Complete Results

Licensed to Larry A. Ryle High School - KY
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2017 01:01 AM
                     2017 Ryle JV Invitational - 4/21/2017                     
                             Ryle JV Invitational                              
                             Ryle HS -- Union, KY                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cooper  'A'                                        11:15.47  
     1) 420 Ruth, Macey 07              2) 408 McGrath, Anjali 08         
     3) 378 Bryson, Kyla 07             4) 413 Moore, Kendall 07          
  2 Highlands  'A'                                     11:22.70  
     1) 581 Mckiernan, Nikki 09         2) 547 Campbell, Alissa 09        
     3) 596 Stieby, Maggie 08           4) 600 Verst, Abbie 09            
  3 Simon Kenton  'A'                                  11:44.67  
     1) 842 Boyd, Savannah 09           2) 852 Glover, Ashley 09          
     3) 870 Wells, Sydney 10            4) 845 Carpenter, Skye 09         
  4 Ryle  'A'                                          12:06.07  
     1) 662 Mason, Claire 09            2) 637 Harris, Angelina 07        
     3) 686 Reynolds, Alexi 07          4) 607 Anderson, Heidi 12         
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper  'A'                                         9:11.98  
     1) 434 Armour, Zach 09             2) 454 Hook, Brennan 09           
     3) 446 Dalton, Austin 11           4) 469 Miller, Orion 10           
  2 Simon Kenton  'B'                                  x9:48.71  
     1) 901 Kerzee, Hunter 09           2) 906 Maffei, Anthony 09         
     3) 921 Ramirez, Anthony 11         4) 950 Douglas, Josh 10           
  3 Boone County  'A'                                  10:13.40  
     1) 90 East, Jesse 10               2) 91 Griffith, David 10          
     3) 96 Limonteco-Garcia, John 10    4) 98 Miranda, Brayden 09         
  4 Campbell County  'A'                               10:15.31  
     1) 188 Ronnebaum, Anthony 09       2) 163 Chaplin, Joey 09           
     3) 190 Sharp, Shane 10             4) 168 Franzen, Noah 10           
  5 Simon Kenton  'A'                                  10:20.37  
     1) 938 Whitehead, Logan 11         2) 923 Rogers, Corey 09           
     3) 932 Theriot, Ethan 09           4) 912 Mulberry, Evan 09          
  6 Ryle B  'A'                                        10:26.37  
     1) 832 Reynolds, Kaelin 07         2) 825 Line, Jacob 07             
     3) 827 Palacio, Leo Paul 08        4) 943 Yunker, Luke 08            
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   429 Sowers, Kiya        12 Cooper                   18.44   1 
  2   500 Byrne, Katrina      11 Grant County             18.54   1 
  3   395 Jackson, Lauren     09 Cooper                   19.11   1 
  4   144 Schumacher, Emme    11 Campbell County          19.69   1 
  5   863 Russell, Catherine  09 Simon Kenton             19.86   1 
  6   520 Wilson, Kaitlyn     08 Grant County             19.92   2 
  7   226 Dinser, Makenna     12 Conner                   19.94   2 
  8   630 Estes, Katelyn      08 Ryle                     20.00   2 
  9   694 Silvers, Avery      11 Ryle                     20.58   1 
 10   402 Linesch, Emily      09 Cooper                  x20.79   2 
 11   579 Kruse, Faith        09 Highlands                20.97   2 
 12   400 Lillard, Madison    12 Cooper                  x21.48   1 
 13   384 Denham, Natalie     09 Cooper                  x22.16   1 
 14   216 Clark, Sophia       09 Conner                   23.14   2 
 15   403 Lubbers-Palmer, Ch  08 Cooper                  x24.03   2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   531 Nix, Caelan         10 Grant County             17.50   2 
  2   800 Thomis, Andrew      10 Ryle                     18.40   1 
  3   478 Sebree, Evan        09 Cooper                   18.68   1 
  4   887 Edwards, Declan     09 Simon Kenton             19.51   1 
  5   440 Bull, Ethan         10 Cooper                   19.83   1 
  6   926 Scheidt, Brian      09 Simon Kenton             20.27   1 
  7   915 North, Quincy       09 Simon Kenton            x22.40   1 
  8   933 Tomlinson, Liam     10 Simon Kenton            x23.41   1 
  9   927 Schwartz, Nathanie  10 Simon Kenton            x23.86   2 
 10   193 Singleton, Brady    10 Campbell County          25.45   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   505 Homer, Alecea       10 Grant County             14.02   1 
  2   429 Sowers, Kiya        12 Cooper                   14.46   1 
  3   605 Aaron, Sadie        08 Ryle                     14.79   4 
  4    60 Gray, Adonai        10 Boone County             14.87   4 
  5    56 Cahill, Mackenzie   08 Boone County             14.97   6 
  6   647 Hugenberg, Megan    11 Ryle                     14.98   1 
  7   872 Yocum, Miah         09 Simon Kenton             15.00   2 
  8   396 Jerry, Bre          09 Cooper                   15.08   1 
  9   374 Bautista, Elisabet  09 Cooper                  x15.37   1 
 10   151 Wespesser, Paige    08 Campbell County          15.41   1 
 11   622 Culton, Sarai       08 Ryle                    x15.46   6 
 12   638 Hartley, Jordyn     09 Ryle                    x15.52   6 
 13   379 Byrd, Ashley        09 Cooper                  x15.55   5 
 14   654 Klaber, Kennedy     09 Ryle                    x15.56   5 
 15   680 Peters, Kacie       09 Ryle                    x15.56   5 
 16   139 Reitman, Taylar     09 Campbell County          15.58   4 
 17   867 True, Cara          09 Simon Kenton             15.60   2 
 18   681 Preston, Kylee      09 Ryle                    x15.62   1 
 19   944 Stewart, Ella       10 Ryle                    x15.70   2 
 19   579 Kruse, Faith        09 Highlands                15.70   4 
 21   698 Streitenberger, Gr  09 Ryle                    x15.73   5 
 22   632 Evans, Kat          09 Ryle                    x15.80   4 
 23   368 Adams, Teagan       10 Cooper                  x15.80   2 
 24   124 Knecht, Destiny     11 Campbell County         x15.86   3 
 25   711 Wilson, Kyana       11 Ryle                    x15.88   7 
 26   673 Oliver, Megan       09 Ryle                    x15.97   7 
 27   702 Vickers, Chloe      09 Ryle                    x16.00   6 
 28   945 Mulberry, Alexis    10 Simon Kenton            x16.10   2 
 29   714 Zapp, Aubree        07 Ryle                    x16.11   3 
 30   952 Votel, Nevaeh       09 Highlands                16.20   3 
 31   418 Rivera, Vanessa     08 Cooper                  x16.26   6 
 32   691 Rollo, Nastya       10 Ryle                    x16.38   3 
 33   690 Robinson, Ava       09 Ryle                    x16.40   7 
 34   639 Hartman, Hanna      09 Ryle                    x16.41   3 
 35   120 Hogle, Emma         09 Campbell County         x16.42   4 
 36   110 Bowers, Taylor      10 Campbell County         x16.60   2 
 37   658 Manning, Taylor     09 Ryle                    x16.77   4 
 38   509 Johnson, Faith      11 Grant County             16.98   3 
 39   627 Duncan, Serayna     09 Ryle                    x17.01   3 
 40   649 Ison, Raelynn       09 Ryle                    x17.24   3 
 41   941 Oliver, Trista      07 Boone County            x17.34   6 
 42   135 Miller, Darah       10 Campbell County         x17.50   2 
 43   612 Beyur, Alison       09 Ryle                    x17.61   1 
 44    65 Lambert, Ashley     11 Boone County            x17.70   5 
 45   643 Hinkle, Sabrina     07 Ryle                    x17.94   5 
 46   948 Pennington, Kayla   11 Simon Kenton            x18.00   2 
 47   651 Kaiser, Kandance    07 Ryle                    x18.23   7 
 48   703 Wang, Victoria      09 Ryle                    x18.46   7 
 49   399 Kimball, Taylor     10 Cooper                  x18.83   4 
 50    57 Cordas, Gabby       10 Boone County            x18.92   5 
 51   942 Curry, Natalie      07 Boone County            x19.18   6 
 52    75 South, Katelyn      12 Boone County            x19.57   7 
 53    66 Lambert, Gabby      11 Boone County            x19.73   5 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   526 Hornsby, Brendon    10 Grant County             12.02   1 
  2   894 Hammock, Austin     09 Simon Kenton             12.30   1 
  3   761 Keller, Tyson       09 Ryle                     12.44   1 
  4   202 Waymeyer, Phillip   11 Campbell County          12.57   1 
  5   918 Powell, Delshawn    11 Simon Kenton             12.61   1  12.6064
  6   164 Combs, Grady        11 Campbell County         J12.61   2  12.6067
  7   914 Nichols, Keegan     09 Simon Kenton            x12.65   1 
  8   472 Reed, Adam          09 Cooper                   12.71   2 
  9   930 Tapp, Gunner        10 Simon Kenton            x12.73   2 
 10   474 Roberts, Luis       10 Cooper                   12.89   1 
 11   883 Chen, Jason         11 Simon Kenton            x12.91   4 
 12   928 Sergeant, Jon       10 Simon Kenton            x13.00   3 
 13   760 Kabel, Kyle         11 Ryle                     13.02   2 
 14   466 Maynard, Jayden     09 Cooper                  x13.05   3 
 15   108 Wingo, Jantje       10 Boone County             13.11   1 
 16    98 Miranda, Brayden    09 Boone County             13.12   2 
 17   443 Collins, Christoph  10 Cooper                  x13.19   3 
 18   727 Brady, Dakota       10 Ryle                    x13.19   3 
 19   933 Tomlinson, Liam     10 Simon Kenton            x13.48   5 
 20   916 Phillips, TJ        10 Simon Kenton            x13.63   3 
 21   723 Blake, Bryson       11 Ryle                    x13.66   4 
 22   159 Brown, Devin        11 Campbell County         x13.73   4 
 23   186 Riera, Luis         12 Campbell County         x13.80   3 
 24   924 Sajlovic, Vuk       09 Simon Kenton            x13.81   2 
 25   489 Steinher, Matthew   09 Cooper                  x13.81   4 
 26   732 Como, Brandon       10 Ryle                    x13.93   3 
 27   937 Webster, Devin      10 Simon Kenton            x13.95   2 
 28   771 Munger, Richard     10 Ryle                    x13.99   2 
 29   103 Smith, Tyran        10 Boone County            x14.05   4 
 29    96 Limonteco-Garcia,   10 Boone County            x14.05   6 
 31   922 Rivera, Arturo      09 Simon Kenton            x14.14   6 
 32   799 Thomas, Ethan       09 Ryle                    x14.15   5 
 33   905 Lowe, Justice       09 Simon Kenton            x14.23   5 
 34   527 Huber, Nick         08 Grant County             14.56   3 
 35   895 Hammond, Joseph     10 Simon Kenton            x14.61   5 
 36   902 Kinmann, Brian      10 Simon Kenton            x15.02   6 
 37   909 McMillen, Max       09 Simon Kenton            x15.23   6 
 38   348 Patel, Dhruvil      12 Conner                   15.28   5 
 39   191 Shearer, Herbert    12 Campbell County         x15.41   4 
 40   801 Towe, EJ            11 Ryle                    x15.42   4 
 41   167 Eastin, Caleb       09 Campbell County         x15.48   5 
 42   932 Theriot, Ethan      09 Simon Kenton            x15.62   6 
 43   540 Wilson, Braden      08 Grant County            x15.97   4 
 44    80 Borchers, MacKyle   09 Boone County            x16.58   6 
 45    93 Jimenez, Aiden      09 Boone County            x16.61   5 
 46    85 Cordas, Matt        10 Boone County            x17.03   5 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grant County  'A'                                   1:58.98   1 
     1) 505 Homer, Alecea 10            2) 520 Wilson, Kaitlyn 08         
     3) 500 Byrne, Katrina 11           4) 519 Whalen, Ciara 09           
  2 Simon Kenton  'A'                                   2:04.31   1 
     1) 867 True, Cara 09               2) 863 Russell, Catherine 09      
     3) 870 Wells, Sydney 10            4) 866 Taubee, Kara 09            
  3 Ryle  'B'                                          x2:06.07   2 
     1) 682 Proffitt, Lily 10           2) 628 Echeverria, Alexa 09       
     3) 694 Silvers, Avery 11           4) 623 DeLauder, Lauren 10        
  4 Conner  'B'                                        x2:12.08   2 
     1) 296 Williams, Kelisha 08        2) 246 Hubbard, Payton 10         
     3) 295 Williams, Brianna 11        4) 226 Dinser, Makenna 12         
  5 Cooper  'B'                                        x2:13.71   2 
     1) 421 Ryan, Dani 09               2) 427 Snow, Kelsie 09            
     3) 392 Hayden, Natalie 09          4) 403 Lubbers-Palmer, Charlie 08 
  6 Campbell County  'A'                                2:14.11   1 
     1) 128 Lackey, Sierra 11           2) 123 Keitz, Ashley 10           
     3) 135 Miller, Darah 10            4) 119 Hartig, Haley 10           
  7 Boone County  'A'                                   2:22.20   1 
     1) 56 Cahill, Mackenzie 08         2) 57 Cordas, Gabby 10            
     3) 78 Wright, Kami 09              4) 942 Curry, Natalie 07          
 -- Ryle  'A'                                                DQ   1  interferrence
     1) 647 Hugenberg, Megan 11         2) 681 Preston, Kylee 09          
     3) 691 Rollo, Nastya 10            4) 944 Stewart, Ella 10           
 -- Cooper  'A'                                              DQ   1  out of zone
     1) 396 Jerry, Bre 09               2) 368 Adams, Teagan 10           
     3) 402 Linesch, Emily 09           4) 375 Bishop, Elizabeth 10       
 -- Conner  'A'                                              DQ   1  out of zone
     1) 269 Ostertag, Caitlin 11        2) 244 Holeman, Mya 09            
     3) 282 Selby, Sara 10              4) 228 Eads, Nashlie 10           
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boone County  'A'                                   1:42.66  
     1) 106 Velasquz, Julian 10         2) 105 Thomas, Kirt 10            
     3) 103 Smith, Tyran 10             4) 108 Wingo, Jantje 10           
  2 Campbell County  'A'                                1:43.59  
     1) 162 Chamberlin, Jacob 11        2) 199 Thacker, Mason 11          
     3) 158 Broering, Mark 11           4) 164 Combs, Grady 11            
  3 Ryle B  'A'                                         1:55.71  
     1) 810 Brinkman, Ben 07            2) 811 Cook, Jacob 08             
     3) 814 Donohoo, Cody 07            4) 836 Uyeda, Nicholas 08         
  4 Campbell County  'B'                               x1:56.55  
     1) 190 Sharp, Shane 10             2) 191 Shearer, Herbert 12        
     3) 186 Riera, Luis 12              4) 159 Brown, Devin 11            
 -- Cooper  'A'                                              DQ   out of zone
     1) 454 Hook, Brennan 09            2) 450 Henderson, Corey 09        
     3) 464 Lee, Jeremiah 08            4) 472 Reed, Adam 09              
 -- Simon Kenton  'A'                                        DQ   out of zone
     1) 930 Tapp, Gunner 10             2) 876 Bleier, Isacc 09           
     3) 883 Chen, Jason 11              4) 873 Amorese, Steven 09         
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   420 Ruth, Macey         07 Cooper                 5:37.44  
  2   585 Noble, Greta        08 Highlands              5:53.44  
  3   547 Campbell, Alissa    09 Highlands              5:56.43  
  4   518 Webster, Jenna      08 Grant County           5:59.31  
  5   117 Franzen, Allison    10 Campbell County        6:08.02  
  6   508 Howell, Molly       10 Grant County           6:08.03  
  7   252 Kahmann, Caitlin    11 Conner                 6:08.22  
  8   235 Gray, Ellen         09 Conner                 6:17.40  
  9   581 Mckiernan, Nikki    09 Highlands             x6:22.06  
 10   588 Pearson, Sarah      09 Highlands             x6:47.94  
 11   113 Daffron, Josephine  10 Campbell County        6:51.93  
 12   600 Verst, Abbie        09 Highlands             x6:55.12  
 13   131 Markus, Allison     11 Campbell County       x7:14.82  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   534 Spratt, Ben         10 Grant County           4:49.75  
  2   345 Notton, Robbie      09 Conner                 4:58.05  
  3   308 Cochran, Cody       09 Conner                 4:58.25  
  4   480 Sebree, Will        12 Cooper                 5:01.93  
  5   748 Hamrick, Eli        10 Ryle                   5:10.92  
  6   322 Hampton, Ethan      10 Conner                x5:13.17  
  7   901 Kerzee, Hunter      09 Simon Kenton           5:15.37  
  8   476 Ruth, Aaron         09 Cooper                 5:16.97  
  9   455 Houser, Nathaniel   11 Cooper                x5:19.86  
 10   316 Fairchild, Peyton   09 Conner                x5:32.24  
 11   190 Sharp, Shane        10 Campbell County        5:33.44  
 12   333 Larsh, Justin       09 Conner                x5:35.00  
 13   350 Reed, Tristan       10 Conner                x5:36.86  
 14   906 Maffei, Anthony     09 Simon Kenton           5:36.94  
 15   188 Ronnebaum, Anthony  09 Campbell County        5:37.57  
 16   825 Line, Jacob         07 Ryle B                 5:40.06  
 17   943 Yunker, Luke        08 Ryle B                 5:41.48  
 18   521 Flick, Aaron        11 Grant County           5:42.96  
 19   938 Whitehead, Logan    11 Simon Kenton          x5:44.37  
 20   447 Foster, Zakary      09 Cooper                x5:45.27  
 21   921 Ramirez, Anthony    11 Simon Kenton          x5:49.00  
 22    96 Limonteco-Garcia,   10 Boone County           5:49.60  
 23   465 Lewis, Alex         09 Cooper                x6:02.62  
 24   163 Chaplin, Joey       09 Campbell County       x6:03.33  
 25   755 Inderwiesche, Cars  09 Ryle                   6:05.43  
 26   736 Crase, Daneil       09 Ryle                  x6:06.05  
 27   475 Russell, Hunter     08 Cooper                x6:06.13  
 28   803 Turner, Jacob       09 Ryle                  x6:07.66  
 29   923 Rogers, Corey       09 Simon Kenton          x6:09.07  
 30   777 Phillips, Justin    09 Ryle                  x6:10.46  
 31   832 Reynolds, Kaelin    07 Ryle B                x6:20.58  
 32   487 Stein, Donovan      09 Cooper                x6:27.11  
 33   491 Stidham, Grant      09 Cooper                x6:27.15  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grant County  'A'                                     58.98   1 
     1) 519 Whalen, Ciara 09            2) 505 Homer, Alecea 10           
     3) 509 Johnson, Faith 11           4) 515 Roberts, Lauren 10         
  2 Cooper  'A'                                           59.03   1 
     1) 368 Adams, Teagan 10            2) 421 Ryan, Dani 09              
     3) 382 Chaney, Emily 09            4) 396 Jerry, Bre 09              
  3 Campbell County  'A'                                  59.23   1 
     1) 123 Keitz, Ashley 10            2) 144 Schumacher, Emme 11        
     3) 142 Schreiber, Hannah 09        4) 139 Reitman, Taylar 09         
  4 Cooper  'C'                                        x1:00.35   2 
     1) 400 Lillard, Madison 12         2) 429 Sowers, Kiya 12            
     3) 402 Linesch, Emily 09           4) 379 Byrd, Ashley 09            
  5 Simon Kenton  'A'                                   1:00.71   1 
     1) 945 Mulberry, Alexis 10         2) 867 True, Cara 09              
     3) 860 Pierce, Annie 09            4) 870 Wells, Sydney 10           
  6 Cooper  'B'                                        x1:00.88   2 
     1) 375 Bishop, Elizabeth 10        2) 427 Snow, Kelsie 09            
     3) 384 Denham, Natalie 09          4) 374 Bautista, Elisabeth 09     
  7 Ryle  'A'                                           1:00.96   2 
     1) 605 Aaron, Sadie 08             2) 630 Estes, Katelyn 08          
     3) 622 Culton, Sarai 08            4) 695 Silvers, Kinley 08         
  8 Conner  'A'                                         1:02.26   2 
     1) 295 Williams, Brianna 11        2) 246 Hubbard, Payton 10         
     3) 296 Williams, Kelisha 08        4) 221 Copeland, Paige 10         
  9 Campbell County  'B'                               x1:03.07   1 
     1) 119 Hartig, Haley 10            2) 152 West, Hailey 10            
     3) 120 Hogle, Emma 09              4) 109 Beggs, Leah 09             
 10 Grant County  'B'                                  x1:05.53   1 
     1) 502 Gillispe, Kirsten 07        2) 513 Phillips, Emilee 07        
     3) 497 Aguilar, Amanda 08          4) 512 Phillips, Abbey 08         
 11 Boone County  'A'                                   1:09.10   1 
     1) 56 Cahill, Mackenzie 08         2) 60 Gray, Adonai 10             
     3) 78 Wright, Kami 09              4) 941 Oliver, Trista 07          
 12 Highlands  'A'                                      1:10.73   1 
     1) 547 Campbell, Alissa 09         2) 600 Verst, Abbie 09            
     3) 581 Mckiernan, Nikki 09         4) 551 Crawford, Lexie 08         
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper  'A'                                           47.31  
     1) 474 Roberts, Luis 10            2) 443 Collins, Christopher 10    
     3) 472 Reed, Adam 09               4) 450 Henderson, Corey 09        
  2 Simon Kenton  'A'                                     48.62  
     1) 894 Hammock, Austin 09          2) 904 Koenes, Zach 09            
     3) 915 North, Quincy 09            4) 928 Sergeant, Jon 10           
  3 Boone County  'A'                                     49.03  
     1) 103 Smith, Tyran 10             2) 106 Velasquz, Julian 10        
     3) 108 Wingo, Jantje 10            4) 105 Thomas, Kirt 10            
  4 Campbell County  'A'                                  49.24  
     1) 158 Broering, Mark 11           2) 199 Thacker, Mason 11          
     3) 162 Chamberlin, Jacob 11        4) 164 Combs, Grady 11            
  5 Ryle  'A'                                             51.30  
     1) 785 Reed, Logan 10              2) 760 Kabel, Kyle 11             
     3) 727 Brady, Dakota 10            4) 771 Munger, Richard 10         
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   408 McGrath, Anjali     08 Cooper                 1:05.11   2 
  2   946 Mueller, Bella      08 Simon Kenton           1:06.00   1 
  3   677 Patterson, Ashley   07 Ryle                   1:07.05   2 
  4   667 Molique, Macey      11 Ryle                   1:07.73   1 
  5   705 Weber, Cara         07 Ryle                  x1:10.55   2 
  6   596 Stieby, Maggie      08 Highlands              1:11.57   2 
  7   378 Bryson, Kyla        07 Cooper                 1:14.34   2 
  8   638 Hartley, Jordyn     09 Ryle                  x1:15.08   1 
  9   132 Matllock, Katie     09 Campbell County        1:17.92   2 
 10   627 Duncan, Serayna     09 Ryle                  x1:18.45   1 
 11   682 Proffitt, Lily      10 Ryle                  x1:20.03   1 
 12    65 Lambert, Ashley     11 Boone County           1:23.90   1 
 13   413 Moore, Kendall      07 Cooper                x1:24.83   2 
 14   551 Crawford, Lexie     08 Highlands              1:30.47   2 
 15   612 Beyur, Alison       09 Ryle                  x1:32.20   1 
 16    66 Lambert, Gabby      11 Boone County           1:40.80   1 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   464 Lee, Jeremiah       08 Cooper                   55.35   2 
  2   454 Hook, Brennan       09 Cooper                   55.40   2 
  3   912 Mulberry, Evan      09 Simon Kenton             56.92   1 
  4   106 Velasquz, Julian    10 Boone County             57.39   3 
  5   918 Powell, Delshawn    11 Simon Kenton             57.58   1 
  6   950 Douglas, Josh       10 Simon Kenton            x57.76   3 
  7   463 Lawson, Josiah      10 Cooper                  x59.48   3 
  8    90 East, Jesse         10 Boone County           1:01.63   2 
  9   745 Griffith, Anthony   10 Ryle                   1:02.81   3 
 10   529 Lee, Wea            11 Grant County           1:03.23   2 
 11   759 Jump, Nicklas       09 Ryle                   1:04.06   1 
 12   811 Cook, Jacob         08 Ryle B                 1:04.74   1 
 13   530 Mariko, Corey       09 Grant County           1:07.09   1 
 14   722 Bine, Connor        09 Ryle                  x1:08.28   1 
 15   825 Line, Jacob         07 Ryle B                 1:09.66   3 
 16    85 Cordas, Matt        10 Boone County          x1:14.29   2 
 17    80 Borchers, MacKyle   09 Boone County          x1:18.71   2 
 18    93 Jimenez, Aiden      09 Boone County          x1:21.21   2 
 --    98 Miranda, Brayden    09 Boone County                FS   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   500 Byrne, Katrina      11 Grant County             51.34   1 
  2   395 Jackson, Lauren     09 Cooper                   52.48   1 
  3   520 Wilson, Kaitlyn     08 Grant County             55.61   1 
  4   412 Mogus, Megan        09 Cooper                   57.05   1 
  5   124 Knecht, Destiny     11 Campbell County          57.39   2 
  6   863 Russell, Catherine  09 Simon Kenton             58.22   2 
  7   402 Linesch, Emily      09 Cooper                  x59.99   1 
  8   384 Denham, Natalie     09 Cooper                x1:02.03   2 
  9   424 Smith, Genna        10 Cooper                x1:06.57   2 
 10   510 Luke, Sierra        09 Grant County          x1:07.47   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Sebree, Evan        09 Cooper                   47.43  
  2   440 Bull, Ethan         10 Cooper                   47.55  
  3   535 Sutton, Seth        10 Grant County             51.10  
  4   926 Scheidt, Brian      09 Simon Kenton             53.54  
  5   193 Singleton, Brady    10 Campbell County        1:04.33  
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   420 Ruth, Macey         07 Cooper                 2:38.94  
  2   852 Glover, Ashley      09 Simon Kenton           2:42.66  
  3   252 Kahmann, Caitlin    11 Conner                 2:46.96  
  4   842 Boyd, Savannah      09 Simon Kenton           2:47.38  
  5   508 Howell, Molly       10 Grant County           2:48.00  
  6   628 Echeverria, Alexa   09 Ryle                   2:49.71  
  7   378 Bryson, Kyla        07 Cooper                 2:51.26  
  8   675 Parsons, Ryan       09 Ryle                   2:54.09  
  9   588 Pearson, Sarah      09 Highlands              3:15.15  
 10   713 Yoakum, Katianna    09 Ryle                  x3:15.23  
 11   642 Hilgeman, Maddie    09 Ryle                  x3:16.47  
 12   147 Stadtmiller, Brian  10 Campbell County        3:19.47  
 13   614 Bodle, Alexyss      11 Ryle                  x3:27.38  
 14   942 Curry, Natalie      07 Boone County           3:33.90  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   534 Spratt, Ben         10 Grant County           2:10.83  
  2   308 Cochran, Cody       09 Conner                 2:15.95  
  3   446 Dalton, Austin      11 Cooper                 2:17.78  
  4   345 Notton, Robbie      09 Conner                 2:19.59  
  5   322 Hampton, Ethan      10 Conner                x2:20.27  
  6   476 Ruth, Aaron         09 Cooper                 2:25.52  
  7   473 Reis, Brandon       10 Cooper                x2:27.59  
  8   444 Cotton, Andrew      11 Cooper                x2:28.49  
  9    91 Griffith, David     10 Boone County           2:28.56  
 10    94 Johnson, Jayvon     12 Boone County           2:32.20  
 11   827 Palacio, Leo Paul   08 Ryle B                 2:33.84  
 12   757 Johnson, Josh       10 Ryle                   2:37.57  
 13   529 Lee, Wea            11 Grant County           2:38.45  
 14   168 Franzen, Noah       10 Campbell County        2:41.17  
 15   350 Reed, Tristan       10 Conner                x2:41.30  
 16   465 Lewis, Alex         09 Cooper                x2:42.94  
 17   777 Phillips, Justin    09 Ryle                   2:43.86  
 18   530 Mariko, Corey       09 Grant County          x2:45.46  
 19   825 Line, Jacob         07 Ryle B                 2:48.05  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   408 McGrath, Anjali     08 Cooper                   29.31   3 
  2   685 Reed, Morgan        08 Ryle                     29.71   3 
  3   382 Chaney, Emily       09 Cooper                   29.94   1 
  4   228 Eads, Nashlie       10 Conner                   30.09   3 
  5   677 Patterson, Ashley   07 Ryle                     30.20   4 
  6   144 Schumacher, Emme    11 Campbell County          30.28   4 
  7   519 Whalen, Ciara       09 Grant County             30.34   1 
  8   142 Schreiber, Hannah   09 Campbell County          30.35   1 
  9   667 Molique, Macey      11 Ryle                    x30.40   2 
 10   396 Jerry, Bre          09 Cooper                  x31.04   5 
 11   698 Streitenberger, Gr  09 Ryle                    x31.49   3 
 12   872 Yocum, Miah         09 Simon Kenton             31.59   2 
 13   681 Preston, Kylee      09 Ryle                    x31.75   4 
 14   515 Roberts, Lauren     10 Grant County             32.10   3 
 15   379 Byrd, Ashley        09 Cooper                  x32.47   4 
 16   680 Peters, Kacie       09 Ryle                    x32.50   2 
 17   427 Snow, Kelsie        09 Cooper                  x32.55   5 
 18   705 Weber, Cara         07 Ryle                    x32.99   2 
 19   691 Rollo, Nastya       10 Ryle                    x33.21   5 
 20   630 Estes, Katelyn      08 Ryle                    x33.34   1 
 21   418 Rivera, Vanessa     08 Cooper                  x33.35   1 
 22   502 Gillispe, Kirsten   07 Grant County            x33.74   1 
 23   109 Beggs, Leah         09 Campbell County         x33.78   2 
 24   421 Ryan, Dani          09 Cooper                  x33.89   2 
 25   512 Phillips, Abbey     08 Grant County            x34.64   3 
 26   132 Matllock, Katie     09 Campbell County         x34.76   2 
 27   617 Celenza, Anna       11 Ryle                    x35.56   4 
 28   424 Smith, Genna        10 Cooper                  x36.05   4 
 29   392 Hayden, Natalie     09 Cooper                  x36.11   4 
 30   643 Hinkle, Sabrina     07 Ryle                    x36.24   1 
 31    65 Lambert, Ashley     11 Boone County             36.68   2 
 32    67 Loh, Savannah       09 Boone County             37.19   3 
 33   948 Pennington, Kayla   11 Simon Kenton             38.76   3 
 34   942 Curry, Natalie      07 Boone County            x41.30   5 
 35    66 Lambert, Gabby      11 Boone County            x43.44   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   775 Patterson, Connor   10 Ryle                     24.25   1 
  2   450 Henderson, Corey    09 Cooper                   24.26   1 
  3   761 Keller, Tyson       09 Ryle                     24.49   1 
  4   930 Tapp, Gunner        10 Simon Kenton             24.97   2 
  5   894 Hammock, Austin     09 Simon Kenton             25.04   2 
  6   202 Waymeyer, Phillip   11 Campbell County          25.49   1 
  7   918 Powell, Delshawn    11 Simon Kenton            x25.73   2 
  8   760 Kabel, Kyle         11 Ryle                    x26.17   4 
  9   463 Lawson, Josiah      10 Cooper                   26.41   2 
 10   105 Thomas, Kirt        10 Boone County             26.83   4 
 11   466 Maynard, Jayden     09 Cooper                  x27.00   3 
 12   535 Sutton, Seth        10 Grant County             27.44   2 
 13   489 Steinher, Matthew   09 Cooper                  x27.71   3 
 14   364 Warth, Luke         10 Conner                   27.90   3 
 15   921 Ramirez, Anthony    11 Simon Kenton            x27.92   4 
 16    98 Miranda, Brayden    09 Boone County             28.44   1 
 17   811 Cook, Jacob         08 Ryle B                   28.87   1 
 18   771 Munger, Richard     10 Ryle                    x28.95   2 
 19   799 Thomas, Ethan       09 Ryle                    x29.42   4 
 20   905 Lowe, Justice       09 Simon Kenton            x29.79   4 
 21   527 Huber, Nick         08 Grant County             30.09   2 
 22   814 Donohoo, Cody       07 Ryle B                   30.32   3 
 23   909 McMillen, Max       09 Simon Kenton            x30.69   3 
 24   167 Eastin, Caleb       09 Campbell County          31.03   3 
 25   540 Wilson, Braden      08 Grant County            x32.31   4 
 26    93 Jimenez, Aiden      09 Boone County            x34.43   3 
 27    85 Cordas, Matt        10 Boone County            x34.53   2 
 28    80 Borchers, MacKyle   09 Boone County            x35.03   1 
 --   531 Nix, Caelan         10 Grant County                FS   1 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   518 Webster, Jenna      08 Grant County          11:30.62  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   469 Miller, Orion       10 Cooper                11:30.14  
  2   455 Houser, Nathaniel   11 Cooper                11:30.80  
  3   456 Huang, James        11 Cooper               x11:32.05  
  4   521 Flick, Aaron        11 Grant County          12:46.75  
  5   943 Yunker, Luke        08 Ryle B                12:59.22  
  6   755 Inderwiesche, Cars  09 Ryle                  13:04.64  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Kenton  'A'                                   3:56.03  
     1) 930 Tapp, Gunner 10             2) 950 Douglas, Josh 10           
     3) 876 Bleier, Isacc 09            4) 912 Mulberry, Evan 09          
  2 Cooper  'A'                                         3:58.25  
     1) 454 Hook, Brennan 09            2) 464 Lee, Jeremiah 08           
     3) 472 Reed, Adam 09               4) 463 Lawson, Josiah 10          
  3 Boone County  'A'                                   4:24.20  
     1) 96 Limonteco-Garcia, John 10    2) 103 Smith, Tyran 10            
     3) 90 East, Jesse 10               4) 91 Griffith, David 10          
 
Event 25  Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   849 Faris, Olivia       09 Simon Kenton           4-06.00      1.37m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O  XXX 
  2   283 Steele, Natasha     11 Conner                 4-04.00      1.32m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O  XXX 
  2   860 Pierce, Annie       09 Simon Kenton           4-04.00      1.32m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O  XXX 
  4   428 Sonzogni, Maud      11 Cooper                 4-00.00      1.21m 
     4-00 4-02 
        O  XXX 
  5   110 Bowers, Taylor      10 Campbell County        4-00.00      1.21m 
     4-00 4-02 
       XO  XXX 
 
Event 26  Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   481 Shidler, Noah       11 Cooper                 5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O  XXX 
  2   199 Thacker, Mason      11 Campbell County        5-02.00      1.57m 
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O  XXO   XO  XXX 
  3   906 Maffei, Anthony     09 Simon Kenton           5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
       OX   XO  XXX 
  4   811 Cook, Jacob         08 Ryle B                 4-10.00      1.47m 
     4-10 5-00 
       XO  XXX 
 --   908 May, Hunter         11 Simon Kenton                NH            
     4-10 
      XXX 
 --   158 Broering, Mark      11 Campbell County             NH            
     4-10 
      XXX 
 --   162 Chamberlin, Jacob   11 Campbell County             NH            
     4-10 
      XXX 
 
Event 27  Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   623 DeLauder, Lauren    10 Ryle                     4.23m   13-10.50 
      FOUL  4.23m  4.22m         
  2   209 Bobbio, Alessandra  12 Conner                   4.12m   13-06.25 
      3.88m  4.12m  FOUL         
  3   681 Preston, Kylee      09 Ryle                     3.88m   12-08.75 
      FOUL  3.69m  3.88m         
  4   849 Faris, Olivia       09 Simon Kenton             3.51m   11-06.25 
      3.49m  3.51m  3.36m         
  5   510 Luke, Sierra        09 Grant County             3.50m   11-05.75 
      3.50m  3.10m  3.16m         
  6   512 Phillips, Abbey     08 Grant County             3.38m   11-01.25 
      3.38m  3.26m  3.31m         
  7   128 Lackey, Sierra      11 Campbell County          3.29m   10-09.50 
      FOUL  3.17m  3.29m         
  8   113 Daffron, Josephine  10 Campbell County          3.18m   10-05.25 
      FOUL  2.93m  3.18m         
  9   123 Keitz, Ashley       10 Campbell County         x3.16m   10-04.50 
      FOUL  3.16m  FOUL         
 10   860 Pierce, Annie       09 Simon Kenton             3.10m   10-02.00 
      FOUL  3.10m  2.87m         
 11   428 Sonzogni, Maud      11 Cooper                   3.04m    9-11.75 
      FOUL  FOUL  3.04m           
 12   497 Aguilar, Amanda     08 Grant County            x2.60m    8-06.50 
      2.60m  FOUL  FOUL         
 --   513 Phillips, Emilee    07 Grant County              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   502 Gillispe, Kirsten   07 Grant County              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 28  Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   531 Nix, Caelan         10 Grant County             5.69m   18-08.00 
      5.19m  5.43m  5.69m         
  2   464 Lee, Jeremiah       08 Cooper                   5.50m   18-00.50 
      4.89m  5.50m  5.48m           
  3   782 Putoff, Josh        12 Ryle                     5.46m   17-11.00 
      5.02m  5.29m  5.46m         
  4   775 Patterson, Connor   10 Ryle                     5.44m   17-10.25 
      5.38m  FOUL  5.44m         
  5   883 Chen, Jason         11 Simon Kenton             5.33m   17-06.00 
      4.57m  4.80m  5.33m         
  6   488 Stein, Ethan        11 Cooper                   5.29m   17-04.25 
      4.97m  5.29m  5.20m         
  7   341 Morgan, Travis      12 Conner                   5.18m   17-00.00 
      4.98m  4.30m  5.18m         
  8   790 Sadler, Trey        09 Ryle                    x5.05m   16-07.00 
      FOUL  5.05m  FOUL         
  9   481 Shidler, Noah       11 Cooper                  x5.01m   16-05.25 
      FOUL  FOUL  5.01m         
 10   745 Griffith, Anthony   10 Ryle                    x4.97m   16-03.75 
      4.51m  4.73m  4.97m         
 11   723 Blake, Bryson       11 Ryle                    x4.91m   16-01.50 
      4.73m  4.60m  4.91m         
 12   897 Hartmann, Walker    11 Simon Kenton             4.63m   15-02.25 
      4.23m  4.17m  4.63m         
 13   922 Rivera, Arturo      09 Simon Kenton            x4.44m   14-07.00 
      4.44m  4.43m  4.28m         
 14   908 May, Hunter         11 Simon Kenton            x4.43m   14-06.50 
      4.43m  4.17m  FOUL         
 15   814 Donohoo, Cody       07 Ryle B                   4.12m   13-06.25 
      4.05m  4.12m  FOUL         
 16   834 Sadler, Conner      07 Ryle B                   3.69m   12-01.25 
      3.57m  3.69m  FOUL         
 
Event 29  Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   142 Schreiber, Hannah   09 Campbell County          8.87m   29-01.25 
      8.25m  8.46m  8.87m         
  2   417 Rivera, Elena       11 Cooper                   8.71m   28-07.00 
      8.10m  8.71m  8.58m           
 
Event 30  Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   531 Nix, Caelan         10 Grant County            11.49m   37-08.50 
      11.30m  11.48m  11.49m          
  2   897 Hartmann, Walker    11 Simon Kenton            10.37m   34-00.25 
      FOUL  9.99m  10.37m         
  3   794 Smith, Jake         10 Ryle                    10.34m   33-11.25 
      FOUL  FOUL  10.34m         
  4   790 Sadler, Trey        09 Ryle                     9.93m   32-07.00 
      9.93m  9.68m  9.67m         
  5   908 May, Hunter         11 Simon Kenton             9.25m   30-04.25 
      8.80m  FOUL  9.25m         
 
Event 31  Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   417 Rivera, Elena       11 Cooper                  26.85m      88-01 
      19.80m  26.12m  26.85m         
  2   504 Hammons, Brooklyn   07 Grant County            21.73m      71-03 
      19.50m  FOUL  21.73m         
  3   409 McGuire, Shannon    10 Cooper                  21.52m      70-07 
      16.50m  FOUL  21.52m         
  4   947 Murray, Ella        08 Simon Kenton            21.37m      70-01 
      20.00m  21.37m  19.37m         
  5   431 Villari, Allison    12 Cooper                 x21.05m      69-01 
      21.05m  20.98m  19.26m         
  6   625 Dorning, Skylar     09 Ryle                    20.70m      67-11 
      20.70m  20.25m  FOUL         
  7   393 Hyder, Allison      11 Cooper                 x20.03m      65-08 
      18.50m  17.73m  20.03m         
  8   498 Arnsperger, Taylor  10 Grant County            19.55m      64-02 
      18.80m  19.55m  19.20m         
  9   425 Smith, Kendra       12 Cooper                 x19.21m      63-00 
      17.72m  18.45m  19.21m         
 10   139 Reitman, Taylar     09 Campbell County         18.70m      61-04 
      15.45m  18.05m  18.70m         
 11   846 Connor, Olivia      10 Simon Kenton            17.95m      58-11 
      17.95m  17.40m  FOUL         
 12   869 Vormbrock, Gabby    10 Simon Kenton           x17.21m      56-05 
      16.80m  15.50m  17.21m         
 13   422 Salvagne, Lilly     09 Cooper                 x16.30m      53-06 
      14.00m  FOUL  16.30m         
 14   220 Cook, Alexis        09 Conner                  16.20m      53-02 
      16.20m  16.07m  13.60m         
 15   411 Miller, Autumn      09 Cooper                 x14.56m      47-09 
      FOUL  14.20m  14.56m         
 16   426 Smith, Sierra       08 Cooper                 x13.97m      45-10 
      11.50m  13.97m  13.50m         
 17   249 Jones, Carly        09 Conner                  13.94m      45-09 
      FOUL  11.60m  13.94m         
 18   144 Schumacher, Emme    11 Campbell County         13.85m      45-05 
      12.20m  FOUL  13.85m         
 19   432 Wells, Hope         09 Cooper                 x13.60m      44-07 
      12.30m  13.60m  13.47m           
 20   868 Tuttle, Maleah      10 Simon Kenton           x13.48m      44-03 
      13.17m  FOUL  13.48m         
 21   210 Boots, Lily         10 Conner                 x12.80m      42-00 
      11.65m  10.77m  12.80m         
 22   525 Herrmann, Ava       07 Grant County           x12.77m      41-11 
      11.15m  12.77m  11.12m         
 23   645 Hopkins, Olivia     09 Ryle                    12.33m      40-05 
      11.20m  12.33m  FOUL         
 24   648 Ismail, Sara        09 Ryle                   x11.32m      37-02 
      FOUL  11.32m  9.30m           
 
Event 32  Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   496 Wolf, Noah          12 Cooper                  30.69m     100-08 
      30.40m  FOUL  30.69m         
  2   900 Jones, Del          09 Simon Kenton            29.18m      95-09 
      FOUL  29.18m  24.46m         
  3   445 Czirr, Curtis       10 Cooper                  27.40m      89-11 
      27.40m  25.92m  25.84m         
  4   890 Gauck, Brady        09 Simon Kenton            27.35m      89-09 
      22.91m  27.35m  FOUL         
  5   532 Smallwood, Jackson  08 Grant County            26.77m      87-10 
      26.77m  FOUL  25.65m         
  6   937 Webster, Devin      10 Simon Kenton           x26.60m      87-03 
      FOUL  FOUL  26.60m         
  7   467 McClellan, Hayden   10 Cooper                 x25.80m      84-08 
      25.80m  18.22m  20.53m         
  8   477 Schafer, John       12 Cooper                 x25.57m      83-11 
      25.57m  24.60m  FOUL         
  9   442 Capps, Nathan       10 Cooper                 x25.29m      83-00 
      25.29m  FOUL  FOUL         
 10   192 Shearer, Jack       10 Campbell County         24.90m      81-08 
      24.40m  24.90m  22.61m         
 11   449 Hamilton, Austin    10 Cooper                 x24.44m      80-02 
      FOUL  21.85m  24.44m         
 12   435 Bailey, Daylan      12 Cooper                 x24.25m      79-07 
      22.55m  24.25m  FOUL         
 13   917 Polly, Kaleb        10 Simon Kenton           x23.97m      78-08 
      23.35m  23.97m  23.64m         
 14   191 Shearer, Herbert    12 Campbell County         23.04m      75-07 
      23.04m  FOUL  21.22m         
 15   485 Stanley, Cooper     10 Cooper                 x22.88m      75-01 
      FOUL  22.88m  22.25m         
 16   949 Johnting, Justin    10 Simon Kenton           x22.60m      74-02 
      22.60m  18.40m  21.14m         
 17   936 Weaver, Elijah      09 Simon Kenton           x21.47m      70-05 
      18.97m  18.66m  21.47m         
 18   892 Gray, Jared         10 Simon Kenton           x19.74m      64-09 
      18.30m  17.42m  19.74m         
 19   537 Vickers, Jacob      10 Grant County            19.24m      63-01 
      17.58m  17.52m  19.24m         
 20   838 White, Troy         08 Ryle B                  18.75m      61-06 
      18.75m  13.74m  FOUL         
 21   884 Combs, Alex         10 Simon Kenton           x18.16m      59-07 
      18.16m  FOUL  18.16m         
 22   196 Stadtmiller, Logan  10 Campbell County        x17.20m      56-05 
      16.05m  17.20m  FOUL         
 23   452 Hirsch, Andrew      08 Cooper                 x16.97m      55-08 
      16.97m  16.95m  FOUL         
 24   781 Pugh, Anthony       09 Ryle                    15.70m      51-06 
      15.70m  13.78m  13.58m         
 25   199 Thacker, Mason      11 Campbell County        x15.12m      49-07 
      14.62m  FOUL  15.12m         
 26   200 Utz, Jeremy         11 Campbell County        x14.10m      46-03 
      14.10m  13.96m  FOUL         
 27   158 Broering, Mark      11 Campbell County        x12.58m      41-03 
      FOUL  FOUL  12.58m           
 28   812 Cox, Hayden         07 Ryle B                  11.95m      39-02 
      11.95m  10.40m  PASS         
 --   924 Sajlovic, Vuk       09 Simon Kenton              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 33  Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   417 Rivera, Elena       11 Cooper                28-04.00      8.63m 
      28-02  27-06  28-04         
  2   625 Dorning, Skylar     09 Ryle                  27-07.00      8.40m 
      27-04  27-07  25-04         
  3   425 Smith, Kendra       12 Cooper                27-01.00      8.25m 
      25-08  25-00  27-01         
  4   615 Burke, Justice      09 Ryle                  26-05.00      8.05m 
      25-05  25-09  26-05         
  5   504 Hammons, Brooklyn   07 Grant County          25-11.00      7.89m 
      23-07  23-06  25-11         
  6   393 Hyder, Allison      11 Cooper               x25-10.00      7.87m 
      25-05  25-09  25-10         
  7   498 Arnsperger, Taylor  10 Grant County          24-07.00      7.49m 
      23-00  23-05  24-07         
  8   431 Villari, Allison    12 Cooper               x23-09.00      7.23m 
      23-05  23-09  23-03         
  9   846 Connor, Olivia      10 Simon Kenton          23-09.00      7.23m 
      22-09  22-10  23-09         
 10   869 Vormbrock, Gabby    10 Simon Kenton          23-05.00      7.13m 
      23-00  23-05  20-09         
 11   249 Jones, Carly        09 Conner                22-00.00      6.70m 
      21-07  18-09  22-00         
 12   947 Murray, Ella        08 Simon Kenton         x21-11.00      6.68m 
      21-07  21-11  21-07         
 13   422 Salvagne, Lilly     09 Cooper               x21-08.00      6.60m 
      21-08  20-00  21-04         
 14   392 Hayden, Natalie     09 Cooper               x20-07.00      6.27m 
      20-07  19-07  19-01           
 15   648 Ismail, Sara        09 Ryle                 x19-11.00      6.07m 
      18-00  19-11  19-01         
 16   411 Miller, Autumn      09 Cooper               x19-09.00      6.01m 
      19-06  18-05  19-09         
 17   210 Boots, Lily         10 Conner                19-08.00      5.99m 
      17-06  15-06  19-08         
 18   868 Tuttle, Maleah      10 Simon Kenton         x19-04.00      5.89m 
      18-10  19-04  19-02         
 19   220 Cook, Alexis        09 Conner               x19-01.00      5.81m 
      18-11  19-01  18-01         
 20   139 Reitman, Taylar     09 Campbell County       18-08.00      5.68m 
      18-08  18-02  16-11         
 21   658 Manning, Taylor     09 Ryle                 x17-09.00      5.41m 
      17-00  17-04  17-09         
 22   703 Wang, Victoria      09 Ryle                 x17-08.00      5.38m 
      17-06  17-08  16-03         
 23   426 Smith, Sierra       08 Cooper               x17-02.00      5.23m 
      17-00  16-07  17-02         
 24   432 Wells, Hope         09 Cooper               x16-08.00      5.08m 
      16-08  16-08  FOUL         
 25   399 Kimball, Taylor     10 Cooper               x16-05.00      5.00m 
      16-05  15-09  16-00         
 26   525 Herrmann, Ava       07 Grant County         x14-01.00      4.29m 
      13-04  12-06  14-01         
 27   951 Zepeda, Alondra     09 Ryle                 x13-01.00      3.98m 
      13-01  12-06  12-06         
 
Event 34  Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   924 Sajlovic, Vuk       09 Simon Kenton          34-02.00     10.41m 
      34-02  33-03  32-10         
  2   496 Wolf, Noah          12 Cooper                33-02.00     10.10m 
      33-01  32-01  33-02         
  3   532 Smallwood, Jackson  08 Grant County          32-06.00      9.90m 
      31-09  32-06  31-01         
  4   477 Schafer, John       12 Cooper                32-05.00      9.88m 
      32-05  31-04  30-05         
  5   937 Webster, Devin      10 Simon Kenton          31-09.00      9.67m 
      31-01  31-09  30-09         
  6   196 Stadtmiller, Logan  10 Campbell County       31-01.00      9.47m 
      31-01  20-10  20-04         
  7   192 Shearer, Jack       10 Campbell County       30-05.00      9.27m 
      28-07  30-05  28-05         
  8   917 Polly, Kaleb        10 Simon Kenton         x30-03.00      9.22m 
      29-08  29-06  30-03         
  9   435 Bailey, Daylan      12 Cooper               x28-11.00      8.81m 
      25-07  27-02  28-11         
 10   900 Jones, Del          09 Simon Kenton         x28-06.00      8.68m 
      28-04  27-01  28-06         
 11   191 Shearer, Herbert    12 Campbell County      x28-04.00      8.63m 
      25-00  28-04  27-02         
 12   449 Hamilton, Austin    10 Cooper               x28-02.00      8.58m 
      27-09  26-11  28-02         
 13   445 Czirr, Curtis       10 Cooper               x28-02.00      8.58m 
      FOUL  26-04  28-02         
 14   881 Carnes, Dylan       11 Simon Kenton         x28-01.00      8.55m 
      26-01  28-01  27-01         
 15   467 McClellan, Hayden   10 Cooper               x27-11.00      8.50m 
      25-05  25-06  27-11         
 16   936 Weaver, Elijah      09 Simon Kenton         x27-05.00      8.35m 
      27-05  26-01  26-00         
 17   442 Capps, Nathan       10 Cooper               x27-05.00      8.35m 
      25-09  27-05  23-08         
 18   908 May, Hunter         11 Simon Kenton         x27-01.00      8.25m 
      24-05  27-00  27-01         
 19   786 Renoil, Marc        10 Ryle                  26-04.00      8.02m 
      25-07  26-04  26-00         
 20   949 Johnting, Justin    10 Simon Kenton         x25-01.00      7.64m 
      25-01  24-04  24-05         
 21   485 Stanley, Cooper     10 Cooper               x25-00.00      7.62m 
      24-10  25-00  FOUL         
 22   892 Gray, Jared         10 Simon Kenton         x24-05.00      7.44m 
      18-11  24-05  21-08         
 23   890 Gauck, Brady        09 Simon Kenton         x24-04.00      7.41m 
      24-04  23-08  20-04         
 24   487 Stein, Donovan      09 Cooper               x24-00.00      7.31m 
      18-09  24-00  22-10         
 25   781 Pugh, Anthony       09 Ryle                  24-00.00      7.31m 
      24-00  22-07  20-08         
 26   838 White, Troy         08 Ryle B                23-07.00      7.18m  8 lb shot
      21-10  23-01  23-07         
 27   722 Bine, Connor        09 Ryle                 x22-05.00      6.83m 
      22-05  22-02  20-00         
 28   452 Hirsch, Andrew      08 Cooper               x20-10.00      6.35m 
      16-01  19-09  20-10         
 29   812 Cox, Hayden         07 Ryle B                20-09.00      6.32m  8 lb shot
      20-09  20-09  20-00         
 30   902 Kinmann, Brian      10 Simon Kenton         x20-09.00      6.32m 
      20-09  17-04  19-11         
 31   200 Utz, Jeremy         11 Campbell County      x20-07.00      6.27m 
      17-11  20-07  19-00         
 32   884 Combs, Alex         10 Simon Kenton         x20-06.00      6.24m 
      20-06  FOUL  FOUL           
 33   522 Flick, Adam         06 Grant County          14-03.00      4.34m  8 lb shot
      14-03  13-00  FOUL