Licensed to Cooper High School HY-TEK's Meet Manager 4/23/2010 10:55 PM
Jaguar Invitational - 4/23/2010
Cooper HS
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 ELKINS, KATIE RYLE 13.10 3 10
2 HAUCK, JORDAN COOPER 13.10 3 8
3 RICE, RAVEN NEWPORT 13.20 4 6
4 WASHINGTON, JASMINE FRANKFORT 13.80 3 4
5 STEVENS, LILLY RYLE B 14.00 3 2
6 SHAW, SHANTIQUA FRANKFORT 14.00 3 1
7 SANDS, MADISON RYLE B 14.00 4
8 HOSKINS, KATELYN RYLE B x14.10 3
9 WELDON, CHELSEA COV. HOLY CROSS 14.30 2
10 BIDDLE, BRITTANY COOPER 14.40 1
11 SMITH, CATHERINE CLAT 15.20 1
12 BEAL, TATYANNA NEWPORT 15.80 2
13 HEMMER, CAITLYN COV. HOLY CROSS 16.00 2
14 CLEMENTS, EMILY CLAT 16.20 1
15 GOOD, LAUREN COV. HOLY CROSS 16.30 1
16 PUTTOFF, COURTNEY COV. HOLY CROSS 16.40 2
-- RYBKA, MICHELLE COOB X14.70 2
-- EGGER, KARINA COOB X15.90 4
-- DRAGAN, ASHLEY COOB X16.30 4
-- MORRISON, TAYLOR COOB X17.10 4
-- COX, SYDNEY COOB X17.50 4
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 BROWN, SHANAE FRANKFORT 27.70 1 10
2 HAUCK, JORDAN COOPER J27.70 2 8
3 MUELLER, OLIVIA COV. HOLY CROSS 27.90 2 6
4 HEARN, ADRIA RYLE 28.80 2 4
5 DEATON, BRANDY COOPER 29.50 2 2
6 WELDON, CHELSEA COV. HOLY CROSS 30.90 2 1
7 MORRISON, ELIZABETH CLAT 31.00 1
8 EGGER, KARINA COOB 32.50 1
9 SEXTON, SHANNON NEWPORT 33.00 1
10 WILCOXSON, AMBER FRANKFORT J33.00 1
11 FELDHAUS, TATYANNA NEWPORT 33.70 2
12 COX, SYDNEY COOB 36.50 1
-- DRAGAN, ASHLEY COOB DQ 1
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 KANE, CARLY COOPER 1:06.80 1 10
2 JOHNSON, MEREDITH RYLE 1:07.90 2 8
3 PATTON, DAWN COOPER 1:08.90 2 6
4 WILLIAMS, AMANDA RYLE B 1:09.30 2 4
5 SPENLAU, JENNA COV. HOLY CROSS 1:10.20 2 2
6 PENNINGTON, KATIE RYLE B 1:10.50 2 1
7 SMITH, CATHERINE CLAT 1:13.70 2
8 MORRISON, ELIZABETH CLAT 1:18.70 1
9 GETTYS, KELLY COV. HOLY CROSS 1:21.90 1
10 GOOD, LAUREN COV. HOLY CROSS 1:22.00 1
11 WILDERSON, MEGAN COV. HOLY CROSS 1:28.70 1
Girls 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 GREGORY, KELSEY COOPER 2:31.90 10
2 SMITH, CHRISTINE CLAT 2:41.80 8
3 SAYAKA, NAKASHIMA RYLE 2:42.10 6
4 JONES, JACQUELINE RYLE 2:42.70 4
5 DROHAN, KAITLYN NEWPORT 2:46.50 2
6 BALES, JENSON RYLE B 2:48.50 1
7 SCHWEITZER, MADELINE COV. HOLY CROSS 2:50.00
8 MUELLER, OLIVIA COV. HOLY CROSS 2:58.90
9 KELLER, ELIZABETH CLAT 3:21.10
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 GONZALES, GABBY RYLE 5:47.40 10
2 GONZALES, EMILY RYLE 5:50.10 8
3 PHILLIPS, NIKKI COOPER 5:50.80 6
4 BALES, JENSON RYLE B 6:07.40 4
5 DROHAN, KAITLYN NEWPORT 6:19.80 2
6 MATCHINGA, ANNA CLAT 6:39.70 1
7 CLEMENTS, EMILY CLAT 7:10.10
-- LEE, CAMBRI COOB X7:25.40
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 GONZALES, GABBY RYLE 11:56.90 10
2 GONZALES, EMILY RYLE 12:30.60 8
3 BERGMAN, GABRIELLE COV. HOLY CROSS 13:00.70 6
4 KNAPP, KATIE COOPER 13:28.90 4
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 SCHMOLL, LEIGHANNE COOPER 17.20 2 10
2 BUHLER, TOSHA RYLE 18.00 2 8
3 TERLEP, ELLIE COOPER 18.30 2 6
4 SANDS, MADISON RYLE B 18.70 1 4
5 WETENKAMP, LAUREN RYLE 18.80 2 2
6 SHAW, SHANTIQUA FRANKFORT 19.30 1 1
7 WASHINGTON, JASMINE FRANKFORT 19.50 1
8 VOLPENHEIN, ALLIE COV. HOLY CROSS 19.60 1
9 BARTH, LILLIAN COV. HOLY CROSS 38.60 2
-- MICHELS, LINDSAY COOB X19.30 1
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 STEPHENS, KATELYN RYLE 52.70 2 10
2 SCHMOLL, LEIGHANNE COOPER 53.70 2 8
3 MATCHINGA, ANNA CLAT 55.50 2 6
4 SANDS, MADISON RYLE B 56.80 2 4
5 VOLPENHEIN, ALLIE COV. HOLY CROSS 58.10 2 2
6 GRIPSHOVER, EMMA CLAT 59.30 2 1
7 GETTYS, KELLY COV. HOLY CROSS 1:07.20 2
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 RYLE 'A' 54.10 2 10
2 NEWPORT 'A' 56.00 2 8
1) BEASLEY, BRITTANY 2) FELDHAUS, TATYANNA
3) HARRISON, JAIME 4) WILSON, PAIGE
3 RYLE HIGH SCHOOL B 'B' x57.00 1
3 COOPER 'A' 57.00 2 6
1) SCHMOLL, LEIGHANNE 2) DEATON, BRANDY
3) BIDDLE, BRITTANY 4) PATTON, DAWN
5 FRANKFORT 'A' 58.10 2 4
1) BROWN, SHANAE 2) CUNNINGHAM, CORI
3) JOUETT, CAILYN 4) RAINE, REBECCA
6 COVINGTON LATIN 'A' 59.70 2 2
1) SMITH, CATHERINE 2) HERZOG, EMILY
3) KELLER, ELIZABETH 4) MATCHINGA, ANNA
7 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 1:00.40 2 1
1) SPENLAU, JENNA 2) WELDON, CHELSEA
3) PUTTOFF, COURTNEY 4) BARTH, LILLIAN
8 HOLY CROSS B (COVINGTON) 'A' 1:10.60 1
1) GOOD, LAUREN 2) ADAMS, JESSICA
3) WILDERSON, MEGAN 4) HEMMER, CAITLYN
-- COOPER JAGUARS B 'A' X1:00.80 1
1) WORRELL, JALEESA 2) OLDHAM, KIERSTON
3) MORRISON, TAYLOR 4) KELLY, MEAGAN
-- COOPER C 'C' X1:07.20 2
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 RYLE 'A' 1:53.10 10
1) BEHNE, SARAH 2) HEARN, ADRIA
3) STEPHENS, KATELYN 4) ELKINS, KATIE
2 NEWPORT 'A' 1:56.20 8
1) BEASLEY, BRITTANY 2) SEXTON, SHANNON
3) WIEDEMAN, MADDY 4) WILSON, PAIGE
3 RYLE HIGH SCHOOL B 'A' 2:00.00 6
4 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 2:02.90 4
1) WELDON, CHELSEA 2) MUELLER, OLIVIA
3) BARTH, LILLIAN 4) SPENLAU, JENNA
5 COVINGTON LATIN 'A' 2:05.50 2
1) MORRISON, ELIZABETH 2) MATCHINGA, ANNA
3) GRIPSHOVER, EMMA 4) KELLER, ELIZABETH
-- COOPER JAGUARS B 'A' DQ
1) AUBERGER, RAECHEL 2) BOWMAN, KIERA
3) BROOKS, RICKEIA 4) EGGER, KARINA
-- COOPER 'A' DQ
1) HAUCK, JORDAN 2) KANE, CARLY
3) GREGORY, KELSEY 4) DEATON, BRANDY
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 RYLE 'A' 4:23.70 10
1) JOHNSON, MEREDITH 2) ROBINSON, LEXI
3) HOWE, ASHLEE 4) STEPHENS, KATELYN
2 COOPER 'A' 4:25.00 8
1) KANE, CARLY 2) PHILLIPS, NIKKI
3) PATTON, DAWN 4) GREGORY, KELSEY
3 RYLE HIGH SCHOOL B 'A' 4:53.70 6
4 COVINGTON LATIN 'A' 5:06.40 4
1) MORRISON, ELIZABETH 2) MATCHINGA, ANNA
3) SMITH, CATHERINE 4) KELLER, ELIZABETH
5 COOPER JAGUARS B 'A' 5:16.60 2
1) AUBERGER, RAECHEL 2) COLON, CHELSEA
3) WORRELL, JALEESA 4) SINGLETON, ALLIE
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 COOPER 'A' 10:49.60 10
2 RYLE 'A' 10:54.00 8
3 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 10:56.50 6
-- RYLE HIGH SCHOOL B 'A' X12:11.60
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 HOWE, ASHLEE RYLE 4-08.00 10
2 HELD, HANNAH COOPER 4-06.00 8
3 DEATON, BRANDY COOPER J4-06.00 6
4 DIXON, WHITNEY RYLE B J4-06.00 4
5 GANDT, KENDEL RYLE 4-04.00 2
-- GRIPSHOVER, EMMA CLAT NH
-- BARTH, LILLIAN COV. HOLY CROSS NH
-- KRUMPELMAN, KAMRIN COV. HOLY CROSS NH
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 WETENKAMP, LAUREN RYLE 14-00.00 10
2 HOWE, ASHLEE RYLE 13-09.00 8
3 BUHLER, TOSHA RYLE x13-03.00
4 JOHNSON, ELAINE RYLE B 12-09.00 6
5 KELLY, MEAGAN COOPER 12-01.00 4
6 SPENLAU, JENNA COV. HOLY CROSS 11-11.50 2
7 KRUMPELMAN, KAMRIN COV. HOLY CROSS 8-01.00 1
-- ZINGHIEM, TAYLOR COOB X11-11.00
-- DRAGAN, ASHLEY COOB X10-03.50
-- KELLY, KATIE COOB X10-01.00
-- COX, SYDNEY COOB X9-02.00
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 HOWE, ASHLEE RYLE 30-09.00 10
2 JOHNSON, LIZ RYLE B 30-04.75 8
3 WETENKAMP, LAUREN RYLE 30-04.50 6
4 SCHMOLL, LEIGHANNE COOPER 30-01.00 4
5 JOHNSON, ELAINE RYLE B 28-04.00 2
-- KRUMPELMAN, KAMRIN COV. HOLY CROSS ND
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 SCHNEIDER, ALLYSON COV. HOLY CROSS 31-00.00 10
2 WILLIAMS, SCOOBY RYLE 30-00.00 8
3 JOUETT, CAILYN FRANKFORT 27-04.00 6
4 FINKELSTEIN, RACHEL RYLE 26-11.00 4
5 WELLER, CHARLOTTE COV. HOLY CROSS 25-10.00 2
6 BAKER, SHELBY COOPER 25-04.50 1
7 JOINER, BRINA RYLE B 22-07.00
8 SANDERS, ALI RYLE B 20-09.00
-- RYBKA, MICHELLE COOB X21-07.00
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 WILLIAMS, SCOOBY RYLE 96-10.50 10
2 JOHNSON, LIZ RYLE B 75-03 8
3 WELLER, CHARLOTTE COV. HOLY CROSS 70-00 6
4 HARRISON, JAIME NEWPORT 69-01 4
5 SCHNEIDER, ALLYSON COV. HOLY CROSS 66-03 2
6 HAWTREY, SAMMY RYLE B 63-07 1
7 FINKELSTEIN, RACHEL RYLE 62-06
8 BAKER, SHELBY COOPER 62-04
9 WILSON, PAIGE NEWPORT 61-08
10 JOUETT, CAILYN FRANKFORT 57-07
11 TERLEP, ELLIE COOPER 45-09
-- CONNER, SHANIA COOB X41-00
-- KELLY, KATIE COOB X38-10
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 SMITH, BRAYSON COV. HOLY CROSS 11.20 3 10
2 CARTER, BRANDEN NEWPORT 11.50 3 8
3 FOSTER, DEMARKCO NEWPORT 11.70 3 6
4 WALKER, JORDAN COOPER 11.80 3 4
5 NUTTER, JAKE RYLE 11.90 3 2
6 BRADLEY, DVONTAE COOPER 12.10 3 0.50
6 HUNTLEY, JEFF RYLE 12.10 2 0.50
8 LEACH, KALEB FRANKFORT 12.30 3
9 QUINCY, STEVON FRANKFORT 12.50 2
10 VILLAREAL, MATTHEW CLAT 13.10 2
11 LIST, JORDAN COV. HOLY CROSS J13.10 1
12 WILKERSON, IAN COV. HOLY CROSS 13.70 2
13 KNAPMEYER, BENJAMIN CLAT 14.30 2
-- DENOME, JUSTIN COV. HOLY CROSS X13.60 1
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 HUTCHINSON, MASON COOPER 23.10 3 10
2 SMITH, BRAYSON COV. HOLY CROSS J23.10 3 8
3 CARDWELL, GEORAN FRANKFORT 24.50 3 6
4 NORRIS, JORDAN COV. HOLY CROSS 24.70 2 4
5 LEACH, KALEB FRANKFORT 24.80 3 2
5 WALKER, ERIC COV. HOLY CROSS x24.80 2
7 MULLENS, DEION RYLE 24.90 2 1
8 BRADLEY, DVONTAE COOPER 25.90 3
9 LEWIS, JAQUORI RYLE 26.50 2
10 BRAMER, JAMES COV. HOLY CROSS 27.80 1
11 DEIS, SAMUEL CLAT 31.50 1
12 BUCKLEY, AARON CLAT 32.70 2
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 HUTCHINSON, MASON COOPER 51.30 3 10
2 BALLINGER, NICK COOPER 54.30 3 8
3 MEAD, GARRET RYLE 54.90 2 6
4 JEHN, NICHOLAS COV. HOLY CROSS 55.00 3 4
5 WALKER, ERIC COV. HOLY CROSS 55.80 3 2
6 CARDWELL, GEORAN FRANKFORT 57.70 3 1
7 BUERGER, JACOB RYLE 59.50 2
7 LINDLEY, MATTHEW CLAT 59.50 2
9 WHALEY, MASON NEWPORT 1:00.90 3
10 ANDERSON, JESSE CLAT 1:01.10 2
11 WILLIAMS, CLEVELAND FRANKFORT 1:01.70 2
12 WOESTE, BEN COV. HOLY CROSS 1:02.00 3
13 LIST, JORDAN COV. HOLY CROSS 1:15.20 1
Boys 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 MARSH, JAMIE COV. HOLY CROSS 2:11.20 10
2 CULBERTSON, CALEB RYLE 2:11.70 8
3 BRANDEL, JACOB COOPER 2:14.80 6
4 HEADLEY, TONY FRANKFORT 2:16.40 4
5 KEITZ, JAKE COOPER 2:16.80 2
6 ROBINSON, JOSH COV. HOLY CROSS 2:17.60 1
7 AOKI, TETSU RYLE 2:17.80
8 BRYAN, JOSH FRANKFORT 2:33.90
9 WOESTE, BEN COV. HOLY CROSS 2:40.50
10 LOFTUS, MICHAEL CLAT 2:42.30
11 PAOLI, ALEX CLAT 2:55.50
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 ROBINSON, JOSH COV. HOLY CROSS 5:07.20 10
2 TURSIC, ANDREW RYLE 5:08.90 8
3 AOKI, TETSU RYLE 5:10.20 6
4 BRANDEL, JACOB COOPER 5:15.00 4
5 VONDERPORTEN, MARK COOPER 5:18.80 2
6 LOFTUS, MICHAEL CLAT 5:59.80 1
7 CLEMENTS, ELLIOT CLAT 7:08.30
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 BLOOM, ALEX RYLE 10:49.70 10
2 BLANK, ANDREW COOPER 10:55.80 8
3 EDWARDS, MICHAEL RYLE 11:16.90 6
4 ROBINSON, JOSH COV. HOLY CROSS 11:28.20 4
5 VONDERPORTEN, MARK COOPER 11:30.30 2
6 DRESSMAN, PHILLIP CLAT 13:05.20 1
7 WINTRING, PAUL CLAT 13:35.40
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 WASHINGTON, ROB NEWPORT 15.50 2 10
2 MCCONVEY, TANNER RYLE 17.00 2 8
3 EARSING, TOMMY COOPER 17.10 2 6
4 BERGMAN, TAYLOR COV. HOLY CROSS 17.30 2 4
5 SUTHOFF, JON COOPER 17.50 2 2
6 MCDAY, QUIN NEWPORT 17.70 2 1
7 PEDERSON, ERIK RYLE 18.00 2
8 GREGORY, ERIC COV. HOLY CROSS 18.40 2
9 BRAMER, ROBERT COV. HOLY CROSS 20.80 1
10 ARLINGHAUS, JEFFREY COV. HOLY CROSS 23.10 1
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 WASHINGTON, ROB NEWPORT 42.90 2 10
2 PEDERSON, ERIK RYLE 43.90 2 8
3 BERGMAN, TAYLOR COV. HOLY CROSS 44.30 2 6
4 MCCONVEY, TANNER RYLE 45.60 2 4
5 SUTHOFF, JON COOPER 45.90 2 2
6 GREGORY, ERIC COV. HOLY CROSS 46.90 2 1
7 EARSING, TOMMY COOPER 47.80 2
8 BRAMER, ROBERT COV. HOLY CROSS 50.10 1
9 ARLINGHAUS, JEFFREY COV. HOLY CROSS 50.90 1
10 CLARK, DORIEN CLAT 58.10 1
11 FIELD, ANDREW CLAT 1:04.60 1
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 46.10 1 10
1) WALKER, MARKEL 2) SMITH, BRAYSON
3) WALKER, ERIC 4) NORRIS, JORDAN
2 RYLE 'A' 46.50 2 8
1) FARGO, BRADEN 2) SAVOIA, MICHAEL
3) SALMEN, NICK 4) MEAD, GARRET
3 COOPER 'A' J46.50 2 6
1) WALKER, JORDAN 2) HUTCHINSON, MASON
3) BRANCH, AJ 4) BRADLEY, DVONTAE
4 FRANKFORT 'A' 47.00 2 4
1) CARDWELL, GEORAN 2) FLOYD, DESHAUN
3) LEACH, KALEB 4) QUINCY, STEVON
5 NEWPORT 'A' 47.70 2 2
1) CARTER, BRANDEN 2) GARLAND, DALIND
3) MCDAY, QUIN 4) WASHINGTON, ROB
6 COVINGTON LATIN 'A' 53.00 2 1
1) LINDLEY, MATTHEW 2) VILLAREAL, MATTHEW
3) CONNELLY, BRENDAN 4) ANDERSON, JESSE
7 HOLY CROSS B (COVINGTON) 'A' 53.90 1
1) WILKERSON, IAN 2) LIST, JORDAN
3) DENOME, JUSTIN 4) BRAMER, JAMES
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 RYLE 'A' 1:39.00 2 10
1) FARGO, BRADEN 2) SAVOIA, MICHAEL
3) MUNIZ, BRYAN 4) MEAD, GARRET
2 COOPER 'A' 1:43.00 2 8
1) HUANG, JEFF 2) BRANCH, AJ
3) DOLL, AUSTIN 4) WALKER, JORDAN
3 HOLY CROSS B (COVINGTON) 'A' 1:52.10 1 6
1) WILKERSON, IAN 2) LIST, JORDAN
3) DENOME, JUSTIN 4) BRAMER, JAMES
4 COVINGTON LATIN 'A' 1:56.60 1 4
1) LINDLEY, MATTHEW 2) VILLAREAL, MATTHEW
3) DEIS, SAMUEL 4) CONNELLY, BRENDAN
-- FRANKFORT 'A' DQ 2
1) CARDWELL, GEORAN 2) FLOYD, DESHAUN
3) QUINCY, STEVON 4) WASHINGTON, MARCUS
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 COOPER 'A' 3:40.00 10
1) WALKER, JORDAN 2) HUTCHINSON, MASON
3) BALLINGER, NICK 4) BRENNAN, ETHAN
2 RYLE 'A' 3:46.10 8
1) MEAD, GARRET 2) PRATT, TRENTON
3) GARDT, LOGAN 4) BREWER, CAMERON
3 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 3:50.60 6
1) WALKER, ERIC 2) PICCIRILLO, THOMAS
3) HERALD, MICHAEL 4) JEHN, NICHOLAS
4 COVINGTON LATIN 'A' 4:19.80 4
1) LINDLEY, MATTHEW 2) ANDERSON, JESSE
3) HOPKINS, DANIEL 4) VILLAREAL, MATTHEW
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 COOPER 'A' 8:48.10 10
1) BALLINGER, NICK 2) REPLOGLE, MASON
3) BLEVINS, JOSEPH 4) BLANK, ANDREW
2 HOLY CROSS (COVINGTON) 'A' 8:50.50 8
1) JEHN, NICHOLAS 2) ROBINSON, JOSH
3) HEMMER, WILLIAM 4) MARSH, JAMIE
3 RYLE 'A' 9:15.00 6
1) PRATT, TRENTON 2) GARDT, LOGAN
3) JORDAN, CONNOR 4) ERWIN, NICK
4 COVINGTON LATIN 'A' 11:10.30 4
1) DRESSMAN, PHILLIP 2) LINDLEY, MATTHEW
3) LOFTUS, MICHAEL 4) ANDERSON, JESSE
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 HUNTLEY, JEFF RYLE 5-10.00 10
2 RIDILLA, ANDY RYLE 5-06.00 8
3 BRADLEY, DVONTAE COOPER J5-06.00 6
4 FLOYD, DESHAUN FRANKFORT J5-06.00 4
5 DOLL, AUSTIN COOPER 5-04.00 2
6 WASHINGTON, ROB NEWPORT 5-02.00 1
7 ENGRAM, ROBERT NEWPORT 5-00.00
-- TRUNNELL, JAMES COV. HOLY CROSS NH
-- FIELD, ANDREW CLAT NH
-- WALKER, MARKEL COV. HOLY CROSS NH
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 EUBANK, KIEFER RYLE 19-05.00 10
2 FOSTER, DEMARKCO NEWPORT 19-01.00 8
3 MASON, ZHOCK RYLE 18-07.00 6
4 ENGRAM, ROBERT NEWPORT 17-08.25 4
5 BLEVINS, JOSEPH COOPER 17-07.00 2
6 QUINCY, STEVON FRANKFORT 17-01.50 1
7 HUANG, JASON COOPER 15-07.00
8 KNAPMEYER, BENJAMIN CLAT 13-03.00
9 BEY, BRET COV. HOLY CROSS 13-00.00
10 WINTRING, PAUL CLAT 9-03.00
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 HALL, AARON FRANKFORT 40-09.00 10
2 ENGRAM, ROBERT NEWPORT 36-09.00 8
3 BLEVINS, JOSEPH COOPER 36-03.50 6
4 LEWIS, JAQUORI RYLE 36-01.00 4
5 NUTTER, JAKE RYLE 35-08.00 2
6 MCDAY, QUIN NEWPORT 35-00.50 1
7 GREGORY, ERIC COV. HOLY CROSS 33-09.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 MERRITT, ANDY COV. HOLY CROSS 42-02.00 10
2 BRINKMAN, STEVEN COV. HOLY CROSS 39-03.00 8
3 TEEPEN, TANNER RYLE 36-03.00 6
4 WALLER, DI'NIKKO NEWPORT 35-04.00 4
5 SCHAFER, MATT COOPER 34-03.00 2
6 FORLENZA, JEFF RYLE 31-01.00 1
7 GOESSLING, TANNER COOPER 30-08.00
8 WILLIAMS, CLEVELAND FRANKFORT 30-07.00
9 CLANCY, PATRICK CLAT 26-10.00
10 NERONE, CHRIS COV. HOLY CROSS 21-08.00
11 PAOLI, ALEX CLAT 20-05.00
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 MCCREARY, DEVIN RYLE 106-08 10
2 TEEPEN, TANNER RYLE 102-07 8
3 BERRY, BRETT COOPER 89-10 6
4 MARSHALL, MARK NEWPORT 88-05 4
5 WALLER, DI'NIKKO NEWPORT 83-05 2
6 BRUCATO, ALEXANDER COV. HOLY CROSS 78-00 1
7 KALB, ASHLEY COOPER 77-00
8 ADAMS, KELVIN COV. HOLY CROSS 70-04
9 CLANCY, PATRICK CLAT 64-10.50
10 WILLIAMS, CLEVELAND FRANKFORT 61-05
11 PAOLI, ALEX CLAT 55-00
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Ryle 194 2) Cooper 125
3) Ryle High School B 61 4) Holy Cross (Covington) 51
5) Newport 30 6) Frankfort 26
7) Covington Latin 24 8) Cooper Jaguars B 2
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Ryle 164.50 2) Cooper 124.50
3) Holy Cross (Covington) 107 4) Newport 69
5) Frankfort 32 6) Covington Latin 15
7) Holy Cross B (Covington) 6
*******************