RaceTab by MileSplit/FloSports Walton Verona High School, WVHS
Kona Dash - 10/2/2021
Walton-Verona Athletic Complex, Verona, KY
3rd and Under (1K) Girls
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Madelyn Greiwe 3 Blessed Sacrament 4:16.70 1
2 Annie Durrett 3 Blessed Sacrament 4:18.80 2
3 Hazel Berkemeier 1 BCK Track Club Eleme 4:35.00 3
4 Audrey Buschmann 3 BCK Track Club Eleme 4:35.40 4
5 Ada Wessel 2 Community Christian 4:41.40
6 Stella Collinsworth 3 Walton Verona 4:48.60 5
7 Emma Jehn 3 Blessed Sacrament 4:50.30 6
8 Audrey VonLehman 3 Blessed Sacrament 4:51.20 7
9 Clare Regan 3 Blessed Sacrament 4:53.50 8
10 Esme Minges 1 BCK Track Club Eleme 4:57.00 9
11 Shelby Barger 2 Walton Verona 4:58.30 10
12 Avarey Thomas 3 Community Christian 4:58.40
13 Elinor Scroggins 1 Blessed Sacrament 4:58.70 11
14 Violet Berkemeier 1 BCK Track Club Eleme 5:00.00 12
15 Annika Vaughn 2 Walton Verona 5:02.80 13
16 MaryAnne Mayer 3 Blessed Sacrament 5:04.60 14
17 Trinity Pronk 3 Walton Verona 5:04.70 15
18 Ella Bertoli 2 Villa Madonna Academ 5:05.60 16
19 Savannah Harris 1 Unattached 5:06.90 17
20 Averie Abney 2 Walton Verona 5:09.40 18
21 Hannah Ford 2 Villa Madonna Academ 5:16.30 19
22 Zoe Johnstone 2 Unattached 5:19.60 20
23 Sophia Spears 3 Walton Verona 5:21.00 21
24 Bella Daley 1 Blessed Sacrament 5:22.50
25 Chandler Hancock 1 Blessed Sacrament 5:23.00
26 Emry Yeaton 1 Walton Verona 5:23.50 22
27 Azelie Rousseau 2 Blessed Sacrament 5:29.40
28 Emma Browning 3 Blessed Sacrament 5:30.50
29 Brylee East 2 Walton Verona 5:30.70
30 Eva Leidolf 3 BCK Track Club Eleme 5:32.30 23
31 Clara Taylor 1 Villa Madonna Academ 5:34.50 24
32 Iris Sellman 3 Blessed Sacrament 5:34.60
33 Charlotte Dunham 1 St. Paul 5:38.70
34 Cynthia Price 3 Walton Verona 5:40.40
35 Giulia Holbrook 2 Unattached 5:41.60 25
36 Ella Hatfield 1 Villa Madonna Academ 5:41.90 26
37 Annabelle Sullivan 2 Walton Verona 5:46.50
38 Aubree Patton 1 Walton Verona 5:49.40
39 Bailey Miller 2 Walton Verona 5:50.10
40 Riley Heil 2 St. Cecilia Middle S 5:53.20
41 Luciana Brueggemann 3 Villa Madonna Academ 5:56.80 27
42 Pheabe Bryant 3 Unattached 6:01.60 28
43 Alexis Riley 3 Unattached 6:04.40 29
44 Maggie Holmes 1 Villa Madonna Academ 6:14.40 30
45 Sofia Collinsworth 3 Walton Verona 6:17.50
46 Scarlett Weaver 1 Walton Verona 6:25.50
47 Collins Amstutz K Walton Verona 6:29.80
48 Darcy Copenhaver St. Thomas School 6:33.60
49 Lydia Daniels 3 Community Christian 6:39.10
50 Eden Hudson K Walton Verona 6:42.50
51 Addisyn Estrada 3 Walton Verona 6:42.80
52 Violet Lindsay 1 Walton Verona 6:45.90
53 Anna Lengle 1 Walton Verona 6:46.60
54 Karis Kubala 3 St. Paul 6:55.10
55 McKenzie Gregory 3 Blessed Sacrament 7:03.30
56 Blakely Amstutz K Walton Verona 7:04.60
57 Ava Hester 1 Walton Verona 7:04.90
58 Finley Wagner 1 Walton Verona 7:11.40
59 Rosalind Prindle 1 Villa Madonna Academ 7:20.80 31
60 Rue Ryan 1 Walton Verona 7:26.10
61 Kaylee Hedrick 1 St. Paul 7:32.90
62 Chloe Marks 1 Walton Verona 7:55.20
3rd and Under (1K) Girls Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Blessed Sacrament 24 1 2 6 7 8 11 14
Total Time: 23:11 Average: 4:38.10 1-5 Split: 37
2 BCK Track Club Eleme 51 3 4 9 12 23 - -
Total Time: 24:40 Average: 4:55.94 1-5 Split: 58
3 Walton Verona 61 5 10 13 15 18 21 22
Total Time: 25:04 Average: 5:00.76 1-5 Split: 21
4 Villa Madonna Academ 112 16 19 24 26 27 30 31
Total Time: 27:36 Average: 5:31.02 1-5 Split: 52
5 Unattached 119 17 20 25 28 29 - -
Total Time: 28:15 Average: 5:38.82 1-5 Split: 58
3rd and Under (1K) Boys
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Boone Berkemeier 3 BCK Track Club Eleme 4:01.20 1
2 George Meiners 2 Unattached 4:01.30
3 Declan Copenhaver 2 St. Thomas School 4:17.50
4 Tate Crimmins 3 Unattached 4:17.80
5 Sam Hemsath 3 Community Christian 4:22.70 2
6 Easton Kenny 3 Walton Verona 4:23.60 3
7 William Squibb 3 Blessed Sacrament 4:23.70 4
8 Camden Meiman 3 BCK Track Club Eleme 4:23.90 5
9 Avery Minch 3 St. Mary (Alexandria 4:25.30 6
10 Lucas Wise 3 Villa Madonna Academ 4:25.60 7
11 Stephen Myles 2 St. Mary (Alexandria 4:26.10 8
12 Ryan Wagner 3 St. Mary (Alexandria 4:26.20 9
13 Trevor Moore 3 BCK Track Club Eleme 4:28.10 10
14 Anderson Amstutz 3 Walton Verona 4:28.60 11
15 Jack Holmes 2 Villa Madonna Academ 4:31.90 12
16 John Farrell 3 Blessed Sacrament 4:34.70 13
17 Alexander McCoy 3 Blessed Sacrament 4:36.60 14
18 Miles Burchell Unattached 4:37.50
19 Zachary Wambaja 3 Community Christian 4:43.20 15
20 Austin Schultz 3 Villa Madonna Academ 4:45.10 16
21 Drew Leedy 2 St. Mary (Alexandria 4:45.20 17
22 Damian Ruehl 3 St. Cecilia Middle S 4:45.30
23 Cole Brown 3 Villa Madonna Academ 4:47.80 18
24 Paul Kegley 3 Blessed Sacrament 4:49.00 19
25 Eli Dye 1 Walton Verona 4:52.40 20
26 Sawyer Hall 1 Villa Madonna Academ 4:53.20 21
27 Colin Holbrook 3 Unattached 4:55.90
28 Silas Robbins 3 Walton Verona 4:57.80 22
29 Xander Jackson 3 Villa Madonna Academ 5:00.40 23
30 Jace Reeves 2 Walton Verona 5:02.00 24
31 Wyatt Burt St. Mary (Alexandria 5:02.90 25
32 Ernest Inman K Walton Verona 5:04.40 26
33 Michael Mayer 3 Blessed Sacrament 5:05.10 27
34 Avery Minch 3 St. Mary (Alexandria 5:07.30 28
35 Preston Cahill BCK Track Club Eleme 5:08.20 29
36 Nolan Barclay 3 Villa Madonna Academ 5:08.60 30
37 Liam Rider 3 Community Christian 5:10.30 31
38 Cam Middendorf 1 St. Thomas School 5:11.80
39 Elijah Roetting 1 St. Mary (Alexandria 5:12.80 32
40 Easton Cahill BCK Track Club Eleme 5:12.90 33
41 Rory Hothem 1 Villa Madonna Academ 5:13.20
42 Ben Leedy 3 St. Mary (Alexandria 5:14.50
43 Lincoln Minch St. Mary (Alexandria 5:15.60
44 Colton Harnishfeger 3 Walton Verona 5:18.70 34
45 Reid Lindsay 1 Walton Verona 5:19.90
46 Johnny Mac Waits 1 Walton Verona 5:21.30
47 Soren Hudson 2 Walton Verona 5:23.50
48 Dominic Klopp 3 Blessed Sacrament 5:23.60 35
49 Ari Yeaton 3 Walton Verona 5:24.40
50 Andrew Mann 8 Walton Verona 5:24.80
51 Mateo Morneau K Walton Verona 5:27.90
52 Liam Montalvo 3 BCK Track Club Eleme 5:29.70 36
53 Austin Brown 2 Villa Madonna Academ 5:30.80
54 Ian Losure 3 St. Mary (Alexandria 5:32.10
55 Adrian Miller 2 Villa Madonna Academ 5:32.40
56 Saksham Mani 1 St. Paul 5:32.90 37
57 Ari Yeaton 3 Walton Verona 5:33.70
58 Dino Lucarelli 3 Blessed Sacrament 5:33.80 38
59 Sam Rich 1 BCK Track Club Eleme 5:34.00 39
60 Crosley Marx St. Thomas School 5:35.90
61 Bentley Neumeister 2 Walton Verona 5:38.30
62 Ulysses Vissman 1 Villa Madonna Academ 5:39.10
63 Turner Winford 2 Walton Verona 5:40.10
64 Colton Rapien 2 Villa Madonna Academ 5:40.60
65 Lachlan Copenhaver St. Thomas School 5:41.20
66 Jonas Bowman 3 Community Christian 5:41.80 40
67 Dax Wilhite 3 Community Christian 5:42.00 41
68 Ben Gillum Community Christian 5:46.70 42
69 Connor Fohl 3 Blessed Sacrament 5:48.10
70 Arlington Joshua Villa Madonna Academ 5:56.70
71 Kaden Kubala 2 St. Paul 5:56.80 43
72 Caleb Coleman 2 Walton Verona 5:57.80
73 Cooper Myles St. Mary (Alexandria 5:58.40
74 Lorenzo Brueggemann 3 Villa Madonna Academ 6:08.10
75 Liam Brison 1 Walton Verona 6:08.50
76 Udaiveer Singh 1 St. Paul 6:08.60 44
77 Axton Sartwell 1 Walton Verona 6:09.10
78 Jackson Bilz 1 Walton Verona 6:14.50
79 Shelby Wessel Community Christian 6:17.20 45
80 Aeyrie Johnsonbaugh St. Mary (Alexandria 6:19.30
81 Nathan Wetzel 2 Blessed Sacrament 6:27.50
82 Canaan Riley 3 Community Christian 6:30.50
83 Colten Collins K Walton Verona 6:31.30
84 Henry Hedrick 3 St. Paul 6:46.20 46
85 Valentino Brueggemann 1 Villa Madonna Academ 6:59.70
86 Christian Wergers 2 St. Paul 7:18.70 47
87 Carson Hardin K Walton Verona 7:30.20
88 Aiden Thomas 3 St. Paul 7:36.10 48
89 McClure Brooks K Walton Verona 7:38.00
90 Stepan Miller 2 Villa Madonna Academ 7:50.20
91 Brady Mattocks Villa Madonna Academ 8:04.00
92 Colten Collins K Walton Verona 8:17.20
93 Bryce Taylor Villa Madonna Academ 8:20.80
94 Zach Thomas 3 St. Paul 8:36.50 49
3rd and Under (1K) Boys Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 St. Mary (Alexandria 65 8 9 17 25 32 34 -
Total Time: 23:06 Average: 4:37.14 1-5 Split: 38
2 Villa Madonna Academ 74 7 12 16 18 21 23 30
Total Time: 23:24 Average: 4:40.72 1-5 Split: 28
3 Blessed Sacrament 77 4 13 14 19 27 35 38
Total Time: 23:30 Average: 4:41.82 1-5 Split: 42
4 BCK Track Club Eleme 78 1 5 10 29 33 36 39
Total Time: 23:15 Average: 4:38.86 1-5 Split: 1:12
5 Walton Verona 80 3 11 20 22 24 26 34
Total Time: 23:45 Average: 4:44.88 1-5 Split: 39
6 Community Christian 129 2 15 31 40 41 42 45
Total Time: 25:40 Average: 5:08.00 1-5 Split: 1:20
7 St. Paul 217 37 43 44 46 47 48 49
Total Time: 31:44 Average: 6:20.64 1-5 Split: 1:46
6th and Under (2K) Girls
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Addison Edmondson 5 Notre Dame Academy M 8:43.00 1
2 Maggie Durrett 6 Blessed Sacrament 8:53.60 2
3 Callie Ochsner 4 St. Mary (Alexandria 9:01.20
4 Finleigh Anderson 6 Notre Dame Academy M 9:24.20 3
5 Averi Dye 5 Walton Verona 9:28.50 4
6 Emelia Schultz 4 St. Philip School 9:32.60
7 Della Crossen 4 Blessed Sacrament 9:35.40 5
8 Reece Seyfried 4 St. Mary (Alexandria 9:36.70
9 Ella Lengle 4 Walton Verona 9:37.40 6
10 Claire VonLehman 6 Blessed Sacrament 9:37.80 7
11 Kay Mayer 6 Blessed Sacrament 9:44.50 8
12 Sarita Newberry 6 Walton Verona 9:45.80 9
13 Gabbie Moran 4 Owen County 9:50.10
14 Zoey Inman 4 Walton Verona 9:58.10 10
15 Gretchen Germann 6 Notre Dame Academy M 9:59.60 11
16 Briana Saalfeld 4 St. Cecilia Middle S 10:01.20
17 Abigail Ford 4 Villa Madonna Academ 10:02.30 12
18 Nola Lyons 5 Notre Dame Academy M 10:05.60 13
19 Allie Duell 4 St. Mary (Alexandria 10:08.90
20 Meredith Scroggins 5 Blessed Sacrament 10:09.10 14
21 Marielle Rousseau 4 Blessed Sacrament 10:19.80 15
22 Eva Hansen 4 St. Paul 10:22.30
23 Gianna Alexander 5 Notre Dame Academy M 10:23.50 16
24 Ali Kuper 5 St. Philip School 10:28.90
25 Kayley Brockman 4 St. Paul 10:29.50
26 Ashlinn Dwyer 4 Blessed Sacrament 10:32.20 17
27 Ivy McClure 5 Walton Verona 10:37.10 18
28 Holli Adkins 5 Walton Verona 10:37.50 19
29 Veronica Wyrick 3 Sts. Peter and Paul- 10:39.50
30 Meseret Freking 6 Blessed Sacrament 10:42.00
31 Charley Johnson 4 BCK Track Club Eleme 10:47.90
32 Blakelee Barger 4 Walton Verona 10:50.80 20
33 Avery Hunt 5 Notre Dame Academy M 10:57.80 21
34 Evie Wessel 5 Community Christian 11:00.30 22
35 Adelyn Jehn 5 Blessed Sacrament 11:02.50
36 Emery Metzler 5 Notre Dame Academy M 11:03.40 23
37 Reece Landrum 4 BCK Track Club Eleme 11:04.90
38 Lauren Thacker 6 Notre Dame Academy M 11:06.00
39 Juliana Wehner 5 Notre Dame Academy M 11:09.80
40 Addison Cross 6 Community Christian 11:14.70 24
41 Lilly Middendorf 6 St. Thomas School 11:34.50
42 Norah Slonkosky 5 St. Cecilia Middle S 11:46.50
43 Makenna Patton 5 Walton Verona 11:50.90
44 Ollie Gray 6 Villa Madonna Academ 11:54.70 25
45 Emily Wulfeck 5 Blessed Sacrament 12:00.30
46 Jael Daniels 5 Community Christian 12:08.80 26
47 Maci Pettit 5 Walton Verona 12:11.40
48 Claire Rousseau 6 Blessed Sacrament 12:20.30
49 Savannah Kellner 5 Villa Madonna Academ 12:27.40 27
50 Kelsey Crisler 5 Blessed Sacrament 12:28.50
51 Meg Powers 4 Villa Madonna Academ 12:41.60 28
52 Anna Hansen 4 St. Paul 12:42.90
53 Delia Neaves 4 Walton Verona 12:45.80
54 Alaina Mantan 4 BCK Track Club Eleme 12:54.00
55 Kendall Bowman 5 Community Christian 13:00.20 29
56 Mia Zumbiel 4 Villa Madonna Academ 13:08.90 30
57 Lillian Regan 7 Blessed Sacrament 13:10.40
58 Nora Howe 4 Walton Verona 13:11.50
59 Anna Wetzel 4 Blessed Sacrament 13:43.80
60 Faith Roark 4 St. Paul 14:17.50
61 Briana Arledge 4 Community Christian 14:20.30 31
6th and Under (2K) Girls Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Blessed Sacrament 36 2 5 7 8 14 15 17
Total Time: 48:01 Average: 9:36.08 1-5 Split: 1:16
2 Notre Dame Academy M 44 1 3 11 13 16 21 23
Total Time: 48:36 Average: 9:43.18 1-5 Split: 1:41
3 Walton Verona 47 4 6 9 10 18 19 20
Total Time: 49:27 Average: 9:53.38 1-5 Split: 1:09
4 Villa Madonna Academ 122 12 25 27 28 30 - -
Total Time: 1:00:15 Average: 12:02.98 1-5 Split: 3:07
5 Community Christian 132 22 24 26 29 31 - -
Total Time: 1:01:45 Average: 12:20.86 1-5 Split: 3:20
6th and Under (2K) Boys
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Oliver Pfeffer 6 Walton Verona 7:41.30 1
2 Aaron Eckler 6 Unattached 7:49.20
3 Talon Wilson 6 Owen County 7:56.50
4 Dominic Smith 6 Owen County 8:01.40
5 Parker Litmer 5 St. Mary (Alexandria 8:04.60 2
6 Aden Gillum 5 Community Christian 8:07.10
7 Tanner Peery 5 Blessed Sacrament 8:08.00 3
8 Liam Crossen 6 Blessed Sacrament 8:09.00 4
9 Reed Kathman 5 Blessed Sacrament 8:17.20 5
10 John Nerswick 6 Blessed Sacrament 8:21.50 6
11 Henry Dunham 5 St. Paul 8:23.70 7
12 Bennett Rohmiller 6 Blessed Sacrament 8:25.50 8
13 Evan Guidi 5 St. Mary (Alexandria 8:26.60 9
14 James Petroff 6 Villa Madonna Academ 8:27.20 10
15 Derek Bezold 6 Sts. Peter and Paul- 8:31.50 11
16 Riley Kreidenweis 4 Sts. Peter and Paul- 8:34.70 12
17 Paxton Litmer 5 St. Mary (Alexandria 8:38.10 13
18 Seth Degenhardt 6 Villa Madonna Academ 8:38.80 14
19 Daniel Lopez 5 Walton Verona 8:39.40 15
20 Sam Edwards 6 Blessed Sacrament 8:39.90 16
21 Everett Pfeffer 4 Walton Verona 8:42.00 17
22 Gavin Smith 6 Owen County 8:42.80
23 Max Middendorf 5 St. Thomas School 8:42.90
24 Nate Greiwe 5 Blessed Sacrament 8:43.70 18
25 Brody Buschmann 4 BCK Track Club Eleme 8:53.40 19
26 Reed Humphreys 5 Sts. Peter and Paul- 8:55.50 20
27 Oliver Martin 5 Blessed Sacrament 8:56.30
28 Mason Foltz 4 Blessed Sacrament 8:57.40
29 Owen Volk 5 St. Paul 8:57.90 21
30 TT Uzoukwu 5 Villa Madonna Academ 9:00.90 22
31 Tyler Wagner 6 St. Mary (Alexandria 9:07.20 23
32 Erly Naylor 4 Sts. Peter and Paul- 9:10.50 24
33 Finn Kappen 5 BCK Track Club Eleme 9:15.10 25
34 Garrett Fohl 6 Blessed Sacrament 9:17.00
35 Avery Kovacic 4 Villa Madonna Academ 9:22.90 26
36 Lucas Degenhardt 4 Villa Madonna Academ 9:26.70 27
37 Drew Kreidenweis 6 Sts. Peter and Paul- 9:37.20 28
38 Travis Campbell 5 Walton Verona 9:37.70 29
39 Isaac Sebald 5 Villa Madonna Academ 9:39.60 30
40 Cy Hemsath 5 Community Christian 9:41.80
41 Xavier Camp 5 St. Thomas School 9:43.40
42 Gage Waits 4 Walton Verona 9:47.30 31
43 Colin Saalfeld 6 St. Cecilia Middle S 9:49.70
44 Alex Twehues 6 St. Philip School 9:53.00
45 Ethan Manhardt 4 St. Mary (Alexandria 9:59.50 32
46 Alex Hoffman 5 BCK Track Club Eleme 10:08.20 33
47 Owen Marx 5 St. Thomas School 10:15.50
48 Sam Gieske 6 Blessed Sacrament 10:16.70
49 Dylan Erpenbeck 4 St. Paul 10:16.90 34
50 Brody Delaney 6 Owen County 10:18.30
51 Jake Leedy 5 St. Mary (Alexandria 10:18.90 35
52 W. Sy Ruehl 5 St. Cecilia Middle S 10:19.00
53 Caleb Pittman 5 Blessed Sacrament 10:21.60
54 Dylan Combs 6 Sts. Peter and Paul- 10:41.00 36
55 Aiden Meyer 4 Walton Verona 10:46.30 37
56 Jaden Reeves 4 Walton Verona 10:59.10 38
57 Alex Zeinner 5 BCK Track Club Eleme 11:07.90 39
58 Jude Randolph 5 Villa Madonna Academ 11:20.30 40
59 Jaimeson Kennedy 6 BCK Track Club Eleme 11:32.50 41
60 Owen Record 6 St. Philip School 11:44.20
61 Tyson Oldfield 4 Walton Verona 11:46.50
62 Alex Wergers 4 St. Paul 12:01.90 42
63 Bennett Bowsher 6 BCK Track Club Eleme 12:03.80 43
64 Joseph Ryal 5 St. Cecilia Middle S 12:20.90
65 Daniel Wimmers 6 St. Philip School 12:31.90
66 Dylan Arledge 6 Community Christian 12:32.80
67 Arthur Hedrick 4 St. Paul 12:35.60 44
68 Liam Allen 5 Villa Madonna Academ 12:48.90
69 Luke Coutinho 5 St. Cecilia Middle S 13:09.70
70 Dylan Lozano 4 Walton Verona 14:36.70
6th and Under (2K) Boys Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Blessed Sacrament 26 3 4 5 6 8 16 18
Total Time: 41:22 Average: 8:16.24 1-5 Split: 18
2 St. Mary (Alexandria 79 2 9 13 23 32 35 -
Total Time: 44:16 Average: 8:51.20 1-5 Split: 1:55
3 Walton Verona 93 1 15 17 29 31 37 38
Total Time: 44:28 Average: 8:53.54 1-5 Split: 2:06
4 Sts. Peter and Paul- 95 11 12 20 24 28 36 -
Total Time: 44:50 Average: 8:57.88 1-5 Split: 1:06
5 Villa Madonna Academ 99 10 14 22 26 27 30 40
Total Time: 44:57 Average: 8:59.30 1-5 Split: 1:00
6 St. Paul 148 7 21 34 42 44 - -
Total Time: 52:16 Average: 10:27.20 1-5 Split: 4:12
7 BCK Track Club Eleme 157 19 25 33 39 41 43 -
Total Time: 50:58 Average: 10:11.42 1-5 Split: 2:40
8th and Under (3K) Girls
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alexandra Burg 7 Unattached 11:17.40
2 Abigail Carnes 7 Blessed Sacrament 11:26.50 1
3 Avery Vanlandingham 8 Conner Middle 11:45.80 2
4 Lila Dunlevy 6 Campbell County Midd 11:48.30 3
5 Kelcey Bollman 8 St. Henry District 12:02.50
6 Tessa Hafer 7 St. Mary (Alexandria 12:15.40
7 Ashley Sweetay 7 Conner Middle 12:16.60 4
8 Jaz Bartlett 8 Ryle Middle Track 12:16.90 5
9 Alyssa Martin 8 Villa Madonna 12:26.30
10 Mia Petty 8 Campbell County Midd 12:32.50 6
11 Ellie Frey 8 Conner Middle 12:40.80 7
12 Emma Holtzapfel 8 Blessed Sacrament 12:44.30 8
13 Sophie Schultz 7 St. Philip School 12:50.00
14 Arianna Law 7 Campbell County Midd 12:50.60 9
15 Claire Higgins 8 Conner Middle 12:50.90 10
16 Brooklyn Phelps 6 Campbell County Midd 12:56.30 11
17 Ana Nordine 7 Conner Middle 12:57.10 12
18 Ashlynn Ruyak 7 Blessed Sacrament 13:01.20 13
19 Olivia Browning 7 Blessed Sacrament 13:01.60 14
20 Anna Curtsinger 7 Sts. Peter and Paul- 13:01.90
21 Campbell Oschner 8 St. Mary (Alexandria 13:02.20
22 Andrea Vanderyt 6 Ryle Middle Track 13:07.40 15
23 Lena Schroeder 8 Villa Madonna 13:13.90
24 Megan Fedor 8 Blessed Sacrament 13:15.20 16
25 Anna Kopser 7 Ryle Middle Track 13:15.60 17
26 Isabelle Jackson 8 Conner Middle 13:20.60 18
27 Kirtley Hanna 8 Blessed Sacrament 13:23.00 19
28 Stella Bitikofer 8 St. Henry District 13:33.20
29 Estella Nolan 7 Conner Middle 13:33.90 20
30 Abigail Vogel 8 Conner Middle 13:35.40
31 Katherine McKee 7 Campbell County Midd 13:43.10 21
32 Elizabeth Hall 7 Cooper 13:48.90
33 Ashayla Brown 7 Campbell County Midd 13:51.20 22
34 Kendall Wallace 7 Campbell County Midd 13:54.60 23
35 Abrielle Hooten 7 Walton Verona 13:55.00 24
36 Karlie Meyers 8 Conner Middle 13:55.60
37 Taylor Placke 7 Walton Verona 14:02.00 25
38 Lauren Williams 8 Summit View Academy 14:03.60
39 Emily Stewart 7 Blessed Sacrament 14:06.10 26
40 Evelynne Overstreet 7 Ryle Middle Track 14:08.10 27
41 Skylar Maley 6 Ryle Middle Track 14:08.60 28
42 Meredith Vogel 6 Conner Middle 14:08.90
43 Lilly Phirman 8 Campbell County Midd 14:12.50
44 Isabel Neace 6 Twenhofel Middle Sch 14:17.80 29
45 Abby Salsberry 7 Cooper 14:19.20
46 Ava Crawford 7 Ryle Middle Track 14:20.00 30
47 Addison Dees 8 St. Cecilia Middle S 14:27.80 31
48 Sarah Young 7 Blessed Sacrament 14:30.20
49 Sabrina Lemma 8 St. Cecilia Middle S 14:40.50 32
50 Addie Davis 6 Campbell County Midd 14:41.20
51 Erin Bickford 8 Villa Madonna 14:42.30
52 Kimberly Terry 7 Conner Middle 14:43.90
53 Lauren Leicht 8 St. Mary (Alexandria 14:44.50
54 Audrey Jenkins 7 Ryle Middle Track 14:45.90 33
55 Isabella Evers 7 Campbell County Midd 14:46.90
56 Mckayla Throckmorton 8 Walton Verona 14:47.60 34
57 Anna Mullis 8 Twenhofel Middle Sch 15:17.60 35
58 Nesreen Hussein 6 Twenhofel Middle Sch 15:24.80 36
59 Riley Davidson 8 Twenhofel Middle Sch 15:32.60 37
60 Addison Vonhandorf 7 Walton Verona 15:36.90 38
61 Makenzie Black 6 Campbell County Midd 15:40.20
62 Naomi Petty 6 Campbell County Midd 15:41.70
63 Skylar Varney 8 Campbell County Midd 15:47.30
64 Saylor Siegert 8 Twenhofel Middle Sch 15:50.10 39
65 Freya Bentz 6 Campbell County Midd 15:50.20
66 Lily Donahue 7 Twenhofel Middle Sch 15:55.00 40
67 Myka Brown 6 Twenhofel Middle Sch 16:02.00 41
68 Eva Rousseau 8 Blessed Sacrament 16:06.10
69 Madelyn Ryan 8 Walton Verona 16:21.50 42
70 Bella Middendorf 8 St. Thomas School 16:25.00
71 Elsie Hanks 7 Blessed Sacrament 16:32.20
72 Madelynn Kurtz 6 Ryle Middle Track 16:37.80
73 Sabrina Scroggins 7 Blessed Sacrament 16:47.20
74 Kailani Phillips 8 Walton Verona 16:57.80 43
75 Kali Buchanan 6 Twenhofel Middle Sch 16:59.90
76 Olivia Coleman 6 Conner Middle 17:03.10
77 Taylor Neltner 6 Twenhofel Middle Sch 17:06.30
78 Sadie Kaiser 6 Ryle Middle Track 17:08.50
79 Lucy Reynolds 8 St. Henry District 17:10.40
80 Aphia Neidenbach 6 Summit View Academy 17:23.00
81 Brenna Thomas 8 Campbell County Midd 17:27.80
82 Ryen Readnour 6 Twenhofel Middle Sch 17:33.60
83 Aurora Hall 7 Boone County 17:36.90
84 Raelee Gallagher 8 Ryle Middle Track 17:38.50
85 Lucia Reinhart 6 Summit View Academy 17:43.20
86 Alyson Bowen 8 Walton Verona 17:47.00 44
87 Samantha Twehues 8 St. Philip School 17:47.20
88 Bella Miller 7 Walton Verona 17:47.30
89 Kinlea Dean 8 Summit View Academy 17:47.60
90 Caydence Ryan 7 Walton Verona 17:47.90
91 Audrey Losure 8 St. Mary (Alexandria 17:51.20
92 Sophia Elsbernd 6 St. Cecilia Middle S 17:53.60 45
93 Alexia Yenter 8 Campbell County Midd 17:53.90
94 Marissa Elsbernd 8 St. Cecilia Middle S 17:54.00 46
95 Paige Lachmann 7 St. Cecilia Middle S 18:56.20 47
96 Kinsley Alter 6 Twenhofel Middle Sch 19:51.30
97 Mallory Huffman 6 Twenhofel Middle Sch 22:06.10
98 Jillian Schulte 7 Boone County 22:34.00
99 Aaliyah Carder 6 Twenhofel Middle Sch 22:36.90
100 Isabella Lachmann 7 St. Cecilia Middle S 25:07.40 48
101 Raelyn Humphrey 6 Twenhofel Middle Sch 25:33.00
102 Taylor Campbell 7 Walton Verona 25:50.90
8th and Under (3K) Girls Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Conner Middle 35 2 4 7 10 12 18 20
Total Time: 1:02:32 Average: 12:30.24 1-5 Split: 1:12
2 Campbell County Midd 50 3 6 9 11 21 22 23
Total Time: 1:03:51 Average: 12:46.16 1-5 Split: 1:55
3 Blessed Sacrament 52 1 8 13 14 16 19 26
Total Time: 1:03:29 Average: 12:41.76 1-5 Split: 1:49
4 Ryle Middle Track 92 5 15 17 27 28 30 33
Total Time: 1:06:57 Average: 13:23.32 1-5 Split: 1:52
5 Walton Verona 163 24 25 34 38 42 43 44
Total Time: 1:14:43 Average: 14:56.60 1-5 Split: 2:27
6 Twenhofel Middle Sch 176 29 35 36 37 39 40 41
Total Time: 1:16:23 Average: 15:16.58 1-5 Split: 1:33
7 St. Cecilia Middle S 201 31 32 45 46 47 48 -
Total Time: 1:23:53 Average: 16:46.42 1-5 Split: 4:29
8th and Under (3K) Boys
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grant Holbrook 7 Campbell County Midd 10:09.20 1
2 Wyatt Shearer 7 Walton Verona 10:20.30
3 Paul Van Laningham 8 Cooper 10:44.50 2
4 Kayden Durrett 8 St. Henry District 10:57.80 3
5 Anthony Crawford 8 St. Henry District 10:57.90 4
6 Will Couch 8 St. Henry District 10:58.60 5
7 Joseph Mayer 8 Blessed Sacrament 11:00.60
8 Brendan Ramdass 8 Villa Madonna 11:01.30
9 Ethan Stewart 8 Conner Middle 11:04.20 6
10 Luke Deegan 7 Campbell County Midd 11:05.10 7
11 Drew Kidman 8 Conner Middle 11:13.10 8
12 Ryan Richards 8 Cooper 11:25.00 9
13 Alex Chadwick 8 Villa Madonna 11:27.50
14 John Dwyer 7 Blessed Sacrament 11:28.50
15 Ethan Stover 7 St. Henry District 11:32.40 10
16 Luke McLane 7 Blessed Sacrament 11:37.50
17 Vance Turnbull 6 Ryle Middle Track 11:38.10 11
18 Cameron Wells 8 Campbell County Midd 11:38.90 12
19 Cole Fischer 7 Villa Madonna 11:40.50
20 Nash Parsons 8 Ryle Middle Track 11:40.70 13
21 Luke Hartley 7 Campbell County Midd 11:43.70 14
22 Ayden Terry 8 Conner Middle 11:45.80 15
23 Connor List 7 Conner Middle 11:56.20 16
24 Zack Webb 8 Blessed Sacrament 11:57.40
25 Hayden Perkins 8 Campbell County Midd 12:00.60 17
26 Trent Buschur 6 Ryle Middle Track 12:03.10 18
27 Kevin Halik 8 Ryle Middle Track 12:03.80 19
28 Gavin Koenigsknecht 7 Ryle Middle Track 12:14.50 20
29 Camden Ritzmann 6 Ryle Middle Track 12:15.80 21
30 Davin Rose 7 Campbell County Midd 12:23.60 22
31 Samuel Fister 8 Ryle Middle Track 12:26.70 23
32 Luke Cornwell 7 Ryle Middle Track 12:29.70
33 Colby Caldwell 7 Ryle Middle Track 12:35.00
34 Camden Demoss 7 Campbell County Midd 12:35.30 24
35 Gavin Saalfeld 8 St. Cecilia Middle S 12:35.90
36 Luke Zumbiel 8 Villa Madonna 12:36.10
37 Shea Harrington 5 Conner Middle 12:40.00 25
38 Mason Miller 7 Ryle Middle Track 12:43.60
39 IAN LYNCH 8 Boone County 12:48.50
40 Finn Bentz 7 Campbell County Midd 12:54.60
41 Braydan Blevins 8 Twenhofel Middle Sch 12:58.70 26
42 Killian Turner 7 Summit View Academy 13:02.10 27
43 Caleb Dietz 7 Cooper 13:02.50 28
44 Rory Shinkle 8 Conner Middle 13:05.60 29
45 Joshua DeRoche 7 Ryle Middle Track 13:12.70
46 Andrew Mann 8 Walton Verona 13:14.30
47 Ethan Childress 8 Summit View Academy 13:14.60 30
48 Jacob Donahue 8 Twenhofel Middle Sch 13:15.70 31
49 Derek Verst 8 Campbell County Midd 13:18.00
50 Colton Warnick 6 Campbell County Midd 13:18.60
51 Connor Spicher 7 Cooper 13:20.10 32
52 David Rich 8 Ryle Middle Track 13:24.50
53 Andrew Blackburn 6 Unattached 13:27.50
54 Grandin Blackburn 8 Ryle Middle Track 13:36.20
55 Eli Davis 8 St. Mary (Alexandria 13:40.90
56 Camden Larson 6 Ryle Middle Track 13:55.10
57 Brent Peck 7 Campbell County Midd 13:56.60
58 Eli Monks 6 Summit View Academy 14:00.00 33
59 Xander Benner 8 Twenhofel Middle Sch 14:07.30 34
60 Louis Alford 8 Campbell County Midd 14:07.60
61 Ethan Brandhorst 7 Boone County 14:16.70
62 Charles Young 8 Campbell County Midd 14:19.80
63 Landon Huff 7 Campbell County Midd 14:20.60
64 Daxton Bine 6 Ryle Middle Track 14:26.80
65 Abe Zengel 8 Campbell County Midd 14:27.90
66 Sanjay Santosh 7 Campbell County Midd 14:31.60
67 Colin Bustraan 6 Conner Middle 14:40.20 35
68 Carter Zerhusen 8 St. Cecilia Middle S 14:42.30
69 Andrew Mitchell 6 Ryle Middle Track 14:59.30
70 William Mitchell 6 Ryle Middle Track 15:02.60
71 Ryan Neiser 7 St. Philip School 15:08.90
72 Jack Thomas 8 Sts. Peter and Paul- 15:15.10
73 Hunter Sweeney 8 Walton Verona 15:29.60
74 Christopher Coutinho 7 St. Cecilia Middle S 15:46.30
75 Jackson McGrath 6 Campbell County Midd 15:48.70
76 Joey Childers 6 Conner Middle 16:02.00
77 Wyatt Turner 7 Boone County 16:33.80
78 Niko Kappen 7 Cooper 17:14.50 36
79 Thomas Mann 8 Walton Verona 17:25.00
80 Josh Hoerst 7 St. Henry District 17:44.60 37
81 Lucas Sawyers 6 Twenhofel Middle Sch 17:56.00 38
82 Harry Jump 7 Summit View Academy 19:10.30 39
83 Nicolas Osuna-Garcia 6 Summit View Academy 19:30.80 40
84 Salvio Torres 6 Summit View Academy 19:53.20 41
85 Dalton Schreiber 7 Twenhofel Middle Sch 25:26.30 42
86 Carson Schreiber 8 Twenhofel Middle Sch 32:17.90 43
8th and Under (3K) Boys Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Campbell County Midd 51 1 7 12 14 17 22 24
Total Time: 56:38 Average: 11:19.50 1-5 Split: 1:52
2 St. Henry District 59 3 4 5 10 37 - -
Total Time: 1:02:12 Average: 12:26.26 1-5 Split: 6:47
3 Conner Middle 70 6 8 15 16 25 29 35
Total Time: 58:40 Average: 11:43.86 1-5 Split: 1:36
4 Ryle Middle Track 81 11 13 18 19 20 21 23
Total Time: 59:41 Average: 11:56.04 1-5 Split: 37
5 Cooper 107 2 9 28 32 36 - -
Total Time: 1:05:47 Average: 13:09.32 1-5 Split: 6:30
6 Summit View Academy 169 27 30 33 39 40 41 -
Total Time: 1:18:58 Average: 15:47.56 1-5 Split: 6:29
7 Twenhofel Middle Sch 171 26 31 34 38 42 43 -
Total Time: 1:23:44 Average: 16:44.80 1-5 Split: 12:28