Larue County Invitational

Hodgenville, KY
Hosted by Larue County

Complete Results

  LaRue County High School Track - Site LiMANAGER  5:23 PM  4/5/2010  Page 1
               LaRue County Track and Field Invitational - 4/3/2010
                             LaRue County Invitational
                                  Hodgenville, KY
                                      Results
  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Holloway, Halie           11 John Hardin              12.04   1  10
  2 Grainger, Page            12 Warren Central           12.89   1   8
  3 Jenkins, Tamara           09 North Hardin             12.92   1   6
  4 Cohron, Katie             10 Bowling Green            12.94   1   5
  5 Graves, Raven             08 North Hardin             13.16   1   4
  6 Berrow, Kymbur            11 Elizabethtown            13.21   2   3
  7 McGregor, Shanikqua       10 John Hardin              13.24   3   2
  8 Niswender, Kellie         12 Taylor County            13.31   4   1
  9 Scroggins, Justine        11 Larue County             13.35   2
 10 Sanders, Shelby           09 Grayson County           13.36   2
 11 Walker, Nitaya            10 Warren Central           13.53   2
 12 Malloy, Latisha           09 Fort Knox                13.77   3
 13 Barnett, Sierra           09 Anderson County          13.95   2
 14 Zajdel, Shana             10 Larue County             14.00   4
 15 Sherman, Sureau           12 Elizabethtown            14.01   1
 16 Cox, Hannah               10 Central Hardin           14.06   4
 17 Anthony, Sydnie           08 Bowling Green            14.09   3
 18 Anderson, Whitney         07 Fort Knox                14.10   4
 19 Wilhite, Adrian           09 Anderson County          14.25   4
 20 Martin, Jasmine           09 Warren East              14.30   4
 21 Crider, Erica             10 CAMP                     14.45   2
 22 Grider, Keyaira           08 CAMP                     14.74   3
 23 Dethridge, Amber          09 Warren East              15.67   3
 24 Fuster, Natlie            09 Central Hardin           15.72   4
 25 joyce, caitlyn            09 Grayson County           17.58   3

  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Holloway, Halie           11 John Hardin              26.39   1  10
  2 Jenkins, Tamara           09 North Hardin             26.91   1   8
  3 Niswender, Kellie         12 Taylor County            27.03   1   6
  4 Grainger, Page            12 Warren Central           27.16   1   5
  5 McGregor, Shanikqua       10 John Hardin              27.35   3   4
  6 Walker, Sammy             11 North Hardin             27.47   2   3
  7 Carter, Madison           11 Anderson County          28.02   3   2
  8 Richardson, Emily         09 Elizabethtown            28.42   2   1
  9 White, Chantee            12 Elizabethtown            28.45   1
 10 Cox, Hannah               10 Central Hardin           28.59   2
 11 Hopper, Mikala            10 Bowling Green            28.70   3
 12 Sanders, Corey            10 Grayson County           29.26   4
 13 McFee, Tiffany            10 North Hardin            x29.39   4
 14 Malloy, Latisha           09 Fort Knox                29.56   1
 15 Wilhite, Adrian           09 Anderson County          29.96   2
 16 Zajdel, Shana             10 Larue County             30.26   3
 17 DeLucca, Hunter           09 Adair County             30.37   4
 18 O'Neal, Maresha           10 Central Hardin           31.47   4
 19 Sanders, Shelby           09 Grayson County           31.79   2
 20 Averitt, Shayla           09 Fort Knox                31.97   3
 21 Daniell, Rachel           11 Warren East              32.52   3
 22 Dethridge, Amber          09 Warren East              32.71   4
 23 Taylor, Nacreshia         08 CAMP                     34.55   2

  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Holloway, Halie           11 John Hardin            1:01.00   1  10
  2 Cohron, Katie             10 Bowling Green          1:02.45   1   8
  3 Mills, Desireah           09 North Hardin           1:03.62   1   6
  4 Niswender, Kellie         12 Taylor County          1:04.05   4   5
  5 Wohltjen, Sophie          12 Bowling Green          1:04.82   1   4
  6 Patterson, Tiavion        07 Warren Central         1:05.02   2   3
  7 Osborn, Samantha          10 North Hardin           1:05.04   2   2
  8 Carter, Madison           11 Anderson County        1:06.80   1   1
  9 Higdon, Paige             11 Grayson County         1:09.12   2
 10 Ward, India               10 John Hardin            1:09.16   3
 11 King, Tori                09 North Hardin          x1:09.61   1
 12 Tennant, Whitney          10 Fort Knox              1:09.89   2
 13 Patterson, Jordyn         09 Elizabethtown          1:11.25   3
 14 Sanders, Corey            10 Grayson County         1:11.68   3
 15 Fernandez, Amanda         09 Fort Knox              1:14.07   4
 16 Meredith, Megan           09 Edmonson County        1:15.25   2
 17 Sayles, Tristyn           08 Larue County           1:16.22   3
 18 Murrell, Meredith         10 Adair County           1:17.35   4
 19 Sneed, Emily              10 Adair County           1:20.00   2
 20 Watson, Heather           09 CAMP                   1:24.98   4
 21 Bowen, Asia               09 CAMP                   1:53.00   3

  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Games, Van                08 Bowling Green          2:32.34   10
  2 Conley, Maggie            11 Anderson County        2:33.66    8
  3 Whitworth, Brittany       10 Elizabethtown          2:33.93    6
  4 Jefferson, Mary           11 Taylor County          2:39.42    5
  5 Conway, Madison           09 Elizabethtown          2:44.88    4
  6 King, Cassie              11 North Hardin           2:45.97    3
  7 Hunter, Leilani           11 John Hardin            2:48.15    2
  8 Reed, Amarah              09 Larue County           2:50.30    1
  9 Johnson, Faith            08 Fort Knox              2:50.49
 10 Salvetti, Autumn          08 Fort Knox              2:51.48
 11 Warsaw, Meaghan           10 John Hardin            2:52.25
 12 Mouser, Shelby            11 Larue County           2:58.38
 13 McCafferty, Collen        10 Edmonson County        3:01.00
 14 Whitman, Ceirra           07 Edmonson County        3:03.34
 15 Drury, Courtney           11 Anderson County        3:05.52
 16 Eaton, Shelby             10 Adair County           3:06.38
 17 Newton, Sami              09 Grayson County         3:20.37
 18 Pippin, Sarah             11 Adair County           3:22.95
 19 baker, beth               08 CAMP                   3:26.58
 20 Davis, Rebecca            11 Warren Central         3:33.50

  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodward, Sarah-Emily     08 Bowling Green          5:50.77   10
  2 Jefferson, Mary           11 Taylor County          5:58.81    8
  3 Valenzuela, Brittney      12 North Hardin           6:10.79    6
  4 Reed, Amarah              09 Larue County           6:18.79    5
  5 Walker, Sammy             11 North Hardin           6:19.25    4
  6 Connor, Afton             09 Central Hardin         6:19.53    3
  7 Schexneider, Amanda       11 Elizabethtown          6:26.32    2
  8 Jones, Janna              07 John Hardin            6:28.48    1
  9 Salvetti, Autumn          08 Fort Knox              6:31.46
 10 Hymer, Courtney           08 Edmonson County        6:34.49
 11 Basham, Sarah             10 Edmonson County        6:42.00
 12 Drury, Courtney           11 Anderson County        6:46.90
 13 Wright, Sasha             11 Fort Knox              7:39.99

  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Garner, Brianna           07 John Hardin           13:41.97   10
  2 Schexneider, Amanda       11 Elizabethtown         13:57.94    8
  3 Walker, Sammy             11 North Hardin          14:30.47    6
  4 Allen, Chelsea            12 North Hardin          14:38.09    5
  5 Roy, Elizabeth            09 Fort Knox             16:27.98    4
  6 Martin, Maci              10 Edmonson County       16:47.98    3
  7 Wright, Sasha             11 Fort Knox             17:07.95    2
  8 Sullivan, Julie           07 Edmonson County       17:21.02    1

  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Austin, Kiara             10 Fort Knox                16.22   1  10
  2 Berrow, Kymbur            11 Elizabethtown            16.87   1   8
  3 Body, Andrea              12 John Hardin              16.90   1   6
  4 Castillo, Sarah           12 North Hardin             18.29   1   5
  5 Shelton, Sabrina          11 Anderson County          18.72   2   4
  6 Gilbert, Ashley           10 Taylor County            18.89   2   3
  7 Anderson, Haley           10 Elizabethtown            19.32   2   2
  8 Games, Ann-Lundy          10 Bowling Green            19.56   3   1
  9 Durbin, Alisha            09 Larue County             19.69   2
 10 Thompson, Parita          11 Adair County             19.99   2
 11 Dorminey, Kate            12 Central Hardin           20.36   2
 12 Cubbage, Natalie          12 Grayson County           20.66   3
 13 Curtis, Megan             11 Warren Central           21.40   3
 14 Crider, Erica             10 CAMP                     21.71   1
 15 Sztendera, Christina      11 Taylor County            22.16   3
 16 Sayles, Tristyn           08 Larue County             22.88   3

  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gabhart, Jessica          10 Elizabethtown            47.50   1  10
  2 Averitt, Shayla           09 Fort Knox                51.24   1   8
  3 Horne, Janaiqua           11 North Hardin             53.30   1   6
  4 Games, Ann-Lundy          10 Bowling Green            54.04   1   5
  5 Body, Andrea              12 John Hardin              55.53   1   4
  6 Gilbert, Ashley           10 Taylor County            56.07   2   3
  7 Durbin, Alisha            09 Larue County             57.34   2   1.50
  7 Thomas, Krissy            12 Adair County             57.34   3   1.50
  9 Castillo, Sarah           12 North Hardin             57.94   2
 10 Snyder, Rebecca           09 Elizabethtown            58.37   2
 11 Shelton, Sabrina          11 Anderson County          59.16   2
 12 Curtis, Megan             11 Warren Central           59.66   2
 13 Williams, Meagan          12 Larue County           1:01.33   3
 14 Cubbage, Natalie          12 Grayson County         1:01.51   3
 15 Sztendera, Christina      11 Taylor County          1:02.06   3
 16 White, Kayla              10 Bowling Green          1:02.95   3
 17 Dorminey, Kate            12 Central Hardin         1:03.10   1

  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Warren Central  'A'                                   53.43   1  10
     1) Walker, Nitaya 10               2) Lasley, Devanee 10
     3) Grainger, Page 12               4) Tinker, Keiyorii 11
  2 John Hardin  'A'                                      54.16   1   8
     1) Lampkin, Ashley 10              2) McGregor, Shanikqua 10
     3) Outlaw, Tronea 10               4) Jernigan, Chantler 11
  3 Elizabethtown  'A'                                    54.60   2   6
     1) Berrow, Kymbur 11               2) Richardson, Emily 09
     3) Conway, Madison 09              4) Gabhart, Jessica 10
  4 Larue County  'A'                                     55.47   2   5
     1) Akin, Bethany 07                2) Clyde, Courtney 10
     3) Holt, Sydney 08                 4) Scroggins, Justine 11
  5 Anderson County  'A'                                  56.59   3   4
     1) Shelton, Sabrina 11             2) Lorenzo, Allison 11
     3) Barnett, Sierra 09              4) Wilhite, Adrian 09
  6 Warren East  'A'                                      57.13   3   3
     1) Brit, Kiki 09                   2) Martin, Jasmine 09
     3) Daniell, Rachel 11              4) Hopkins, Nicole 11
  7 Fort Knox  'A'                                        57.57   1   2
     1) Malloy, Latisha 09              2) Averitt, Shayla 09
     3) Washington, Arianna 07          4) Anderson, Whitney 07
  8 Adair County  'A'                                     57.84   2   1
     1) Mullins, Candace 11             2) DeLucca, Hunter 09
     3) Taylor, Brittney 11             4) Murrell, Meredith 10
  9 Bowling Green  'A'                                    58.22   1
     1) Wilson, Cherylandai 09          2) Blair, Ashley 12
     3) Johnson, Cyesha 11              4) Mitchell, Olivia 08
 10 Central Hardin  'A'                                   58.51   3
     1) Cox, Hannah 10                  2) Dorminey, Kate 12
     3) Graham, Cassie 10               4) O'Neal, Maresha 10
 11 Campbellsville High School  'A'                       59.34   1
     1) Crider, Erica 10                2) Grider, Keyaira 08
     3) Taylor, Nacreshia 08            4) Smith, Denika 10
 12 Grayson County  'A'                                 1:04.14   2
     1) Sanders, Shelby 09              2) Uebelacker, Morgan 08
     3) Dennis, Kailey 07               4) Hayes, Haley 07
 -- North Hardin  'A'                                        DQ   1  exchange zo
     1) Jenkins, Tamara 09              2) McFee, Tiffany 10
     3) King, Tori 09                   4) Graves, Raven 08

  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Hardin  'A'                                   1:49.17   1  10
     1) Jenkins, Tamara 09              2) Graves, Raven 08
     3) Clark-Osborne, Jasmine 08       4) Horne, Janaiqua 11
  2 Warren Central  'A'                                 1:52.51   1   8
     1) Lasley, Devanee 10              2) Patterson, Tiavion 07
     3) Grainger, Page 12               4) Tinker, Keiyorii 11
  3 Bowling Green  'A'                                  1:54.99   1   6
     1) Cohron, Katie 10                2) Wohltjen, Sophie 12
     3) Hopper, Mikala 10               4) Gott, Emily 12
  4 John Hardin  'A'                                    1:58.26   1   5
     1) Body, Andrea 12                 2) Jernigan, Chantler 11
     3) Lampkin, Ashley 10              4) McGregor, Shanikqua 10
  5 Elizabethtown  'A'                                  1:59.91   1   4
     1) Matherly, Samantha 10           2) Snyder, Rebecca 09
     3) Anderson, Haley 10              4) White, Chantee 12
  6 Warren East  'A'                                    2:01.70   2   3
     1) Brit, Kiki 09                   2) Martin, Jasmine 09
     3) Daniell, Rachel 11              4) Hopkins, Nicole 11
  7 Adair County  'A'                                   2:04.39   2   2
     1) Mullins, Candace 11             2) DeLucca, Hunter 09
     3) Murrell, Meredith 10            4) Taylor, Brittney 11
  8 Anderson County  'A'                                2:04.72   2   1
     1) Barnett, Sierra 09              2) Lorenzo, Allison 11
     3) Wilhite, Adrian 09              4) Shelton, Sabrina 11
  9 Larue County  'A'                                   2:06.57   2
     1) Winston, Shaila 09              2) Holt, Sydney 08
     3) Holt, Haley 09                  4) Phillips, Tiana 10
 10 Grayson County  'A'                                 2:11.08   2
     1) Sanders, Shelby 09              2) Uebelacker, Morgan 08
     3) Cooper, Amanda 09               4) Dennis, Kailey 07
 -- Fort Knox  'A'                                           DQ   1  Out of zone
     1) Malloy, Latisha 09              2) Averitt, Shayla 09
     3) Hodge, Kiesence 08              4) Tennant, Whitney 10

  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Warren Central  'A'                                 4:22.27   1  10
     1) Lasley, Devanee 10              2) Patterson, Tiavion 07
     3) Hill, angel 08                  4) Walker, Nitaya 10
  2 Bowling Green  'A'                                  4:25.37   1   8
     1) Cohron, Katie 10                2) Games, Van 08
     3) Woodward, Sarah-Emily 08        4) Wohltjen, Sophie 12
  3 North Hardin  'A'                                   4:29.17   1   6
     1) Clark-Osborne, Jasmine 08       2) King, Cassie 11
     3) King, Tori 09                   4) Graves, Raven 08
  4 Taylor County  'A'                                  4:35.55   1   5
     1) Gilbert, Ashley 10              2) Yates, Katie 11
     3) Jefferson, Mary 11              4) Niswender, Kellie 12
  5 Fort Knox  'A'                                      4:45.65   1   4
     1) Tennant, Whitney 10             2) Fernandez, Amanda 09
     3) Johnson, Faith 08               4) Benjamin, Tiana 12
  6 Elizabethtown  'A'                                  4:49.32   1   3
     1) Teague, Aspen 08                2) Matherly, Samantha 10
     3) Schexneider, Amanda 11          4) Whitworth, Brittany 10
  7 John Hardin  'A'                                    4:49.34   2   2
  8 Larue County  'A'                                   4:54.13   2   1
     1) Akin, Bethany 07                2) Sayles, Tristyn 08
     3) Williams, Meagan 12             4) Scroggins, Justine 11
  9 Adair County  'A'                                   5:04.13   2
     1) Thomas, Krissy 12               2) Sanders, Kaylee 11
     3) Sneed, Emily 10                 4) Meeks, Breanna 11
 10 Grayson County  'A'                                 5:10.40   2
     1) Sanders, Shelby 09              2) Uebelacker, Morgan 08
     3) Beeler, Katie 09                4) Cooper, Amanda 09

  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson County  'A'                               10:45.35   10
     1) Conley, Maggie 11               2) Drury, Courtney 11
     3) Yeaste, Tori 10                 4) Carter, Madison 11
  2 North Hardin  'A'                                  10:45.62    8
     1) Valenzuela, Brittney 12         2) King, Cassie 11
     3) Walker, Sammy 11                4) Allen, Chelsea 12
  3 Elizabethtown  'A'                                 10:51.51    6
     1) Mason, Anne-Elizabeth 09        2) Matherly, Samantha 10
     3) Conway, Madison 09              4) Whitworth, Brittany 10
  4 Fort Knox  'A'                                     11:55.00    5
     1) Roy, Elizabeth 09               2) Salvetti, Autumn 08
     3) Wright, Sasha 11                4) Johnson, Faith 08
  5 Edmonson County  'A'                               12:06.27    4
     1) McCafferty, Collen 10           2) Martin, Maci 10
     3) Meredith, Megan 09              4) Hymer, Courtney 08
  6 Adair County  'A'                                  12:07.47    3
     1) Pippin, Sarah 11                2) Eaton, Shelby 10
     3) Taylor, Brittney 11             4) Sanders, Kaylee 11
  7 Grayson County  'A'                                12:19.82    2
     1) Cooper, Amanda 09               2) Hall, Jamilynn 09
     3) Newton, Sami 09                 4) Beeler, Katie 09
  8 Taylor County  'A'                                 13:08.17    1
     1) Sztendera, Christina 11         2) Williams, Destiny 10
     3) Pike, Katie 10                  4) Spencer, Bethany 09

  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Castillo, Sarah           12 North Hardin          J4-08.00   10
  2 Smith, Heather            12 Bowling Green         J4-08.00    8
  3 Benjamin, Tiana           12 Fort Knox             J4-08.00    6
  4 Averitt, Shayla           09 Fort Knox             J4-08.00    5
  5 Hill, angel               08 Warren Central        J4-06.00    4
  6 Brit, Kiki                09 Warren East           J4-06.00    3
  7 Jakes, Ramisha            08 Larue County          J4-04.00    2
  8 England, Shelby           09 Bowling Green         J4-04.00    0.50
  8 Mullins, Candace          11 Adair County          J4-04.00    0.50
 10 Anderson, Haley           10 Elizabethtown         J4-04.00
 11 Clark-Osborne, Jasmine    08 North Hardin          J4-04.00
 12 Martin, Maci              10 Edmonson County        4-02.00
 13 Higdon, Paige             11 Grayson County        J4-02.00
 14 Patterson, Jordyn         09 Elizabethtown         J4-02.00
 15 Shelton, Sabrina          11 Anderson County        4-00.00
 15 Osborn, Samantha          10 North Hardin          x4-00.00
 -- Paine, Rebekkah           09 Grayson County              NH
 -- bond, ashley              11 Anderson County             NH

  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Emily         09 Elizabethtown          7-06.00   10
  2 Gabhart, Jessica          10 Elizabethtown          7-00.00    8
  3 Osborn, Samantha          10 North Hardin          J7-00.00    6
  4 Yeaste, Tori              10 Anderson County        6-06.00    5
  5 Beeler, Katie             09 Grayson County         6-00.00    3.50
  5 Crawford, Becca           11 Grayson County         6-00.00    3.50
  7 Cubert, Morgan            11 Anderson County       J6-00.00    2
  8 Mouser, Shelby            11 Larue County           5-00.00    1

  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony, Sydnie           08 Bowling Green         13-09.50   10
  2 Benjamin, Tiana           12 Fort Knox             13-08.50    8
  3 McFee, Tiffany            10 North Hardin          13-05.00    6
  4 Tinker, Keiyorii          11 Warren Central        12-07.00    5
  5 Gilbert, Ashley           10 Taylor County        J12-05.00    4
  6 Taylor, Brittney          11 Adair County         J12-05.00    3
  7 Brice, Rodricka           11 Elizabethtown         12-04.00    2
  8 Ruble, Maddy              10 Anderson County       12-01.50    1
  9 Smith, Denika             10 CAMP                  11-11.50
 10 Paine, Rebekkah           09 Grayson County        11-05.50
 11 Fuster, Natlie            09 Central Hardin        11-05.00
 12 Sherman, Sureau           12 Elizabethtown         11-01.50
 13 Halsel, Lashae            07 Warren Central        11-01.00
 14 Hill, angel               08 Warren Central       x10-05.50
 15 Snyder, Garbrielle        09 Grayson County         9-10.00
 16 Winston, Shaila           09 Larue County           9-05.50
 17 Martin, Aliza             09 Adair County           9-01.25
 18 bond, ashley              11 Anderson County        8-11.50

  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holloway, Halie           11 John Hardin           37-01.50   10
  2 Benjamin, Tiana           12 Fort Knox             32-07.00    8
  3 Austin, Kiara             10 Fort Knox             32-04.00    6
  4 Zajdel, Shana             10 Larue County          30-06.50    5
  5 Horne, Janaiqua           11 North Hardin          30-05.50    4
  6 Brice, Rodricka           11 Elizabethtown         29-11.50    3
  7 Richardson, Emily         09 Elizabethtown         28-07.00    2
  8 Taylor, Brittney          11 Adair County          28-06.00    1
  9 McFee, Tiffany            10 North Hardin          27-03.00
 10 Ruble, Maddy              10 Anderson County       26-06.50
 11 Tinker, Keiyorii          11 Warren Central        25-05.50
 12 Halsel, Lashae            07 Warren Central        22-04.50
 13 Stevenson, Samantha       10 Central Hardin        21-11.50
 14 Ellis Reeves, Jordan      10 Central Hardin        18-06.00

  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weaver, Hope              11 North Hardin          32-05.00   10
  2 Higdon, Paige             11 Grayson County        30-08.00    8
  3 Washington, Jami          11 CAMP                  28-04.00    6
  4 Berrow, Kymbur            11 Elizabethtown         27-02.50    5
  5 Costa, Deadra             12 Bowling Green         27-02.00    4
  6 Anderson, Deseria         09 Central Hardin        26-05.00    3
  7 Oliver, Bailee            12 Anderson County       26-02.50    2
  8 Bell, Emily               10 Central Hardin        25-07.50    1
  9 Willis, Mikka             10 Warren East           25-05.00
 10 Skaggs, Kaity             12 Larue County          25-01.00
 11 Leuppi, Saskia            12 Larue County          24-07.00
 12 Shobe, Bria               10 Warren East           23-05.50
 13 Deeb, Lexie               12 Bowling Green         23-02.50
 14 Walkup, Deresha           11 Adair County          22-04.75
 15 Smith, Mackenzie          10 Warren Central
 16 Stockton, Lariah          10 Warren Central        21-10.00
 17 Damron, Kimberly          10 Anderson County       21-08.00
 18 Hayes, Holley             07 Grayson County        21-00.50

  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weaver, Hope              11 North Hardin             89-05   10
  2 Grady, Miriah             12 North Hardin             81-02    8
  3 Deeb, Lexie               12 Bowling Green            79-11    6
  4 Costa, Deadra             12 Bowling Green            77-03    5
  5 Ruble, Maddy              10 Anderson County          76-00    4
  6 Higdon, Paige             11 Grayson County           75-02    3
  7 Dearing, Jacklyn          10 North Hardin            x75-00
  8 Skaggs, Kaity             12 Larue County             71-09    2
  9 Bell, Emily               10 Central Hardin          J70-07    1
 10 Russell, Kayla            10 John Hardin             J70-07
 11 Ashley, Hannah            07 Grayson County           67-10
 12 Willis, Mikka             10 Warren East              65-10
 13 Grainger, Dominique       11 Warren Central           62-05
 14 Myers, Sheridan           09 Larue County             59-09
 15 Anderson, Haley           10 Elizabethtown            59-00
 16 Stockton, Lariah          10 Warren Central           54-11
 17 Matherly, Samantha        10 Elizabethtown            54-10
 18 Washington, Jami          11 CAMP                     53-09
 19 Damron, Kimberly          10 Anderson County          53-06
 20 Shobe, Bria               10 Warren East              52-01
 21 Anderson, Deseria         09 Central Hardin           47-09

  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCormick, Anthony        12 North Hardin             10.46   1  10
  2 Green, Brandon            10 Bowling Green            10.69   1   8
  3 Barber, Cortez            11 Warren Central           10.96   1   6
  4 Allen, Edmund             12 Elizabethtown            11.12   1   5
  5 Phinazee, Quedale         12 John Hardin              11.18   1   4
  6 Green, Thomas             12 Bowling Green            11.36   3   3
  7 Keys, Antoine             10 Central Hardin           11.43   3   2
  8 Mattingly, Cody           12 Grayson County           11.49   5   1
  9 Tatum, Andre              11 Fort Knox                11.53   1
 10 Cromarte, Jared           10 Central Hardin           11.63   2
 11 Savoy, Landon             11 John Hardin              11.83   3
 12 Thomas, Kenneth           07 Fort Knox                11.98   4
 13 Giessler, Tim             11 Taylor County            12.16   4
 14 Hull, Shawn               10 Larue County             12.18   4
 14 Kamara, Luseni            11 Warren Central           12.18   3
 16 Perez, Raymundo           08 Larue County             12.32   5
 17 Brashear, Tyler           09 Elizabethtown            12.40   2
 18 Woosley, Cody             09 GRAB                     12.43   2
 19 Heaverin, Ryan            09 Grayson County           12.46   3
 20 Gatton, Robert            11 Larue County            x12.60   3
 21 Alcala, Tomas             11 Taylor County            12.69   5
 22 Beard, Tim                12 Adair County             12.80   4
 23 Byrd, Fabian              10 Larue County            x12.89   5
 24 Butler, Travis            08 Edmonson County          13.08   2
 25 Jarrett, Ken              11 Warren East              13.10   2
 26 Tinsley, Jeffrey          10 Warren East              13.56   5
 27 Bounds, Jordan            09 Grayson County          x14.53   4
 -- Washington, James         08 North Hardin                DQ   2  false start

  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walker, Xavier            12 John Hardin              22.80   1  10
  2 Padgett, Truman           12 Larue County             22.98   1   8
  3 McCormick, Anthony        12 North Hardin             23.28   1   6
  4 Tatum, Andre              11 Fort Knox                24.92   2   5
  5 Craig, Quran              11 John Hardin              25.36   2   4
  6 Allen, Edmund             12 Elizabethtown            25.45   1   3
  7 Armstrong, Ahmad          12 Central Hardin           25.59   1   2
  8 Bugh, James               12 Edmonson County          25.61   2   1
  9 Woosley, Cody             09 GRAB                     25.66   4
 10 Dyer, Kevin               08 Fort Knox                25.99   4
 11 Brooks, Corey             09 Central Hardin           26.14   2
 12 Portman, Kevin            11 GRAB                     26.15   5
 13 Brashear, Tyler           09 Elizabethtown            26.19   2
 14 Alcala, Tomas             11 Taylor County            26.76   4
 15 Howard, Caleb             09 Bowling Green            26.81   4
 16 Hornback, Ryan            09 Larue County             27.09   5
 17 Byrd, Fabian              10 Larue County            x27.17   5
 18 Mings, Russell            10 Adair County             27.19   4
 19 Jarrett, Ken              11 Warren East              28.62   1
 20 Martin, Phillip           11 Adair County             31.73   5
 21 Richards, Garrett         09 Taylor County            32.42   2
 -- Green, Brandon            10 Bowling Green               NT   3  clock malfu
 -- Barnes, Jayson            11 Anderson County             NT   3  clock malfu
 -- Mattingly, Cody           12 Grayson County              NT   3  clock malfu
 -- McGregor, Ryan            09 Anderson County             NT   3  clock malfu
 -- McKoy, Cornelius          10 North Hardin                NT   3  clock malfu
 -- Edmonds, Daylan           10 Warren East                 DQ   3  false start

  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Padgett, Truman           12 Larue County             51.14   1  10
  2 Newman, Will              12 Bowling Green            51.81   1   8
  3 Barber, Cortez            11 Warren Central           53.79   1   6
  4 Hancock, Xavier           11 Fort Knox                54.28   1   5
  5 Phinazee, Quedale         12 John Hardin              54.61   1   4
  6 Mills, Terrence           10 North Hardin             55.17   2   3
  7 Blackwell, Bryan          12 Bowling Green            55.41   1   2
  8 Wheeler, Zack             08 Warren East              55.57   4   1
  9 McGregor, Ryan            09 Anderson County          55.62   3
 10 Burton, Richard           11 Edmonson County          56.47   2
 11 Jones, Steven             11 Grayson County           57.00   3
 12 Mitchell, Jerell          12 Elizabethtown            57.24   4
 13 Craig, Quran              11 John Hardin              57.97   3
 14 Malloy, Corey             10 Fort Knox                58.86   2
 15 Barnes, Jayson            11 Anderson County          58.94   5
 16 Doyel, Shane              12 Edmonson County          59.45   3
 17 Phillips, Brandon         10 Central Hardin           59.72   5
 18 Portman, Kevin            11 GRAB                   1:00.76   6
 19 Zimmerman, Trent          12 Larue County           1:00.89   4
 20 Seabrooks, Deon           11 North Hardin           1:00.90   4
 21 Giessler, Tim             11 Taylor County          1:00.94   3
 22 Grubs, Chris              10 GRAB                   1:01.18   6
 23 Houk, Stephen             10 Taylor County          1:01.73   2
 24 Franco, Brendan           10 Elizabethtown          1:02.79   5
 25 Bradshaw, Oren            11 Central Hardin         1:03.34   2
 26 Grieser, Joe              12 Aces                   1:05.81   5
 27 Hawley, Blake             09 Aces                   1:06.70   2
 28 Scholl, Chance            10 Adair County           1:06.85   4
 29 Gray, Kyler               09 Larue County          x1:06.98   6
 30 Baker, Jon                10 CAMP                   1:07.86   4
 31 Metcalf, Marshall         09 Larue County          x1:08.44   6
 32 Cox, Calob                08 CAMP                   1:14.98   3

  Boys 3200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Cody              12 Anderson County       10:45.73   10
  2 Kelley, Tyler             12 Warren East           10:57.70    8
  3 Pollock, Lovice           11 Bowling Green         11:11.42    6
  4 Curtis, Austin            11 Grayson County        11:15.49    5
  5 schwabb, Jason            11 Warren Central        11:19.25    4
  6 Dillow, Austin            10 Anderson County       11:21.79    3
  7 Emmi, Adrien              10 John Hardin           11:24.75    2
  8 Gorman, Killian           09 Larue County          11:27.42    1
  9 Sacco, Dennis             12 CAMP                  11:34.56
 10 Chute, James              10 Bowling Green         11:41.01
 11 Goodman, Chris            10 Central Hardin        11:46.33
 12 Lovell, Alex              10 Edmonson County       11:47.46
 13 Phoutharansy, Joshua      11 North Hardin          11:49.39
 14 Weaver, Eddie             08 North Hardin          11:54.28
 15 Jordan, Ronnie            12 Edmonson County       12:46.66
 16 Gorby, Brooks             11 GRAB                  12:55.35
 17 Howard, Conner            11 Fort Knox             13:34.56
 18 Lacefield, Matthew        10 Anderson County      x13:39.54
 19 Rudnick, Andrew           11 GRAB                  14:01.60

  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Christian          12 North Hardin           2:02.93   10
  2 Russell, Chase            12 Bowling Green          2:05.96    8
  3 Miller, Duncan            11 Bowling Green          2:07.32    6
  4 Clemons, Bryant           12 Grayson County         2:07.57    5
  5 Tinson, Dante'            12 North Hardin           2:10.52    4
  6 Harris, Bradley           12 CAMP                   2:11.39    3
  7 Ford, Dylan               11 Taylor County          2:11.82    2
  8 Wilkins, Tyler            10 Edmonson County        2:12.82    1
  9 Holmes, alci              09 Warren Central         2:17.31
 10 Brashear, Madison         12 Adair County           2:17.54
 11 Cannon, Clay              11 Grayson County         2:17.77
 12 Salvetti, Daniel          12 Fort Knox              2:23.56
 13 Abdulai, Gassimu          09 Warren Central         2:25.24
 14 Everton, Christain        10 GRAB                   2:25.60
 15 Wood, Alex                12 Larue County           2:26.06
 16 Boulware, Johannesburg    10 John Hardin            2:26.67
 17 Harber, Alex              10 John Hardin            2:27.18
 18 Hamilton, Levi            10 Elizabethtown          2:28.18
 19 Tarter, Wyatt             12 Anderson County        2:28.85
 20 Beasley, Andrew           12 Elizabethtown          2:30.87
 21 Garrett, Mikey            08 Fort Knox              2:31.16
 22 Price, Josh               09 Central Hardin         2:32.94
 23 Beasmore, Nick            11 Anderson County        2:35.51
 24 Osborne, Aaron            07 Warren East            2:43.10
 25 Bounds, Jordan            09 Grayson County        x3:01.30
 -- Brown, Blake              11 Edmonson County             DQ   Illegal underg

  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Christian          12 North Hardin           4:49.16   10
  2 Ford, Dylan               11 Taylor County          4:56.49    8
  3 Brashear, Madison         12 Adair County           5:01.74    6
  4 Emmi, Adrien              10 John Hardin            5:03.23    5
  5 Adwell, Alex              09 Edmonson County        5:04.31    4
  6 Cannon, Clay              11 Grayson County         5:08.07    3
  7 Hymer, Cody               10 Edmonson County        5:10.26    2
  8 schwabb, Jason            11 Warren Central         5:10.98    1
  9 Beams, Andrew             12 Central Hardin         5:14.19
 10 Gorman, Killian           09 Larue County           5:17.79
 11 Riggs, Nathan             08 CAMP                   5:18.11
 12 Dillow, Austin            10 Anderson County        5:19.52
 13 Curtis, Deshawn           12 John Hardin            5:19.94
 14 Phoutharansy, Joshua      11 North Hardin           5:21.88
 15 Gott, Ryan                09 Bowling Green          5:22.86
 16 Collins, Daniel           09 Bowling Green          5:24.65
 17 Weaver, Eddie             08 North Hardin          x5:25.97
 18 Hamilton, Levi            10 Elizabethtown          5:27.62
 19 Jones, Steven             11 Grayson County         5:32.48
 20 Harber, Alex              10 John Hardin           x5:36.18
 21 Serpico, Jonathan         11 Elizabethtown          5:37.29
 22 Price, Josh               09 Central Hardin         5:40.69
 23 Salvetti, Daniel          12 Fort Knox              5:44.80
 24 Howard, Conner            11 Fort Knox              5:53.31
 25 Rafferty, Michael         09 CAMP                   5:55.45
 26 Purvis, Dwight            09 Taylor County          6:00.80
 27 Rudnick, Andrew           11 GRAB                   6:05.64

  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Courtney         12 Fort Knox                14.65   1  10
  2 Scgers, LaJustin          10 Warren Central           16.42   1   8
  3 Sacco, Dennis             12 CAMP                     17.79   1   6
  4 Patton, Clayton           11 Elizabethtown            17.96   1   5
  ....Boys 110 Meter Hurdles
  5 Brown, Jeremy             10 North Hardin             18.19   1   4
  6 Heibert, Blake            10 Larue County             18.44   2   3
  7 Berry, Zach               10 Grayson County           19.41   1   2
  8 Gulley, Tyler             11 GRAB                     19.48   3   1
  9 Hardy, Marcel             10 North Hardin             19.54   2
 10 Cabe, Max                 09 GRAB                     19.57   2
 11 Lee, Nick                 10 Taylor County            20.39   2
 12 Boulware, Johannesburg    10 John Hardin              20.58   3
 13 Rieks, Ryan               12 Central Hardin           21.67   3
 14 Salsman, Cody             11 Larue County             21.77   3
 15 Baker, Jon                10 CAMP                     23.64   3
 16 Fields, Alec              09 Elizabethtown            24.46   2

  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Courtney         12 Fort Knox                38.33   1  10
  2 Washington, James         08 North Hardin             42.36   1   8
  3 Davis, Vincent            11 North Hardin             42.46   1   6
  4 Scgers, LaJustin          10 Warren Central           43.11   1   5
  5 Sacco, Dennis             12 CAMP                     43.70   1   4
  6 Sabastion, Devin          11 Grayson County           46.19   2   3
  7 Heibert, Blake            10 Larue County             46.29   2   2
  8 Berry, Zach               10 Grayson County           47.47   2   1
  9 Wilkerson, Josh           12 Adair County             49.20   1
 10 Cabe, Max                 09 GRAB                     49.67   3
 11 Roberts, Logan            11 Elizabethtown            49.81   2
 12 Beeler, Matt              12 Bowling Green            51.14   2
 13 Gulley, Tyler             11 GRAB                     51.15   3
 14 Salsman, Cody             11 Larue County             52.15   3
 15 Baker, Jon                10 CAMP                     59.90   3
 16 Burress, Cory             08 Taylor County          1:01.88   3

  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John Hardin  'A'                                      45.61   1  10
     1) Savoy, Landon 11                2) Biggs, Darrien 09
     3) Lawrence, Michael 12            4) Craig, Quran 11
  2 Elizabethtown  'A'                                    46.01   1   8
     1) Barnett, Dominique 11           2) Ulis, Chris 12
     3) Patton, Clayton 11              4) Allen, Edmund 12
  3 North Hardin  'A'                                     46.43   1   6
     1) McCormick, Anthony 12           2) Johnson, Naiym 11
     3) Phoutharansy, Joshua 11         4) McKoy, Cornelius 10
  4 Central Hardin  'A'                                   46.86   1   5
     1) Armstrong, Ahmad 12             2) Samual, Jonathon 11
     3) Cromarte, Jared 10              4) Keys, Antoine 10
  5 Warren Central  'A'                                   47.33   1   4
     1) Kamara, Luseni 11               2) Rigsby, LA 12
     3) Brown, Eric 10                  4) Barber, Cortez 11
  6 Larue County  'A'                                     48.40   2   3
     1) Benjamin, Rob 10                2) Cobb, Marquis 11
     3) Gatton, Robert 11               4) Hull, Shawn 10
  7 Bowling Green  'A'                                    49.99   2   2
     1) Shannon, Rochard 10             2) Donan, Davonte 09
     3) Coleman, Tarelle 10             4) Dewalt, Danny 08
  8 Edmonson County  'A'                                  50.77   2   1
     1) Bugh, James 12                  2) Wells, Mason 12
     3) Burton, Richard 11              4) Butler, Travis 08
  9 Grayson County  'A'                                   51.04   2
     1) Burns, James 12                 2) Beeler, Brian 12
     3) Berry, Zach 10                  4) Sabastion, Devin 11
 10 Adair County  'A'                                     52.23   3
     1) Wilkerson, Josh 12              2) Burton, Daniel 12
     3) Scholl, Chance 10               4) Beard, Tim 12
 11 Larue County  'B'                                    x52.42   3
     1) Perez, Raymundo 08              2) Hines, Spencer 09
     3) Hornback, Ryan 09               4) Puryear, Austin 09
 12 Warren East  'A'                                      53.29   2
     1) Edmonds, Daylan 10              2) Tinsley, Jeffrey 10
     3) Whitney, Dalton 10              4) Jarrett, Ken 11
 13 Grayson County High School "b"  'A'                   53.65   3
     1) Woosley, Cody 09                2) Downs, Tyler 11
     3) Sanders, Trey 08                4) Everton, Christain 10
 14 Frederick Fraize High School  'A'                     59.49   3
     1) Grieser, Joe 12                 2) Meador, Zeb 09
     3) Popham, Stephen 11              4) Hawley, Blake 09
 -- Taylor County  'A'                                      DNF   3
     1) Harris, Eli 12                  2) Webster, Tevin 11
     3) Alcala, Tomas 11                4) Giessler, Tim 11
 -- Fort Knox  'A'                                           DQ   1  exchange zo
     1) Malloy, Corey 10                2) Dyer, Kevin 08
     3) Tatum, Andre 11                 4) Hancock, Xavier 11

  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowling Green  'A'                                  1:35.17   1  10
     1) Coleman, Tarelle 10             2) Green, Thomas 12
     3) Green, Brandon 10               4) Dewalt, Danny 08
  2 North Hardin  'A'                                   1:36.59   1   8
     1) Phoutharansy, Joshua 11         2) Johnson, Naiym 11
     3) Davis, Vincent 11               4) Oxendine, Kurt 09
  3 Fort Knox  'A'                                      1:38.14   1   6
     1) Malloy, Corey 10                2) Dyer, Kevin 08
     3) Tatum, Andre 11                 4) Thackery, Richard 08
  4 John Hardin  'A'                                    1:38.17   1   5
     1) Bradshaw, Tyrell 12             2) Lawrence, Michael 12
     3) Dorrough, Devin 11              4) Biggs, Darrien 09
  5 Larue County  'A'                                   1:39.26   1   4
     1) Benjamin, Rob 10                2) Hull, Shawn 10
     3) Cobb, Marquis 11                4) Padgett, Truman 12
  6 Warren Central  'A'                                 1:39.31   1   3
     1) Kamara, Luseni 11               2) Brown, Eric 10
     3) Rigsby, LA 12                   4) Wilkey, adam 10
  7 Elizabethtown  'A'                                  1:39.65   2   2
     1) Brashear, Tyler 09              2) Mitchell, Jerell 12
     3) Patton, Clayton 11              4) Barnett, Dominique 11
  8 Anderson County  'A'                                1:40.39   3   1
     1) McGregor, Ryan 09               2) Morgan, Ross 12
     3) Ratliff, Ryan 11                4) Barnes, Jayson 11
  9 Grayson County  'A'                                 1:40.76   2
     1) Mattingly, Cody 12              2) Jones, Steven 11
     3) Beeler, Brian 12                4) Clemons, Bryant 12
 10 Edmonson County  'A'                                1:41.46   2
     1) Burton, Richard 11              2) Wells, Mason 12
     3) Butler, Travis 08               4) Bugh, James 12
 11 Central Hardin  'A'                                 1:41.95   2
     1) Armstrong, Ahmad 12             2) Phillips, Brandon 10
     3) Bradshaw, Oren 11               4) Brooks, Corey 09
 12 Warren East  'A'                                    1:44.97   2
     1) Whitney, Dalton 10              2) Jarrett, Ken 11
     3) Tinsley, Jeffrey 10             4) Wheeler, Zack 08
 13 Taylor County  'A'                                  1:49.85   3
     1) Alcala, Tomas 11                2) Wise, Michael 09
     3) Grisso, Hunter 10               4) Mattingly, Brennan 09
 14 Grayson County High School "b"  'A'                 1:52.19   3
     1) Cabe, Max 09                    2) Downs, Tyler 11
     3) Woosley, Cody 09                4) Sanders, Trey 08
 15 Adair County  'A'                                   1:53.70   3
     1) Mings, Russell 10               2) Martin, Phillip 11
     3) Scholl, Chance 10               4) Burton, Daniel 12
 16 Frederick Fraize High School  'A'                   2:04.84   2
     1) Grieser, Joe 12                 2) Meador, Zeb 09
     3) Popham, Stephen 11              4) Hawley, Blake 09

  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Hardin  'A'                                   3:39.38   1  10
     1) Phoutharansy, Joshua 11         2) Black, Christian 12
     3) Davis, Vincent 11               4) Washington, James 08
  2 Warren Central  'A'                                 3:40.88   1   8
     1) Brown, Eric 10                  2) Wilkey, adam 10
     3) Scgers, LaJustin 10             4) Barber, Cortez 11
  3 Bowling Green  'A'                                  3:40.90   1   6
     1) Miller, Duncan 11               2) Turner, Byron 12
     3) Russell, Chase 12               4) Newman, Will 12
  4 Grayson County  'A'                                 3:48.88   1   5
     1) Sabastion, Devin 11             2) Jones, Steven 11
     3) Clemons, Bryant 12              4) Mattingly, Cody 12
  5 John Hardin  'A'                                    3:50.53   1   4
     1) Biggs, Darrien 09               2) Dorrough, Devin 11
     3) Bradshaw, Tyrell 12             4) Phinazee, Quedale 12
  6 Fort Knox  'A'                                      3:51.90   1   3
     1) Hancock, Xavier 11              2) Malloy, Corey 10
     3) Salvetti, Daniel 12             4) Hrycych, Tony 12
  7 Larue County  'A'                                   3:56.87   2   2
     1) Zimmerman, Trent 12             2) Kennedy, Aaron 12
     3) Wood, Alex 12                   4) Padgett, Truman 12
  8 Elizabethtown  'A'                                  3:58.07   2   1
     1) Chambers, John 10               2) Roberts, Logan 11
     3) Beasley, Andrew 12              4) Mitchell, Jerell 12
  9 Taylor County  'A'                                  4:00.42   3
     1) Houk, Stephen 10                2) Webster, Tevin 11
     3) Giessler, Tim 11                4) Harris, Eli 12
 10 Warren East  'A'                                    4:08.48   2
     1) Whitney, Dalton 10              2) Osborne, Aaron 07
     3) Kelley, Tyler 12                4) Wheeler, Zack 08
 11 Adair County  'A'                                   4:12.45   2
     1) Scholl, Chance 10               2) Burton, Daniel 12
     3) Wilkerson, Josh 12              4) Brashear, Madison 12
 12 Larue County  'B'                                  x4:17.05   3
     1) Cook, Alex 09                   2) Gray, Kyler 09
     3) Hines, Spencer 09               4) Hornback, Ryan 09
 13 Grayson County High School "b"  'A'                 4:25.14   3
     1) Fleener, Charlie 10             2) Upton, Tylor 11
     3) Downs, Tyler 11                 4) Everton, Christain 10
 14 Central Hardin  'A'                                 4:28.27   2
     1) Brooks, Corey 09                2) Armstrong, Ahmad 12
     3) Rieks, Ryan 12                  4) Suttles, Devante 11
 15 Campbellsville High School  'A'                     4:51.00   3
     1) Baker, Nick 08                  2) Cox, Calob 08
     3) Haralson, Trevon 07             4) Harris, Bradley 12

  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Hardin  'A'                                   8:50.94   10
     1) Black, Christian 12             2) Terrell, Marcus 08
     3) Phoutharansy, Joshua 11         4) Tinson, Dante' 12
  2 Edmonson County  'A'                                8:52.65    8
     1) Burton, Richard 11              2) Hymer, Cody 10
     3) Brown, Blake 11                 4) Doyel, Shane 12
  3 Grayson County  'A'                                 8:53.37    6
     1) Clemons, Bryant 12              2) Cannon, Clay 11
     3) Curtis, Austin 11               4) Jones, Steven 11
  4 Bowling Green  'A'                                  8:55.09    5
     1) Gott, Ryan 09                   2) West, Logan 09
     3) Pollock, Lovice 11              4) Chute, James 10
  5 Central Hardin  'A'                                 9:13.62    4
     1) Goodman, Chris 10               2) Stearsman, Dylan 12
     3) Price, Michael 09               4) Price, Josh 09
  6 Warren Central  'A'                                 9:31.62    3
     1) Holmes, alci 09                 2) Ramos, angel 10
     3) Abdulai, Gassimu 09             4) LeMastus, Eric 12
  7 Elizabethtown  'A'                                  9:38.58    1.50
     1) Serpico, Jonathan 11            2) Larrington, Christopher 10
     3) Hamilton, Levi 10               4) Beasley, Andrew 12
  7 Campbellsville High School  'A'                     9:38.58    1.50
     1) Sacco, Dennis 12                2) Rafferty, Michael 09
     3) Riggs, Nathan 08                4) Harris, Bradley 12
  9 Anderson County  'A'                                9:39.80
     1) Dillow, Austin 10               2) Lacefield, Matthew 10
     3) Beasmore, Nick 11               4) Tarter, Wyatt 12
 10 Grayson County High School "b"  'A'                10:00.77
     1) Baxter, Alex 10                 2) Portman, Kevin 11
     3) Gorby, Brooks 11                4) Everton, Christain 10
 11 Taylor County  'A'                                 10:12.30
     1) Burress, Cory 08                2) Houk, Stephen 10
     3) Purvis, Dwight 09               4) Harris, Eli 12
 -- Fort Knox  'A'                                           DQ   2nd runner wea
     1) Defilice, John 09               2) Thackery, Richard 08
     3) Howard, Conner 11               4) Garrett, Mikey 08

  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Halsel, Donavan           10 Warren Central        J6-06.00   10
  2 Evans, Steven             10 Central Hardin        J6-04.00    8
  3 Ratliff, Ryan             11 Anderson County       J6-02.00    6
  4 Buckles, Daniel           11 Grayson County        J6-02.00    5
  5 Sloan, Jordan             12 Anderson County       J6-02.00    4
  6 Ulis, Chris               12 Elizabethtown         J6-00.00    3
  7 Crawford, AJ              12 North Hardin          J5-10.00    2
  8 Barnett, Dominique        11 Elizabethtown         J5-10.00    1
  9 Webster, Tevin            11 Taylor County         J5-10.00
 10 Brown, Jeremy             10 North Hardin           5-06.00
 11 Cromarte, Jared           10 Central Hardin        J5-06.00
 12 Hrycych, Tony             12 Fort Knox              5-04.00
 13 Coleman, Tarelle          10 Bowling Green         J5-04.00
 14 Bledsoe, Andre            10 Warren Central         5-02.00
 15 Pollock, Lovice           11 Bowling Green          5-00.00
 -- Gallager, Ryan            10 GRAB                        NH
 -- Downs, Tyler              11 GRAB                        NH
 -- Wells, Mason              12 Edmonson County             NH

  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burns, James              12 Grayson County        11-00.00   10
  2 Buckles, Daniel           11 Grayson County       J11-00.00    8
  3 Strader, John             12 Elizabethtown         10-06.00    6
  4 Robinson, Cameron         09 Anderson County        9-06.00    5
  5 Sabastion, Devin          11 Grayson County        x9-00.00
  6 Chambers, John            10 Elizabethtown          8-06.00    4
  7 Hines, Spencer            09 Larue County          J8-06.00    3
  8 Gulley, Tyler             11 GRAB                   8-00.00    1.50
  8 Drummer, David            11 Anderson County        8-00.00    1.50
 -- Tinson, Dante'            12 North Hardin                NH

  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Courtney         12 Fort Knox             20-05.00   10
  2 Ulis, Chris               12 Elizabethtown         20-04.50    8
  3 Halsel, Donavan           10 Warren Central       J18-10.50    6
  4 Buckles, Daniel           11 Grayson County       J18-10.50    5
  5 Allen, Edmund             12 Elizabethtown         18-06.50    4
  6 Webster, Tevin            11 Taylor County         18-03.00    3
  7 Coney, Trevino            11 North Hardin          17-11.00    2
  8 Cromarte, Jared           10 Central Hardin        17-09.25    1
  9 Coleman, Tarelle          10 Bowling Green         16-09.00
 10 Patel, Hardy              11 Central Hardin        16-07.50
 10 Bugh, James               12 Edmonson County       16-07.50
 12 Jones, Mason              12 John Hardin           16-07.00
 13 Ratliff, Ryan             11 Anderson County       16-06.50
 14 Kennedy, Aaron            12 Larue County          16-05.00
 15 Davis, adrian             12 Warren Central        16-03.25
 16 Shannon, Rochard          10 Bowling Green         16-01.50
 17 Gatton, Robert            11 Larue County          15-10.00
 18 Walker, Xavier            12 John Hardin           15-08.00
 19 Oxendine, Kurt            09 North Hardin          14-10.00
 20 Fleener, Charlie          10 GRAB                  13-11.50
 21 Perez, Raymundo           08 Larue County         x13-11.00
 22 Grieser, Joe              12 Aces                  13-09.50
 23 Boards, Khyree            09 Warren East           13-08.00
 24 Mings, Russell            10 Adair County          13-06.50
 25 Mattingly, Brennan        09 Taylor County         13-04.00
 26 Jones, Spencer            10 GRAB                  13-00.00

  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Courtney         12 Fort Knox             43-08.00   10
  2 Ulis, Chris               12 Elizabethtown         43-04.50    8
  3 Coney, Trevino            11 North Hardin          40-01.00    6
  4 Whitney, Dalton           10 Warren East           38-01.00    5
  5 Patton, Clayton           11 Elizabethtown         36-01.00    4
  6 Bledsoe, Andre            10 Warren Central        35-09.00    3
  7 Morgan, Ross              12 Anderson County       34-09.00    2
  8 Berry, Zach               10 Grayson County       J32-01.00    1
  9 Boards, Khyree            09 Warren East          J32-01.00
 10 Jones, Mason              12 John Hardin           31-10.50
 11 Meers, Bryce              09 North Hardin          31-08.00
 12 Fleener, Charlie          10 GRAB                  30-08.00
 13 Gulley, Tyler             11 GRAB                  29-03.00
 14 Grieser, Joe              12 Aces                  28-11.00

  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davenport, Tyler          12 Larue County          47-04.00   10
  2 West, Will                12 Bowling Green         44-01.00    8
  3 Beeler, Matt              12 Bowling Green        J43-03.00    6
  4 Biggs, Darrien            09 John Hardin          J43-06.00    5
  5 Caudill, Steven           12 Edmonson County       41-09.00    4
  6 Ray, Danny                11 North Hardin          41-06.00    3
  7 Reeves, Chris             11 Edmonson County       40-11.00    2
  8 Beeler, Brian             12 Grayson County        38-02.00    1
  9 Davis, Travis             10 Anderson County       36-07.00
 10 Ginn, Steven              10 Elizabethtown         36-02.00
 11 Hunt, Alex                11 Warren Central        36-01.00
 11 Browder, Justin           12 North Hardin          36-01.00
 13 Butler, Lamondre          12 Central Hardin        35-06.00
 14 Wafford, Ryan             12 Larue County          35-04.00
 15 Updike, John              12 Anderson County       34-06.00
 16 Zickafoose, Corey         11 Fort Knox             34-02.00
 16 Newton, Clint             12 Taylor County         34-02.00
 16 Plisco, Scyler            09 Larue County         x34-02.00
 19 Miller, Cameron           11 Grayson County        33-08.00
 20 Ayers, Trevor             12 Warren East           33-05.00
 21 Rediker, Michael          12 Elizabethtown         32-08.00
 22 Smith, Josh               10 Adair County          32-05.00
 22 Vincent, Andrew           09 GRAB                  32-05.00
 24 Miles, Marvin             11 Warren Central        31-11.00
 25 Brown, Josh               11 John Hardin           30-04.50
 26 Venegas, Jackson          09 Larue County         x30-02.00
 27 Christie, Matthew         11 Taylor County         30-01.00
 28 Johnson, Nick             12 Central Hardin        29-11.00
 29 Bradley, Radney           09 GRAB                  27-10.00
 30 Beard, Cole               09 Adair County          24-03.00
 31 Baker, Nick               08 CAMP                  21-03.00
 
 Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sanders, Kenneth          12 Larue County            139-07   10
  2 West, Will                12 Bowling Green           130-04    8
  3 Wagner, Bradley           11 John Hardin             121-10    6
  4 Wafford, Ryan             12 Larue County            119-07    5
  5 Buckles, Daniel           11 Grayson County          116-07    4
  6 Beeler, Matt              12 Bowling Green           115-00    3
  7 Ginn, Steven              10 Elizabethtown           111-11    2
  8 Hayes, Timothy            10 Grayson County          109-06    1
  9 Ray, Danny                11 North Hardin            106-05
 10 Reeves, Chris             11 Edmonson County         105-08
 11 Holloway, Hunter          10 John Hardin             102-10
 12 Venegas, Jackson          09 Larue County           x101-10
 13 Rediker, Michael          12 Elizabethtown            91-06
 14 Newton, Clint             12 Taylor County            90-11
 15 Vincent, Andrew           09 GRAB                     89-02
 16 Ayers, Trevor             12 Warren East              87-02
 17 Davenport, Jared          12 Anderson County          86-06
 18 Johnson, Nick             12 Central Hardin           83-02
 19 Hunt, Alex                11 Warren Central           80-10
 20 Decker, Jarrod            11 GRAB                     78-02
 21 Zickafoose, Corey         11 Fort Knox                75-08
 22 Christie, Matthew         11 Taylor County            73-11
 23 Williams, Devante         11 North Hardin             72-08
 24 Plisco, Scyler            09 Larue County            x71-01
 25 Robinson, Andreas         09 Warren Central           70-04
 26 Suttles, Devante          11 Central Hardin           58-09
 27 Baker, Nick               08 CAMP                     58-00
================================================================================
                        Women - Team Rankings - 18 Events Scored
================================================================================
    1) North Hardin               142        2) Elizabethtown              93
    3) Bowling Green               90.50     4) John Hardin                84
    5) Fort Knox                   68        6) Warren Central             53
    7) Anderson County             44        8) Taylor County              41
    9) Larue County                23.50    10) Grayson County             20
   11) Adair County                12       12) Warren East                 9
   13) Edmonson County              8       13) Central Hardin              8
   15) Campbellsville High School   6
================================================================================
                          Men - Team Rankings - 18 Events Scored
================================================================================
    1) North Hardin               108        2) Bowling Green              89
    3) Warren Central              67        4) Grayson County             66
    5) Elizabethtown               65.50     6) Larue County               61
    7) Fort Knox                   59        7) John Hardin                59
    9) Anderson County             32.50    10) Edmonson County            23
   11) Central Hardin              22       12) Campbellsville High Schoo  14.50
   13) Warren East                 14       14) Taylor County              13
   15) Adair County                 6       16) Grayson County High Schoo   2.50