WVMS KONA Dash 2018

Verona, KY
Hosted by Walton Verona

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports                Dash for KONA, WVMS

                  WVMS KONA Dash   - 9/22/2018                   
           Walton-Verona Athletic Complex, Verona, KY            

                    3rd and Under (1K) Girls                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ava Payne                Walton Verona Elemen  4:09.90       
  2 Marie Hoover           2 Cooper Middle         4:19.40      1
  3 Stella Carpenter       3 Cooper Middle         4:23.90      2
  4 Kaitlyn Bryant         3 Cooper Middle         4:28.50      3
  5 Sarita Newberry          Walton Verona Elemen  4:29.10       
  6 Kyleigh Dobbins        3 Cooper Middle         4:29.50      4
  7 Kara Wells             3 Beechwood Elementary  4:30.50      5
  8 Ellie Groene           1 Beechwood Elementary  4:32.50      6
  9 Cailyn McKinstry       3 Villa Madonna         4:37.70       
 10 McKenna Bien           3 Beechwood Elementary  4:43.00      7
 11 Charlotte Grubb        3 Beechwood Elementary  4:44.80      8
 12 Delilah Henkel         3 Beechwood Elementary  4:48.80      9
 13 Eden Hurm              2 St. Paul              4:51.70     10
 14 Reagan Dorton          3 Owen County           4:52.80       
 15 Annalynn Kohlhepp      3 Beechwood Elementary  5:00.60     11
 16 Myia Haynes            2 Williamstown Element  5:03.40     12
 17 Priscilla Alford       2 Southgate Elementary  5:03.90       
 18 Brooklynn Dills        2 Williamstown Element  5:04.40     13
 19 Lillian Jaeger         3 Cooper Middle         5:05.40     14
 20 Lila Dropic            1 Villa Madonna         5:06.00       
 21 Evelyn Carpenter         Cooper Middle         5:09.00     15
 22 Carlie Ramey           3 Beechwood Elementary  5:13.10     16
 23 Shae Reynolds          3 Cooper Middle         5:13.70     17
 24 Madison Spivey         3 Williamstown Element  5:14.20     18
 25 Natalie Hodorowski     2 Cooper Middle         5:29.70       
 26 Lynden Davis           3 Beechwood Elementary  5:32.80       
 27 Cara Courtney          1 St. Paul              5:37.10     19
 28 Anna Hansen            1 St. Paul              5:38.00     20
 29 Jailyn Winfield          Walton Verona Elemen  5:42.90       
 30 Brylee Dills           2 Williamstown Element  5:44.20     21
 31 Emma Nienaber          3 Beechwood Elementary  5:45.00       
 32 Allyson Napier           Walton Verona Elemen  5:45.50       
 33 Kiley Reed             2 Villa Madonna         5:46.00       
 34 Emelyn Proctor         3 Beechwood Elementary  5:49.80       
 35 Lainey Moffitt         3 Beechwood Elementary  5:56.40       
 36 Sydney Earle           3 Beechwood Elementary  5:57.00       
 37 Hallie Tirey           2 Owen County           5:57.60       
 38 Cali Cole              1 Southgate Elementary  6:02.30       
 39 Blair Hurm               St. Paul              6:04.00     22
 40 Zoie Buchanan          1 Williamstown Element  6:08.70     23
 41 Eva Hansen             1 St. Paul              6:13.60     24
 42 Brianna Webster        2 Williamstown Element  6:53.80     25
 43 Maliyah Griffith       2 Southgate Elementary  7:00.40       



              3rd and Under (1K) Girls Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Cooper Middle          24      1    2    3    4   14   15   17  
      Total Time: 22:47      Average: 4:33.34      1-5 Split: 46
  2 Beechwood Elementary   35      5    6    7    8    9   11   16  
      Total Time: 23:20      Average: 4:39.92      1-5 Split: 19
  3 Williamstown Element   87     12   13   18   21   23   25    -  
      Total Time: 27:15      Average: 5:26.98      1-5 Split: 1:06
  4 St. Paul               95     10   19   20   22   24    -    -  
      Total Time: 28:25      Average: 5:40.88      1-5 Split: 1:22


                     3rd and Under (1K) Boys                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Gannon Parke           3 Beechwood Elementary  3:51.60      1
  2 Charlie Skeen          3 Beechwood Elementary  3:53.30      2
  3 Oliver Pfeffer           Walton Verona Elemen  4:00.10      3
  4 Peyton Janowiecki      2 Cooper Middle         4:13.60      4
  5 Kamdyn Jhaveri         3 Villa Madonna         4:14.00      5
  6 Henry Chalfant         3 St. Paul              4:16.90      6
  7 Aaron Eckler           3 Cooper Middle         4:17.90      7
  8 William Mooney         3 Beechwood Elementary  4:18.70      8
  9 William Osborne        3 Williamstown Element  4:19.40       
 10 Logan Hayley           3 Cooper Middle         4:20.60      9
 11 Mason Fields           3 Beechwood Elementary  4:21.30     10
 12 Diego Hernandez        3 Southgate Elementary  4:22.00       
 13 Seth Degenhardt        3 Villa Madonna         4:22.70     11
 14 Abe Greber             3 Beechwood Elementary  4:23.30     12
 15 Henry Dunham           2 Cooper Middle         4:24.00     13
 16 Brody Stout            2 Cooper Middle         4:27.00     14
 17 Bear O'Brien           3 Cooper Middle         4:29.30     15
 18 Ethan Gulla            2 St. Paul              4:30.80     16
 19 Connor Brightwell      2 Gallatin County       4:32.10       
 20 Evan Forbes            3 Villa Madonna         4:32.80     17
 21 Cameron Dille          3 Beechwood Elementary  4:33.90     18
 22 Cameron Smith          1 St. Paul              4:35.10     19
 23 Cooper Vockell         3 Cooper Middle         4:35.90     20
 24 Trace Duvall           3 Owen County           4:36.50       
 25 Nolan Hammons          2 Cooper Middle         4:38.40       
 26 Will Muck              3 Beechwood Elementary  4:39.40     21
 27 Everett Pfeffer          Walton Verona Elemen  4:40.30     22
 28 Xavi Hernandez         2 Southgate Elementary  4:41.40       
 29 Eli Dropic             3 Villa Madonna         4:42.10     23
 30 Dylan Warren-Loony       Walton Verona Elemen  4:46.70     24
 31 Colin Ritter           3 Beechwood Elementary  4:48.70       
 32 Owen Volk              2 St. Paul              4:51.80     25
 33 Isaac Sebald           2 Villa Madonna         4:52.90     26
 34 Calvin Murray          2 Cooper Middle         4:54.60       
 35 Liam Plymesser         3 Williamstown Element  4:55.20       
 36 Lucas Degenhardt       1 Villa Madonna         4:55.90     27
 37 Jackson Turner         2 Cooper Middle         4:59.80       
 38 Jaxon Waits              Walton Verona Elemen  5:04.80     28
 39 Luke Graman            3 Beechwood Elementary  5:05.90       
 40 Avery Kovacic          1 Villa Madonna         5:06.50     29
 41 Ryan Deckert           1 St. Paul              5:17.20     30
 42 Wyatt Couch            1 St. Paul              5:20.10     31
 43 Cameron Duty           1 Southgate Elementary  5:23.10       
 44 Wade Gough             3 Beechwood Elementary  5:24.90       
 45 Brayden Kovacic        3 Villa Madonna         5:26.20       
 46 Drew Tomilson          2 Villa Madonna         5:26.80       
 47 Isaac Bechard            Walton Verona Elemen  5:31.00     32
 48 Keegan Kubala          3 St. Paul              5:32.80     33
 49 Liam Willen              Cooper Middle         5:36.90       
 50 Blake McFarland        1 Cooper Middle         5:38.50       
 51 Abel White             1 Cooper Middle         6:07.30       
 52 Gunner Haddox            Walton Verona Elemen  6:20.10     34
 53 Jacob Duvall           3 Owen County           6:41.50       
 54 Parker Whalen          3 Beechwood Elementary  6:50.40       
 55 Michael Laws           1 St. Paul              7:53.00       



               3rd and Under (1K) Boys Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Beechwood Elementary   33      1    2    8   10   12   18   21  
      Total Time: 20:49      Average: 4:09.64      1-5 Split: 32
  2 Cooper Middle          47      4    7    9   13   14   15   20  
      Total Time: 21:44      Average: 4:20.62      1-5 Split: 14
  3 Villa Madonna          82      5   11   17   23   26   27   29  
      Total Time: 22:45      Average: 4:32.90      1-5 Split: 39
  4 St. Paul               96      6   16   19   25   30   31   33  
      Total Time: 23:32      Average: 4:42.36      1-5 Split: 1:01
  5 Walton Verona Elemen   109     3   22   24   28   32   34    -  
      Total Time: 24:03      Average: 4:48.58      1-5 Split: 1:31


                    6th and Under (2K) Girls                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sophie Anderson        6 Walton Verona         8:30.30      1
  2 Dixie Hensley          6 Walton Verona         8:36.80      2
  3 Ryann Wren             5 Cooper Middle         8:37.50      3
  4 Chloe Hurm             6 St. Paul              8:39.80      4
  5 Alexis Moran           4 Owen County           8:54.90       
  6 Lily Parke             5 Beechwood Elementary  8:58.30      5
  7 Eowyn Carpenter          Pleasant View Christ  9:01.50       
  8 Kylee Wagner           5 St. Paul              9:03.60      6
  9 Alyssa Martin          4 Cooper Middle         9:10.20      7
 10 Malia Shaver           5 St. Paul              9:14.30      8
 11 Keira Curtis           4 Cooper Middle         9:17.60      9
 12 Ava Fuller             5 Walton Verona         9:18.70     10
 13 Clare Slocum           6 St. Henry District    9:19.30     11
 14 Lauren Williams        5 Summit View Academy   9:19.90     12
 15 Katlyn Yauch           6 St. Paul              9:21.80     13
 16 Lacey Hostetler        6 St. Henry District    9:22.60     14
 17 Grace Gulla            6 St. Henry District    9:23.90     15
 18 Kate Harris            4 Beechwood Elementary  9:27.30     16
 19 Jayden Jones           4 Summit View Academy   9:28.10     17
 20 Winter Vandiver        6 Walton Verona         9:28.50     18
 21 Elizabeth Hall         4 Cooper Middle         9:36.70     19
 22 Abby Vannunen          6 Pleasant View Christ  9:39.80       
 23 Isabel Ginter          6 Beechwood Elementary  9:40.40     20
 24 Lyla Wilson            5 Owen County           9:41.10       
 25 Neveah McDaniel        4 Summit View Academy   9:42.80     21
 26 Addison Vonhandorf       Walton Verona Elemen  9:50.60     22
 27 Kate Laws              6 St. Henry District    9:55.00     23
 28 Ca'Maiyah Derkson      6 Southgate Elementary  9:55.60       
 29 Megan Gonzales         6 St. Henry District    9:59.40     24
 30 Sierra Cowan           5 Beechwood Elementary 10:05.70     25
 31 Macy Bowman            4 Cooper Middle        10:07.90     26
 32 Halleigh Roberts       5 Cooper Middle        10:15.70     27
 33 Ana Nordine            4 Cooper Middle        10:18.80     28
 34 Bella McElwee          4 Villa Madonna        10:20.40       
 35 Lily MacDonald         4 Beechwood Elementary 10:22.00     29
 36 Carly Herald           6 Turkey Foot Middle S 10:30.30     30
 37 Gwyn Orzali            5 Beechwood Elementary 10:38.00     31
 38 Riley Atmore           6 Beechwood Elementary 10:38.60     32
 39 Lana Holt              6 Beechwood Elementary 10:39.50       
 40 Ashleigh Deckert       4 St. Paul             10:41.00     33
 41 Kensley Houglan        4 Cooper Middle        10:45.40       
 42 Grace Mooney           6 Beechwood Elementary 10:48.40       
 43 Bianca Dills           5 Williamstown Element 10:49.20       
 44 Abigail Hugenberg      6 Beechwood Elementary 10:53.20       
 45 Kennedy King           4 Beechwood Elementary 10:53.90       
 46 Abby Smith             5 Beechwood Elementary 10:55.50       
 47 Rachel Lewandowski     4 Beechwood Elementary 10:56.10       
 48 Cece Brown             6 Turkey Foot Middle S 10:59.70     34
 49 Phoebe Desch           5 St. Paul             11:12.70     35
 50 Bridget Brennen        6 Turkey Foot Middle S 11:17.90     36
 51 Avery Toebbe           6 Turkey Foot Middle S 11:24.30     37
 52 Brooke Wetzel          5 Summit View Academy  11:25.60     38
 53 Mercy Rosenberg        6 Turkey Foot Middle S 11:31.40     39
 54 Guadalupe Diaz         6 Beechwood Elementary 11:32.10       
 55 Ava Hunt               5 Pleasant View Christ 11:36.20       
 56 Mason Rose Heitman     5 Cooper Middle        11:41.80       
 57 Lillian Volk           5 St. Paul             11:46.40     40
 58 Kali Buchanan          4 Williamstown Element 11:49.60       
 59 Taylor Palmer          6 Turkey Foot Middle S 11:52.80     41
 60 Cadence Ryan             Walton Verona Elemen 11:53.20     42
 61 Lanie Conley           6 Walton Verona        11:54.30     43
 62 Kadence Hendren        5 Williamstown Element 11:56.70       
 63 Jordan Aiken           6 Turkey Foot Middle S 11:57.30     44
 64 Taylor Jones           4 Summit View Academy  11:59.40     45
 65 Samantha Higgins       5 Beechwood Elementary 12:02.00       
 66 Olivia Higgins         4 Beechwood Elementary 12:02.60       
 67 Grace White            5 Cooper Middle        12:10.00       
 68 Estrella Garcia        6 Beechwood Elementary 12:10.70       
 69 Ava Brooks             6 Turkey Foot Middle S 12:16.30       
 70 Josie Bedinghaus       4 Southgate Elementary 12:17.60       
 71 Grace Panco            6 St. Henry District   12:20.50     46
 72 Addison Workman        4 Williamstown Element 12:24.60       
 73 Chloe Schwanenberger     Walton Verona Elemen 12:34.10     47
 74 Carly Vagedes          6 Turkey Foot Middle S 12:35.60       
 75 Abby Salsberry         4 Cooper Middle        12:40.30       
 76 Riley Hale             6 Turkey Foot Middle S 12:58.20       
 77 Jaycee O'Hara            Walton Verona Elemen 13:02.40     48
 78 Abigail Houston          Beechwood Elementary 13:09.40       
 79 Maren Platt            4 Beechwood Elementary 13:14.40       
 80 Julia Moore            4 Beechwood Elementary 13:19.60       
 81 Teegan Becker          4 Beechwood Elementary 13:22.10       
 82 Reese Thompson         5 Beechwood Elementary 13:25.30       
 83 Kristen Roberts        5 Cooper Middle        13:38.30       
 84 Cieria Frey            4 Summit View Academy  14:54.80     49
 85 Ella Lung                Walton Verona Elemen 16:22.20     50
 86 Lola Sullivan          4 Beechwood Elementary 16:33.00       
 87 Emma Messer            4 Summit View Academy  16:44.10     51
 88 Bryn Watson              Walton Verona Elemen 17:09.30     52
 89 Alexa Fornash          5 Southgate Elementary 18:06.50       



              6th and Under (2K) Girls Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Cooper Middle          64      3    7    9   19   26   27   28  
      Total Time: 46:50      Average: 9:21.98      1-5 Split: 1:31
  2 St. Paul               64      4    6    8   13   33   35   40  
      Total Time: 47:01      Average: 9:24.10      1-5 Split: 2:02
  3 Walton Verona          74      1    2   10   18   43    -    -  
      Total Time: 47:49      Average: 9:33.72      1-5 Split: 3:24
  4 St. Henry District     87     11   14   15   23   24   46    -  
      Total Time: 48:01      Average: 9:36.04      1-5 Split: 41
  5 Beechwood Elementary   95      5   16   20   25   29   31   32  
      Total Time: 48:34      Average: 9:42.74      1-5 Split: 1:24
  6 Summit View Academy    133    12   17   21   38   45   49   51  
      Total Time: 51:56      Average: 10:23.16      1-5 Split: 2:40
  7 Turkey Foot Middle S   176    30   34   36   37   39   41   44  
      Total Time: 55:44      Average: 11:08.72      1-5 Split: 1:02
  8 Walton Verona Elemen   209    22   42   47   48   50   52    -  
      Total Time: 1:03:43      Average: 12:44.50      1-5 Split: 6:32


                      6th and Under (2K) Boys                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nate Bessler           6 St. Henry Middle Sch  7:34.50       
  2 Paul Van Laningham     5 Cooper Middle         7:53.00      1
  3 Cody Crowder           6 St. Paul              8:13.50      2
  4 Blake Morrison         6 Walton Verona         8:16.50      3
  5 Grayson Dye            5 Walton Verona         8:19.70      4
  6 Wyatt Shearer            Walton Verona Elemen  8:21.90      5
  7 Eli Short              5 Cooper Middle         8:29.00      6
  8 Ryan Richards          5 Cooper Middle         8:31.00      7
  9 Levi Stivers           4 Owen County           8:33.70      8
 10 Wyet Rechtin           5 Beechwood Elementary  8:34.40      9
 11 Kaidan Dauenbaugh      4 Summit View Academy   8:36.00     10
 12 Brody Hearn            5 Owen County           8:36.90     11
 13 Bryson Tirey           5 Owen County           8:38.00     12
 14 Tyler Marksbury        5 Williamstown Element  8:38.60       
 15 Carson Bode            4 St. Paul              8:39.20     13
 16 Will Couch             5 St. Paul              8:39.80     14
 17 Carsan Hehman          6 Turkey Foot Middle S  8:40.50       
 18 Cullen Applegate         Walton Verona Elemen  8:41.80     15
 19 Carson Cram            6 Owen County           8:42.50     16
 20 Hunter Sweeney         5 Walton Verona         8:43.40     17
 21 Aidan Danneels         5 Cooper Middle         8:44.50     18
 22 Jacob Herrmann         5 Owen County           8:47.50     19
 23 Justus Zillox          4 Cooper Middle         8:48.10     20
 24 Brady Mills            5 Summit View Academy   8:51.90     21
 25 Holden Draper          6 Beechwood Elementary  8:57.00     22
 26 Jonah Tally            6 St. Paul              8:59.70     23
 27 Carter Ollier          5 Cooper Middle         9:00.60     24
 28 Josiah McCain          5 Williamstown Element  9:04.60       
 29 Wesley Flannagan       6 St. Paul              9:08.70     25
 30 Nicholas Long          6 Southgate Elementary  9:16.40     26
 31 Andrew Kowcheck          Walton Verona Elemen  9:23.40     27
 32 Brady Martin           6 Beechwood Elementary  9:24.20     28
 33 Cole Fischer           4 Villa Madonna         9:26.20       
 34 Deuce Shearer          5 Walton Verona         9:29.20     29
 35 Owen Crank             4 Holmes Middle School  9:31.20       
 36 Keegan Gregory           Walton Verona Elemen  9:33.40     30
 37 Kevin Bryan            6 Summit View Academy   9:34.10     31
 38 Hudson Edwards         5 Beechwood Elementary  9:36.50     32
 39 James Toebbe           6 Turkey Foot Middle S  9:41.20       
 40 Steven Specht          4 Southgate Elementary  9:47.60     33
 41 Caleb Buete            4 Summit View Academy   9:48.60     34
 42 Braylon Rodriguez      4 Williamstown Element  9:49.20       
 43 Ayden Menchen          6 Owen County           9:50.00     35
 44 Ethan Childress        5 Summit View Academy   9:52.30     36
 45 Caleb Dietz            4 Cooper Middle         9:53.40     37
 46 Trevor Freeman         4 Cooper Middle         9:54.50       
 47 Benjamin Hayley        5 Cooper Middle         9:55.20       
 48 Noah Hegge             6 Summit View Academy   9:58.90     38
 49 Warner Platt           5 Beechwood Elementary  9:59.90     39
 50 Eli Muck               5 Beechwood Elementary 10:00.60     40
 51 Elijah Kirtley         6 Turkey Foot Middle S 10:01.40       
 52 William Hiner          6 Beechwood Elementary 10:04.60     41
 53 Carter Ritter          6 Beechwood Elementary 10:05.40       
 54 Ryan Huljak            6 Beechwood Elementary 10:06.10       
 55 Charlie Erwin          5 St. Paul             10:07.60     42
 56 Troy O'Brien           5 Cooper Middle        10:08.20       
 57 Ben Gulla              4 St. Paul             10:09.70     43
 58 Ethan Sluder           6 Summit View Academy  10:12.10     44
 59 Eli Craven             6 Calvary Christian Sc 10:14.10       
 60 Noah Fichlie           5 Summit View Academy  10:16.40       
 61 Hayden Akers           4 Summit View Academy  10:17.00       
 62 Britton Stafford       4 Owen County          10:22.20     45
 63 Emmit Weghorn          4 Summit View Academy  10:25.30       
 64 Preston Alford         5 Southgate Elementary 10:27.10     46
 65 Braxton Lindloff       3 Summit View Academy  10:27.70       
 66 Clayton Schutte        4 Cooper Middle        10:29.60       
 67 Brody Strotman         6 Beechwood Elementary 10:30.30       
 68 Tyrese Myrick          6 Beechwood Elementary 10:34.20       
 69 Jack Weiss             5 Walton Verona        10:34.90     47
 70 Clifton Valentine      4 Villa Madonna        10:36.20       
 71 Eli Gonzalez           4 Beechwood Elementary 10:40.20       
 72 Joey Daniele           5 Beechwood Elementary 10:41.70       
 73 Tatum Thornberry         Walton Verona Elemen 10:43.70     48
 74 Niko Kappen            4 Cooper Middle        10:46.10       
 75 Oliver Tieman          4 Beechwood Elementary 10:49.10       
 76 Branson Bedinghaus     6 Southgate Elementary 10:50.40     49
 77 Jamie Smith            4 Owen County          11:00.40       
 78 Micah Specht           4 Southgate Elementary 11:01.90     50
 79 Samuel Burstein        4 Cooper Middle        11:02.50       
 80 Kye Denham             6 Beechwood Elementary 11:03.00       
 81 Jack Sullivan          6 Beechwood Elementary 11:11.80       
 82 Jake Wulfeck           5 Beechwood Elementary 11:13.10       
 83 Blake Woolridge        6 Beechwood Elementary 11:14.70       
 84 Yobany Hernandez       4 Southgate Elementary 11:16.60     51
 85 Carter Osborne         4 Cooper Middle        11:18.10       
 86 William Jacobson       6 Gallatin County      11:27.00       
 87 AJ Comstock            4 Cooper Middle        11:27.60       
 88 Jack Theus             6 St. Paul             11:39.30       
 89 Hunter Noel              Walton Verona Elemen 11:44.70     52
 90 Connor Darnell         4 Beechwood Elementary 11:54.50       
 91 Wyatt Turner           4 Cooper Middle        11:58.90       
 92 Wyatt Bailey           4 St. Paul             12:04.00       
 93 Tyler Bishop             Walton Verona Elemen 12:08.80     53
 94 Jordan Meiman          6 Beechwood Elementary 12:16.60       
 95 Landry Hammons         5 Cooper Middle        12:30.10       
 96 Zach Hodorowski        4 Cooper Middle        12:43.90       
 97 Aiden Pavely           6 Summit View Academy  12:59.10       
 98 Aiden Arana            4 Beechwood Elementary 12:59.70       
 99 Damien Pabst           6 Summit View Academy  14:05.80       
100 Trevor Swangin         5 Gallatin County      19:21.30       



               6th and Under (2K) Boys Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Cooper Middle          52      1    6    7   18   20   24   37  
      Total Time: 42:26      Average: 8:29.12      1-5 Split: 56
  2 Owen County            66      8   11   12   16   19   35   45  
      Total Time: 43:19      Average: 8:39.72      1-5 Split: 14
  3 St. Paul               77      2   13   14   23   25   42   43  
      Total Time: 43:41      Average: 8:44.18      1-5 Split: 56
  4 Walton Verona          100     3    4   17   29   47    -    -  
      Total Time: 45:24      Average: 9:04.74      1-5 Split: 2:19
  5 Walton Verona Elemen   125     5   15   27   30   48   52   53  
      Total Time: 46:45      Average: 9:20.84      1-5 Split: 2:22
  6 Beechwood Elementary   130     9   22   28   32   39   40   41  
      Total Time: 46:32      Average: 9:18.40      1-5 Split: 1:26
  7 Summit View Academy    132    10   21   31   34   36   38   44  
      Total Time: 46:43      Average: 9:20.58      1-5 Split: 1:17
  8 Southgate Elementary   204    26   33   46   49   50   51    -  
      Total Time: 51:24      Average: 10:16.68      1-5 Split: 1:46




                    8th and Under (3K) Girls                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ruby Dunlevy           8 Campbell County Midd 10:56.10      1
  2 Olivia Holbrook        6 Campbell County Midd 11:01.40      2
  3 Simone Bessong         6 Cooper Middle        11:11.20      3
  4 Reganne McMain         8 Cooper Middle        11:14.30      4
  5 Emilie Zengel          8 Campbell County Midd 11:15.70      5
  6 Mackenzie McMain       6 Cooper Middle        11:32.10      6
  7 McKenna McNay          8 Owen County          11:42.60       
  8 Ava Deegan             6 Campbell County Midd 11:48.20      7
  9 Kaylee Holtzapple      7 Calvary Christian Sc 11:49.10       
 10 Kaitlyn Strange        8 Campbell County Midd 11:57.60      8
 11 Rylie Flynn            7 Summit View Academy  12:02.20      9
 12 Kate Ryan              8 St. Henry District   12:02.60     10
 13 Allison Collins        7 Campbell County Midd 12:03.40     11
 14 Megan Neal             7 Cooper Middle        12:03.70     12
 15 Ansley Lindloff        6 Summit View Academy  12:03.90     13
 16 Frances Gartner        8 St. Henry District   12:06.10     14
 17 Cheyenne Turner        8 Summit View Academy  12:08.70     15
 18 Kelly Grace Bishop     7 Cooper Middle        12:17.80     16
 19 Ava Mylor              8 Gallatin County      12:21.80       
 20 Alexandra Rooney       6 Cooper Middle        12:24.40     17
 21 Molly Kamer            7 St. Henry District   12:30.40     18
 22 Isabella Pavely        7 Summit View Academy  12:31.40     19
 23 Kaylee Johnsonbaugh    6 Campbell County Midd 12:32.10     20
 24 Ryann McKee            6 Campbell County Midd 12:33.80       
 25 Brea McGinnis          6 Cooper Middle        12:37.30     21
 26 Mary Ryan              7 St. Henry District   12:42.30     22
 27 Camryn Wren            7 Cooper Middle        12:48.50       
 28 Lavanya Rao            7 Villa Madonna        12:53.30       
 29 Moore Grace            8 Pleasant View Christ 12:56.50       
 30 Abi Bauer              7 Campbell County Midd 13:00.40       
 31 Audrey Thomas          7 Southgate Elementary 13:02.10       
 32 Veronica Orr           8 Turkey Foot Middle S 13:03.80     23
 33 Sofia Durstock         6 Cooper Middle        13:05.00       
 34 Emma Robinson          8 Summit View Academy  13:17.30     24
 35 Sadie Spence           6 Summit View Academy  13:22.20     25
 36 Scarlett Erney         8 Turkey Foot Middle S 13:24.20     26
 37 Isabella Ingram        6 Cooper Middle        13:25.90       
 38 Avery Veith            8 St. Henry District   13:27.70     27
 39 Caroline Mills         6 Cooper Middle        13:31.50       
 40 Grace Duty             8 Southgate Elementary 13:35.50       
 41 Kylie Vogelphol        8 Turkey Foot Middle S 13:39.80     28
 42 Cristina Toro          8 Calvary Christian Sc 13:41.80       
 43 Savannah Gray          7 Calvary Christian Sc 13:43.20       
 44 Christina Marsh        8 St. Henry District   13:43.90     29
 45 Avery Fossett          6 Cooper Middle        13:45.10       
 46 Anna Wilson            8 St. Henry District   13:50.60     30
 47 Bailey Dietz           6 Cooper Middle        13:53.10       
 48 Macey Dumas            8 Villa Madonna        13:57.50       
 49 Trinity Ebacher        8 Summit View Academy  14:01.10     31
 50 Laila Granacher        6 Cooper Middle        14:07.80       
 51 Kendall Arney          7 St. Henry District   14:10.60       
 52 Joei Harlan            8 St. Henry District   14:12.10       
 53 Madison Huff           8 Holmes Middle School 14:12.50       
 54 Payslee Jones          7 Cooper Middle        14:12.80       
 55 Abigail Elliott        8 Turkey Foot Middle S 14:13.90     32
 56 Caroline Hooper        7 Turkey Foot Middle S 14:14.40     33
 57 Madison Boyle          8 Summit View Academy  14:14.70       
 58 Ashley Bessong         8 Cooper Middle        14:16.10       
 59 Kylie Shannon          7 St. Henry District   14:25.30       
 60 Grace Phillips         6 Campbell County Midd 14:27.90       
 61 Allison Laws           7 St. Henry District   14:28.30       
 62 Savannah Hegge         8 Summit View Academy  14:30.10       
 63 Savannah Reed          8 Walton Verona        14:38.80     34
 64 Kayla Daugherty        7 Summit View Academy  14:41.00       
 65 Faith Roberts          7 Cooper Middle        14:58.50       
 66 Katie Bowman           8 Cooper Middle        15:00.80       
 67 Susie Lepisto          8 Summit View Academy  15:02.60       
 68 Sophe Rodino           8 St. Henry District   15:06.20       
 69 Karli Haigis           6 Campbell County Midd 15:08.90       
 70 Kirsten Weber          7 Walton Verona        15:11.50     35
 71 Olivia Parhad          7 St. Henry District   15:16.90       
 72 Kennedy Ryan           7 Walton Verona        15:19.60     36
 73 Maggie Jacobs          7 St. Henry District   15:20.20       
 74 Makenzie Bussell       7 Gallatin County      15:26.80       
 75 Rylie Bond             6 Cooper Middle        15:32.30       
 76 Jessica Skidmore       8 Cooper Middle        15:49.20       
 77 Maiya Hayley           7 Cooper Middle        15:51.90       
 78 Abby Adkins            8 St. Henry District   15:52.80       
 79 Christina Gogzheyan    7 Campbell County Midd 15:57.80       
 80 Mikayla Reed           6 Campbell County Midd 16:41.60       
 81 Alexis Cigolotti       6 Campbell County Midd 17:04.80       
 82 Ella Pieper            8 Southgate Elementary 17:22.50       
 83 Alyssa Benge           7 Campbell County Midd 17:32.70       
 84 Madison Fiedler        7 Campbell County Midd 18:30.70       
 85 Gina Patel             8 Walton Verona        18:36.60     37
 86 Savanaha Cloyd         7 Campbell County Midd 18:54.40       
 87 Nicole Hillenbrand     7 Summit View Academy  19:15.50       
 88 Hannah Stanley         8 Walton Verona        19:24.90     38
 89 Mia Graham             7 Campbell County Midd 19:38.70       
 90 Presley Surharski      6 Campbell County Midd 19:42.40       
 91 Sarah Dunavent         6 Gallatin County      19:47.40       
 92 Hailey Brown           8 Gallatin County      19:53.10       
 93 Riley Hopkins          7 Turkey Foot Middle S 19:53.90     39
 94 Tricia Verst           7 Campbell County Midd 21:22.50       
 95 Madelyn Benke          7 Campbell County Midd 24:28.70       



              8th and Under (3K) Girls Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Campbell County Midd   23      1    2    5    7    8   11   20  
      Total Time: 56:59      Average: 11:23.80      1-5 Split: 1:02
  2 Cooper Middle          41      3    4    6   12   16   17   21  
      Total Time: 58:20      Average: 11:39.82      1-5 Split: 1:07
  3 Summit View Academy    80      9   13   15   19   24   25   31  
      Total Time: 1:02:04      Average: 12:24.70      1-5 Split: 1:16
  4 St. Henry District     91     10   14   18   22   27   29   30  
      Total Time: 1:02:50      Average: 12:33.82      1-5 Split: 1:26
  5 Turkey Foot Middle S   142    23   26   28   32   33   39    -  
      Total Time: 1:08:37      Average: 13:43.22      1-5 Split: 1:11
  6 Walton Verona          180    34   35   36   37   38    -    -  
      Total Time: 1:23:12      Average: 16:38.28      1-5 Split: 4:47


                     8th and Under (3K) Boys                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mitchell Reh           8 St. Henry Middle Sch  9:45.00      1
  2 Bryson Lindloff        8 Summit View Academy   9:45.60      2
  3 Owen Kovacic           8 Villa Madonna        10:10.50      3
  4 Aloysius Bessler       8 St. Henry Middle Sch 10:12.40      4
  5 Landon LaCroix         7 Cooper Middle        10:27.60      5
  6 Nick Breitenbach       7 Summit View Academy  10:28.30      6
  7 Dixon Ryan             8 St. Henry Middle Sch 10:34.20      7
  8 Lake Durrett           7 St. Henry Middle Sch 10:35.80      8
  9 Colin Grothaus         8 Campbell County Midd 10:38.50      9
 10 Grant Holbrook         4 Campbell County Midd 10:42.70     10
 11 Armando Montes         8 Turkey Foot Middle S 10:50.30     11
 12 Sam Baker              6 Cooper Middle        10:51.30     12
 13 Brady Baker            8 Campbell County Midd 10:52.40     13
 14 Ian Halpin             8 Villa Madonna        10:53.40     14
 15 Caleb Stidham          8 Cooper Middle        10:54.00     15
 16 Andrew Nichols         8 Villa Madonna        10:58.00     16
 17 Alex Carroll           8 Villa Madonna        10:59.80     17
 18 Vincent Alquizola      8 Villa Madonna        11:04.40     18
 19 Thomas Holocher        8 St. Henry Middle Sch 11:08.70     19
 20 Dominic Tracy          6 Campbell County Midd 11:11.60     20
 21 Jacob Taulbee          7 Summit View Academy  11:17.90     21
 22 Ethan Martin           6 Cooper Middle        11:18.60     22
 23 Keegan Davis           8 Villa Madonna        11:22.80     23
 24 Alexander Prevatte     7 Cooper Middle        11:26.70     24
 25 Scott Heyob            8 Calvary Christian Sc 11:28.80       
 26 Nolan Boydston         7 Summit View Academy  11:29.50     25
 27 Jackson Stewart        8 Campbell County Midd 11:32.50     26
 28 Dylan Vannunen         8 Pleasant View Christ 11:40.00       
 29 Sam Baker              7 St. Henry Middle Sch 11:42.90     27
 30 Aiden Bauer            7 Campbell County Midd 11:52.90     28
 31 Jordan Gundrum         8 Summit View Academy  11:56.10     29
 32 Joe Brandel            8 Turkey Foot Middle S 12:02.00     30
 33 Benny Montes           7 Turkey Foot Middle S 12:03.40     31
 34 Benjamin Dunham        6 Cooper Middle        12:08.30     32
 35 Joshua Brockman        7 St. Henry Middle Sch 12:13.80     33
 36 Zachary Theobald       8 Summit View Academy  12:22.70     34
 37 Caiden Neidenbach      8 Summit View Academy  12:24.20     35
 38 Easton Seibold         7 Walton Verona        12:27.30       
 39 Garrett Eglian         8 Campbell County Midd 12:28.60     36
 40 Brandon Estrada-Guerr  7 Summit View Academy  12:34.10       
 41 Colton Campbell        8 Summit View Academy  12:34.60       
 42 Adam Cummins           7 Summit View Academy  12:40.40       
 43 Connor Gumm            7 Villa Madonna        12:42.80     37
 44 Zachary Eckler         7 Cooper Middle        12:47.10     38
 45 Kyle Bentley           7 St. Henry Middle Sch 12:49.00       
 46 Jonathan Christopher   6 Campbell County Midd 12:49.60       
 47 Wyatt Maxfield         6 Turkey Foot Middle S 12:50.80     39
 48 Adam Hassoun           7 Villa Madonna        12:51.80       
 49 Braden Neiser          8 Campbell County Midd 12:52.90       
 50 Noah Thelen            6 Cooper Middle        13:02.00       
 51 Benjamin Martin        8 Calvary Christian Sc 13:10.50       
 52 Matt Fouts             8 Cooper Middle        13:14.40       
 53 Connor Grooms          8 Campbell County Midd 13:15.20       
 54 Steele Sangster        8 Gallatin County      13:22.20       
 55 Jasper Harmon          7 Turkey Foot Middle S 13:26.40     40
 56 Ian Frank              6 Campbell County Midd 13:31.00       
 57 Ashton Arthur          8 Campbell County Midd 13:35.80       
 58 DJ Cayton              7 Gallatin County      13:41.80       
 59 Austin Bechtel         7 Campbell County Midd 13:43.50       
 60 Brent Perez            7 Southgate Elementary 14:20.10       
 61 Joshua Chapin          8 Cooper Middle        14:22.10       
 62 Cole White             8 Cooper Middle        14:39.00       
 63 Adam Klein             8 Cooper Middle        14:39.80       
 64 Caleb Guy              7 Campbell County Midd 14:44.20       
 65 Charlie Niewahner      7 Summit View Academy  14:49.10       
 66 Easton Perkins         8 Campbell County Midd 14:53.40       
 67 Ethan Vogel            6 Campbell County Midd 15:08.20       
 68 Keegan Rizzo           8 Southgate Elementary 15:21.00       
 69 Landon Gilligan        7 Summit View Academy  15:25.80       
 70 Matthew Seyfried       7 Cooper Middle        15:30.00       
 71 Joshua Humphrey        6 Cooper Middle        16:33.70       
 72 Jason Miller           7 Summit View Academy  17:02.60       
 73 Ian Hunt               7 Pleasant View Christ 18:10.40       
 74 Johnathon Cooper       6 Cooper Middle        19:39.20       
 75 Noah Schroers          6 Campbell County Midd 20:01.20       



               8th and Under (3K) Boys Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 St. Henry Middle Sch   39      1    4    7    8   19   27   33  
      Total Time: 52:17      Average: 10:27.22      1-5 Split: 1:24
  2 Villa Madonna          68      3   14   16   17   18   23   37  
      Total Time: 54:07      Average: 10:49.22      1-5 Split: 54
  3 Campbell County Midd   78      9   10   13   20   26   28   36  
      Total Time: 54:58      Average: 10:59.54      1-5 Split: 54
  4 Cooper Middle          78      5   12   15   22   24   32   38  
      Total Time: 54:59      Average: 10:59.64      1-5 Split: 1:00
  5 Summit View Academy    83      2    6   21   25   29   34   35  
      Total Time: 54:58      Average: 10:59.48      1-5 Split: 2:11
  6 Turkey Foot Middle S   151    11   30   31   39   40    -    -  
      Total Time: 1:01:13      Average: 12:14.58      1-5 Split: 2:37