Complete Results

Licensed to Mason County High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/15/2017 02:22 PM
                     Mason County Royal Rumble - 4/15/2017
                           Mason County High School
                                    Results

Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 9:59.36  4/16/2016   Simon Kenton, Simon Kenton
                         A Arlinghaus, S Delisio, M Lachmann, M Hiles
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Simon Kenton  'A'                                  10:21.53   10
     1) Arlinghaus, Anja 11             2) DeLisio, Sophia 10
     3) Hiles, Meredith 12              4) Glover, Ashley 9
       2:30.123 (2:30.123)        5:18.398 (2:48.276)        7:53.286 (2:34.888)
      10:21.525 (2:28.239)
  2 Morgan County  'A'                                 10:45.66    8
     1) Perry, Kailee 10                2) Bolin, Faith 9
     3) Brown, Autumn 8                 4) Perry, Krista 8
       2:27.921 (2:27.921)        5:12.813 (2:44.893)        8:07.310 (2:54.497)
      10:45.658 (2:38.349)
  3 Bath County  'A'                                   10:53.90    6
     1) Staviski, Carrie 11             2) Bussell, Hannah 12
     3) Copher, Isabella 9              4) Riddle, Kristin 11
       2:38.331 (2:38.331)        5:26.788 (2:48.457)        8:06.784 (2:39.996)
      10:53.898 (2:47.115)
  4 Mason County  'A'                                  11:06.37    5
     1) McNutt, Brianna 12              2) O'Hearn, Olivia 10
     3) Faris, Hayden 8                 4) Faris, Hadley 11
       2:41.553 (2:41.553)        5:33.482 (2:51.929)        8:25.434 (2:51.953)
      11:06.362 (2:40.928)
  5 Dayton  'A'                                        11:51.70    4
     1) Mathewson, Laela 10             2) Chester, Nattalie 9
     3) Patterson, Angel 8              4) Spencer, Marquelle 12
       2:49.541 (2:49.541)        5:35.003 (2:45.462)        8:47.752 (3:12.749)
      11:51.692 (3:03.940)
  6 Bracken County  'A'                                11:53.18    3
     1) Bell, Natalie 10                2) Ebert, Heather 10
     3) Ebert, Holly 10                 4) Ebert, Joy 9
       2:45.186 (2:45.186)        5:48.183 (3:02.997)        9:00.304 (3:12.121)
      11:53.177 (2:52.874)
  7 Lexington Christian  'A'                           12:07.37    2
     1) Cooke, Rachel 10                2) Suiter, Lauren 9
     3) Lawson, Julia 10                4) Pulliam, Madeline 10
       2:51.762 (2:51.762)        5:55.220 (3:03.459)        9:09.339 (3:14.119)
      12:07.362 (2:58.023)
  8 Rowan County  'A'                                  12:54.98    1
     1) Robinson, Taylor 11             2) Cyrus, Kelsey 11
     3) Johnson, Hannah 12              4) Long, Cj 12
       2:59.326 (2:59.326)        6:10.296 (3:10.970)        9:47.108 (3:36.813)
      12:54.980 (3:07.872)
  9 Fleming County  'A'                                13:16.83
     1) Purvis, Madison 11              2) McFarland, Johnya 9
     3) Leet, Olivia 12                 4) Morgan, Jennifer 10
       2:54.595 (2:54.595)        6:31.864 (3:37.269)       10:11.855 (3:39.992)
      13:16.828 (3:04.973)

Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 8:42.84  3/21/2014   Mason County, Mason County
                         N Robinson, T Toombs, T Kirkland, A Robinson
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lexington Christian  'A'                            8:43.04   10
     1) Brittain, Will 12               2) Richardson, Blake 12
     3) Potter, Logan 12                4) Madden, Andrew 10
       2:11.542 (2:11.542)        4:17.799 (2:06.257)        6:34.522 (2:16.724)
       8:43.036 (2:08.514)
  2 Simon Kenton  'A'                                   8:47.99    8
     1) Chaney, Ethan 11                2) Hekler, Kyle 10
     3) Kitchen, Harrison 11            4) Young, Easten 10
       2:11.792 (2:11.792)        4:27.218 (2:15.426)        6:38.213 (2:10.996)
       8:47.985 (2:09.772)
  3 Bath County  'A'                                    9:23.78    6
     1) Begley, Dakota 12               2) Bowen, Caleb 10
     3) Holder, Donovan 11              4) Townsend, Eric 11
       2:21.792 (2:21.792)        4:41.434 (2:19.642)        7:08.824 (2:27.390)
       9:23.778 (2:14.955)
  4 Mason County  'A'                                   9:37.24    5
     1) Adams, Carson 8                 2) Walters, Zach 11
     3) Linville, Connor 9              4) Mayberry, Andre 12
       2:23.892 (2:23.892)        4:46.945 (2:23.054)        7:17.738 (2:30.793)
       9:37.234 (2:19.496)
  5 Dayton  'A'                                         9:37.94    4
     1) Asher, Caulyn 9                 2) Roberts, Gabe 11
     3) Payne, Shawn 9                  4) Klosterman, Austin 10
       2:22.910 (2:22.910)        4:44.876 (2:21.966)        7:15.714 (2:30.839)
       9:37.933 (2:22.219)

Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
      Rumble: ! 16.17  3/21/2014   Kassidy Cook, Harrison Cou
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arnett, Mia                9 Simon Kenton             18.53   1  10
  2 Gottschalk, Gillian       12 Simon Kenton             18.56   1   8
  3 Workman, Lydia             9 Dayton                   18.56   1   6
  4 Cross, Promise             9 Rowan County             19.08   1   5
  5 Suit, Audrey               8 Fleming Coun             20.89   2   4
  6 Ott, Joanna                9 Bath County              20.94   1   3
  7 Peyton, Katie             10 Morgan Count             21.26   2   2
  8 Michaels, Priscilla       12 Dayton                   22.25   1   1
  9 Allison, Brooke           10 Lexington Ch             22.43   1
 10 Oney, Cristina             9 Bath County              23.65   2

Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
      Rumble: ! 15.57  4/18/2015   Ben Stone, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kissell, Daniel           12 Fleming Coun             20.37   10
  2 Howard, James             12 Bath County              21.01    8
  3 Moran, Logan              10 Fleming Coun             21.04    6
  4 Walden, Dawson            12 Bath County              21.13    5
  5 Frend, Jeremiah           12 Morgan Count             21.24    4

Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 13.04  4/19/2014   Chelsea Perdue, Dixie Height
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King, Tea                 10 Mason County             13.05   1  10
  2 Chapman, Hathlyn          11 Rowan County             13.32   1   8
  3 Hewling, Anna              9 Simon Kenton             13.54   1   6
  4 Johns, Iyanna             10 Mason County             13.70   1   5
  5 Royalty, Caroline         10 Lexington Ch             14.11   2   4
  6 Montgomery, Melanie       12 Fleming Coun             14.20   1   3
  7 Rogers, Megan             10 Lexington Ch             14.23   2   2
  8 Cropper, Gabby             9 Fleming Coun             14.51   2   1
  9 Hampton, Destiny          12 Rowan County             14.53   1
 10 Jenkins, Olivia           10 Morgan Count             14.68   2
 11 Grasso, Maya               9 Lexington Ch            x14.82   2
 12 Strange, Kylee            12 Bath County              15.48   3
 13 Shields, Katie            10 Fleming Coun            x15.67   1
 14 Bell, Natalie             10 Bracken Coun             15.76   2
 15 Kelsch, Madison            9 Augusta                  15.92   3
 16 Mayberry, Maura            9 Mason County            x15.99   4
 17 Crouch, Lexie             12 Bath County              16.46   3
 18 Sanchez, Bella            11 Dayton                   16.96   3
 19 Crouch, Emma               8 Bath County             x16.99   3
 20 Carr, Polly               11 Dayton                   17.90   4

Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 11.21  4/16/2016   Dillion Wheatley, Lexington Christian
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harper, Vincent           11 Rowan County             11.20!  1  10
  2 Burton, Drayden           11 Lexington Ch             11.22   1   8
  3 Wheatley, Dillon          11 Lexington Ch             11.55   1   6
  4 Swartz, Landon            10 Bath County              11.72   2   5
  5 Fisher, Hayden            11 Simon Kenton             11.74   1   4
  6 Butler, Jordon            12 Simon Kenton             11.74   1   3
  7 Sturgis, Landen            9 Rowan County             11.79   2   2
  8 Ramey, Hayden              9 Fleming Coun             11.86   1   1
  9 Parker, Nick              12 Bracken Coun             11.89   1
 10 Lebryk, Caelan            11 Lexington Ch            x12.05   2
 11 Ballenger, Dakota         12 Morgan Count             12.20   1
 12 Havens, Trevor            11 Morgan Count             12.28   2
 13 Christianson, Aaron       10 Fleming Coun             12.30   1
 14 Oldfield, Alden           11 Bath County              12.41   2
 15 Jones, Greg                9 Mason County             12.46   3
 16 Powell, Delshawn          10 Simon Kenton            x12.52   2
 17 Flanery, Kaleb             9 Fleming Coun            x12.60   2
 18 Howard, Kevin             11 Morgan Count            x12.74   3
 19 Chambers, Seth            10 Mason County             12.77   3
 20 Highfield, Dalton         12 Bracken Coun             13.36   2
 21 Appleman, Griffin         11 Bracken Coun            x13.44   3
 22 Simpkins, James           10 Bath County             x15.00   3

Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 1:47.09  4/18/2015   Tates Creek, Tates Creek
                         T Bentley, W Brooks, A Hardin, A Hardin
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason County  'A'                                   1:55.19   10
     1) Dawson, Abigail 10              2) Payne, Abbey 12
     3) Holler, Leeanna 12              4) King, Tea 10
  2 Simon Kenton  'A'                                   1:55.70    8
     1) Arlinghaus, Anja 11             2) Hewling, Anna 9
     3) Miller, Lilly 9                 4) White, Virginia 9
  3 Fleming County  'A'                                 1:57.44    6
     1) Dunaway, Carley 10              2) Jackson, Alondra 11
     3) Jackson, Krishani 8             4) Montgomery, Melanie 12
  4 Dayton  'A'                                         2:04.47    5
     1) Michaels, Priscilla 12          2) Mathewson, Laela 10
     3) Spencer, Marquelle 12           4) Halfhill, Sophia 9
  5 Bath County  'A'                                    2:06.98    4
     1) Oldfield, Amelia 8              2) Stephens, Haley 9
     3) Blackburn, Makayla 9            4) Ott, Joanna 9
  6 Morgan County  'A'                                  2:07.95    3
     1) Conley, Haley 9                 2) Jenkins, Olivia 10
     3) Peyton, Katie 10                4) Adkins, Shelby 12

Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 1:33.54  4/18/2015   Holmes, Holmes
                         S Mincy, D Bradford, D Brumfield, F Vickers
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Kenton  'A'                                   1:38.07   10
     1) Book, Jacob 12                  2) Butler, Jordon 12
     3) Fisher, Hayden 11               4) Tapp, Gunner 10
  2 Morgan County  'A'                                  1:40.29    8
     1) Ballenger, Kaden 10             2) Havens, Trevor 11
     3) Prater, Michael 11              4) Smith, Skyler 12
  3 Fleming County  'A'                                 1:43.21    6
     1) Hitch, Jacob 12                 2) Paige, Austin 10
     3) Ramey, Hayden 9                 4) Pinkley, Lukas 9
 -- Lexington Christian  'A'                                 DQ
     1) Burton, Drayden 11              2) Lebryk, Caelan 11
     3) Wheatley, Dillon 11             4) Richardson, Blake 12

Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 5:24.22  4/16/2016   Kendall Hayes, Lexington Ch
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perry, Kailee             10 Morgan Count           5:27.81   10
  2 Hiles, Meredith           12 Simon Kenton           5:32.02    8
  3 Hayes, Kendall            10 Lexington Ch           5:47.06    6
  4 Copher, Isabella           9 Bath County            6:02.86    5
  5 Staviski, Carrie          11 Bath County            6:02.99    4
  6 Faris, Hayden              8 Mason County           6:05.50    3
  7 McNutt, Brianna           12 Mason County           6:22.33    2
  8 Cyrus, Kelsey             11 Rowan County           6:25.17    1
  9 Boyd, Savannah             9 Simon Kenton           6:35.54
 10 Caba, Nicole              12 Mason County          x6:48.59
 11 Cooke, Rachel             10 Lexington Ch           6:58.68
 12 Whitt, Caroline            9 Bath County           x7:24.66
 13 Panetta, Sheyanne         10 Dayton                 7:33.94
 14 Suiter, Lauren             9 Lexington Ch          x7:59.25

Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 4:25.04  4/18/2015   Ben Young, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton, Jacob           12 Bracken Coun           4:44.87   10
  2 Mastin, Kyle              11 Simon Kenton           4:46.98    8
  3 Wier, Adam                11 Lexington Ch           4:50.87    6
  4 Ison, Lucas                9 Elliott Coun           4:54.71    5
  5 Applegate, Robert         11 Fleming Coun           4:58.13    4
  6 Adkins, Joshua            11 Morgan Count           5:00.30    3
  7 Botkin, Cameron           12 Bracken Coun           5:06.46    2
  8 Bowen, Caleb              10 Bath County            5:07.11    1
  9 Young, Easten             10 Simon Kenton           5:11.87
 10 Ward, Braxton             11 Rowan County           5:18.21
 11 Vogelpohl, Jacob           9 Simon Kenton          x5:18.57
 12 Harper, Caleb             10 Lexington Ch           5:22.00
 13 Riggs, Isaiah              9 Mason County           5:22.91
 14 Townsend, Eric            11 Bath County            5:36.01
 15 Kissell, Cody              9 Fleming Coun           5:37.55
 16 Drury, Nicholas            9 Mason County           5:57.01
 17 Thacker, George            7 Rowan County           5:57.48
 18 Keating, Noah             12 Mason County          x5:59.68
 19 Sallee, Adam              11 Augusta                6:14.39
 20 Richardson, Dalton        09 Lexington Ch          x6:20.07
 21 Donahue, Josh              8 Fleming Coun          x6:26.15
 22 Watson, Dakota            12 Morgan Count           6:26.32
 23 Harding, Gavin            12 Augusta                7:13.67

Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
      Rumble: ! 51.09  4/18/2015   Tates Creek, Tates Creek
                       K Thomas, T Bentley, A Hardin, A Hardin
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mason County  'A'                                     54.17   1  10
     1) Scilley, Marissa 11             2) Payne, Abbey 12
     3) Holler, Leeanna 12              4) King, Tea 10
  2 Simon Kenton  'A'                                     54.45   1   8
     1) Mueller, Bella 08               2) Hewling, Anna 9
     3) Miller, Lilly 9                 4) White, Virginia 9
  3 Fleming County  'A'                                   55.55   1   6
     1) Dunaway, Carley 10              2) Jackson, Alondra 11
     3) Davenport, Sarah 9              4) Montgomery, Melanie 12
  4 Rowan County  'A'                                     55.73   1   5
     1) Chapman, Hathlyn 11             2) Johnson, Hannah 12
     3) Cross, Promise 9                4) Hampton, Destiny 12
  5 Dayton  'A'                                           56.09   1   4
     1) Halfhill, Sophia 9              2) Barbiea, Johnessah 9
     3) Workman, Lydia 9                4) Spencer, Marquelle 12
  6 Lexington Christian  'A'                              57.90   2   3
     1) Alsip, Kaylee 10                2) Casper, Gretchen 10
     3) Grasso, Maya 9                  4) Smith, Alex 10
  7 Morgan County  'A'                                  1:00.26   1   2
     1) Conley, Haley 9                 2) Peyton, Katie 10
     3) Jenkins, Olivia 10              4) Adkins, Shelby 12
  8 Bath County  'A'                                    1:00.78   2   1
     1) Crouch, Lexie 12                2) Blackburn, Makayla 9
     3) Staviski, Kaylee 9              4) Ott, Joanna 9
  9 Augusta  'A'                                        1:00.98   2
     1) Whiteman, Madilynn 11           2) Parsons, Makayla 11
     3) Hiles, Violet 11                4) Kelsch, Madison 9

Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 44.54  4/18/2015   Tates Creek, Tates Creek
                       M Carter, M Jackson, L Love, S Opsal
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Kenton  'A'                                     47.24   10
     1) Book, Jacob 12                  2) Butler, Jordon 12
     3) Fisher, Hayden 11               4) Powell, Delshawn 10
  2 Bath County  'A'                                      47.58    8
     1) Easton, Layne 12                2) Holder, Donovan 11
     3) Swartz, Landon 10               4) Oldfield, Alden 11
  3 Morgan County  'A'                                    47.73    6
     1) Ballenger, Dakota 12            2) Ballenger, Kaden 10
     3) Havens, Trevor 11               4) Smith, Skyler 12
  4 Fleming County  'A'                                   50.63    5
     1) Paige, Austin 10                2) Pinkley, Lukas 9
     3) Christianson, Aaron 10          4)

Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 59.47  4/19/2014   Christina Cook, Simon Kenton
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sizemore, Rheagan         12 Mason County           1:05.58   1  10
  2 Faris, Hadley             11 Mason County           1:08.34   1   8
  3 Jackson, Krishani          8 Fleming Coun           1:10.97   2   6
  4 Riddle, Kristin           11 Bath County            1:12.22   2   5
  5 Brown, Autumn              8 Morgan Count           1:15.68   2   4
  6 Bussell, Hannah           12 Bath County            1:17.31   2   3
  7 Bolin, Faith               9 Morgan Count           1:18.22   1   2
  8 Yeagle, Bailey            10 Lexington Ch           1:20.10   3   1
  9 Clinger, Lily              7 Morgan Count          x1:20.24   3
 10 Shields, Madison           8 Fleming Coun           1:20.76   3
 11 Sanchez, Bella            11 Dayton                 1:21.27   3
 12 Long, Cj                  12 Rowan County           1:26.19   3

Event 14  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 50.25  4/19/2014   Tanner Barton, Lewis County
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richardson, Blake         12 Lexington Ch             53.77   1  10
  2 Sturgis, Landen            9 Rowan County             54.05   1   8
  3 Parker, Nick              12 Bracken Coun             54.24   1   6
  4 Holder, Donovan           11 Bath County              55.14   1   5
  5 Hitch, Jacob              12 Fleming Coun             55.77   1   4
  6 Barbosa, Chris            11 Simon Kenton             56.39   1   3
  7 Staley, Drake             10 Simon Kenton             57.56   2   2
  8 Mulberry, Evan             9 Simon Kenton            x58.50   2
  9 Ramey, Hayden              9 Fleming Coun             59.03   1   1
 10 Potter, Logan             12 Lexington Ch             59.35   1
 11 Darnell, Kaleb             9 Bracken Coun           1:00.28   2
 12 Howard, Kevin             11 Morgan Count           1:02.99   2
 13 Wallace, Calvin              Bracken Coun          x1:03.30   3
 14 Tuel, Caden                9 Mason County           1:05.02   3
 15 Nickell, Braden            9 Morgan Count           1:05.16   3
 16 Smith, Noah                9 Morgan Count          x1:05.42   3
 17 Thornsberry, Jacob        10 Lexington Ch          x1:09.65   3

Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
      Rumble: ! 49.52  4/18/2015   Cassidy Staggs, Eastern-Sard
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Frodge, Jordan            12 Mason County             51.46   1  10
  2 Miller, Lilly              9 Simon Kenton             53.17   1   8
  3 Arnett, Mia                9 Simon Kenton             53.98   1   6
  4 Dawson, Abigail           10 Mason County             55.27   1   5
  5 Workman, Lydia             9 Dayton                   57.04   1   4
  6 Peyton, Katie             10 Morgan Count             58.97   2   3
  7 Allison, Brooke           10 Lexington Ch           1:00.38   2   2
  8 Suit, Audrey               8 Fleming Coun           1:01.82   2   1
  9 Whitt, Caroline            9 Bath County            1:02.02   2
 10 Johnson, Hannah           12 Rowan County           1:02.42   2
 11 Michaels, Priscilla       12 Dayton                 1:03.02   2
 12 Casper, Gretchen          10 Lexington Ch           1:04.54   2
 13 Oney, Cristina             9 Bath County            1:06.83   2

Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
      Rumble: ! 41.32  4/19/2014   Isaac Lee, Rowan County
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hamilton, Ethan            9 Lexington Ch             48.92   2  10
  2 Howard, James             12 Bath County              49.72   1   8
  3 Deaton, Trey              11 Bracken Coun             50.23   1   6
  4 Kissell, Daniel           12 Fleming Coun             50.59   2   5
  5 Moran, Logan              10 Fleming Coun             51.36   2   4
  6 McKinney, Michael         10 Lexington Ch             51.48   2   3
  7 Frend, Jeremiah           12 Morgan Count             52.47   2   2
  8 Walden, Dawson            12 Bath County              53.89   2   1
 -- Begley, Dakota            12 Bath County                DNF   1

Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 2:27.55  4/16/2016   Meredith Hiles, Simon Kenton
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perry, Kailee             10 Morgan Count           2:28.44   10
  2 Perry, Krista              8 Morgan Count           2:38.82    8
  3 Faris, Hadley             11 Mason County           2:39.54    6
  4 Pulliam, Madeline         10 Lexington Ch           2:41.54    5
  5 Glover, Ashley             9 Simon Kenton           2:47.55    4
  6 Chester, Nattalie          9 Dayton                 2:49.04    3
  7 Patterson, Angel           8 Dayton                 2:51.18    2
  8 Riddle, Kristin           11 Bath County            2:52.92    1
  9 Leet, Olivia              12 Fleming Coun           2:57.45
 10 McNutt, Brianna           12 Mason County           2:58.44
 11 Bussell, Hannah           12 Bath County            3:03.51
 12 Adams, Chloe              10 Mason County          x3:05.33
 13 Lawson, Julia             10 Lexington Ch           3:07.87
 14 Thomas, Abbie              9 Fleming Coun           3:16.17
 15 Long, Cj                  12 Rowan County           3:18.70
 16 Applegate, Tori            8 Fleming Coun          x3:19.51
 17 Carr, Polly               11 Dayton                x3:29.52
 18 Clinger, Lily              7 Morgan Count          x3:34.90
 19 Martin, Hannah            11 Bath County           x4:03.48

Event 18  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 2:01.06  4/16/2016   Aaron Wier, Lexington Ch
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madden, Andrew            10 Lexington Ch           2:07.20   10
  2 Adkins, Joshua            11 Morgan Count           2:11.18    8
  3 Brittain, Will            12 Lexington Ch           2:11.82    6
  4 Kitchen, Harrison         11 Simon Kenton           2:13.43    5
  5 Applegate, Robert         11 Fleming Coun           2:13.70    4
  6 Botkin, Cameron           12 Bracken Coun           2:17.36    3
  7 Simons, Daniel            10 Bracken Coun           2:18.00    2
  8 Young, Easten             10 Simon Kenton           2:19.26    1
  9 Hekler, Kyle              10 Simon Kenton          x2:21.73
 10 Asher, Caulyn              9 Dayton                 2:25.63
 11 Townsend, Eric            11 Bath County            2:29.81
 12 Jefferson, Collin         10 Bracken Coun          x2:32.01
 13 Brand, Elijah             10 Lexington Ch          x2:33.06
 14 Fouts, Seth                9 Augusta                2:35.40
 15 Kissell, Cody              9 Fleming Coun           2:39.86
 16 Todd, Joel                 9 Fleming Coun          x2:51.98
 17 Easton, Jacob              7 Bath County            3:05.51
 18 Rayburn, Noah              9 Augusta                3:15.03

Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 26.09  4/19/2014   Amarah Nicholson, Simon Kenton
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King, Tea                 10 Mason County             28.32   1  10
  2 Barbiea, Johnessah         9 Dayton                   28.83   1   8
  3 Johns, Iyanna             10 Mason County             29.20   1   6
  4 Jackson, Alondra          11 Fleming Coun             30.30   2   5
  5 Davenport, Sarah           9 Fleming Coun             30.66   3   4
  6 Hewling, Anna              9 Simon Kenton             30.72   1   3
  7 Jenkins, Olivia           10 Morgan Count             30.87   2   2
  8 Oldfield, Amelia           8 Bath County              30.93   2   1
  9 Hiles, Violet             11 Augusta                  30.99   3
 10 Grasso, Maya               9 Lexington Ch             31.60   2
 11 Whiteman, Madilynn        11 Augusta                  31.85   3
 12 Alsip, Kaylee             10 Lexington Ch             31.86   2
 13 Strange, Kylee            12 Bath County              32.50   3
 14 Conley, Haley              9 Morgan Count             32.56   3
 15 Willis, Danielle           8 Mason County            x33.14   2
 16 Shields, Katie            10 Fleming Coun            x33.41   3
 17 Parsons, Makayla          11 Augusta                 x34.61   3
 18 Treadway, Calley           9 Bath County             x35.10   3

Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
      Rumble: ! 22.88  4/18/2015   Devin Bradford, Holmes
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harper, Vincent           11 Rowan County             23.65   1  10
  2 Butler, Jordon            12 Simon Kenton             24.30   1   8
  3 Howard, Kevin             11 Morgan Count             24.40   2   6
  4 Swartz, Landon            10 Bath County              25.27   1   5
  5 Tapp, Gunner              10 Simon Kenton             25.47   1   4
  6 Oldfield, Alden           11 Bath County              25.57   2   3
  7 Jones, Greg                9 Mason County             25.90   2   2
  8 Havens, Trevor            11 Morgan Count             26.19   1   1
  9 Chambers, Seth            10 Mason County             26.41   2
 10 Marksberry, Jordan         8 Dayton                   26.81   2
 11 Smith, Noah                9 Morgan Count            x28.97   2
 12 Cooke, Hanner             10 Lexington Ch             30.89   1
 13 Walden, David             08 Bath County             x33.64   2

Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 11:46.98  4/16/2016   Sophia Delisio, Simon Kenton
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeLisio, Sophia           10 Simon Kenton          12:34.30   10
  2 Staviski, Carrie          11 Bath County           13:36.13    8
  3 Copher, Isabella           9 Bath County           13:36.25    6
  4 Faris, Hayden              8 Mason County          13:54.40    5
  5 Cyrus, Kelsey             11 Rowan County          14:18.20    4
  6 Caba, Nicole              12 Mason County          15:07.08    3
  7 Stewart, Colleen          11 Mason County         x16:04.15
  8 Panetta, Sheyanne         10 Dayton                18:38.18    2

Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
      Rumble: ! 10:09.88  4/19/2014   Joe Rector, South Dearbo
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, Jared          10 Bracken Coun          10:29.42   10
  2 Mastin, Kyle              11 Simon Kenton          10:35.49    8
  3 Cox, Brandon              10 Bracken Coun          10:42.80    6
  4 Hamilton, Jacob           12 Bracken Coun         x10:50.42
  5 Ison, Lucas                9 Elliott Coun          11:06.57    5
  6 Linville, Connor           9 Mason County          11:09.69    4
  7 Wier, Adam                11 Lexington Ch          11:10.25    3
  8 Bowen, Caleb              10 Bath County           11:18.72    2
  9 Vogelpohl, Jacob           9 Simon Kenton          11:40.11    1
 10 Riggs, Isaiah              9 Mason County          11:53.68
 11 Harper, Caleb             10 Lexington Ch          12:34.24
 12 Drury, Nicholas            9 Mason County         x13:11.98
 13 Thacker, George            7 Rowan County          13:12.35
 14 Watson, Dakota            12 Morgan Count          15:03.18

Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 4:11.62  4/18/2015   Tates Creek, Tates Creek
                         T Bentley, W Brooks, A Hardin, A Hardin
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason County  'A'                                   4:30.39   10
     1) Sizemore, Rheagan 12            2) Faris, Hadley 11
     3) Frodge, Jordan 12               4) O'Hearn, Olivia 10
  2 Simon Kenton  'A'                                   4:31.13    8
     1) Arlinghaus, Anja 11             2) Miller, Lilly 9
     3) Mueller, Bella 08               4) Russell, Catherine 9
  3 Morgan County  'A'                                  4:45.41    6
     1) Bolin, Faith 9                  2) Brown, Autumn 8
     3) Perry, Krista 8                 4) Perry, Kailee 10
  4 Bath County  'A'                                    5:00.87    5
     1) Oldfield, Amelia 8              2) Riddle, Kristin 11
     3) Bussell, Hannah 12              4) Blackburn, Makayla 9
  5 Dayton  'A'                                         5:04.41    4
     1) Patterson, Angel 8              2) Chester, Nattalie 9
     3) Sanchez, Bella 11               4) Mathewson, Laela 10
  6 Lexington Christian  'A'                            5:04.99    3
     1) Cooke, Rachel 10                2) Hayes, Kendall 10
     3) Lawson, Julia 10                4) Allison, Brooke 10

Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
      Rumble: ! 3:33.58  4/18/2015   Tates Creek, Tates Creek
                         M Carter, R Lofton, L Love, P Terry
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Kenton  'A'                                   3:47.40   10
     1) Barbosa, Chris 11               2) Chaney, Ethan 11
     3) Mulberry, Evan 9                4) Staley, Drake 10
  2 Morgan County  'A'                                  3:51.26    8
     1) Adkins, Joshua 11               2) Ballenger, Kaden 10
     3) Prater, Michael 11              4) Smith, Skyler 12
  3 Dayton  'A'                                         4:02.06    6
     1) Asher, Caulyn 9                 2) Klosterman, Austin 10
     3) Marksberry, Jordan 8            4) Roberts, Gabe 11
  4 Mason County  'A'                                   4:12.18    5
     1) Walters, Zach 11                2) Mayberry, Andre 12
     3) Adams, Carson 8                 4) Keating, Noah 12
  5 Bath County  'A'                                    4:22.45    4
     1) Purvis, Taylor 9                2) Holder, Donovan 11
     3) Howard, James 12                4) Walden, Dawson 12

Event 25  Girls Pole Vault
=======================================================================
      Rumble: !  9-00  4/19/2014   Samantha Clark, Western Brow
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sizemore, Rheagan         12 Mason County           8-06.00   10
  2 O'Hearn, Olivia           10 Mason County           8-00.00    8
  3 Dawson, Abigail           10 Mason County          x7-00.00
  4 Russell, Catherine         9 Simon Kenton          J7-00.00    6
  5 Staviski, Kaylee           9 Bath County            6-06.00    5
  6 Robinson, Taylor          11 Rowan County           6-00.00    4
  7 Cyrus, Kelsey             11 Rowan County          J6-00.00    3
  8 Payne, Abbey              12 Mason County         xJ6-00.00
  9 Spencer, Marquelle        12 Dayton                 5-06.00    2
 10 Michaels, Priscilla       12 Dayton                 5-00.00    0.50
 10 Martin, Hannah            11 Bath County            5-00.00    0.50
 12 Smith, Alex               10 Lexington Ch          J5-00.00

Event 26  Boys Pole Vault
=======================================================================
      Rumble: ! 12-06  4/18/2015   Kyle Hopkins, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frazier, Kailan           12 Simon Kenton          12-00.00   10
  2 Begley, Dakota            12 Bath County           10-06.00    8
  3 Ward, Braxton             11 Rowan County          10-00.00    6
  4 Purvis, Taylor             9 Bath County            8-00.00    5
  5 Clark, Will               11 Lexington Ch          J8-00.00    4
  6 Brooks, Nolan              8 Dayton                J8-00.00    3
  7 Faris, Caleb              10 Fleming Coun           7-06.00    2
  8 Walters, Zach             11 Mason County           7-00.00    1
  9 Easton, Jacob              7 Bath County           x6-06.00
 10 Klosterman, Austin        10 Dayton                 6-00.00

Event 27  Girls High Jump
=======================================================================
      Rumble: !  5-02  4/18/2015   Heaven Bigelow, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Promise             9 Rowan County           5-02.00!  10
  2 Frodge, Jordan            12 Mason County           4-08.00    8
  3 Arnett, Mia                9 Simon Kenton           4-06.00    6
  4 Gottschalk, Gillian       12 Simon Kenton          J4-06.00    5
 -- Strange, Kylee            12 Bath County                 NH
 -- Stephens, Haley            9 Bath County                 NH
 -- Alsip, Kaylee             10 Lexington Ch                NH
 -- Whitt, Caroline            9 Bath County                 NH

Event 28  Boys High Jump
=======================================================================
      Rumble: !  6-00  4/18/2015   Logan Winkler, Simon Kenton
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flanery, Kaleb             9 Fleming Coun           5-08.00   10
  2 Harper, Vincent           11 Rowan County           5-06.00    8
  3 Chambers, Isiah           12 Mason County           5-04.00    6
  4 Smith, Skyler             12 Morgan Count           5-02.00    5
  5 Clark, Will               11 Lexington Ch           5-00.00    3.50
  5 Ballenger, Kaden          10 Morgan Count           5-00.00    3.50
 -- Crisp, James              10 Bath County                 NH
 -- Cox, Troyal               11 Bath County                 NH
 -- Wilson, Briggs            11 Lexington Ch                NH
 -- Klosterman, Austin        10 Dayton                      NH

Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
      Rumble: ! 16-00  4/16/2016   Madison Hopkins, Eastern-Sard
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Hathlyn          11 Rowan County          16-06.00!  10
  2 Barbiea, Johnessah         9 Dayton                15-09.50    8
  3 Cross, Promise             9 Rowan County          14-09.00    6
  4 Johns, Iyanna             10 Mason County          14-06.00    5
  5 Scilley, Marissa          11 Mason County          14-04.00    4
  6 Halfhill, Sophia           9 Dayton                14-01.50    3
  7 Hampton, Destiny          12 Rowan County         x13-06.75
  8 Brown, Autumn              8 Morgan Count          13-04.00    2
  9 Adkins, Shelby            12 Morgan Count          13-03.00    1
 10 Ott, Joanna                9 Bath County           13-02.50
 11 Royalty, Caroline         10 Lexington Ch          12-10.00
 12 Rogers, Megan             10 Lexington Ch          12-06.50
 13 Blackburn, Makayla         9 Bath County           11-06.75
 14 Montgomery, Melanie       12 Fleming Coun          11-03.00
 15 Bussell, Jaycie            8 Bath County           x9-00.00
 -- Dunaway, Carley           10 Fleming Coun                ND
 -- Carr, Polly               11 Dayton                      ND

Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
      Rumble: ! 21-00.50  4/18/2015   Robbine Lofton, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Nick              12 Bracken Coun          19-09.25   10
  2 Prater, Michael           11 Morgan Count          18-11.75    8
  3 Harper, Vincent           11 Rowan County          18-07.75    6
  4 Deaton, Trey              11 Bracken Coun          18-00.00    5
  5 Easton, Layne             12 Bath County           17-03.50    4
  6 Darnell, Kaleb             9 Bracken Coun         x16-10.50
  7 Book, Jacob               12 Simon Kenton          16-08.50    3
  8 Chen, Jason               11 Simon Kenton          16-04.00    2
  9 Howard, Kevin             11 Morgan Count          15-06.50    1
 10 Roberts, Gabe             11 Dayton                15-06.00
 11 Rivera, Arturo            09 Simon Kenton         x14-00.00
 12 Easton, Jacob              7 Bath County           13-02.50
 12 Whisman, Travis           12 Mason County          13-02.50

Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
      Rumble: ! 32-04.75  4/19/2014   Kassidy Cook, Harrison Cou
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barbiea, Johnessah         9 Dayton                33-10.00!  10
  2 Scilley, Marissa          11 Mason County          29-07.50    8
  3 Johns, Iyanna             10 Mason County          29-05.25    6
  4 Halfhill, Sophia           9 Dayton                29-02.00    5
  5 Workman, Lydia             9 Dayton               x28-01.25
  6 Arnett, Mia                9 Simon Kenton         J28-01.25    4
  7 Rogers, Megan             10 Lexington Ch          27-05.75    3
  8 Royalty, Caroline         10 Lexington Ch          26-09.00    2
  9 Staviski, Kaylee           9 Bath County           25-11.75    1
 -- Bussell, Jaycie            8 Bath County                 ND

Event 32  Boys Triple Jump
=======================================================================
      Rumble: ! 43-08.50  4/18/2015   Robbie Lofton, Tates Creek
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Prater, Michael           11 Morgan Count          39-10.75   10
  2 Fisher, Hayden            11 Simon Kenton          39-09.00    8
  3 Easton, Layne             12 Bath County           37-07.00    6
  4 Darnell, Kaleb             9 Bracken Coun          36-00.50    5
  5 Roberts, Gabe             11 Dayton                34-05.75    4
  6 Mayberry, Andre           12 Mason County          33-08.00    3
  7 Marksberry, Jordan         8 Dayton                33-01.00    2
  8 Easton, Jacob              7 Bath County           30-03.50    1
  9 Simpkins, James           10 Bath County          x26-08.50

Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
      Rumble: ! 110-10  4/19/2014   Brianna Pack, Western Brow
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Powell, Kam               11 Simon Kenton             98-06   10
  2 English, Madelyne         10 Bath County              92-04    8
  3 Kubala, Mallory           12 Dayton                   83-08    6
  4 Cantrell, Sydnee          10 Rowan County             82-01    5
  5 Collinsworth, Brynn       10 Bath County              72-10    4
  6 Woodward, Ellie            9 Lexington Ch             62-06    3
  7 Grimshaw, McKayla          9 Rowan County             58-04    2
  8 Vormbrock, Gabby          10 Simon Kenton             55-07    1
  9 Conner, Olivia            10 Simon Kenton            x55-03
 10 Howard, Kiki              10 Bath County             x51-07
 11 Lewis, Alycia             11 Morgan Count             49-05
 12 Gifford, Madison           9 Dayton                   49-04
 13 Sparks, Madison           10 Fleming Coun             46-01
 14 Caldwell, Abigail          9 Dayton                  x38-09

Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
      Rumble: ! 152-11  4/16/2016   Jay Stanley, Mason County
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lukens, Gary              12 Dayton                  119-08   10
  2 Wood, Andrew              12 Simon Kenton            108-05    8
  3 Fultz, Drew               11 Rowan County            106-09    6
  4 Webster, Devin            10 Simon Kenton            102-09    5
  5 Mayo, Alex                12 Morgan Count            102-03    4
  6 Wachter, Dakota           12 Bracken Coun            100-01    3
  7 Ballenger, Dakota         12 Morgan Count             95-01    2
  8 Jones, Gabe               11 Bath County              91-01    1
  9 Young, Cole               12 Dayton                   88-09
 10 Johnson, Elijah           12 Dayton                  x85-08
 11 Crisp, James              10 Bath County              81-03
 12 Perry, Nate               11 Rowan County             77-09
 13 Appleman, Griffin         11 Bracken Coun             72-11
 14 Cox, Troyal               11 Bath County              72-02
 15 Santrock, Jacob           10 Lexington Ch             68-05
 16 Mayo, Will                12 Lexington Ch             67-01
 17 Oesch, Ryan               11 Rowan County            x66-03
 18 Schwartz, Cooper           8 Fleming Coun             65-11
 19 Hunt, Austin               9 Fleming Coun             60-09
 20 Simpkins, James           10 Bath County             x55-11
 21 Spencer, Travis           10 Bracken Coun            x51-08

Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
      Rumble: ! 34-08.50  4/19/2014   Molly Diamon, Dixie Height
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allison, Brooke           10 Lexington Ch          28-02.50   10
  2 Kubala, Mallory           12 Dayton                26-07.50    8
  3 Frodge, Jordan            12 Mason County          26-05.00    6
  4 Grimshaw, McKayla          9 Rowan County          25-11.50    5
  5 Powell, Kam               11 Simon Kenton          25-07.50    4
  6 English, Madelyne         10 Bath County           24-08.75    3
  7 Sparks, Madison           10 Fleming Coun          24-05.25    2
  8 Woodward, Ellie            9 Lexington Ch          23-10.25    1
  9 Collinsworth, Brynn       10 Bath County           23-09.75
 10 Conner, Olivia            10 Simon Kenton          23-03.50
 11 Cantrell, Sydnee          10 Rowan County          22-06.50
 12 Vormbrock, Gabby          10 Simon Kenton         x21-08.00
 13 Lewis, Alycia             11 Morgan Count          20-02.00
 14 Purvis, Kaylee            10 Bath County          x19-10.50
 15 Gifford, Madison           9 Dayton                18-03.50
 16 Caldwell, Abigail          9 Dayton               x17-10.00

Event 36  Boys Shot Put
=======================================================================
      Rumble: ! 49-04.25  4/18/2015   Jan Stanley, Mason County
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fultz, Drew               11 Rowan County          37-00.25   10
  2 Perry, Nate               11 Rowan County          36-06.00    8
  3 Mayo, Will                12 Lexington Ch          36-03.50    6
  4 Mayo, Alex                12 Morgan Count          36-02.25    5
  5 Ballenger, Dakota         12 Morgan Count          35-01.75    4
  6 Jones, Gabe               11 Bath County           34-03.00    3
  7 Cordle, Stephen           10 Augusta               33-02.50    2
  8 Young, Cole               12 Dayton                32-10.00    1
  9 Appleman, Griffin         11 Bracken Coun          32-09.00
 10 Webster, Devin            10 Simon Kenton          32-06.25
 11 Santrock, Jacob           10 Lexington Ch          32-04.75
 12 Cox, Troyal               11 Bath County           31-08.25
 13 Hunt, Austin               9 Fleming Coun          31-03.00
 14 Crisp, James              10 Bath County          x30-07.00
 15 Johnson, Elijah           12 Dayton                30-04.00
 16 Kirkland, Mckinney        12 Morgan Count         x29-00.25
 17 Oesch, Ryan               11 Rowan County         x27-06.50
 18 Schwartz, Cooper           8 Fleming Coun          27-06.00
 19 Haas, Brandon              9 Dayton               x26-02.00
 20 Fouts, Seth                9 Augusta               24-08.50
 21 Spencer, Travis           10 Bracken Coun          23-08.50
 22 Rayburn, Noah              9 Augusta              x22-01.00