Butler County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.30 | Kendra Basham | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.37 | SB | Avery Mckee | 5th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.32 | Bailey Moore | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:17.78 | Hope Phelps | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.72 | Caroline Chambers | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
1:00.18 | Briley Webster | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Gracie Cardwell | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-2 | SB | Ann Marie Skaggs | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-8 | SB | Bailey Moore | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
26-4 | Ann Marie Skaggs | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.78 | Drew Hatcher | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.22 | SB | Josh Morris | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.71 | Wyatt Stratton | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:22.70 | Jacob Camp | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
2:35.59 | Walker Smith | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:45.03 | Parker Smith | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.57 | Landon Binion | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
18.34 | SB | Jay Peralta | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.49 | Landon Binion | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
48.73 | Luke Laughing | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.80 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.72 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:12.70 | Parker Smith | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
7:11.48 | Briley Webster | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:06.34 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-4 | Luke Laughing | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-8.75 | Luke Laughing | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
34-9.25 | Luke Laughing | 2nd | Finals H1 | Complete Results |