Boys 55 Meter Dash Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 57 Armstrong, Nathan Usatf 6.87 10 10
2 59 Ruppert, Jeremy Usatf 7.07 10 8
3 48 Smith, Benji Usatf x7.24 10
4 34 McNeely, Patrick Usatf x7.63 10
5 54 Webb, Sam Usatf x7.78 10
6 37 Osterman, Paul Usatf x8.43 10
7 27 Johnson, Tom Usatf x8.49 10
8 29 Juett, Robert Usatf x9.81 10
Boys 400 Meter Dash Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 61 Howe, Jacob Usatf 1:00.07 10
2 27 Johnson, Tom Usatf 1:13.11 8
3 37 Osterman, Paul Usatf x1:15.52
4 62 Howe, Bryan Usatf x1:18.97
5 17 Gallagher, Brian 10 Usatf x1:21.75
6 3 Bishop, Charles Usatf x1:23.92
Boys 800 Meter Run Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 17 Gallagher, Brian 10 Usatf 2:54.37 10
2 3 Bishop, Charles Usatf 3:08.48 8
Boys 1600 Meter Run Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 61 Howe, Jacob Usatf 5:19.56 10
2 1 Bailey, Tim Usatf 5:58.77 8
3 17 Gallagher, Brian 10 Usatf x6:16.11
4 62 Howe, Bryan Usatf x6:20.88
5 3 Bishop, Charles Usatf x6:42.22
6 25 Jarman, Jim Usatf x7:24.26
Boys 55 Meter Hurdles Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 57 Armstrong, Nathan Usatf 7.92 4 10
2 48 Smith, Benji Usatf 8.39 3 8
Boys High Jump Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 57 Armstrong, Nathan Usatf 6-00.00 10
2 59 Ruppert, Jeremy Usatf 5-06.00 8
3 61 Howe, Jacob Usatf x5-04.00
4 37 Osterman, Paul Usatf x4-04.00
5 62 Howe, Bryan Usatf x4-00.00
Boys Long Jump Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 34 McNeely, Patrick Usatf 17-09.00 10
2 62 Howe, Bryan Usatf 14-02.00 8
3 61 Howe, Jacob Usatf x13-11.50
4 37 Osterman, Paul Usatf x11-01.00
Boys Triple Jump Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 37 Osterman, Paul Usatf 24-09.50 10
2 29 Juett, Robert Usatf 23-04.00 8
Boys Shot Put Open
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 52 Teegarden, Aaron Usatf 41-10.00 10
2 34 McNeely, Patrick Usatf 33-00.00 8