Complete Results

 

All Trax Timing-Contractor License
                         Rumble in the Jungle
			Crestwood Baptist Church
                                9-11-4 
Event 3  Girls 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Shipman, Whitney           8 Walden                22:57.90    1             
  2 Smith, Erin                9 Oldham County         23:45.09    2             
  3 Nicholas, Madeline        12 North Oldham          23:48.74                  
  4 Deegan, Pam                9 Walden                23:59.49    3             
  5 Lund, Jennifer            11 Oldham County         24:03.02    4             
  6 Simpson, Kelsi             8 Oldham County         24:06.60    5             
  7 Ratterman, Jenna             Atherton              24:07.38                  
  8 Jacob, Kristen             8 Walden                24:19.93    6             
  9 Weihe, Courtney           10 South Oldham          24:23.67    7             
 10 Maggio, Erica              9 Oldham County         24:24.53    8             
 11 Payne, Megan                 Jeffersontown         25:09.36                  
 12 Scott, Niki               11 Oldham County         25:09.71    9             
 13 Clauson, Regan            11 Oldham County         25:20.41   10             
 14 Forrest, Whitney          12 North Oldham          25:28.85                  
 15 Fisher, Autumn            11 North Oldham          25:38.74                  
 16 Stoner, Elizabeth         10 North Oldham          25:49.50                  
 17 Bloom, Grace               9 Walden                26:23.51   11             
 18 Hunt, Katie                  Doss                  26:32.68   12             
 19 Koonce, Cassandra            Doss                  26:33.97   13             
 20 Pugh, Lauren                 Jeffersontown         27:44.21                  
 21 Christian, Holly          11 South Oldham          28:07.00   14             
 22 Dolack, Danielle           9 Walden                28:38.31   15             
 23 Gardner, Autumn              North Hardin          29:05.31   16             
 24 Beyke, Melanie            11 South Oldham          29:10.60   17             
 25 Hunt, Brittany               Doss                  29:12.01   18             
 26 Poe, Jamiecia                North Hardin          29:30.83   19             
 27 Blanchard, Dannyelle      10 South Oldham          29:54.48   20             
 28 Livingston, Kelly            Atherton              29:59.41                  
 29 Willis, Kenyatta             Doss                  30:08.04   21             
 30 Bowman, Jenny             11 South Oldham          30:39.24   22             
 31 Koonce, Jasmin               Doss                  31:05.80   23             
 32 Reynolds, Courtney        11 North Hardin          32:06.75   24             
 33 Robinson, Patricia           Doss                  32:37.39   25             
 34 MacAmish, Shamyiah           North Hardin          33:29.74   26             
 35 Goodman, Kayla               North Hardin          33:29.97   27             
 36 Holobaugh, Lindsay         9 Walden                35:33.93   28             
 37 Cunningham, Allyson          Doss                  35:35.32   29             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oldham County High School    28    2    4    5    8    9   10               
      Total Time:  2:01:28.95                                                    
         Average:    24:17.79                                                    
   2 Walden                       36    1    3    6   11   15   28               
      Total Time:  2:06:19.14                                                    
         Average:    25:15.83                                                    
   3 South Oldham                 80    7   14   17   20   22                    
      Total Time:  2:22:14.99                                                    
         Average:    28:27.00                                                    
   4 Doss                         87   12   13   18   21   23   25   29          
      Total Time:  2:23:32.50                                                    
         Average:    28:42.50                                                    
   5 North Hardin                112   16   19   24   26   27                    
      Total Time:  2:37:42.60                                                    
         Average:    31:32.52                                                    
 
Event 4  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Baker, Lindsay             9 North Oldham          20:39.30    1             
  2 Willingham, Danielle       6 Oldham County         20:54.34    2             
  3 Barry, Annie               8 Oldham County         21:09.50    3             
  4 Deane, Amanda             10 Oldham County         21:29.19    4             
  5 Schwartz, Lauren           9 KCD                   22:01.75    5             
  6 Veltschu, Megan            9 South Oldham          22:05.75    6             
  7 Miller, Kristen           11 South Oldham          22:15.21    7             
  8 Hendren, Lieve             9 KCD                   22:17.48    8             
  9 Grogan, Grace              9 Oldham County         22:24.30    9             
 10 Overcash, Holly           11 North Oldham          22:40.02   10             
 11 Geers, Meredith           12 North Oldham          22:56.48   11             
 12 Tomes, Lisa               10 North Oldham          23:06.66   12             
 13 Stambaugh, Kelly          10 North Oldham          23:08.24   13             
 14 Lane, Olivia                 North Hardin          23:21.16   14             
 15 Reese, Hayley             10 Oldham County         23:55.14   15             
 16 Mitchell, Olivia             North Hardin          24:12.78   16             
 17 Cook, Miranda                North Hardin          24:31.76   17             
 18 Smothers, Katie           11 South Oldham          24:55.94   18             
 19 Blieden, Samantha         11 KCD                   25:02.89   19             
 20 Clauson, Megan            12 Oldham County         25:27.93   20             
 21 Jackson, Danielle            North Hardin          25:48.67   21             
 22 Ryan, Samantha               North Hardin          25:50.56   22             
 23 Disotaur, Maria              Ferncreek             26:17.57   23             
 24 Wolff, Jackie             10 KCD                   26:26.13   24             
 25 Sumner, Bennett           12 KCD                   26:38.11   25             
 26 D'Arcy, Emma              12 KCD                   26:52.44   26             
 27 Hitt, Tori                11 South Oldham          27:25.62   27             
 28 Martin, Nina                 North Hardin          27:28.05   28             
 29 Barrett, Hannah           10 South Oldham          27:44.41   29             
 30 Kettring, Emily           12 KCD                   27:48.73   30             
 31 Feeley, Peggy             11 South Oldham          28:43.34   31             
 32 Bowlds, Stacey            10 Bullitt East          29:01.15                  
 33 Barker, Lauren            11 KCD                   29:26.54                  
 34 Sutterlin, Ashley            Ferncreek             29:54.74   32             
 35 Maddox, Jackie               Ferncreek             31:11.35   33             
 36 Irwin, Whitney            12 KCD                   33:58.34                  
 37 Hill, Jenny               11 Western Hills         34:00.00                  
 38 Leasor, Chloe                Ferncreek             34:43.52   34             
 39 Cook, Kenesha                Ferncreek             35:49.38   35             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oldham County High School    33    2    3    4    9   15   20               
      Total Time:  1:49:52.47                                                    
         Average:    21:58.50                                                    
   2 North Oldham                 47    1   10   11   12   13                    
      Total Time:  1:52:30.70                                                    
         Average:    22:30.14                                                    
   3 Kentucky Country Day         81    5    8   19   24   25   26   30          
      Total Time:  2:02:26.36                                                    
         Average:    24:29.28                                                    
   4 South Oldham                 87    6    7   18   27   29   31               
      Total Time:  2:04:26.93                                                    
         Average:    24:53.39                                                    
   5 North Hardin                 90   14   16   17   21   22   28               
      Total Time:  2:03:44.93                                                    
         Average:    24:44.99                                                    
   6 Ferncreek                   157   23   32   33   34   35                    
      Total Time:  2:37:56.57                                                    
         Average:    31:35.32                                                    
 
Event 5  Boys 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Eden, Stacey                 Shelby County         18:52.96    1             
  2 Miller, Austin             9 St. X team 2         X19:03.42                  
  3 Van Hoose, Patrick        10 St. X                 19:12.32    2             
  4 Yates, Clay               10 St. X                 19:14.65    3             
  5 Schlich, Paul             10 St. X                 19:17.17    4             
  6 Kipfer, Michael           11 Oldham County         19:18.04                  
  7 McGee, Michael            10 St. X                 19:27.37    5             
  8 Ransdell, Jim              9 St. X team 2         X19:28.36                  
  9 Kinny, Eddie              10 St. X                 19:29.59    6             
 10 Dempsey, Colin            10 St. X                 19:30.57    7             
 11 Dempsey, Matt             10 St. X                 19:31.51    8             
 12 Ridge, Garett             12 Oldham County         19:36.46                  
 13 McClain, Bryan             9 St. X team 2         X19:56.89                  
 14 Krome, Elliot                Atherton              20:00.18    9             
 15 Redmon, Charlie           10 St. X                 20:11.81                  
 16 Melchior, Tom             10 St. X team 2         X20:14.83                  
 17 Hannigan, Scott           10 St. X team 2         X20:20.34                  
 18 Carroll, Richard          10 St. X                 20:25.75                  
 19 Ford, Gus                 10 St. X team 2         X20:26.36                  
 20 Schueler, Matt            10 St. X                 20:38.46                  
 21 Dennis, Derek             10 North Oldham          20:40.88   10             
 22 Carter, Brian              9 North Oldham          20:41.11   11             
 23 Orr, Adam                  9 St. X team 2         X20:41.45                  
 24 Lane, Cas                  9 North Oldham          20:48.15   12             
 25 Lewis, Stewart            11 North Oldham          20:48.65   13             
 26 Davis, Justin                North Hardin          20:49.35   14             
 27 Cromarty, Chance           9 South Oldham          20:49.61   15             
 28 Duff, Jared               10 Oldham County         20:50.27                  
 29 Dearmond, Matt             9 North Oldham          20:58.11   16             
 30 Thompson, Jon                Atherton              21:00.92   17             
 31 Alred, Trent               9 Walden                21:01.19   18             
 32 Reike, Jack               11 South Oldham          21:10.57   19             
 33 Irvin, Preston             9 South Oldham          21:13.42   20             
 34 Wilson, Austin             9 St. X team 2         X21:37.86                  
 35 Davis, Jonathan              North Hardin          21:41.82   21             
 36 Rice, Jamere               9 Walden                21:43.43   22             
 37 Llewellyn, Andrew          8 Walden                21:45.84   23             
 38 Hollis, Chris             12 North Oldham          21:46.94   24             
 39 Phillips, Coy              9 Shelby County         21:50.12   25             
 40 Bugg, Kyle                   Atherton              21:50.93   26             
 41 Joel, Cody                 8 Walden                21:52.91   27             
 42 Schieman, John             7 Walden                21:56.69   28             
 43 Ferry, Brian                 Atherton              22:14.94   29             
 44 Graves, Ted                6 Walden                22:15.33   30             
 45 Meyer, Andrew              9 St. X team 2         X22:39.67                  
 46 Pernell, Jonathan            Shelby County         22:40.19   31             
 47 Keeter, Jon                  Atherton              22:48.31   32             
 48 Daniels, Tim               9 Oldham County         22:50.20                  
 49 Crum, Joshua                 North Hardin          22:50.45   33             
 50 Probus, Brian             11 Shelby County         22:51.51   34             
 51 Jin, Sun Bi                  North Hardin          23:02.32   35             
 52 Hosono, Nick                 Atherton              23:07.85   36             
 53 Carter, Brandon              Shelby County         23:13.32   37             
 54 Bennecourt, Andrew           North Hardin          23:18.96   38             
 55 Davis, Jared                 North Hardin          23:39.35   39             
 56 Page, Stewart              8 Shelby County         23:46.59   40             
 57 Hicks, Will               10 South Oldham          24:35.02   41             
 58 Williams, Stephen            North Hardin          24:35.57   42             
 59 Murphy, Ben                9 South Oldham          25:48.51   43             
 60 Hoette, Kevin                North Hardin          26:26.43                  
 61 Flores, Marcus             9 North Hardin          26:49.71                  
 62 Haycraft, Michael            North Hardin          26:53.94                  
 63 Morales, Jeff                North Hardin          27:09.61                  
 64 Wescott, Chris               North Hardin          27:33.82                  
 65 Rice, Jonathan             9 North Oldham          27:57.07   44             
 66 Finley, Cameron              North Hardin          28:07.22                  
 67 Underhill, Curtis         11 Shelby County         28:14.00   45             
 68 Bowen, David               9 Bullitt East          31:18.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Xavier High School       20    2    3    4    5    6    7    8          
      Total Time:  1:36:41.10                                                    
         Average:    19:20.22                                                    
   2 North Oldham                 62   10   11   12   13   16   24   44          
      Total Time:  1:43:56.90                                                    
         Average:    20:47.38                                                    
   3 Atherton                    113    9   17   26   29   32   36               
      Total Time:  1:47:55.28                                                    
         Average:    21:35.06                                                    
   4 Walden                      118   18   22   23   27   28   30               
      Total Time:  1:48:20.06                                                    
         Average:    21:40.02                                                    
   5 Shelby County               128    1   25   31   34   37   40   45          
      Total Time:  1:49:28.10                                                    
         Average:    21:53.62                                                    
   6 South Oldham                138   15   19   20   41   43                    
      Total Time:  1:53:37.13                                                    
         Average:    22:43.43                                                    
   7 North Hardin                141   14   21   33   35   38   39   42          
      Total Time:  1:51:42.90                                                    
         Average:    22:20.58                                                    
 
Event 6  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Murner, Daniel            11 South Oldham          16:26.37    1             
  2 Dugan, Brian              12 North Oldham          16:54.40    2             
  3 Hinkle, John              12 Shelby County         17:11.43    3             
  4 Kitchens, Chris              Doss                  17:25.69    4             
  5 Lea, Brent                12 Shelby County         17:38.66    5             
  6 Jordan, Bryan             12 Oldham County         17:39.27    6             
  7 Fitzgerald, Brent         12 St. X                 17:47.21    7             
  8 Withrow, Chad             12 Oldham County         17:48.99    8             
  9 Tooill, James             12 St. X                 17:51.27    9             
 10 Knight, Brian             11 South Oldham          17:57.18   10             
 11 Dwyer, Andrew             12 St. X                 17:58.40   11             
 12 Windham, bobby               North Hardin          17:58.90   12             
 13 Bergamini, John           12 St. X                 18:04.85   13             
 14 Zaremba, Alec              8 Shelby County         18:06.05   14             
 15 Willingham, Devon          9 Oldham County         18:07.35   15             
 16 Conder, Evan              11 St. X                 18:11.87   16             
 17 Bowling, Justin           10 St. X team 2         X18:15.26                  
 18 Barnard, Stuart           11 Oldham County         18:18.93   17             
 19 Johnson, Michael             North Hardin          18:19.25   18             
 20 Orr, Tyler                10 St. X team 2         X18:20.87                  
 21 Mullaney, Patrick          9 Oldham County         18:24.32   19             
 22 Jones, Mitch                 Jeffersontown         18:34.78   20             
 23 Slicker, David               Jeffersontown         18:35.51   21             
 24 Idstein, Kyle             10 St. X team 2         X18:41.83                  
 25 Heard, Nelson             12 North Oldham          18:43.39   22             
 26 Berry, Derek              10 South Oldham          18:43.92   23             
 27 Uhling, Andrew            12 St. X                 18:44.61   24             
 28 Blum, Matt                11 St. X                 18:45.11   25             
 29 Ford, Luke                12 St. X team 2         X18:45.38                  
 30 Moody, Ryan               12 KCD                   18:46.06   26             
 31 Bizot, Brendan            12 St. X                 18:57.60                  
 32 Firkins, Luke             11 Bullitt East          19:05.37                  
 33 Biddle, Lance             11 Bullitt East          19:05.62                  
 34 Thomas, Tim               10 St. X team 2         X19:07.70                  
 35 Kennedy, Matthew          12 South Oldham          19:11.61   27             
 36 Jackson, Malcolm             Ferncreek             19:12.62   28             
 37 Schardein, Spencer        11 St. X                 19:14.45                  
 38 Estes, Timmy                 North Hardin          19:17.43   29             
 39 Vanie, James                 North Hardin          19:17.73   30             
 40 Huerta, Ahunuar           12 Shelby County         19:18.29   31             
 41 Skelton, Corbin           11 North Oldham          19:24.30   32             
 42 Cahill, Brandyn              Doss                  19:28.21   33             
 43 Edinger, Wells            12 KCD                   19:29.74   34             
 44 Boniakowski, Paul         12 St. X team 2         X19:30.30                  
 45 Culver, Blain             10 North Oldham          19:31.35   35             
 46 Combess, Tyler            10 Western Hills         19:32.59   36             
 47 Lambert, Chris            11 St. X team 2         X19:33.15                  
 48 Doerting, Will            12 Western Hills         19:33.55   37             
 49 Thieman, Josh             11 St. X team 2         X19:33.73                  
 50 Stoller, Dallas           10 St. X team 2         X19:37.09                  
 51 Woodson, Sammy            11 Western Hills         19:52.01   38             
 52 Hayes, Aubrey                Jeffersontown         19:56.49   39             
 53 Pippin, Paul              12 KCD                   20:03.20   40             
 54 Florer, Daniel            10 North Oldham          20:08.80   41             
 55 Martin, Hunter            12 Shelby County         20:10.04   42             
 56 Wood, Caleb                  Ferncreek             20:12.12   43             
 57 Mann, Brian               11 North Oldham          20:22.03   44             
 58 Taylor, Ryan               9 South Oldham          20:23.96   45             
 59 Johnson, James               North Hardin          20:25.44   46             
 60 Wright, Corey                Jeffersontown         20:31.46   47             
 61 Adams, Billy              12 Shelby County         20:32.89   48             
 62 McClellan, Robert         12 Shelby County         20:36.32   49             
 63 West, Nick                10 Western Hills         20:40.83   50             
 64 Moore, Parker             12 KCD                   20:46.00   51             
 65 Sapp, Jonathon            11 Bullitt East          20:48.62                  
 66 Hoette, Brian                North Hardin          21:00.91   52             
 67 Cahill, Billy                Doss                  21:19.10   53             
 68 Weldon, Tyler                Ferncreek             21:20.04   54             
 69 Coyle, John               10 North Oldham          21:21.20   55             
 70 Beam, Trey                10 KCD                   21:33.99   56             
 71 Higdon, Dillon               Doss                  21:35.89   57             
 72 Greco, Ben                11 South Oldham          21:37.13   58             
 73 Simmons, Jim                 Ferncreek             21:39.34   59             
 74 Hernandez, Alex           11 KCD                   21:39.82   60             
 75 Taylor, Reggie               North Hardin          21:43.81   61             
 76 Kettring, Sean            10 KCD                   21:49.64   62             
 77 Lash, Stephen              7 KCD                   22:02.53                  
 78 Riner, Thomas              9 KCD                   22:07.52                  
 79 Bowen, Chris                 Jeffersontown         22:25.48   63             
 80 Daniels, Chris            11 Western Hills         22:57.16   64             
 81 Taylor, Josh                 Doss                  23:13.53   65             
 82 Shirley, Kevin               Ferncreek             23:26.58   66             
 83 Batts, Deshawn               Doss                  23:51.73   67             
 84 Kent, Nick                   Doss                  24:56.82   68             
 85 Cook, Aaron               10 Western Hills         26:00.73   69             
 86 Probus, Craig                Ferncreek             27:35.86   70             
 87 Meyer, Andrew              9 St. X team 2         X31:07.68                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Xavier High School       56    7    9   11   13   16   24   25          
      Total Time:  1:29:53.60                                                    
         Average:    17:58.72                                                    
   2 Oldham County High School    65    6    8   15   17   19                    
      Total Time:  1:30:18.86                                                    
         Average:    18:03.78                                                    
   3 Shelby County                95    3    5   14   31   42   48   49          
      Total Time:  1:32:24.47                                                    
         Average:    18:28.90                                                    
   4 South Oldham                106    1   10   23   27   45   58               
      Total Time:  1:32:43.04                                                    
         Average:    18:32.61                                                    
   5 North Oldham                132    2   22   32   35   41   44   55          
      Total Time:  1:34:42.24                                                    
         Average:    18:56.45                                                    
   6 North Hardin                135   12   18   29   30   46   52   61          
      Total Time:  1:35:18.75                                                    
         Average:    19:03.75                                                    
   7 Jeffersontown               190   20   21   39   47   63                    
      Total Time:  1:40:03.72                                                    
         Average:    20:00.75                                                    
   8 Kentucky Country Day        207   26   34   40   51   56   60   62          
      Total Time:  1:40:38.99                                                    
         Average:    20:07.80                                                    
   9 Doss                        212    4   33   53   57   65   67   68          
      Total Time:  1:43:02.42                                                    
         Average:    20:36.49                                                    
  10 Western Hills               225   36   37   38   50   64   69               
      Total Time:  1:42:36.14                                                    
         Average:    20:31.23                                                    
  11 Ferncreek                   250   28   43   54   59   66   70               
      Total Time:  1:45:50.70                                                    
         Average:    21:10.14