Region 1 AAA

Henderson, KY

Complete Results

Licensed to Henderson County High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/29/2010 09:45 PM
                         Class 3A Region 1 - 5/29/2010                         
                                 Henderson, KY                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Carbon, Shanice           12 Owensboro                12.48   2  10   
  2 Elliott, Brittney         11 Madisonville             13.03   2   8   
  3 Hogue, Alissa             09 Graves County            13.04   2   6   
  4 Bowman, Victoria          08 Owensboro                13.37   2   4   
  5 Slaton, Bratonia          11 Madisonville             13.42   2   2   
  6 Gibbs, Jayci              10 Henderson County         13.46   2   1   
  7 Ladd, Savanna             09 Graves County            14.04   2 
  8 Shelton, Shelby           12 Daviess County           14.15   2 
  9 Mackowey, Caitlin         10 Marshall County          14.71   1 
 10 McCay, Maria               9 Muhelenberg Co           14.89   1 
 11 Gentry, Kendall           10 Henderson County         14.93   1 
 12 Vincent, Sarah             8 Muhelenberg Co           15.03   1 
 13 Shipp, Ella               09 Daviess County           15.80   1 
 
Girls 200 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greer, Sade               09 Owensboro                27.09   3  10   
  2 Rhodes, Brianna           12 Apollo                   27.51   3   8   
  3 Combs, Shardee            11 Christian County         27.75   2   6   
  4 Bowman, Victoria          08 Owensboro                27.96   3   4   
  5 Legette, Shanda           10 Christian County         28.06   3   2   
  6 Gibbs, Jayci              10 Henderson County         28.32   3   1   
  7 Perkins, Kiara            10 Henderson County         28.50   3 
  8 Hester, Adrianna          10 Apollo                   28.64   2 
  9 Barnard, Alyssa           07 Marshall County          28.80   3 
 10 Slaton, Bratonia          11 Madisonville             28.82   2 
 11 Todd, Mia                 09 Graves County            29.88   2 
 12 Ladd, Savanna             09 Graves County            30.15   3 
 13 Turner, Haley             09 Daviess County           31.57   2 
 14 Vincent, Sarah             8 Muhelenberg Co           31.99   2 
 15 McCay, Maria               9 Muhelenberg Co           32.07   2 
 16 Sumner, Trisha            09 Daviess County           34.23   2 
 
Girls 400 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Taylor          09 Owensboro              1:01.23   3  10   
  2 Sallee, Meghan            10 Daviess County         1:02.00   3   8   
  3 Gilmore, Caitlyn          11 Madisonville           1:04.60   3   6   
  4 Derenzo, Marisa           09 Owensboro              1:04.73   3   4   
  5 Lawson, Kelsey            11 Marshall County        1:05.00   3   2   
  6 Smith, Rachel             11 Graves County          1:05.14   3   1   
  7 Fehrenbacher, Tory        10 Marshall County        1:05.48   3 
  8 Mosley, Jamesha           09 Christian County       1:07.25   2 
  9 Dawson, Katherine         09 Henderson County       1:07.62   3 
 10 Petrie, Tyeesha           10 Henderson County       1:08.30   2 
 11 Hawkins, Embra            11 Muhelenberg Co         1:08.64   2 
 12 Alexander, Alexious       09 Christian County       1:09.85   2 
 13 Driskill, Stephanie       09 Daviess County         1:13.14   2 
 14 Washington, Aquaris       10 Apollo                 1:15.43   2 
 15 Harned, Christina         07 Graves County          1:16.27   2 
 16 Harris, E'Nasha           09 Apollo                 1:19.07   1 
 17 Griffey, Kalie            10 Madisonville           1:20.97   2 
 18 Vincent, Sarah             8 Muhelenberg Co         1:21.18   1 
 
Girls 800 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fueller, Alliah            9 Muhelenberg Co         2:27.59   10   
  2 Girten, Alex              07 Owensboro              2:31.87    8   
  3 Parker, Susan             09 Owensboro              2:39.53    6   
  4 McKendree, Melanie        10 Marshall County        2:40.54    4   
  5 Beliles, Rachel            8 Muhelenberg Co         2:41.25    2   
  6 Wedding, Heide            11 Apollo                 2:41.66    1   
  7 Smith, Madolyn            11 Daviess County         2:45.68  
  8 Stockton, Rachel          10 Madisonville           2:46.34  
  9 Holmes, Emily             12 Christian County       2:49.81  
 10 Barrett, Jansen           10 Marshall County        2:51.62  
 11 Ray / Lewis, Breanna      10 Apollo                 2:51.74  
 12 Jones, Hannah             07 Graves County          2:55.16  
 13 Robards, Autumn           10 Madisonville           3:05.51  
 14 Jackson, Kendra           11 Christian County       3:07.43  
 15 Purcell, Hannah           07 Graves County          3:14.08  
 
Girls 1600 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Claire             09 Daviess County         5:32.78   10   
  2 Hughes, Hannah            10 Owensboro              5:48.90    8   
  3 Stodghill, Katharine      12 Apollo                 5:53.16    6   
  4 Hooper, Kristyn           11 Muhelenberg Co         6:03.52    4   
  5 Lavey, Josie              09 Graves County          6:09.63    2   
  6 Adkins, Jamie             10 Daviess County         6:14.51    1   
  7 Holmes, Emily             12 Christian County       6:16.25  
  8 McFarland, Emma           09 Owensboro              6:19.51  
  9 Hester, Kaylie            09 Henderson County       6:28.54  
 10 Sears, Elizabeth          11 Marshall County        6:35.38  
 11 Parlow, Taylor            10 Madisonville           6:46.52  
 12 Hatley, Jennifer          11 Graves County          6:59.89  
 13 Anderson, Meghann         12 Apollo                 7:01.99  
 14 Ndlovu, Sasha             12 Madisonville           7:12.51  
 15 Owens, Hannah             10 Marshall County        7:20.75  
 
Girls 3200 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathis, Lindsey            9 Muhelenberg Co        12:14.07   10   
  2 Hooper, Kaitlyn           11 Muhelenberg Co        12:16.46    8   
  3 Mills, Madison            12 Daviess County        12:29.25    6   
  4 Settle, Sydney            11 Daviess County        13:02.07    4   
  5 Tucker, Lauren            09 Apollo                13:21.57    2   
  6 Lavey, Josie              09 Graves County         13:36.41    1   
  7 Taylor, Anna              11 Apollo                13:52.19  
  8 Keeley, Rachel            08 Owensboro             14:28.14  
  9 Payne, Geneva             09 Owensboro             14:34.84  
 10 Spann, Savannah           11 Marshall County       16:21.48  
 -- Ivy, Kirsten                 Marshall County            DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Lauren            10 Marshall County          15.30   2  10   
  2 Martin, Brittany          11 Marshall County          15.99   2   8   
  3 Roebuck, Brandi           12 Owensboro                16.47   2   6   
  4 Shelton, Shelby           12 Daviess County           16.49   2   4   
  5 Bouchard, Emily           12 Daviess County           17.28   2   2   
  6 Crowe, Delaina            11 Owensboro                17.67   2   1   
  7 Cates, Lauren             12 Graves County            19.48   2 
  8 Sanderson, Makala         09 Graves County            20.07   2 
  9 O'Nan, Kristen            10 Henderson County         22.71   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Lauren            10 Marshall County          47.74   2  10   
  2 Martin, Brittany          11 Marshall County          50.58   2   8   
  3 Bouchard, Emily           12 Daviess County           50.76   2   6   
  4 Cowherd, Dasia            10 Owensboro                50.80   2   4   
  5 Hampton, Taylor           08 Madisonville             51.71   2   2   
  6 Tyler, Chloe              09 Owensboro                52.24   2   1   
  7 Cates, Lauren             12 Graves County            56.42   1 
  8 Campbell, Bailey          12 Apollo                   56.45   2 
  9 Vincent, Kali              8 Muhelenberg Co           56.60   1 
 10 Croney, Susie             08 Christian County         57.71   1 
 11 Taylor, Anna              11 Apollo                   57.97   1 
 12 Petrie, Tyeesha           10 Henderson County         58.16   2 
 13 Woodall, Elizabeth        07 Madisonville             58.90   1 
 14 Williams, Caroline        10 Henderson County         59.75   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Owensboro                                             51.28   10   
     1) Mundy, Adreonna 10              2) Bowman, Victoria 08            
     3) Garvin, Cyan 12                 4) Carbon, Shanice 12             
  2 Marshall County                                       51.61    8   
     1) Fehrenbacher, Tory 10           2) Miller, Lauren 10              
     3) McKenty, Mariah 09              4) Martin, Brittany 11            
  3 Christian County                                      52.19    6   
     1) Brown, Shea 09                  2) Williams, Martissa 10          
     3) Legette, Shanda 10              4) Combs, Shardee 11              
  4 Madisonville North Hopkins                            52.44    4   
     1) Elliott, Brittney 11            2) Slaton, Bratonia 11            
     3) Hampton, Taylor 08              4) Eaves, Marlena 09              
  5 Apollo High School                                    52.88    2   
     1) Hester, Adrianna 10             2) McKenzie, Lakia 11             
     3) Harris, E'Nasha 09              4) Rhodes, Brianna 12             
  6 Graves County                                         53.34    1   
     1) Hogue, Alissa 09                2) Clapp, Hillary 12              
     3) Ladd, Savanna 09                4) Todd, Mia 09                   
  7 Henderson County                                      57.74  
     1) Gentry, Kendall 10              2) Petrie, Tyeesha 10             
     3) Calhoun, Jasmine 09             4) Floyd, Teshawna 09             
 
Girls 4x200 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Owensboro                                           1:46.46   10   
     1) Cowherd, Dasia 10               2) Bowman, Victoria 08            
     3) Lawrence, Taylor 09             4) Carbon, Shanice 12             
  2 Christian County                                    1:49.01    8   
     1) Brown, Shea 09                  2) Legette, Shanda 10             
     3) Williams, Martissa 10           4) Combs, Shardee 11              
  3 Madisonville North Hopkins                          1:53.17    6   
     1) Elliott, Brittney 11            2) Gilmore, Caitlyn 11            
     3) Eaves, Marlena 09               4) Hampton, Taylor 08             
  4 Graves County                                       1:54.04    4   
     1) Hogue, Alissa 09                2) Smith, Rachel 11               
     3) Clapp, Hillary 12               4) Todd, Mia 09                   
  5 Marshall County                                     1:54.52    2   
     1) Barnard, Alyssa 07              2) Gilchrist, Keri 09             
     3) Lawson, Kelsey 11               4) McKenty, Mariah 09             
  6 Henderson County                                    1:56.20    1   
     1) Gibbs, Jayci 10                 2) Perkins, Kiara 10              
     3) Petrie, Tyeesha 10              4) Dawson, Katherine 09           
  7 Apollo High School                                  2:02.49  
     1) Ray / Lewis, Breanna 10         2) Washington, Aquaris 10         
     3) Harris, E'Nasha 09              4) Hester, Adrianna 10            
 
Girls 4x400 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall County                                     4:14.48   10   
     1) McKendree, Melanie 10           2) Fehrenbacher, Tory 10          
     3) Lawson, Kelsey 11               4) Miller, Lauren 10              
  2 Owensboro                                           4:14.60    8   
     1) Cowherd, Dasia 10               2) Derenzo, Marisa 09             
     3) Parker, Susan 09                4) Lawrence, Taylor 09            
  3 Daviess County                                      4:22.76    6   
     1) Bouchard, Emily 12              2) Osborne, Mallory 12            
     3) Payne, Claire 09                4) Sallee, Meghan 10              
  4 Henderson County                                    4:26.45    4   
     1) Dawson, Katherine 09            2) Perkins, Kiara 10              
     3) Petrie, Tyeesha 10              4) Hester, Kaylie 09              
  5 Madisonville North Hopkins                          4:31.60    2   
     1) Gilmore, Caitlyn 11             2) Eaves, Marlena 09              
     3) Hampton, Taylor 08              4) Wallace, Tori 11               
  6 Christian County                                    4:39.13    1   
     1) Alexander, Alexious 09          2) Mosley, Jamesha 09             
     3) Holmes, Emily 12                4) Jackson, Kendra 11             
  7 Muhlenberg County                                   4:42.58  
     1) Fueller, Alliah 9               2) Beliles, Rachel 8              
     3) Vincent, Kali 8                 4) Hawkins, Embra 11              
  8 Graves County                                       4:46.04  
     1) Clapp, Hillary 12               2) Smith, Rachel 11               
     3) Cates, Lauren 12                4) Harned, Christina 07           
 
Girls 4x800 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Owensboro                                          10:12.90   10   
     1) Parker, Susan 09                2) Keeley, Rachel 08              
     3) Derenzo, Marisa 09              4) Girten, Alex 07                
  2 Daviess County                                     10:21.36    8   
     1) Payne, Claire 09                2) Osborne, Mallory 12            
     3) Mills, Madison 12               4) Settle, Sydney 11              
  3 Muhlenberg County                                  10:28.57    6   
     1) Fueller, Alliah 9               2) Beliles, Rachel 8              
     3) Hooper, Kaitlyn 11              4) Mathis, Lindsey 9              
  4 Apollo High School                                 10:59.24    4   
     1) Wedding, Heide 11               2) Stodghill, Katharine 12        
     3) Campbell, Bailey 12             4) Tucker, Lauren 09              
  5 Madisonville North Hopkins                         11:16.86    2   
     1) Gilmore, Caitlyn 11             2) Bryant, Ainsley 07             
     3) Ndlovu, Sasha 12                4) Robards, Autumn 10             
  6 Marshall County                                    11:28.59    1   
     1) Barrett, Jansen 10              2) McKendree, Melanie 10          
     3) Waggoner, Claire 08             4) Sears, Elizabeth 11            
  7 Graves County                                      11:53.51  
     1) Lavey, Josie 09                 2) Jones, Hannah 07               
     3) Hatley, Jennifer 11             4) Harned, Christina 07           
 
Girls High Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Greer, Sade               09 Owensboro              5-00.00   10   
  2 Clark, Tiffany            12 Daviess County         4-10.00    8   
 -- Parker, Susan             09 Owensboro                   NH  
 -- Barnard, Alyssa           07 Marshall County             NH  
 -- O'Nan, Kristen            10 Henderson County            NH  
 -- Higgs, Natalie            09 Daviess County              NH  
 -- Williams, Caroline        10 Henderson County            NH  
 
Girls Pole Vault CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, Allyson           12 Owensboro             10-00.00   10   
  2 Hester, Tori              08 Henderson County       8-00.00    8   
  3 Johnson, Mikayla          09 Owensboro              7-00.00    4    0 0 0
  3 Doucet, Shelby            09 Marshall County        7-00.00    4    o o o
  3 Scott, Suzanne            12 Henderson County       7-00.00    4    o
  6 Turner, Haley             09 Daviess County        J7-00.00    1    o o xo xo
  7 McCully, Morgan           12 Marshall County        6-00.00  
  8 Sanderson, Makala         09 Graves County          5-06.00  
  8 Cruse, Cortni             10 Graves County          5-06.00  
 
Girls Long Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rhodes, Brianna           12 Apollo                16-11.00   10   
  2 Hughes, Allyson           12 Owensboro             16-01.50    8   
  3 Williams, Martissa        10 Christian County      15-09.00    6   
  4 Washington, Jasmine       08 Christian County      15-04.75    4   
  5 Fehrenbacher, Tory        10 Marshall County       15-02.50    2   
  6 Gibbs, Jayci              10 Henderson County      14-11.00    1   
  7 Hughes, Alysia            09 Madisonville          14-09.50  
  8 Barnard, Alyssa           07 Marshall County       14-05.50  
  9 Shelton, Shelby           12 Daviess County        14-01.00  
 10 Alexander, Lauren         10 Graves County         13-06.00  
 11 Woodruff, Meaghan         08 Owensboro             13-01.00  
 12 Turner, Careen            12 Apollo                12-07.00  
 13 Hawkins, Embra            11 Muhelenberg Co        12-06.50  
 14 Clark, Brittany           12 Daviess County        12-05.50  
 14 Hogue, Alissa             09 Graves County         12-05.50  
 16 Sanders, Ashton            9 Muhelenberg Co        11-11.50  
 17 Reynolds, Damara          09 Madisonville          11-07.00  
 18 Gentry, Kendall           10 Henderson County      11-00.00  
 
Girls Triple Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carbon, Shanice           12 Owensboro             35-02.50   10   
  2 Rhodes, Brianna           12 Apollo                35-01.00    8   
  3 Hughes, Allyson           12 Owensboro             33-01.00    6   
  4 McKenty, Mariah           09 Marshall County       30-05.00    4   
  5 Turner, Careen            12 Apollo                29-04.50    2   
  6 Baker, Syimone            11 Madisonville          29-02.00    1   
  7 Sumner, Trisha            09 Daviess County        28-09.00  
  8 Clark, Brittany           12 Daviess County        27-10.50  
  9 Croney, Susie             08 Christian County      27-01.00  
 10 Alexander, Lauren         10 Graves County        J27-01.00  
 11 Calhoun, Jasmine          09 Henderson County      26-05.00  
 12 Sanders, Ashton            9 Muhelenberg Co        23-00.50  
 13 Todd, Mia                 09 Graves County         22-02.00  
 
Girls Shot Put CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McReynolds, Deshericka    10 Madisonville          35-06.00   10   
  2 Phelps, Tiana             08 Owensboro             32-11.75    8   
  3 Bohannon, Lena            11 Marshall County       30-07.50    6   
  4 Foster, Tayla             12 Madisonville          30-06.00    4   
  5 Hunter, Renee             12 Owensboro             29-06.00    2   
  6 Revlett, Carley           12 Daviess County        28-10.75    1   
  7 McCormick, Riley          09 Apollo                28-05.00  
  8 Breedlove, Kelsey         11 Henderson County      28-04.25  
  9 McKnight, Lora            11 Christian County      28-03.50  
 10 Taylor, Ayana             12 Christian County      27-00.00  
 11 Peach, Casey              10 Apollo                26-11.75  
 12 Groves, Macy              11 Muhelenberg Co        25-11.00  
 13 Gregory, Johnsha          09 Henderson County      25-06.25   2nd 25' 3.5"
 14 Steele, Catherine         12 Daviess County       J25-06.25   2nd 24'11"
 15 Taylor, Vickie            11 Muhelenberg Co        20-06.00  
 
Girls Discus Throw CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McReynolds, Deshericka    10 Madisonville            111-03   10   
  2 Peach, Casey              10 Apollo                  102-02    8   
  3 McKnight, Lora            11 Christian County         96-00    6   
  4 Phelps, Tiana             08 Owensboro                91-10    4   
  5 Gregory, Johnsha          09 Henderson County         88-09    2   
  6 Hunter, Renee             12 Owensboro                88-06    1   
  7 Temple, Morgan            12 Apollo                   79-11  
  8 Breedlove, Kelsey         11 Henderson County         72-10  
  9 Steele, Catherine         12 Daviess County           72-03  
 10 Foster, Tayla             12 Madisonville             68-02  
 11 Bohannon, Lena            11 Marshall County          66-03  
 12 Revlett, Carley           12 Daviess County           65-10  
 13 Taylor, Ayana             12 Christian County         59-09  
 14 Bone, Maria               10 Marshall County          57-02  
 15 Groves, Macy              11 Muhelenberg Co           52-02  
 16 Taylor, Vickie            11 Muhelenberg Co           51-00  
 
Boys 100 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winstead, Marcus          12 Owensboro                11.11   2  10   
  2 Johnson, Dradell          12 Owensboro                11.20   2   8   
  3 Dillard, Elijah           10 Apollo                   11.43   2   6   
  4 Davis, Martinez           11 Madisonville             11.61   2   4   
  5 Lee, Ross                 09 Apollo                   11.65   2   2   
  6 Hines, De' ante           09 Madisonville             12.12   2   1   
  7 Sharp, Mikey              10 Marshall County          12.39   2 
  8 Goard, Chris              08 Marshall County          12.51   1 
  9 Lobo, Patrick             11 Henderson County         12.64   2 
 10 Knott, Brett              10 Daviess County           13.07   1 
 11 gaston, Matthew           10 Muhelenberg Co           13.36   1 
 
Boys 200 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Dradell          12 Owensboro                22.25   2  10   
  2 Winstead, Marcus          12 Owensboro                22.45   2   8   
  3 Wade, JC                  11 Madisonville             23.77   2   6   
  4 Dillard, Elijah           10 Apollo                   23.85   2   4   
  5 Lee, Ross                 09 Apollo                   24.21   2   2   
  6 Hines, De' ante           09 Madisonville             24.35   2   1   
  7 Cox, Zach                 10 Daviess County           25.20   2 
  8 Thomas, Steven            10 Graves County            25.53   2 
  9 Skates, Nathan            10 Marshall County          25.89   1 
 10 Lobo, Patrick             11 Henderson County         26.01   1 
 11 Sallee, Brody             11 Muhelenberg Co           26.47   1 
 
Boys 400 Meter Dash CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Dradell          12 Owensboro                51.42   2  10   
  2 Bowling, Ryan             11 Owensboro                52.41   2   8   
  3 Hardy, Matt               09 Apollo                   54.39   2   6   
  4 Davis, Brandon            09 Marshall County          54.81   2   4   
  5 Thomas, Reid              11 Apollo                   55.15   2   2   
  6 Shanklin, Jon             09 Christian County         56.05   1   1   
  7 Carrillo, Martin          10 Graves County            56.25   2 
  8 Powell, Josiah            09 Madisonville             56.37   2 
  9 Reynolds, Mason           10 Daviess County           56.53   2 
 10 Reynolds, Logan           10 Daviess County           56.76   1 
 11 Maier, Chris              10 Marshall County          59.39   1 
 12 Ferguson, Seth            10 Muhelenberg Co         1:00.79   1 
 13 Carrillo, Hector          11 Graves County          1:03.32   1 
 
Boys 800 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Bryan, Alex             09 Apollo                 2:02.98   10   
  2 Marriott, Greg            12 Marshall County        2:03.04    8   
  3 Anderson, Pate            12 Daviess County         2:03.99    6   
  4 Bozeman, Gary             12 Madisonville           2:07.26    4   
  5 Taylor, Pat               11 Muhelenberg Co         2:08.88    2   
  6 Schuknecht, Austen        11 Madisonville           2:09.27    1   
  7 Kelley, Griffin           10 Owensboro              2:09.38  
  8 Fraim, Jessie             12 Owensboro              2:11.34  
  9 miller, Harrison           9 Muhelenberg Co         2:11.50  
 10 Smith, Brenton            11 Daviess County         2:11.53  
 11 Stone, Taylor             12 Henderson County       2:14.44  
 12 Gallagher, Mark           10 Marshall County        2:17.96  
 13 Vaughn, Jonathan          10 Graves County          2:22.34  
 14 Crossett, Jonathan        09 Christian County       2:25.81  
 15 Sohne, Zach               09 Henderson County       2:28.31  
 16 Cooper, Lance             08 Christian County       2:35.99  
 17 Cope, Brent               10 Graves County          3:19.71  
 
Boys 1600 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hurd, Sean                11 Christian County       4:36.20   10   
  2 Garrard, Zac              09 Owensboro              4:45.79    8   
  3 Simmons, Andrew           12 Daviess County         4:51.47    6   
  4 Whitehouse, Dillon        10 Muhelenberg Co         4:53.76    4   
  5 Sikes, Brad               10 Daviess County         4:57.39    2   
  6 Lampkin, Troy             10 Marshall County        5:02.88    1   
  7 Hillman, Hunter           09 Marshall County        5:06.38  
  8 Thomas, Brody             11 Apollo                 5:08.01  
  9 Atherton, Ethan           11 Apollo                 5:09.58  
 10 Locklear, Rudy            12 Owensboro              5:10.13  
 11 Kirkpatrick, Ryan         12 Muhelenberg Co         5:14.75  
 12 Hill, Chess               08 Madisonville           5:24.39  
 13 Sohne, Zach               09 Henderson County       5:32.47  
 14 Hurd, Logan               08 Christian County       5:40.09  
 15 Poe, Aaron                08 Madisonville           5:55.15  
 16 Vaughn, Jonathan          10 Graves County          5:57.38  
 17 McKinney, Jacob           10 Graves County          6:10.45  
 
Boys 3200 Meter Run CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ehrenheim, Evan           11 Daviess County         9:46.92   10   
  2 Hurd, Sean                11 Christian County       9:57.67    8   
  3 Geary, Chase               8 Muhelenberg Co        10:16.46    6   
  4 Easler, James             09 Apollo                10:38.98    4   
  5 Kammerman, Ryan           12 Daviess County        10:44.69    2   
  6 Meserve, Landon           09 Apollo                10:47.62    1   
  7 Garrard, Zac              09 Owensboro             10:56.64  
  8 Binienda, Jeff            11 Christian County      11:01.63  
  9 Garret, Riley             11 Muhelenberg Co        11:03.78  
 10 Stone, Taylor             12 Henderson County      12:04.60  
 11 Vinson, Kurt              09 Marshall County       12:09.98  
 12 Devore, Jake              10 Marshall County       12:25.47  
 13 Williamson, Joseph        09 Madisonville          12:42.08  
 14 Johnson, Alex             09 Madisonville          13:13.06  
 15 Vaughn, Jonathan          10 Graves County         14:35.69  
 16 McKinney, Jacob           10 Graves County         14:42.64  
 
Boys 110 Meter Hurdles CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Johnnie           11 Muhelenberg Co           15.68   2  10   
  2 Stelter, Mitchel          11 Marshall County          16.25   2   8   
  3 Holinde, Cale             12 Apollo                   16.26   2   6   
  4 Wilson, Jordan            12 Madisonville             16.29   2   4   
  5 Keithley, Chris           10 Daviess County           17.07   2   2   
  6 Blanton, Dakota           11 Owensboro                17.30   2   1   
  7 Reed, Doug                 9 Marshall County          17.30   1 
  8 Benningfield, Jacob       11 Daviess County           18.22   2 
  9 Hildreth, Kaelin          09 Henderson County         18.26   1 
 10 Bickers, James            09 Henderson County         18.51   2 
 11 Gray, Jerry               11 Muhelenberg Co           18.91   1 
 12 Deason, Richard           11 Graves County            20.14   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles CLASS 3A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Devore, Sam               12 Marshall County          41.18   2  10   
  2 Holinde, Cale             12 Apollo                   41.66   2   8   
  3 Miller, Johnnie           11 Muhelenberg Co           42.84   2   6   
  4 Wilson, Jordan            12 Madisonville             43.99   2   4   
  5 Blanton, Dakota           11 Owensboro                44.30   2   2   
  6 Stelter, Mitchel          11 Marshall County          45.48   2   1   
  7 Keithley, Chris           10 Daviess County           45.63   2 
  8 Hildreth, Kaelin          09 Henderson County         46.17   2 
  9 Boehman, Travis           11 Daviess County           49.42   1 
 10 Deason, Richard           11 Graves County            52.52   1 
 11 Trice, Jeron              11 Christian County         53.45   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Owensboro                                             43.34   10   
     1) Bowling, Ryan 11                2) Winstead, Marcus 12            
     3) Obryan, Nick 11                 4) Douglas, Aquado 12             
  2 Madisonville North Hopkins                            44.67    8   
     1) Combs, Rashad 10                2) Davis, Martinez 11             
     3) Green, Orlando 11               4) Hines, De' ante 09             
  3 Graves County                                         46.06    6   
     1) Crawford, Zach 10               2) Smith, Evan 11                 
     3) Haneline, Dallas 12             4) Carrillo, Martin 10            
  4 Marshall County                                       46.74    4   
     1) Davis, Brandon 09               2) Devore, Sam 12                 
     3) Stelter, Mitchel 11             4) Sharp, Mikey 10                
  5 Muhlenberg County                                     48.06    2   
     1) Miller, Johnnie 11              2) Hawkins, Ronnie 11             
     3) Sallee, Brody 11                4) Caston, Charlie 11             
  6 Daviess County                                        48.83    1   
     1) Barker, Chase 10                2) Cox, Zach 10                   
     3) Jagoe, Alex 12                  4) Stevenson, Will 11             
 
Boys 4x200 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Owensboro                                           1:28.82   10   
     1) Bowling, Ryan 11                2) Winstead, Marcus 12            
     3) Johnson, Dradell 12             4) Obryan, Nick 11                
  2 Madisonville North Hopkins                          1:33.96    8   
     1) Hines, De' ante 09              2) Davis, Martinez 11             
     3) Green, Orlando 11               4) Combs, Rashad 10               
  3 Graves County                                       1:37.21    6   
     1) Smith, Evan 11                  2) Crawford, Zach 10              
     3) Haneline, Dallas 12             4) Carrillo, Martin 10            
  4 Daviess County                                      1:41.73    4   
     1) Barker, Chase 10                2) Cox, Zach 10                   
     3) Boehman, Travis 11              4) Stevenson, Will 11             
  5 Marshall County                                     1:42.68    2   
     1) Maier, Chris 10                 2) Goard, Chris 08                
     3) Skates, Nathan 10               4) Reed, Doug 9                   
  6 Henderson County                                    1:44.35    1   
     1) Shields, Hunter 10              2) Chappell, Keilean 09           
     3) Bickers, James 09               4) Lobo, Patrick 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay CLASS 3A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Owensboro                                           3:35.30   2  10   
     1) Bowling, Ryan 11                2) Grant, Jordan 12               
     3) Obryan, Nick 11                 4) Fraim, Jessie 12               
  2 Marshall County                                     3:36.90   2   8   
     1) Davis, Brandon 09               2) Devore, Sam 12                 
     3) Rudd, Luke 12                   4) Marriott, Greg 12              
  3 Apollo High School                                  3:36.90   2   6   
     1) Farmer, Tommie 12               2) Lee, Ross 09                   
     3) Hardy, Matt 09                  4) O'Bryan, Alex 09               
  4 Madisonville North Hopkins                          3:38.70   2   4   
     1) Campbell, Jalyn 12              2) Frederick, Brad 11             
     3) Davis, Martinez 11              4) Rhodes, Kilian 11              
  5 Daviess County                                      3:40.15   2   2   
     1) Simmons, Graham 11              2) Morris, Wesley 10              
     3) Anderson, Pate 12               4) Young, Wyatt 12                
  6 Muhlenberg County                                   3:50.11   2   1   
     1) Taylor, Pat 11                  2) Kirkpatrick, Ryan 12           
     3) Whitehouse, Dillon 10           4) Miller, Johnnie 11             
  7 Christian County                                    3:51.91   1 
     1) Shanklin, Jon 09                2) Moore, Shakir 11               
     3) Hurd, Sean 11                   4) Trice, Jeron 11                
  8 Henderson County                                    4:02.09   2 
     1) Bickers, James 09               2) Chappell, Keilean 09           
     3) Hildreth, Kaelin 09             4) Shields, Hunter 10             
  9 Graves County                                       4:03.27   2 
     1) Vogt, Ryan 11                   2) Carrillo, Martin 10            
     3) England, Zach 11                4) Bunch, Joe 12                  
 
Boys 4x800 Meter Relay CLASS 3A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Daviess County                                      8:27.36   10   
     1) Anderson, Pate 12               2) Ehrenheim, Evan 11             
     3) Morris, Wesley 10               4) Simmons, Graham 11             
  2 Owensboro                                           8:28.01    8   
     1) Fraim, Jessie 12                2) Kelley, Griffin 10             
     3) Locklear, Rudy 12               4) Garrard, Zac 09                
  3 Muhlenberg County                                   8:50.53    6   
     1) Taylor, Pat 11                  2) Geary, Chase 8                 
     3) miller, Harrison 9              4) Kirkpatrick, Ryan 12           
  4 Marshall County                                     9:02.19    4   
     1) Gallagher, Mark 10              2) Marriott, Greg 12              
     3) Gibson, Nick 9                  4) Rudd, Luke 12                  
  5 Madisonville North Hopkins                          9:40.48    2   
     1) Bozeman, Gary 12                2) Poe, Aaron 08                  
     3) Fairrow, Juaron 09              4) Combs, Jawan 10                
  6 Christian County                                    9:46.62    1   
     1) Trice, Jeron 11                 2) Cooper, Lance 08               
     3) Binienda, Jeff 11               4) Crossett, Jonathan 09          
 
Boys High Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Zach               11 Owensboro              6-02.00   10   
  2 Hawkins, Ronnie           11 Muhelenberg Co         6-00.00    8    xo o xxo
  3 Cohron, Logan             11 Apollo                J6-00.00    6    xxo o o
  4 England, Zach             11 Graves County         J6-00.00    4    xxo o xo
  5 Gregory, Cody             08 Marshall County        5-08.00    2    o o
  6 Reed, Doug                 9 Marshall County       J5-08.00    1    xxo xo
  7 Bickers, James            09 Henderson County       5-06.00  
 -- Goatley, Tanner           10 Graves County               NH  
 -- Horn, Matt                11 Daviess County              NH  
 
Boys Pole Vault CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Wyatt              12 Daviess County        12-00.00   10   
  2 O'Nan, Reece              12 Henderson County      11-06.00    7   
  2 Cooper, Cain              08 Henderson County      11-06.00    7   
  4 Barker, Chase             10 Daviess County        10-00.00    4    o o xxo
  5 Smith, Bradley            11 Graves County        J10-00.00    2    oxx oxx
  6 Chambers, Trey            09 Graves County          8-06.00    1   
  7 Egbert, James             09 Owensboro              8-00.00  
 -- Obryan, Nick              11 Owensboro                   NH  
 
Boys Long Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Douglas, Aquado           12 Owensboro             20-06.50   10   
  2 Main, Zack                09 Owensboro             20-05.25    8   
  3 Washington, Julian        10 Christian County      20-05.00    6   
  4 Farmer, Tommie            12 Apollo                19-06.00    4   
  5 Vogt, Ryan                11 Graves County         19-05.75    2   
  6 Gregory, Cody             08 Marshall County       18-10.50    1   
  7 Jones, Jordan             12 Christian County      18-05.00  
  8 Green, Orlando            11 Madisonville          18-01.00  
  9 Cox, Zach                 10 Daviess County        17-11.50  
 10 Dillard, Elijah           10 Apollo                17-09.00  
 11 Mayes, Dustin             11 Muhelenberg Co        16-10.75  
 12 Morefield, Tommy          09 Graves County         13-06.75  
 
Boys Triple Jump CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Douglas, Aquado           12 Owensboro             41-04.00   10   
  2 Jones, Jordan             12 Christian County      40-09.50    8   
  3 Vogt, Ryan                11 Graves County         40-06.25    6   
  4 Horn, Matt                11 Daviess County        39-08.00    4   
  5 Mayes, Dustin             11 Muhelenberg Co        38-09.00    2   
  6 Johnson, Denzel           10 Madisonville          38-07.00    1   
  7 Reed, Doug                 9 Marshall County       37-06.75  
  8 Comer, Codie              11 Henderson County      36-05.75  
  9 Gregory, Cody             08 Marshall County       36-04.50  
 10 Benningfield, Jacob       11 Daviess County        35-07.50  
 11 Henderson, Marquis        10 Owensboro             35-02.75  
 12 Green, Orlando            11 Madisonville          32-10.50  
 13 Goatley, Tanner           10 Graves County         31-09.25  
 
Boys Shot Put CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bivin, Harris             12 Apollo                58-05.25   10   
  2 Bivin, Hunter             09 Apollo                48-05.00    8   
  3 Watkins, Keith            11 Owensboro             46-09.25    6   
  4 Maddox, Khiry             12 Owensboro             44-10.00    4   
  5 Wathen, Dean              12 Henderson County      42-10.75    2   
  6 Collins, J'Michael        12 Madisonville          41-00.50    1   
  7 Comer, Codie              11 Henderson County      39-00.50  
  8 Hocker, Gage              12 Daviess County        38-02.50  
  9 Gray, Jerry               11 Muhelenberg Co        37-07.50  
 10 Stoudemire, Brandon       12 Muhelenberg Co        37-02.00  
 11 Smith, James              12 Graves County         36-11.25  
 12 Goyal, Raghav             10 Daviess County        35-08.75  
 13 Grimes, Ragon             11 Graves County         35-05.00  
 14 Bush, Bobby               12 Madisonville          35-04.75  
 15 McNeely, Logan             9 Marshall County       31-01.50  
 16 Phelps, Eric              10 Marshall County       24-04.00  
 
Boys Discus Throw CLASS 3A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bivin, Harris             12 Apollo                  151-03   10   
  2 Maddox, Khiry             12 Owensboro               145-06    8   
  3 Comer, Codie              11 Henderson County        124-01    6   
  4 Parker, Tyler             10 Daviess County          123-05    4   
  5 Hocker, Gage              12 Daviess County          117-04    2   
  6 Sauders, Kris             12 Marshall County         113-00    1   
  7 Yamada, Adrian            10 Apollo                  106-11  
  8 White, Sam                11 Owensboro               105-11  
  9 Gray, Jerry               11 Muhelenberg Co          105-06  
 10 Collins, J'Michael        12 Madisonville             98-03  
 11 Bush, Bobby               12 Madisonville             95-05  
 12 Stoudemire, Brandon       12 Muhelenberg Co           94-04  
 13 Grimes, Ragon             11 Graves County            88-00  
 
              Women - CLASS 3A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Owensboro                  177        2) Marshall County            79   
    3) Daviess County              65        4) Madisonville North Hopkin  57   
    5) Apollo High School          51        6) Muhlenberg County          40   
    7) Christian County            39        8) Henderson County           22   
    9) Graves County               15                                           
 
               Men - CLASS 3A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Owensboro                  159        2) Apollo High School         95   
    3) Daviess County              69        4) Marshall County            55   
    5) Madisonville North Hopkins  49        6) Muhlenberg County          47   
    7) Christian County            34        8) Graves County              27   
    9) Henderson County            23