Elizabethtown All Comers

May 06, 2008 @ Elizabethtown in Elizabethtown, KY

                                                                     
                                                                     
                                                                     
                                             
  Elizabethtown High School              MANAGER  10:15 AM  5/8/2008  Page 1
                             EHS Allcomers - 5/6/2008
                             Elizabethtown High SCHOOL
                                      Results
  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
Finals
  1 455 Ivory, Ashley         12 Fort Knox                          13.3   1  10
  2 394 Chaney, Mallory       09 Central Hardin                     13.5   1   8
  3 173 Drake, Samantha       SO Nelson                             13.6   1   6
  4 451 Dyer, Kerri            8 Fort Knox                          13.7   2   5
  5 179 Greenwell, Sarah      JR Nelson                             13.8   2   4
  6 342 Jernigan, Chantler    09 John Hardin                        13.9   1   3
  7 339 Hunter, Leilani       09 John Hardin                        14.0   1   2
  8 367 Rivera, Krystina      06 John Hardin                       x14.1   2
  9 206 Miller, Tiffany       SR Nelson                            x14.1   2
 10 447 Christler, Breyonna    8 Fort Knox                         x14.2   2
 11 9 Brice, Rodricka         09 Elizabethtown          14.01       14.3   1   1
 12 464 Williams, Kendra      11 Fort Knox                         x14.9   1
 13 59 Sherman, Sureau        10 Elizabethtown          14.82       15.0   1
 14 426 Shook, Bridgette      06 Central Hardin                     15.2   2
 15 362 Parker, Ashley        08 John Hardin                       x15.2   2
 15 430 Sowards, Victoria     06 Central Hardin                    x15.2   2
  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 293 Stanfield, Marley     08 Meade County                       26.4   2  10
  2 455 Ivory, Ashley         12 Fort Knox                          27.9   1   8
  3 385 Worthy, Kristia       12 John Hardin                        28.0   1   6
  4 257 Jenkins, Shelby       10 Meade County                       28.2   1   5
  5 394 Chaney, Mallory       09 Central Hardin                     28.3   1   4
  6 173 Drake, Samantha       SO Nelson                             29.1   1   3
  7 25 Gabhart, Jessica       08 Elizabethtown          30.11       29.2   2   2
  8 419 Ortiz, Kaylee         09 Central Hardin                     29.3   2   1
  9 176 Gibson, Kim           FR Nelson                             29.3   2
 10 59 Sherman, Sureau        10 Elizabethtown          30.17       30.5   1
 11 397 Crowder, Natasha      09 Central Hardin                    x30.6   3
 12 139 Shepherd, Tyra           Grayson  County                    30.6   1
 13 461 Tennant, Whitney       8 Fort Knox                          30.9   2
 14 123 Loving, Casey            Grayson  County                    31.2   3
 15 447 Christler, Breyonna    8 Fort Knox                         x31.4   3
 16 413 Lynch, Jennifer       09 Central Hardin                    x31.6   3
 17 369 Singleton, Tasha      10 John Hardin                        31.6   2
 18 368 Russell, Kayla        08 John Hardin                       x31.8   2
 19 132 Moritz, Jessica          Grayson  County                   x32.1   1
 20 258 Jordan, Ally          09 Meade County                      x32.7   3
 21 93 Crawford, Rachel          Grayson  County                   x33.0   3
 22 86 Clark, Hillary            Grayson  County                   x33.2   3
 23 336 Hollings, Shanice     09 John Hardin                       x33.9   3
 24 121 Logsdon, Brianna         Grayson  County                   x35.2   2
  Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 293 Stanfield, Marley     08 Meade County                       59.4   1  10
  2 257 Jenkins, Shelby       10 Meade County                     1:01.6   1   8
  ....Girls 400 Meter Dash
  3 385 Worthy, Kristia       12 John Hardin                      1:03.0   1   6
  4 231 Wigginton, Annie      JR Nelson                           1:04.8   1   5
  5 394 Chaney, Mallory       09 Central Hardin                   1:04.9   1   4
  6 45 Maurer, Deanna         11 Elizabethtown        1:05.61     1:05.5   2   3
  7 339 Hunter, Leilani       09 John Hardin                      1:07.1   1   2
  8 126 Mattingly, Alicia        Grayson  County                  1:10.2   1   1
  9 395 Crawford, Drew        09 Central Hardin                   1:11.5   2
 10 461 Tennant, Whitney       8 Fort Knox                        1:12.5   2
 11 331 Gibson, Patricia      08 John Hardin                     x1:13.0   2
 12 463 Thomas, Kendall        7 Fort Knox                        1:17.3   2
 13 453 Ferguson, Emily        8 Fort Knox                       x1:29.3   2
 14 448 Cintron, Stephanie     8 Fort Knox                       x1:32.2   2
  Girls 800 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 314 Burgess, Alex         11 John Hardin                      2:21.7   10
  2 231 Wigginton, Annie      JR Nelson                           2:35.1    8
  3 126 Mattingly, Alicia        Grayson  County                  2:39.6    6
  4 319 Davis, Kathryn        09 John Hardin                      2:41.8    5
  5 100 Dennison, Chelsea        Grayson  County                  2:52.6    4
  6 32 Hinkle, Elisabeth      09 Elizabethtown                    2:53.8    3
  7 162 Catlett, Nicolette    JR Nelson                           3:02.8    2
  8 445 Carver, Celeste        7 Fort Knox                        3:05.5    1
  9 458 Perez, Jada            7 Fort Knox                        3:11.6
 10 102 Elmore, Sarah            Grayson  County                 x3:11.9
  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 358 Mattingly, Maggie     10 John Hardin                      5:26.6   10
  2 302 Musk, Angela             Bethlehem                        5:41.5    8
  3 46 Maurer, Whitney        08 Elizabethtown        5:51.67     5:47.1    6
  4 263 Level, April          08 Meade County                     5:49.3    5
  5 10 Buck, Emily            09 Elizabethtown        6:00.54     5:55.2    4
  6 308 Alcock, Hanna         09 John Hardin                      5:57.2    3
  7 57 Schexneider, Amanda    09 Elizabethtown        6:42.68    x6:13.9
  8 32 Hinkle, Elisabeth      09 Elizabethtown        6:53.00    x6:23.1
  9 162 Catlett, Nicolette    JR Nelson                           6:25.2    2
 10 301 Ringo, Madelyn           Bethlehem                        6:34.8    1
 11 348 Kubisch, Jenny        08 John Hardin                     x6:47.7
 12 248 Estep, Stormy         10 Meade County                     6:53.8
 13 390 Bland, Ashley         12 Central Hardin                   6:58.4
 14 185 Ison, Gabby              Nelson                           7:14.8
 15 264 Madden, Ashley        07 Meade County                    x7:23.5
  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 46 Maurer, Whitney        08 Elizabethtown       12:18.31    12:30.4   10
  2 10 Buck, Emily            09 Elizabethtown       12:48.95    13:10.2    8
  3 57 Schexneider, Amanda    09 Elizabethtown       13:10.70   x13:24.9
  ....Girls 3200 Meter Run
  4 247 Dukes, Stephanie      11 Meade County                    13:51.1    6
  5 291 Smith, Cynthia        10 Meade County                    13:52.2    5
  6 261 Lancaster, Christina  10 Meade County                   x13:53.1
  7 200 Mattingly, Miranda    FR Nelson                          13:57.8    4
  8 192 Land, Rachel          SO Nelson                          16:01.9    3
  9 112 Hicks, Katie             Grayson  County                 16:44.6    2
  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 312 Body, Andrea          10 John Hardin                        17.9   1  10
  2 5 Ballard, Kristen        12 Elizabethtown          19.15       18.0   1   8
  3 20 Dilbeck, Ali           10 Elizabethtown          20.45       19.3   2   6
  4 166 Crepps, Holly         JR Nelson                             19.5   1   5
  5 3 Anderson, Haley         08 Elizabethtown          21.93      x19.8   2
  6 167 Crepps, Megan         JR Nelson                             19.8   2   4
  7 442 Austin, Kiara          8 Fort Knox                          20.8   1   3
  8 95 Cubbage, Natalie          Grayson  County                    21.2   1   2
  9 163 Cecil, Kirsten        FR Nelson                            x22.8   2
 10 194 Lawrence, Lauren      JR Nelson                            x23.2   2
  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 25 Gabhart, Jessica       08 Elizabethtown          51.36       51.8   1  10
  2 5 Ballard, Kristen        12 Elizabethtown          56.27       54.8   1   8
  3 312 Body, Andrea          10 John Hardin                        55.6   1   6
  4 7 Berrow, Kymbur          09 Elizabethtown                     x56.6   1
  5 166 Crepps, Holly         JR Nelson                             57.9   1   5
  6 435 Warren, Mandy         12 Central Hardin                     58.3   1   4
  7 442 Austin, Kiara          8 Fort Knox                          58.5   1   3
  8 62 Snyder, Rebecca        07 Elizabethtown        1:02.44      x59.7   2
  9 167 Crepps, Megan         JR Nelson                             59.9   2   2
 10 50 Perez, Jazzalyne       07 Elizabethtown                   x1:01.1   2
 11 163 Cecil, Kirsten        FR Nelson                          x1:05.2   2
 12 390 Bland, Ashley         12 Central Hardin                   1:19.4   2   1
  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 Elizabethtown  'A'                                  54.16       54.4   1  10
     1) Brice, Rodricka 09              2) Sherman, Sureau 10
     3) Berrow, Kymbur 09               4) Maurer, Deanna 11
  2 Fort Knox  'A'                                                  55.6   1   8
     1) Williams, Kendra 11             2) Dyer, Kerri 8
     3) Raney, Abby 12                  4) Ivory, Ashley 12
  3 Nelson County High School  'A'                                  56.2   1   6
     1) Miller, Tiffany SR              2) Crepps, Holly JR
     3) Gibson, Kim FR                  4) Drake, Samantha SO
  4 Central Hardin  'A'                                             57.1   1   5
     1) Lynch, Jennifer 09              2) Reneau, Jaycee 09
     3) Crawford, Drew 09               4) Ortiz, Kaylee 09
  ....Girls 4x100 Meter Relay
  5 John Hardin  'A'                                                58.6   2   4
     1) Rivera, Krystina 06             2) Falkner, Adreanna 07
     3) Russell, Kayla 08               4) Dearing, Jacalyn 08
  6 Central Hardin  'B'                                          x1:00.1   2
     1) Herrin, Amelia 09               2) Cannon, Cherish 10
     3) Sowards, Victoria 06            4) Shook, Bridgette 06
  7 Meade County  'A'                                             1:00.4   2   3
     1) Jordan, Ally 09                 2) Reardon, Miranda 10
     3) Ohmes, Helen 11                 4) Monchilovich, Tara 10
  8 Fort Knox  'B'                                               x1:00.8   2
     1) Christler, Breyonna 8           2) Perez, Jada 7
     3) Murphy, Mercedes 7              4) Ferguson, Emily 8
  9 Grayson  County  'A'                                          1:01.3   1   2
     1) Moritz, Jessica                 2) Dennison, Chelsea
     3) Loving, Casey                   4) Clark, Hillary
 10 Nelson County High School  'B'                               x1:01.9   2
     1) Spalding, Brooke SO             2) Vittitow, Kirsti JR
     3) Crepps, Megan JR                4) Wells, Shanah
  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 Elizabethtown  'A'                                1:52.21     1:53.7   1  10
     1) Berrow, Kymbur 09               2) Ballard, Kristen 12
     3) White, Chantee 10               4) Kuklinski, Madison 12
  2 Fort Knox  'A'                                                1:56.8   1   8
     1) Ivory, Ashley 12                2) Tennant, Whitney 8
     3) Raney, Abby 12                  4) Benjamin, Tiana 10
  3 Central Hardin  'A'                                           1:57.0   1   6
     1) Crawford, Drew 09               2) Lynch, Jennifer 09
     3) Ortiz, Kaylee 09                4) Chaney, Mallory 09
  4 Nelson County High School  'A'                                2:00.0   1   5
     1) Gibson, Kim FR                  2) Crepps, Megan JR
     3) Miller, Tiffany SR              4) Drake, Samantha SO
  5 Meade County  'A'                                             2:02.6   1   4
     1) Kelch, Natasha 10               2) Reardon, Jaci 12
     3) Morgan, Jessie 10               4) Medley, Megan 07
  6 Elizabethtown  'B'                                           x2:02.7   2
     1) Brice, Rodricka 09              2) Gabhart, Jessica 08
     3) Smith, Kasey 09                 4) Sherman, Sureau 10
  7 John Hardin  'A'                                              2:04.8   1   3
     1) Hollings, Shanice 09            2) Parker, Ashley 08
     3) Singleton, Tasha 10             4) Jernigan, Chantler 09
  8 Nelson County High School  'B'                               x2:05.6   2
     1) Greenwell, Sarah JR             2) Spalding, Brooke SO
     3) Hardin, Emillee SO              4) Miles, Megan SO
  9 John Hardin  'B'                                             x2:06.2   2
     1) Gibson, Patricia 08             2) Falkner, Adreanna 07
     3) Russell, Kayla 08               4) Dearing, Jacalyn 08
 10 Meade County  'B'                                            x2:08.7   2
     1) Jordan, Ally 09                 2) Reardon, Miranda 10
     3) Ohmes, Helen 11                 4) Monchilovich, Tara 10
 11 Central Hardin  'B'                                          x2:09.3   2
     1) Reneau, Jaycee 09               2) Cannon, Cherish 10
  ....Girls 4x200 Meter Relay
     3) Herrin, Amelia 09               4) Crowder, Natasha 09
 12 Grayson  County  'A'                                          2:10.4   1   2
     1) Moritz, Jessica                 2) Crawford, Rachel
     3) Loving, Casey                   4) Clark, Hillary
  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elizabethtown  'A'                                4:21.17     4:24.7   10
     1) Maurer, Deanna 11               2) Gabhart, Kaylee 11
     3) White, Chantee 10               4) Kuklinski, Madison 12
  2 Nelson County High School  'A'                                4:35.5    8
     1) Ison, Gabby                     2) Miller, Tiffany SR
     3) Crepps, Holly JR                4) Wigginton, Annie JR
  3 Meade County  'A'                                             4:44.0    6
     1)                                 2) Morgan, Jessie 10
     3) Reardon, Jaci 12                4) Medley, Megan 07
  4 Meade County  'B'                                            x4:54.4
     1) Kelch, Natasha 10               2) Estep, Stormy 10
     3) Monchilovich, Tara 10           4) Reardon, Miranda 10
  5 Grayson  County  'A'                                          4:56.7    5
     1) Mattingly, Alicia               2) Dennison, Chelsea
     3) Shepherd, Tyra                  4) Hodge, Courtney
  6 Central Hardin  'B'                                           5:04.2    4
     1) Lynch, Jennifer 09              2) Sowards, Victoria 06
     3) Warren, Mandy 12                4) Shook, Bridgette 06
 -- Central Hardin  'A'                                               DQ   Unifo
     1) Reneau, Jaycee 09               2) Crawford, Drew 09
     3) Ortiz, Kaylee 09                4) Chaney, Mallory 09
  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meade County  'A'                                           10:54.5    10
     1) Level, April 08                 2) Dukes, Stephanie 11
     3) Lancaster, Christina 10         4) Estep, Stormy 10
  2 Elizabethtown  'A'                               10:54.67    11:09.8    8
     1) Schexneider, Amanda 09          2) Buck, Emily 09
     3) Gabhart, Kaylee 11              4) Maurer, Whitney 08
  3 Grayson  County  'A'                                         11:24.2    6
     1) Mattingly, Alicia               2) Shepherd, Tyra
     3) Dennison, Chelsea               4) Hodge, Courtney
  4 Nelson County High School  'A'                               11:30.9    5
     1) Catlett, Nicolette JR           2) Mattingly, Miranda FR
     3) Miller, Tiffany SR              4) Wigginton, Annie JR
  5 Central Hardin  'A'                                          11:48.3    4
     1) Warren, Mandy 12                2) Reneau, Jaycee 09
     3) Priddy, Rachel 10               4) Bland, Ashley 12
  6 Elizabethtown  'B'                                          x12:19.3
     1) Snyder, Rebecca 07              2) Anderson, Haley 08
     3) Perez, Jazzalyne 07             4) Hinkle, Elisabeth 09
  7 Fort Knox  'A'                                               12:19.8    3
     1) Thomas, Kendall 7               2) Perez, Jada 7
  ....Girls 4x800 Meter Relay
     3) Thomas, Chasity 8               4) Carver, Celeste 7
  8 Nelson County High School  'B'                              x13:16.1
     1) Land, Rachel SO                 2) Lawrence, Lauren JR
     3) Harris, Leslie JR               4) Keith, Megan SO
  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 115 Hutchinson, Nakitta      Grayson  County                 4-10.00   10
  2 444 Benjamin, Tiana       10 Fort Knox                       4-08.00    8
  3 301 Ringo, Madelyn           Bethlehem                      J4-08.00    6
  4 442 Austin, Kiara          8 Fort Knox                      x4-06.00   O--
  5 179 Greenwell, Sarah      JR Nelson                         J4-06.00    5
  6 459 Raney, Abby           12 Fort Knox                      J4-06.00    4
  7 275 Morgan, Jessie        10 Meade County                    4-04.00    3
  8 319 Davis, Kathryn        09 John Hardin                    J4-04.00    2
  9 205 Miles, Megan          SO Nelson                          4-00.00    1
 10 427 Sidebottom, Allissa   10 Central Hardin                 J4-00.00   XXO
 -- 180 Hall, Paige           SO Nelson                               NH
  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 39 Kuklinski, Madison     12 Elizabethtown        9-06.00    9-06.00   10
  2 115 Hutchinson, Nakitta      Grayson  County                 9-00.00    8
  3 26 Gabhart, Kaylee        11 Elizabethtown        7-06.00    7-06.00    6
  4 92 Crawford, Lauren          Grayson  County                 5-06.00    5
  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 444 Benjamin, Tiana       10 Fort Knox                      14-11.00   10
  2 115 Hutchinson, Nakitta      Grayson  County                14-00.50    8
  3 460 Raney, Emmy           10 Fort Knox                      14-00.00    6
  4 301 Ringo, Madelyn           Bethlehem                      13-01.50    5
  5 395 Crawford, Drew        09 Central Hardin                 12-11.50    4
  6 9 Brice, Rodricka         09 Elizabethtown       13-05.00   12-11.00    3
  7 462 Thomas, Chasity        8 Fort Knox                     x12-08.00
  8 190 Keith, Megan          SO Nelson                         12-03.00    2
  9 397 Crowder, Natasha      09 Central Hardin                x12-00.50
  9 403 Herrin, Amelia        09 Central Hardin                 12-00.50    1
 11 456 Murphy, Mercedes       7 Fort Knox                     x12-00.00
 12 181 Hardin, Emillee       SO Nelson                         11-09.00
 12 319 Davis, Kathryn        09 John Hardin                    11-09.00
 14 422 Reneau, Jaycee        09 Central Hardin                x11-04.00
 15 163 Cecil, Kirsten        FR Nelson                        x11-00.00
 16 220 Spalding, Brooke      SO Nelson                        x10-11.00
 17 259 Kelch, Natasha        10 Meade County                   10-08.00
 18 180 Hall, Paige           SO Nelson                        x10-05.50
 19 205 Miles, Megan          SO Nelson                        x10-05.00
 20 128 McKenna, Hannah          Grayson  County                 9-04.50
  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 460 Raney, Emmy           10 Fort Knox                      31-05.50   10
  2 115 Hutchinson, Nakitta      Grayson  County                30-08.50    8
  3 462 Thomas, Chasity        8 Fort Knox                      29-03.00    6
  4 444 Benjamin, Tiana       10 Fort Knox                     x28-07.00
  5 5 Ballard, Kristen        12 Elizabethtown       27-05.00   28-03.50    5
  6 301 Ringo, Madelyn           Bethlehem                      28-03.00    4
  7 403 Herrin, Amelia        09 Central Hardin                 27-03.00    3
  8 181 Hardin, Emillee       SO Nelson                         26-09.50    2
  9 397 Crowder, Natasha      09 Central Hardin                 26-06.00    1
 10 9 Brice, Rodricka         09 Elizabethtown       26-08.00   25-08.50
 11 205 Miles, Megan          SO Nelson                         25-00.00
 12 456 Murphy, Mercedes       7 Fort Knox                     x24-03.00
 -- 220 Spalding, Brooke      SO Nelson                              SCR
  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 114 Hodge, Courtney          Grayson  County                31-03.00   10
  2 423 Reneau, Kirsten       12 Central Hardin                 31-00.00    8
  3 49 Nichols, Denisha       09 Elizabethtown       28-07.00   30-03.00    6
  4 203 Metcalf, Kathy           Nelson                         30-02.00    5
  5 277 O'Banion, Shanna      11 Meade County                   27-04.00    4
  6 224 Thurman, Amber           Nelson                         27-02.00    3
  7 232 Williams, Cassie      JR Nelson                        x25-08.00
  8 37 Jones, Ruth            12 Elizabethtown       23-08.00   23-05.00    2
  9 321 Dearing, Jacalyn      08 John Hardin                    23-03.00    1
 10 273 Miller, Emily         11 Meade County                   23-01.00
 11 204 Metcalf, Paige           Nelson                        x22-09.00
 12 441 Anderson, Decerai      7 Fort Knox                      22-06.00
 13 285 Reese, Alex           07 Meade County                  x19-05.00
 14 457 Owens, Courtney        8 Fort Knox                      18-06.00
 15 449 Cowell, Octavia        8 Fort Knox                     x17-05.00
 16 436 Wartlift, Nancy       09 Central Hardin                 16-06.00
 17 42 Larrington, Lindsey    06 Elizabethtown       14-04.00  x14-00.00
  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 49 Nichols, Denisha       09 Elizabethtown          83-01      91-02   10
  2 273 Miller, Emily         11 Meade County                      90-04    8
  3 114 Hodge, Courtney          Grayson  County                   87-00    6
  4 262 Lepou, Brittany       12 Meade County                      82-00    5
  5 204 Metcalf, Paige           Nelson                            75-08    4
  6 232 Williams, Cassie      JR Nelson                            75-01    3
  7 224 Thurman, Amber           Nelson                           x69-07
  8 20 Dilbeck, Ali           10 Elizabethtown          53-08      67-08    2
  9 277 O'Banion, Shanna      11 Meade County                     x63-09
 10 3 Anderson, Haley         08 Elizabethtown          55-01     x63-02
 11 321 Dearing, Jacalyn      08 John Hardin                       62-02    1
 12 203 Metcalf, Kathy           Nelson                           x57-06
 13 441 Anderson, Decerai      7 Fort Knox                         43-06
  ....Girls Discus Throw
 14 86 Clark, Hillary            Grayson  County                   41-03
 15 285 Reese, Alex           07 Meade County                     x39-04
 16 457 Owens, Courtney        8 Fort Knox                         38-07
 17 449 Cowell, Octavia        8 Fort Knox                        x38-01
 18 42 Larrington, Lindsey    06 Elizabethtown          42-00     x33-11
 19 27 Gillespie, Kali        04 Elizabethtown          30-07     x29-06
  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 322 Denham, Matt          12 John Hardin                        11.5   1  10
  2 154 Bartley, Tony         SR Nelson                             11.5   1   8
  3 406 Hughes, Andrew        12 Central Hardin                     11.6   1   6
  4 64 Sublett, Titus         09 Elizabethtown          11.99       11.6   2   4
  4 359 Moore, Marquarious    12 John Hardin                        11.6   2   4
  6 405 Hopson, Tyran         08 Central Hardin                     11.9   2   3
  7 211 Patterson, Desean     SR Nelson                             11.9   1   2
  7 398 Dickerson, Demoris    11 Central Hardin                    x11.9   1
  9 313 Bradshaw, Tyrell      09 John Hardin                       x11.9   2
 10 360 Moore, Sherrod        11 John Hardin                       x12.0   1
 11 6 Barnett, Dominique      09 Elizabethtown          12.46       12.1   2   1
 12 365 Phinazee, Quedale     10 John Hardin                       x12.2   2
 13 127 Mattingly, Cody          Grayson  County                    12.3   1
 14 47 Mitchell, Jerell       10 Elizabethtown          12.54      x12.6   2
 15 76 Blessit, Kyle             Grayson  County                    13.9   1
 16 158 Brown, Colin             Nelson                            x17.0   2
  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 429 Sorilla, Ysidro       12 Central Hardin                     23.1   1  10
  2 8 Black, Chris            12 Elizabethtown          22.97       23.2   1   8
  3 398 Dickerson, Demoris    11 Central Hardin                     23.9   1   6
  4 409 Lawrence, Corey       12 Central Hardin                    x24.2   1
  5 154 Bartley, Tony         SR Nelson                             24.5   1   5
  6 64 Sublett, Titus         09 Elizabethtown          24.61       24.6   2   4
  7 360 Moore, Sherrod        11 John Hardin                        24.8   1   3
  8 127 Mattingly, Cody          Grayson  County                    25.1   2   2
  9 365 Phinazee, Quedale     10 John Hardin                        25.1   2   1
 10 320 Dean, Clyde           11 John Hardin                       x25.5   1
 11 215 Raley, Antonio        FR Nelson                             26.0   2
 12 233 Amburgey, Jordan      09 Meade County                       30.0   2
 13 338 Humes, Alex           07 John Hardin                       x32.7   2
  Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 322 Denham, Matt          12 John Hardin                        50.4   1  10
  2 429 Sorilla, Ysidro       12 Central Hardin                     51.8   1   8
  3 47 Mitchell, Jerell       10 Elizabethtown          57.69       54.8   1   6
  4 184 Hopper, Aaron         SR Nelson                             56.3   1   5
  5 350 Laing, Kyle           08 John Hardin                        57.2   2   4
  ....Boys 400 Meter Dash
  6 391 Brown, Hunter         09 Central Hardin                     59.3   2   3
  7 124 Loving, David            Grayson  County                  1:00.0   1   2
  8 255 Hammock, Christian    07 Meade County                     1:02.3   1   1
  9 72 Baker, Jacinith           Grayson  County                  1:02.6   2
 10 480 Patrick, Josh         10 Fort Knox                        1:03.8   2
 11 268 Medley, Chad          10 Meade County                     1:04.0   1
 12 234 Andrews, Dylan        07 Meade County                    x1:04.2   2
 13 478 Malloy, Corey          8 Fort Knox                        1:04.3   2
 14 233 Amburgey, Jordan      09 Meade County                    x1:10.9   2
  Boys 800 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 353 Lopez, Aundreas       12 John Hardin                      2:02.6   10
  2 182 Hardin, Thad          SR Nelson                           2:07.6    8
  3 252 Hager, Cody           10 Meade County                     2:10.0    6
  4 63 Strader, John          10 Elizabethtown                    2:12.7    5
  5 87 Clemons, Bryant           Grayson  County                  2:12.9    4
  6 150 Wright, Andrew           Grayson  County                  2:16.3    3
  7 378 Voshell, Shane        11 John Hardin                      2:17.4    2
  8 420 Ortiz, Ryan           11 Central Hardin                   2:21.4    1
  9 229 Wheatley, Addison     FR Nelson                           2:26.1
 10 81 Burden, Alex              Grayson  County                 x2:29.6
 11 143 Upton, Tylor             Grayson  County                 x2:36.8
 12 56 Rothwell, Dan          09 Elizabethtown                    2:39.0
 13 485 Tabb, Cameron          9 Fort Knox                        2:48.5
 14 481 Prince, David          7 Fort Knox                        2:57.2
 15 106 Gorby, Brooks            Grayson  County                 x2:58.1
 16 432 Staples, Justin       10 Central Hardin                   3:33.1
 17 431 Staples, Jerret       06 Central Hardin                  x3:42.3
  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 353 Lopez, Aundreas       12 John Hardin                      4:51.5   10
  2 141 Stewart, Steven          Grayson  County                  4:57.3    8
  3 304 Saunders, Patrick        Bethlehem                        4:57.6    6
  4 182 Hardin, Thad          SR Nelson                           5:02.0    5
  5 467 Barrasa, Robert       10 Fort Knox                        5:02.7    4
  6 239 Blair, Tyler          09 Meade County                     5:03.4    3
  7 21 Douglas, Nathan        09 Elizabethtown        5:20.99     5:04.4    2
  8 150 Wright, Andrew           Grayson  County                  5:08.5    1
  9 230 Wheatley, Joseph      SR Nelson                           5:14.0
 10 305 Clements, Alex           Bethlehem                        5:15.1
 11 28 Hamilton, Levi         08 Elizabethtown        5:17.73     5:20.9
 12 408 King, Josh            11 Central Hardin                   5:22.2
 13 157 Boone, Nick           FR Nelson                          x5:30.8
 14 83 Cannon, Clay              Grayson  County                 x5:35.4
 15 485 Tabb, Cameron          9 Fort Knox                        5:41.4
 16 290 Sheeran, Ben          10 Meade County                     5:41.8
 17 412 Lowder, Justin        10 Central Hardin                   5:43.0
 18 22 Duke, Joseph           10 Elizabethtown        6:16.22    x5:49.1
 19 143 Upton, Tylor             Grayson  County                 x5:52.7
  ....Boys 1600 Meter Run
 20 244 Campbell, Trevor      09 Meade County                    x5:55.0
 21 297 Thompson, Aaron       12 Meade County                    x5:58.4
 22 265 Mattingly, Jordan     08 Meade County                    x6:05.2
 23 344 Keiter, Mitchel       08 John Hardin                      6:11.1
 24 75 Berry, Zach               Grayson  County                 x6:18.9
 25 392 Brown, Trevor         10 Central Hardin                  x6:19.2
 26 106 Gorby, Brooks            Grayson  County                 x6:20.2
 27 41 Larrington, Chris      08 Elizabethtown        6:56.03    x6:21.9
 28 309 Avant, Eric           09 John Hardin                     x6:23.8
 29 345 Kennedy, Marquis      07 John Hardin                     x6:43.7
  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 141 Stewart, Steven          Grayson  County                 10:48.4   10
  2 253 Hamlet, Steven        12 Meade County                    10:59.1    8
  3 467 Barrasa, Robert       10 Fort Knox                       11:02.1    6
  4 347 Kubisch, James        10 John Hardin                     11:08.3    5
  5 21 Douglas, Nathan        09 Elizabethtown       11:28.88    11:22.9    4
  6 229 Wheatley, Addison     FR Nelson                          11:44.2    3
  7 240 Bowen, Zach           09 Meade County                    11:46.4    2
  8 238 Beck, Travis          10 Meade County                   x11:47.3
  9 271 Merski, Malichi       08 Meade County                   x12:01.7
 10 157 Boone, Nick           FR Nelson                          12:48.9    1
 11 22 Duke, Joseph           10 Elizabethtown       12:24.31    12:51.7
 12 354 Lowe, David           08 John Hardin                     14:01.3
  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 310 Bagley, Brandon       10 John Hardin                        14.9   1  10
  2 199 Martinez, Angel       SR Nelson                             17.4   1   8
  3 48 Nguyen, Huu            11 Elizabethtown          18.62       17.9   1   6
  4 2 Allen, Justus           11 Elizabethtown          20.10       18.6   2   5
  5 146 Vincent, Talon           Grayson  County                    18.7   2   4
  6 402 Henderson, Steven     12 Central Hardin                     19.3   1   3
  7 207 Moll, Derek           JR Nelson                             19.4   2   2
  8 425 Salyers, Beau         11 Central Hardin                     20.4   2   1
  9 476 Johnson, Torre         8 Fort Knox                          20.6   1
 10 108 Gulley, Tyler            Grayson  County                    21.3   2
  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 310 Bagley, Brandon       10 John Hardin                        39.2   10
  2 199 Martinez, Angel       SR Nelson                             45.0    8
  3 6 Barnett, Dominique      09 Elizabethtown          47.72       46.0    6
  4 476 Johnson, Torre         8 Fort Knox                          48.2    5
  5 402 Henderson, Steven     12 Central Hardin                     48.9    4
  6 425 Salyers, Beau         11 Central Hardin                     52.6    3
  7 152 Alexander, Chris      JR Nelson                             54.2    2
  8 19 Deyne, Frank           11 Elizabethtown                      57.0    1
  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 Central Hardin  'A'                                             44.3   1  10
     1) Hughes, Andrew 12               2) Dickerson, Demoris 11
     3) Mathews, Daryl 11               4) Sorilla, Ysidro 12
  2 Central Hardin  'B'                                            x46.6   2
     1) Hopson, Tyran 08                2) Montgomery, Ryan 12
     3) Lawrence, Corey 12              4) Romine, Corey 11
  3 John Hardin  'A'                                                46.7   1   8
     1) Dean, Clyde 11                  2) Bradshaw, Tyrell 09
     3) Moore, Marquarious 12           4) Moore, Sherrod 11
  4 Nelson County High School  'A'                                  49.4   1   6
     1) Simpson, Jesse SR               2)
     3) Jury, Joe FR                    4) Bartley, Tony SR
  5 Meade County  'A'                                               50.8   1   5
     1) Brown, Marshall 12              2) McKee, Nathan 10
     3) Backstrom, Charles 10           4) Buttram, Gabe 10
  6 Nelson County High School  'B'                                 x52.7   2
     1) Livers, Cody                    2) Mays, Sam
     3) Muncie, Shane                   4) Moll, Derek JR
  7 Elizabethtown  'B'                                              55.0   2   4
     1) Jacobs, Thomas 11               2) Swope, David 12
     3) Butler, Justin 11               4) Post, Ethan 12
  8 John Hardin  'B'                                               x55.5   2
     1) Parker, William                 2) Compton, Edward 07
     3) Fleet, Marquis 07               4) Lee, Evance 07
  9 Fort Knox  'A'                                                  55.9   1   3
     1) Garcia-Chavez, Sean 11          2) Benjamin, Lamar 8
     3) Clare, Ashton 8                 4) Jones, Alex 9
 10 Fort Knox  'B'                                                 x56.3   2
     1) Zickafoose, Cory 9              2) Felts, Devan 12
     3) Prince, David 7                 4) Bailey, Anthony 12
 11 Elizabethtown  'A'                                  46.30      x58.7   1
     1) Wilson, Xavier 11               2) Sublett, Titus 09
     3) Clarkson, Devanti 08            4) Black, Chris 12
  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Poi
================================================================================
  1 John Hardin  'A'                                              1:33.4   1  10
     1) Bagley, Brandon 10              2) Dean, Clyde 11
     3) Moore, Marquarious 12           4) Denham, Matt 12
  2 Central Hardin  'A'                                           1:35.0   1   8
     1) Dickerson, Demoris 11           2) Montgomery, Ryan 12
     3) Lawrence, Corey 12              4) Sorilla, Ysidro 12
  3 Elizabethtown  'A'                                1:37.19     1:37.4   1   6
     1) Nguyen, Huu 11                  2) Strader, John 10
     3) Deneen, Trevor 11               4) Black, Chris 12
  4 Grayson  County  'A'                                          1:38.6   1   5
     1) Mattingly, Cody                 2) Michell, Jay
     3) Sumner, Joe                     4) Loving, David
  5 Nelson County High School  'A'                                1:39.3   1   4
     1) Simpson, Jesse SR               2) Nash, Jordan JR
     3) Raley, Antonio FR               4) Bartley, Tony SR
  ....Boys 4x200 Meter Relay
  6 Central Hardin  'B'                                          x1:40.0   2
     1) Hughes, Andrew 12               2) Hall, Josh 12
     3) Mathews, Daryl 11               4) Romine, Corey 11
  7 Fort Knox  'A'                                                1:43.6   1   3
     1) Garcia-Chavez, Sean 11          2) Benjamin, Lamar 8
     3) Malloy, Corey 8                 4) Jones, Alex 9
  8 Meade County  'A'                                             1:45.5   1   2
     1) Brown, Marshall 12              2) McKee, Nathan 10
     3) Backstrom, Charles 10           4) Medley, Chad 10
  9 Elizabethtown  'B'                                           x1:45.6   2
     1) Mattie, Cameron 11              2) Allen, Edmund 10
     3) Williams, Barry 10              4) Dumphord, Deshario 10
 10 Nelson County High School  'B'                               x1:46.4   2
     1) Jury, Joe FR                    2) Muncie, Shane
     3) Livers, Cody                    4) Martinez, Angel SR
 11 John Hardin  'B'                                             x1:49.8   2
     1) Laing, Kyle 08                  2) Lee, Evance 07
     3) Fleet, Marquis 07               4) Parker, William
 12 Meade County  'B'                                            x1:55.3   2
     1) Hammock, Christian 07           2) McMahan, Brandon 08
     3) Merski, Malichi 08              4) Andrews, Dylan 07
  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Hardin  'A'                                              3:42.2   10
     1) Bagley, Brandon 10              2) Bradshaw, Tyrell 09
     3) Jones, Donyale 10               4) Moore, Marquarious 12
  2 Central Hardin  'A'                                           3:43.4    8
     1) Romine, Corey 11                2) Montgomery, Ryan 12
     3) Lawrence, Corey 12              4) Sorilla, Ysidro 12
  3 Meade County  'A'                                             3:47.0    6
     1) Buttram, Gabe 10                2) Medley, Chad 10
     3) Hager, Cody 10                  4) Blair, Tyler 09
  4 Grayson  County  'A'                                          3:50.6    5
     1) Sumner, Joe                     2) Stewart, Steven
     3) Michell, Jay                    4) Loving, David
  5 Central Hardin  'B'                                          x3:58.4
     1) Meyers, Kenneth 11              2) Lowder, Justin 10
     3) Cromarte, Jared 08              4) Dickerson, Demoris 11
  6 Nelson County High School  'A'                                3:59.7    4
     1) Hopper, Aaron SR                2) Wheatley, Joseph SR
     3) Nash, Jordan JR                 4) Hardin, Thad SR
  7 Elizabethtown  'A'                                3:57.36     4:02.3    3
     1) Mitchell, Jerell 10             2) Rothwell, Dan 09
     3) Williams, Barry 10              4) Sublett, Titus 09
  8 Nelson County High School  'B'                               x4:32.6
     1) Alexander, Chris JR             2) Livers, Cody
     3) Greenwell, Kevin FR             4) Adams, Stephen SO
  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nelson County High School  'A'                                8:51.8   10
     1) Hopper, Aaron SR                2) Wheatley, Addison FR
     3) Wheatley, Joseph SR             4) Hardin, Thad SR
  2 Grayson  County  'A'                                          8:53.7    8
     1) Stewart, Steven                 2) Clemons, Bryant
     3) Michell, Jay                    4) Wright, Andrew
  3 John Hardin  'A'                                              8:58.5    6
     1) Warsaw, Stephen 12              2) Jones, Donyale 10
     3) Voshell, Shane 11               4) Dean, Clyde 11
  4 Meade County  'A'                                             9:12.5    5
     1) Buttram, Gabe 10                2) Hamlet, Steven 12
     3) Beck, Travis 10                 4) Bowen, Zach 09
  5 Central Hardin  'A'                                           9:30.8    4
     1) Meyers, Kenneth 11              2) King, Josh 11
     3) Ortiz, Ryan 11                  4) Romine, Corey 11
  6 Elizabethtown  'A'                               10:02.10     9:49.3    3
     1) Douglas, Nathan 09              2) Serpico, Jonathan 10
     3) Hamilton, Levi 08               4) Porter, Jeremy 11
  7 Nelson County High School  'B'                               x9:51.8
     1) Adams, Stephen SO               2) Boone, Nick FR
     3) McCance, Colton JR              4) Alexander, Chris JR
  8 Fort Knox  'A'                                               10:46.4    2
     1) Tabb, Cameron 9                 2) Garza, Fabian 8
     3) Prince, David 7                 4) Barrasa, Robert 10
  9 Elizabethtown  'B'                                          x11:09.2
     1) Larrington, Chris 08            2) Duke, Joseph 10
     3) Huffer, Richard 11              4) Deyne, Frank 11
 10 John Hardin  'C'                                            x11:14.8
 -- John Hardin  'B'                                                 SCR
     1) Keiter, Mitchel 08              2) Avant, Eric 09
     3) Humes, Alex 07                  4) Lowe, David 08
  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 189 Keesy, Gus            SR Nelson                          6-00.00   10
  2 406 Hughes, Andrew        12 Central Hardin                  5-10.00    8
  3 67 Ulis, Chris            10 Elizabethtown        5-08.00    5-08.00    6
  4 211 Patterson, Desean     SR Nelson                          5-08.00    5
  5 332 Hardy, Odell          12 John Hardin                     5-06.00    4
  6 80 Buckles, Daniel           Grayson  County                 5-06.00    3
  7 71 Wilson, Xavier         11 Elizabethtown        5-04.00    5-04.00    2
  8 24 French, Darius         12 Elizabethtown        5-06.00   x5-04.00   XO-
  9 414 Mathews, Daryl        11 Central Hardin                  5-02.00    1
 10 184 Hopper, Aaron         SR Nelson                         x5-02.00   XO-
 10 477 Jones, Alex            9 Fort Knox                       5-02.00   XXO
 12 41 Larrington, Chris      08 Elizabethtown                  x4-08.00
 -- 107 Grubbs, Ryan             Grayson  County                      NH
 -- 480 Patrick, Josh         10 Fort Knox                            NH
  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 31 Hiles, Evan            12 Elizabethtown       11-06.00   11-06.00   10
  2 36 Jones, Ethan           11 Elizabethtown       11-00.00   11-00.00    8
  3 72 Baker, Jacinith           Grayson  County                10-00.00    6
  4 144 Vincent, Andrew          Grayson  County               J10-00.00    5
  5 80 Buckles, Daniel           Grayson  County                x9-00.00   O - -
  6 82 Burns, James              Grayson  County               xJ9-00.00   X O -
  7 140 Smith, Wes               Grayson  County                x7-06.00
 -- 108 Gulley, Tyler            Grayson  County                      NH
  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 67 Ulis, Chris            10 Elizabethtown       19-03.00   18-00.00   10
  2 406 Hughes, Andrew        12 Central Hardin                 17-11.50    7
  2 199 Martinez, Angel       SR Nelson                         17-11.50    7
  4 71 Wilson, Xavier         11 Elizabethtown       18-06.75   17-09.00    5
  5 476 Johnson, Torre         8 Fort Knox                      16-09.00    4
  6 418 Montgomery, Ryan      12 Central Hardin                 16-06.50    3
  7 396 Cromarte, Jared       08 Central Hardin                x16-04.00
  8 470 Clare, Ashton          8 Fort Knox                      14-10.00    2
  9 201 Mays, Sam                Nelson                         14-06.50    1
 10 405 Hopson, Tyran         08 Central Hardin                x14-06.00
 11 489 Muncie, Shane            Nelson                        x14-04.50
 12 169 Dawson, Ryan          FR Nelson                        x13-11.50
 13 23 Dumphord, Deshario     10 Elizabethtown       14-06.25  x13-07.00
 13 107 Grubbs, Ryan             Grayson  County                13-07.00
 15 19 Deyne, Frank           11 Elizabethtown                 x13-05.00
 16 480 Patrick, Josh         10 Fort Knox                     x13-01.00
 17 172 Douglas, Kerry        FR Nelson                        x11-09.00
 18 490 Mattingly, Brandon       Nelson                        x11-02.00
 -- 381 White, Terrell        12 John Hardin                         SCR
 -- 414 Mathews, Daryl        11 Central Hardin                      SCR
  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 67 Ulis, Chris            10 Elizabethtown       40-04.00   40-08.50   10
  2 71 Wilson, Xavier         11 Elizabethtown       36-05.00   39-07.50    8
  3 476 Johnson, Torre         8 Fort Knox                      34-08.00    6
  4 396 Cromarte, Jared       08 Central Hardin                 32-03.00    5
  5 82 Burns, James              Grayson  County                31-08.50    4
  6 237 Backstrom, Charles    10 Meade County                   30-01.00    3
  7 178 Greenwell, Kevin      FR Nelson                         29-06.00    2
  8 266 McKee, Nathan         10 Meade County                   28-09.00    1
  9 107 Grubbs, Ryan             Grayson  County                28-06.00
 10 108 Gulley, Tyler            Grayson  County               x27-11.50
 11 169 Dawson, Ryan          FR Nelson                         27-10.00
 12 19 Deyne, Frank           11 Elizabethtown       30-00.00  x27-09.50
 13 76 Blessit, Kyle             Grayson  County               x26-07.00
 -- 158 Brown, Colin             Nelson                              SCR
  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 466 Bailey, Anthony       12 Fort Knox                      48-00.00   10
  2 281 Popham, Matt          12 Meade County                   44-08.00    8
  3 31 Hiles, Evan            12 Elizabethtown       40-07.00   41-04.00    6
  4 35 Jacobs, Thomas         11 Elizabethtown       42-10.50   40-03.00    5
  5 189 Keesy, Gus            SR Nelson                         38-07.00    4
  6 472 Felts, Devan          12 Fort Knox                      37-10.00    3
  7 109 Harris, Billy            Grayson  County                34-10.00    2
  8 330 Gardner, Corey        10 John Hardin                    34-00.00    1
  9 294 Stockwell, Cody       09 Meade County                   33-04.00
 10 14 Butler, Justin         11 Elizabethtown                 x33-01.00
 11 254 Hamlet, Tommy         11 Meade County                  x32-06.00
 12 236 Arnold, Dakota        08 Meade County                  x32-02.00
 13 54 Post, Ethan            12 Elizabethtown       31-10.00  x31-11.00
 14 323 Denham, Sean          11 John Hardin                    31-09.00
 14 135 Phelps, Glendon          Grayson  County               x31-09.00
 14 88 Coats, Stephen            Grayson  County                31-09.00
 17 55 Rediker, Michael       10 Elizabethtown       32-05.00  x30-08.00
 18 118 Joyce, Chad              Grayson  County               x28-10.00
 19 488 Abrams, Zack             Bethlehem                      28-02.00
 20 487 Zickafoose, Cory       9 Fort Knox                     x28-01.00
 21 407 Jones, James          11 Central Hardin                 27-03.00
 22 66 Swope, David           12 Elizabethtown       30-07.00  x26-06.00
 23 349 Laing, Austin            John Hardin                   x26-02.00
 24 2 Allen, Justus           11 Elizabethtown       24-09.00  x25-06.00
 25 188 Keene, Tyler          SO Nelson                         25-00.00
 26 216 Rapier, Alex          SO Nelson                        x23-02.00
  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 466 Bailey, Anthony       12 Fort Knox                        126-04   10
  2 281 Popham, Matt          12 Meade County                     112-01    8
  3 35 Jacobs, Thomas         11 Elizabethtown         139-00     108-10    6
  4 373 Tatro, Dalton         11 John Hardin                      104-03    5
  5 109 Harris, Billy            Grayson  County                  103-00    4
  6 294 Stockwell, Cody       09 Meade County                     100-04    3
  7 330 Gardner, Corey        10 John Hardin                      100-00    2
  8 472 Felts, Devan          12 Fort Knox                         99-05    1
  9 323 Denham, Sean          11 John Hardin                      x97-00
 10 189 Keesy, Gus            SR Nelson                            94-07
 11 54 Post, Ethan            12 Elizabethtown          69-07      92-08
 12 254 Hamlet, Tommy         11 Meade County                     x92-00
 13 135 Phelps, Glendon          Grayson  County                   89-08
 14 66 Swope, David           12 Elizabethtown          89-06     x88-04
 15 118 Joyce, Chad              Grayson  County                  x88-01
 16 55 Rediker, Michael       10 Elizabethtown          95-03     x86-04
 17 88 Coats, Stephen            Grayson  County                  x81-00
 18 236 Arnold, Dakota        08 Meade County                     x77-02
 19 65 Swank, Dalton          07 Elizabethtown          60-00     x60-03
 20 487 Zickafoose, Cory       9 Fort Knox                        x54-05
 21 349 Laing, Austin            John Hardin                      x51-07
 22 188 Keene, Tyler          SO Nelson                            48-09
  ....Boys Discus Throw
================================================================================
                        Women - Team Rankings - 18 Events Scored
================================================================================
    1) Elizabethtown              151        2) Nelson County High School 102
    3) Fort Knox                   93        4) Meade County               92
    5) Grayson  County             85        6) John Hardin                74
    7) Central Hardin              58        8) Bethlehem                  24
================================================================================
                          Men - Team Rankings - 18 Events Scored
================================================================================
    1) Elizabethtown              144.50     2) John Hardin               125.50
    3) Nelson County High School  110        4) Central Hardin            102
    5) Grayson  County             76        6) Meade County               61
    7) Fort Knox                   59        8) Bethlehem                   6