dylan 07 Bondurant 6:48.57
9 226 Papai, Johnathon 07 Trimble Middle 7:19.24
Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 125 May, Austin 08 Bondurant 16.86 10
2 126 Moran, Mike 08 Bondurant 18.32 8
3 186 Reardon, Dustin 07 Owen County 19.19 6
4 226 Papai, Johnathon 07 Trimble Middle 20.25 4
5 220 Brown, Calvin 07 Trimble Middle 20.95 2
6 265 Carey, Dakota 08 Carroll County M 21.54 1
7 256 Evans, Jacob 07 Carroll County M 21.91
8 183 Hunter, Jesse 07 Owen County 23.47
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Trimble Middle 'A' 54.44 10
1) 218 Adkins, Wyatt 08 2) 230 Simmons, Evan 07
3) 229 Silvas, Carlos 08 4) 236 Wyssbrod, Dusty 08
2 Carroll County Middle School 'A' 59.77 8
1) 255 Bennet, Cody 08 2) 256 Evans, Jacob 07
3) 260 Schirmir, Taylor 08 4) 265 Carey, Dakota 08
-- Bondurant 'A' DQ out of zone 3
1) 120 Childress, Daniel 07 2) 128 Rhodman, Andre 07
3) 125 May, Austin 08 4) 122 Hurst, Landon 07
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 127 Raymond, Nick 08 Bondurant 16-05.00 10
2 156 Finley, Conor 07 Henry County 15-08.00 8
3 227 Rexroat, Josh 07 Trimble Middle 14-07.00 6
4 143 Haubner, Austin 07 Grant County Mid 14-02.00 4
5 129 Silvernail, Jacob 08 Bondurant 13-07.00 2
6 158 Johnson, Cameron 07 Henry County 13-03.00 1
7 181 Hudnall, Cory 07 Owen County J13-03.00
8 255 Bennet, Cody 08 Carroll County M 13-01.00
9 142 Davis, Josh 06 Grant County Mid 12-06.00
10 184 Lozier, Evan 08 Owen County 12-00.00
11 219 Blanton, Ryan 07 Trimble Middle 11-08.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 221 Dunaway, Michael 07 Trimble Middle 40-06.00 10
2 155 Cravens, Patrick 07 Henry County 32-11.50 8
3 131 Tackett, Dylan 07 Bondurant 32-09.50 6
4 185 Mears, Dalton 08 Owen County 31-04.00 4
5 121 Childress, Tyree 08 Bondurant 30-04.00 2
6 160 McCleskey, Ethan 07 Henry County 27-07.50 1
7 147 Turley, Tyler 08 Grant County Mid 27-02.50
8 224 Marsh, David 08 Trimble Middle 26-06.50
9 178 Combs, Jeremy 07 Owen County 23-04.50
Women - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
1) Bondurant 89 2) Trimble Middle 55
3) Henry County Middle 45 4) Carroll County Middle Sch 29
5) Grant County Middle 22 6) Owen County 5
Men - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
1) Bondurant 57 2) Trimble Middle 38
3) Owen County 26 4) Henry County Middle 25
5) Grant County Middle 14 6) Carroll County Middle Sch 13